NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
paliwowa lipa, jak to w koncu jest.. ?
~~kormoran
ff
Wysłany: 30 Gru 2007r. 16:04  
Cytuj
Pijąc ciepłe piwo , oglądając tv i drapiąc sie po jajkach zastanawiałem sie jak to jest w naszym "chorym" pieknym kraju. Powiedzmy że jestem właścicielem pięknej kosiarki do trawy która ładnie równa mi trawnik. Działa zajebiście , jedyne czego potrzebuje do działania to paliwo . Więc idąc zatankować paliwko do baniaka dla mojej kosiareczki płace na stacji benzynowej (nie ważne która) pieniążki . I tu zaczyna sie "problem".
Właściwy koszt paliwa to powiedzmy 1 zl bla bla do tego dochodzi : podatek , akcyza, jakies tam opłaty drogowe itp. Opłaty drogowe ?!?!?! Przecież ja nie kosze trawy z "drogi" ktore i tak są godne pogardy , tak jak ich naprawa ( ciągną sie miesiącami i z dupy racji drogowcy uwielbiają pokazywać się tylko w godzinach szczytu)ale tylko z mojego trawnika na moim ogrodzonym terenie..
Jakie jest wasze zdanie na ten temat ... pytania chyba zadawać nie muszę.
Pozdro dla wszystkich z okazji nowego nadchodzącego roku umiech

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Gru 2007r. 16:04  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 54
Dołączył: 22 Lis 2007r.
Skąd: z tyldowni wielkiej
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Gru 2007r. 16:10  
Cytuj
To co Ty oglądałeś, że tak Ci się nudziło?;) Ile paliwa ta Twoja kosiarka łyka, wydasz w sezonie koszenia chociaż 10 zł na podatek? Nie neguję tego, że gówno nam przychodzi z płacenia tego podatku, ale Twoje spostrzeżenie mnie zadziwiło.

Bless i równie szczęśliwego,
M.

~~~~~~~~~~
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~kormoran
ff
Wysłany: 30 Gru 2007r. 16:17  
Cytuj
Tylda
Moze jestem wlascicielem stacji kosiarek do trawy he he albo piła motorowa , albo agregat prądotwórczy mam. Uzbiera sie tego i może sobie naleje do 100 litrowego baniaka na zapas ..ale dlaczego ja mam placic wtedy oplaty drogowe..
Masz trabanta "dwusowa" i chustasz nim (q zdziwieniu obslugi) zeby miksol po zatankowaniu sie wymieszal z paliwem ?
Jeszcze poczytasz ze w pewnym sensie mam racje
:boksuj:nie wiem

 
 
 
 
~~rychu
ff
Wysłany: 30 Gru 2007r. 16:50  
Cytuj
dobry temat dla Waisa z zetki takich absurdow jest wiecej np. opłaty stałe i zmienne za prad ,gaz itp TEMATY RZEKA ale dlaczego akurat kosiarka w srodku zimy NIEZłE MASZ MYSLI

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 30 Gru 2007r. 17:02  
Cytuj
podjedz kosiarka na stacje benzynowa moze dostaniesz rabat jezyk

 
 
 
 
~~PawloSt.Wola
ff
Wysłany: 30 Gru 2007r. 18:33  
Cytuj
To jest bardzo madra mysl. J w sumie baaardzo zadko kosze o tescia ale elektryczna, popieram cie i zgadzam sie z moim poprzednikiem ze jest to dobry temet waisa z zetki

 
 
 
 
Posty: 54
Dołączył: 22 Lis 2007r.
Skąd: z tyldowni wielkiej
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Gru 2007r. 21:22  
Cytuj
CYTAT
Tylda
Moze jestem wlascicielem stacji kosiarek do trawy he he albo piła motorowa , albo agregat prądotwórczy mam. Uzbiera sie tego i może sobie naleje do 100 litrowego baniaka na zapas ..ale dlaczego ja mam placic wtedy oplaty drogowe..
Masz trabanta "dwusowa" i chustasz nim (q zdziwieniu obslugi) zeby miksol po zatankowaniu sie wymieszal z paliwem ?
Jeszcze poczytasz ze w pewnym sensie mam racje
:boksuj:nie wiem


Zluzuj, man. umiech
Raz: nie mam trabanta. A mój inny dwusuw jeździ na motulu a nie mixolu.
Dwa: nie napisałem przecież, że nie masz racji, tylko wyraziłem zdziwienie takim tematem rozmyślań.
Trzy: jak kupuję spirytus do smarowania pleców albo sączenia placków, to też nie powinienem płacić akcyzy? Wiele jest takich produktów, z którymi wiążą się podatki ściągane od głównego sposobu wykorzystania danego towaru.
Cztery: jak wyobrażasz sobie rozwiązanie takiego kłopotu? Stacje paliwowe dla kosiarek itp.? Super! Będę jeździł na takie z wielkimi baniakami i tankował takiej samej jakości benzynę jak na stacjach dla pojazdów mechanicznych, ale w cenie 1,50/litr, bo przecież bez podatku drogowego umiech.

Bless,
M.

~~~~~~~~~~
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~JS
ff
Wysłany: 30 Gru 2007r. 21:49  
Cytuj
tak jak bylo z olejem opalowym ... (moze i jest ?)

a potem co drugi diesel na drodze jezdzil na oleju opalowym smiech2

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 31 Gru 2007r. 17:20  
Cytuj
Powinno sie zrobic blokade stacji paliw, tak jak to zrobili gdzies w polsce, tankowali po 1 zł - 3 zł

 
 
 
 
~~kormoran
ff
Wysłany: 31 Gru 2007r. 18:47  
Cytuj
Tylda , alez ja sie wcale nie gniewam na Ciebie

 
 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »