NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Telewizory panoramiczne, Po co to komu?
~~wacek
ff
Wysłany: 8 Sty 2008r. 10:24  
Cytuj
Czy ktoś mi wytłumaczy po jakiego grzyba ludzie kupują telewizory z ekranem panoramicznym 16:9 skoro nie ma prawie żadnych programów nadawanych w tym formacie. W święta byłem u znajomych. Na kilkaset programów w Cyfrze+ widziałem tylko parę filmów na Canal+ i niemieckie ARD i ZDF. Reszta nawet jak ma czarne pasy u góry i dołu ekranu to i tak jest 4:3 bo po przełączeniu na 16:9 pasy nie znikają tylko obraz się rozciąga na boki i wszyscy mają szerokie biodra i wielkie łby. Jest jeszcze opcja powiększ ale wtedy rozciąga do góry i na dół, obcina boki no i obraz traci jakość. I to wszystko na Cyfrze a jak ktoś ma kablówkę no to już dramat - bo jeszcze widać każdą niedoskonałość sygnału. Myślę że każdy tradycyjny tv za 900zł jest o niebo lepszy od tych lcd a to badziewie kupują ludziki albo nieświadomi albo chcący się popisać przed rodziną i znajomymi (a potem się męczą)...

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2008r. 10:24  
Cytuj

 
 
 
 
~~samsung
ff
Wysłany: 8 Sty 2008r. 13:23  
Cytuj
Mam taki telewizor i się nie męczę, są różne tryby wyświetlania, spróbuj złapać różnicę w obrazie pomiędzy np. 16/9 a panoramicznym i zgadnij na którym trybie zasze jest włączony mój tv. Nie wspomnę o filmach z dvd poprzez komponent, obrazik miodzio.

 
 
 
 
~~rychu
ff
Wysłany: 8 Sty 2008r. 13:33  
Cytuj
Wacek czyzby zakompleksiony? ja mam 42 cale plazme i kablowka dosc normalna czesto nadaje 16:9 NG WILD ale zazwyczaj ludzie kupuja pod kino domowe i n-tv.MASZ TAKI SAM KOMPLEKS JAK FACECI JADACY MAłYMI AUTAMI WIDZA KOBIETE KIERUJACA DUZYM AUTEM szkoda mi cie Wacek

 
 
 
 
~~brakwacka
ff
Wysłany: 9 Sty 2008r. 01:55  
Cytuj
wacku ...(mowie do penisa chyba) nie psiocz na Cyfre , bo oni tak jak kazda firma udostepniajaca sygnal za kase czy nie , ona go nie produkuje tylko przekazuje w takim formacie jaki jest nadawany. Ogladanie w panoramicznym TV ma swoje zalety ..a wogole nie chce mi sie tlumaczyc ..laikowi

 
 
 
 
Posty: 162
Dołączył: 19 Cze 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 9 Sty 2008r. 09:35  
Cytuj
Polecam ci troszke poczytać w tym temacie np tutaj www.hdtv.com.pl a potem odwiedzić jakiś dobry sklep i przekonać sie na własne oczy i jaką jakośc obrazu oferują średniej klasy tv lcd na kanałach hd a wtedy napewno zmienisz zdanie. Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~wacek
ff
Wysłany: 9 Sty 2008r. 14:23  
Cytuj
Dziękuję za komentarze. Wiem że lcd czy plazma super sprawdza się przy oglądaniu DVD, niektórych kanałów, które nadają anamorficzny 16:9 i HD, a także przy grach na konsole. Ale chodziło mi o to, że kupują to ludzie którzy oglądają tylko TVP, Polsat, TVN i jeszcze kilkanaście najpopularniejszych programów a to wszystko jest w 4:3. Cytat z netu: NIemieckie komercyjne telewizje RTL, VOX i n-tv, kanały tematyczne RTL - RTL Crime, Passion i RTL Living najprawdopodobniej na jesieni 2008 przejdą na nadawanie tylko w formacie 16:9. Ma to pozwolić na zdobycie nowych rynków. Obecnie RTL w formacie 16:9 nadaje tylko niektóre filmy i seriale, co stanowi około 20% programu.
Więc ile % w 16:9 nadają polskie stacje tv? Chyba warto jeszcze poczekać co najmniej rok aż ten format się upowszechni i telewizory stanieją.

 
 
 
 
Posty: 162
Dołączył: 19 Cze 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Sty 2008r. 08:45  
Cytuj
Przykladowe porównanie dwóch wersji LOTRa zwykłego wydania DVD oraz wersji Blue Raya - http://www.cornbread.org/FOTRCompare/index.html Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~
ff
Wysłany: 10 Sty 2008r. 15:29  
Cytuj
CYTAT
Wacek czyzby zakompleksiony? ja mam 42 cale plazme i kablowka dosc normalna czesto nadaje 16:9 NG WILD ale zazwyczaj ludzie kupuja pod kino domowe i n-tv.MASZ TAKI SAM KOMPLEKS JAK FACECI JADACY MAłYMI AUTAMI WIDZA KOBIETE KIERUJACA DUZYM AUTEM szkoda mi cie Wacek


W stalowej zadna kablowka nie nadaje 16:9

 
 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »