NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
Wrastajacy paznokieć, ratunku!!!!
~~robert
ff
Wysłany: 9 Sty 2008r. 18:42  
Cytuj
tak sobie załatwiłem przed studniówkš?! - obcinalem paznokcie, wszystko oki oprocz jednego ,ktorego nadmiernie skrociłem-duzo nadmiernie.Teraz to wrasta i boli zarabiœcie.Nieco wczesniej podcinałem nożem wyprowadzajšc go, a teraz nie da sie dotknšć.W sobote IMPREZA- podpowiedzcie cos?!

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2008r. 18:42  
Cytuj

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 9 Sty 2008r. 18:47  
Cytuj
amputacja

 
 
 
 
~~robert
ff
Wysłany: 9 Sty 2008r. 18:54  
Cytuj
dobrze -jutro lece na dzialke -dziadek ma siekiere i zalatwie sprawe- du...o wołowa

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 9 Sty 2008r. 20:26  
Cytuj
Najlepsza bylalby konsultacja z lekarzem....najlepiej z dermatologiem (jak Ci sie uda jakims cudem zarejestrowac)

Jezeli nie to polecam poszukac w google jakies forum zdrowotne i tam powinni udzielić jakiejs rady.

 
 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 14 Paź 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2008r. 21:36  
Cytuj
Posmaruj maścią alatan i zawiń na noc bandażem tak ze trzy noce powinno pomóc.Udanej studniówki.

mm
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~kulka
ff
Wysłany: 9 Sty 2008r. 21:46  
Cytuj
a jak to nie pomoże (lekarz pewnie zaleci całkowite ściągnięcie paznokcia, chociaż nie wiem, bo nie widziałam jak ten Twój wygląda) to może być użyteczny zamrażacz, taki jak mają sportowcy, nie wyleczy ale chociaż na jakiś czas ukoi ból. Taka jedna puszka powinna wystarczyć na cały wieczór, tylko uważnie przeczytaj sposób używania żeby sobie palca nie odmrozić i nie narobić jeszcze większych szkód nie wiem

ew. popytaj w aptece, na pewno jakaś pani Cii doradzi, skoro ciężko się do lekarza dostać.

lub... (też wymaga konsultacji) wymocz sobie w occie (na biologii były takie doświadczenia) to powinno rozmiękczyć paznokcia i być może albo się na prostuje, albo przynajmniej nie będzie się tak boleśnie wrzynał...

daj znać jak to się skończyło - co pomogło...

 
 
 
 
~~adda
ff
Wysłany: 10 Sty 2008r. 08:02  
Cytuj
jest w aptekach specjalny plyn na wrastajace paznokcie ..... zalej jodyną . tez pomaga.... i udanej studniowki ....

 
 
 
 
~~robert
ff
Wysłany: 10 Sty 2008r. 10:54  
Cytuj
Serdeczne dzieki-kazdy sposób jest dobry, który pomaga.Jest juz fajnie bo....
u nas w kuchni zawsze gości słonina, więc wczoraj na noc owinąłem dużym plastrem świeżej sloninki, całego palucha bandażując go/stary dobry sprawdzony sposób-wyjaławia ranę/.
Rano, po zdjeciu "opatrunku" juz poczułem ulgę na tyle aby ostrym spiczastym nozykiem wyciąć wrastającą część paznokcia. Nie powiem bolało co nieco, ale studniowa w sobotę z moją ukochaną , dodała mi otuchy do tej "operacji".Nawet krew nie poleciała.Nastepnie dałem wode utlenioną i posmarowałem maścią scaldex /nowosc na oparzenia- POLECAM/. W tej chwili uciskam paznokiec i juz nie boli- hurrrra !!!!Dziękuję za troskę- jestescie wspaniali-pozdrawiam.

 
 
 
 
~~Al
ff
Wysłany: 10 Sty 2008r. 14:21  
Cytuj
Jeśli zacznie ponownie boleć to wizyta u lekarza jest obowiązkowa!! Trzeba będzie być może sciągnąc paznokieć. To się zdarza wielu osobom, kóre za bardzo obcięły paznikieć.

 
 
 
 
~~Artur
ff
Wysłany: 10 Sty 2008r. 22:20  
Cytuj
Nie trzeba ściągać całego paznokcia, tylko lekarz wytnie kawałek paznokcia i troszkę skórki. Polecam doktora Sypa z ambulatorium przy Hucie

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 11 Sty 2008r. 09:17  
Cytuj
ja polecam doktora Mroczka z ambulatorium - szybko , tanio i bezboleśnie umiech

 
 
 
 
~~robert
ff
Wysłany: 11 Sty 2008r. 10:56  
Cytuj
Nic z tych rzeczy-nie pozwole sobie ucinac-wycinac czegokolwiek ,hehehe, bo logika mi mówi,że jesli zlikwiduje całkiem paznokiec u jakiegos fachowca, to on i tak pozniej bedzie wyrastal i sprawa powroci- z tym ,ze bardziej da popalic.
Dzis jest juz wszystko oki-jesli powroci niebawem, wiem czym to załatwic i powiem Wam, chocby po to ,aby nie dać sie ciąć chirurgowi-nigdy!!!! pozdrawiam- balanga niebawem-hurra!

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 8 Lut 2008r. 21:11  
Cytuj
rywanol

 
 
 
 
~~olo!!!!
ff
Wysłany: 20 Lut 2008r. 11:27  
Cytuj
rywanol,b.dobry TOENAIL PLYN softening ,solution,problem sie nie skonczyl smaruj tym plynem kupisz w aptece.....obcinaj paznokcie prosto pozdrowka olo!!!!good

 
 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »