NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Czy pies mósi być w kagańcu?,
~~Pan X
ff
Wysłany: 20 Sty 2008r. 11:39  
Cytuj
Czy są jakieś prawo ze każdy pies ma być w kagańcu?
Czy tyczy się to tylko psów z tzw. "czarnej listy"?
Jak ktos sie orientuje w tym temacie to prosze o pomoc.

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sty 2008r. 11:39  
Cytuj

 
 
 
 
~~mnmnm
ff
Wysłany: 20 Sty 2008r. 11:47  
Cytuj
musi a nie mósi!!! u zwykłe!

 
 
 
 
Posty: 162
Dołączył: 19 Cze 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Sty 2008r. 12:32  
Cytuj
Obecność psów w miejscach publicznych regulują przepisy miejscowe, tj. uchwały właściwych rad gmin. Z reguły przewidują one, że psy muszą być na smyczy i w kagańcu i nie mogą biegać luzem, z doświadczenia szczególnie radze uważac na naszą Straz Miejska która przestrzega tego dośc rygorystycznie (!) trzeba również pamietać o szczepieniu bo odpowiedzialność karną i cywilną właścicieli psów w razie jakiegoś wypadku określają też przepisy kodeksów karnego, wykroczeń i cywilnego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~
ff
Wysłany: 20 Sty 2008r. 16:52  
Cytuj
"są takie prawo i mósi"

I już.

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 20 Sty 2008r. 17:22  
Cytuj
i nie ma letko

 
 
 
 
~~BARTO
ff
Wysłany: 20 Sty 2008r. 18:30  
Cytuj
Ostatnio nie przyjąłem mandatu (200 pln) i sprawa trafiła do Sądu Grodzkiego.
Wyglądało to tak:
Wyszedłem z pieskiem przed blok (7 miesięczny amstaff) i od razu zostałem poproszony o dowód osobisty i mówią mi że mandat 200 PLN za to ze pies bez kaganca. Mówie psom, ze mój piesek to jeszcze szczeniak i jesty łagodny, a pozatym jest na smyczy. Pan policjant stwierdził ze jak mam PITBULLA to musi byc na smyczy i w kagancu i nie ma wypros. Ja mu tlumacze ze to nie PIT tylko AST i ze to nie to samo. A on, ciemna pała, mówi mi ze to to samo. A najbardziej mnie wkorwilo ze obok przechodzila babka ze spanielem, bez smyczy i kaganca i jej nawet uwagi nie zwrocili. Sprawa poszla do sadu i skonczylo sie na UPOMNIENIU.

A w swietle prawa wyglada to tak:

Art. 77 KW: KTO NIE ZACHOWUJE ZWYKŁYCH LUB NAKAZANYCH ŚRODKÓW OSTROŻNOŚCI PRZY TRZYMANIU ZWIERZĘCIA, PODLEGA KARZE GRZYWNY DO 250 ZŁOTYCH LUB KARZE NAGANY.

Czyli w kodeksie Wykroczeń nie ma nic o kagncu.
Będąc w UM próbowałem dowiedzieć się czy w stalowej Woli jest jakaś uchwała Rady Miasta która nakazuje właścicielom wyprowadzanie psów w kagancach i na smyczy - NIE MA.
Pan który tym się zajmuje odesłał mnie do straży Miejskiej. A tam poinformowano mnie ze w Stalowej sprawę tą reguluje Art. 77 KW, b nie ma uchwały RM która by wprowadzała dodatkowe regulacje jak i gdziemożna wyprowadzać pieski.
Poinformował mnie jeszcze ze jezeli pies jest spokojny, nie atakuje innych i słucha się pana to zwykła smycz wystarczy. W przeciwnym razie musi byc kaganiec.

PS
w stalowej woli pies mósi być bezwzględnie w kagancu i na smyczy w parku kolo szkoly muzycznej, gdyż jest napisane o tym w regulaminie parku. więcej miejsc takich nie widziałem, a więc kagance z pyska naszym psom.

POZDRAWIAM.

CHWDP

 
 
 
 
~~rychu
ff
Wysłany: 20 Sty 2008r. 19:20  
Cytuj
Podobno od 40kg wagi psa ale zapytaj sie w UM bo dokładnie wagi nie pamietam.Tak jest w Stalowej Woli.Mój psiak ma 28kg i wiem ze nie muszę mu zakładac tego gówna.

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 20 Sty 2008r. 19:28  
Cytuj
nasz pupil czworonóg- ani nie mósi ani też nie musi, ale innym pieskom,niekoniecznie czworonożnym,zdecydowanie jest wskazany w większości przypadków a w szczególności tym, co cierpią na amnezję za 5000 pln,kaftanik "NOT AUS" kieszonkowy owym też się przyda

 
 
 
 
~~ona-m
ff
Wysłany: 20 Sty 2008r. 20:04  
Cytuj
a na mojego psa nie ma kagańca - to nie znaczy że nie mogę kupić tylko po prostu nie ma takich małych rozmiarówjezyk nawet gdyby Strażnik Miejski mi chciał wlepić mandat to bym się go zapytała czy widział takie małe kagańce bo jeśli tak to ja chętnie swojemu pieskowi kupięjezykjezykjezyk

 
 
 
 
~~volf
ff
Wysłany: 21 Sty 2008r. 10:39  
Cytuj
Ostatnio nie przyjąłem mandatu (200 pln) i sprawa trafiła do Sądu Grodzkiego.
Wyglądało to tak:
Wyszedłem z pieskiem przed blok (7 miesięczny amstaff) i od razu zostałem poproszony o dowód osobisty i mówią mi że mandat 200 PLN za to ze pies bez kaganca. Mówie psom, ze mój piesek to jeszcze szczeniak i jesty łagodny, a pozatym jest na smyczy. Pan policjant stwierdził ze jak mam PITBULLA to musi byc na smyczy i w kagancu i nie ma wypros. Ja mu tlumacze ze to nie PIT tylko AST i ze to nie to samo. A on, ciemna pała, mówi mi ze to to samo. A najbardziej mnie wkorwilo ze obok przechodzila babka ze spanielem, bez smyczy i kaganca i jej nawet uwagi nie zwrocili. Sprawa poszla do sadu i skonczylo sie na UPOMNIENIU.

A w swietle prawa wyglada to tak:

Art. 77 KW: KTO NIE ZACHOWUJE ZWYKŁYCH LUB NAKAZANYCH ŚRODKÓW OSTROŻNOŚCI PRZY TRZYMANIU ZWIERZĘCIA, PODLEGA KARZE GRZYWNY DO 250 ZŁOTYCH LUB KARZE NAGANY.

Czyli w kodeksie Wykroczeń nie ma nic o kagncu.
Będąc w UM próbowałem dowiedzieć się czy w stalowej Woli jest jakaś uchwała Rady Miasta która nakazuje właścicielom wyprowadzanie psów w kagancach i na smyczy - NIE MA.
Pan który tym się zajmuje odesłał mnie do straży Miejskiej. A tam poinformowano mnie ze w Stalowej sprawę tą reguluje Art. 77 KW, b nie ma uchwały RM która by wprowadzała dodatkowe regulacje jak i gdziemożna wyprowadzać pieski.
Poinformował mnie jeszcze ze jezeli pies jest spokojny, nie atakuje innych i słucha się pana to zwykła smycz wystarczy. W przeciwnym razie musi byc kaganiec.

PS
w stalowej woli pies mósi być bezwzględnie w kagancu i na smyczy w parku kolo szkoly muzycznej, gdyż jest napisane o tym w regulaminie parku. więcej miejsc takich nie widziałem, a więc kagance z pyska naszym psom.

POZDRAWIAM.

CHWDP


ale jestes burakiem analfabeto !!!!!!!!!!!

 
 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »