NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Do Polski wchodzi sieć Aldi,
~~Zosia
ff
Wysłany: 20 Sty 2008r. 22:04  
Cytuj
Za dwa miesiące możemy spodziewać się rewolucji w handlu. Aldi - największa w Europie sieć sklepów dyskontowych - rozpocznie handel w naszym kraju. Firma planuje otwarcie tysiąca sklepów. Niemiecki gigant, własność Karla i Theo Albrechtów, od dłuższego czasu pręży muskuły zapowiadając nokaut konkurencji. Sposobem mają być zdecydowanie niższe ceny, co najmniej o jedną trzecią!
W Polsce bezpośrednią konkurencją Aldiego będzie niemiecki Lidl i portugalska Biedronka. Lidl ma w naszym kraju ponad 260 sklepów, a szacunkowe przychody sieci za 2006 rok wyniosły 1,5 miliardów złotych. Biedronka ma ponad tysiąc sklepów, a jej przychody za 2007 rok wyniosły niemal 9 miliardów złotych. Specjaliści są zgodni, bez akwizycji Aldi nie ma szans na szybki sukces.
http://www.hotmo(...)-30.html

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sty 2008r. 22:04  
Cytuj

 
 
 
 
~~gość
ff
Wysłany: 20 Sty 2008r. 22:11  
Cytuj
Prawdę mówiąc taka informacja mnie cieszy. Jako student lubię kupować wyselekcjonowane produkty ze sklepów typu Biedronka czy Lidl za dużo niższą cenę, a zbliżoną jakość. Leader Price w dziwny sposób dał się zmieść konkurencji. Myślę, że dużą rolę odgrywały tu same markety, które robiły wrażenie totalnie nie przemyślanych "Społemów". Byle jaki budynek, wszystko ułożone na byle jakich półkach, bardzo mało elementów graficznych - to wbrew pozorom wpływa na odbiór. Teraz gdy sieć Tesco przejęła LP, totalnie nic w tych marketach nie ma.

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 21 Sty 2008r. 00:35  
Cytuj
A Lidl ma jakis przemyslany, nie - byle jaki budynek? nie wazne czy Pomorze, czy stare miasto, czy góry, czy jakiekolwiek inne miejsce. Wszedzie ta sama obora Lidl :/

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 21 Sty 2008r. 09:05  
Cytuj
Miałam okazję odwiedzic sklep Aldi i musze przyznac ze ceny sa bardzo przyzwoite.Bardzo takie artykuły spozywcze.Czasami fajne sprzety typu kamerka,aparat itp.Fajnie by było gdybysmy mieli ta siec sklepów w Polsce

 
 
 
 
~~Xad
ff
Wysłany: 21 Sty 2008r. 09:40  
Cytuj
Mieszkam w Anglii i musze przyznac ze ceny w Aldiku sa konkurencyjne. Lidl jest drozszy i towary sa nizszej jakosci, poza tym w Aldim jest o wiele wiekszy wybor towarow. Mam nadzieje, ze w Polsce stanie sie rownie popularny i tani nie tracąc na jakosci.

 
 
 
 
~~Zosia
ff
Wysłany: 21 Sty 2008r. 09:47  
Cytuj
http://www.aldi-nord.pl/

Logo i strona - ALDI Polska - jak ktoś chce popatrzeć i poczytać

 
 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »