NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Prognozowane faktury za prąd.,
Posty: 266
Dołączył: 4 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Gru 2009r. 09:29  
Cytuj
Czy nie macie zastrzeżeń do tego jak Rejon Energetyczny nalicza Wam ile powinniście zużyć prądu w najbliższych miesiącach?
Ja mam za ostatnie 4 miesiące zużycie 1100 kWh. Na kolejne 2 prognozują mi zużycie 800. W związku z tym zapłacę ok 150 zł więcej niż zwykle. Oczywiście będę miał nadpłatę, ale rozliczoną po kilku miesiącach. Jeżeli zgarną taką kwotę na kilka miesięcy od wszystkich w Stalowej, to niezłą lokatę można sobie z tego zrobić.
Niezły sposób na dodatkowy dochód.
Czy sądzicie, że Wasze prognozowane faktury nie są zawyżane?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Gru 2009r. 09:29  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 209
Dołączył: 29 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Gru 2009r. 09:38  
Cytuj
Oczywiście że są. I to bardzo! Ja miałem fakturę która przewidywała zużycie za 190 pln, a wyszło że było niższe o 90 pln. I nawet widać tu logikęumiechumiech obracają naszą kaską i to całkiem sporymi sumami chytry chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Gru 2009r. 10:09  
Cytuj
to sie cieszcie. Mi zanizyli i przyszło 200 zł do dopłaty. u rodziców w domku 400 zł do dopłaty.
Kogo bym nie pytał w domkach jednorodzinnych spore dopłaty muszą zrobić bo prognozowali za mało.
Także nie wiemczy totaka lokata bo ideału nie ma. Poztym zawsze możesz do nich dzwonić podawac stan licznika i płacic tyle ile wychodzi

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~arek1s
ff
Wysłany: 21 Gru 2009r. 12:22  
Cytuj
CYTAT
Poztym zawsze możesz do nich dzwonić podawac stan licznika i płacic tyle ile wychodzi

No właśnie nie wydaje mi się, żeby można było tak zrobić.
Faktury są już przecież wystawione. Nie zapłacę tych kwot, to "ciach" i co ich to obchodzi.

 
 
 
 
~~Anonim
ff
Wysłany: 21 Gru 2009r. 14:22  
Cytuj
Ludziska,

Proponuję dokładniej zapoznać się ze znaczeniem słowa "prognoza". Jeśli ilość prognozowana jest różna od rzeczywistej, nikt nikogo nie zmusi do płatności wartości prognozowanej, jeśli licznik mówi co innego. Sądzę, że jeśli UE upierałby się przy tym, to będą już raczej praktyki niedozwolone. Nie widzę powodu, dla którego klienci mieliby kredytować działalność operacyjną tej firm...

 
 
 
 
Posty: 286
Dołączył: 24 Maja 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Gru 2009r. 16:25  
Cytuj
CYTAT
Poztym zawsze możesz do nich dzwonić podawac stan licznika i płacic tyle ile wychodzi

CYTAT

No właśnie nie wydaje mi się, żeby można było tak zrobić.
Faktury są już przecież wystawione. Nie zapłacę tych kwot, to \"ciach\" i co ich to obchodzi.


w związku z brakiem zapłaty takiej faktury nikt nie zrobi \"ciach"\
im zależy na tym aby wyeliminować inkasentów co 2 mies.
kwota dla nich zostanie inaczej wykorzystana
będą przychodzić 1x na 6mies.
ja byłam z pierwszym rachuniem prognozowanym
(bo myślałam,że dostanę zawału ;-D )
pani poinformowała mnie,że mogę
nawet co miesiąc zgłosić się do nich
ze stanem licznika i zapłacić stan rzeczywisty

Homo sum, Humani nihil a me alienum puto. [Człowiekiem jestem i nic, co ludzkie, nie jest mi obce.]
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~aaaa
ff
Wysłany: 21 Gru 2009r. 17:13  
Cytuj
zadzwon sobie do bazy i zmniejsz kwote na jaka chceszmniej wiecej taka jaka zawsze wydawałes i po problemie

 
 
 
 
~~assan
ff
Wysłany: 22 Gru 2009r. 07:38  
Cytuj
kiedyś grzebałem na stronce PGE i znalazłem to: https://ebok.(...)ebok.php

całkiem niegłupie

 
 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »