NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 »
Strajk włoski na stacjach paliw, przyłącz się :)
~~pisuary do WC
ff
Wysłany: 25 Sty 2008r. 07:38  
Cytuj
a Ty jesteś głupi radny dostaje dietę i to są moje podatki a jak się zajmuje głupotami to marnuje te pieniądze pisałem że głupków w polsce jak i w Stalowej dostatek także pewnie ktoś będzie blokował stację ja to trafi na mnie że nie będę mógł zatankować to skończy się w sądzie przeciwko organizatorom akcji. Nie jestem radnym, ani tez radnym z PO, z tego co wiem jest ich dwóch ani też nie kandydowałem i dobrze bo towarzystwo jest marniutkie przezco Szlęzak wychodzi na ich tle na wspaniałego prezydentaumiech

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sty 2008r. 07:38  
Cytuj

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 25 Sty 2008r. 07:45  
Cytuj
ta cała ekipa pis tylko do takich akcji się nadaje siembida bladek cholewiński i reszta a to czym ma się zajmować każdy radny opisane jest w regulaminach , ale radni nie czytali

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 25 Sty 2008r. 08:27  
Cytuj
"pisuary do WC" ale z ciebie debil, powiedzmi ile kasy z diety idzie na tą akcję? który z radnych mi na to odpowie ?

"pisuary do WC" co ty zrobiłeś dla miasta i mieszkańców ?? odpowiedz: NIC

Oni przynajmniej coś robią

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 25 Sty 2008r. 10:16  
Cytuj
Co robią? Powielają pomysły innych. Bo swoich nie mają.

 
 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 26 Lip 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sty 2008r. 13:01  
Cytuj
Do wszystkich zainteresowanych - nie zwracajcie uwagi na bezsensowne wpisy -(~pisuary do WC) - one nie wnoszą niczego do akcji która odbedzie się w sobotę - on szuka zaczepki - a jest tylko zwykłym zakompleksionym nie wnoszącym do tej sprawy pionkiem....

do zobaczenia w sobotę......

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~
ff
Wysłany: 25 Sty 2008r. 14:54  
Cytuj
ile jest jużosób ? 3,4 ?

 
 
 
 
~~Realista
ff
Wysłany: 25 Sty 2008r. 16:05  
Cytuj
Witam

Nie wiem czy wiecie ale stacja paliw na litrze paliwa zarabia 40 gr,moim skromnym zdaniem nawet po takiej akcji która chcecie przeprowadzić stacje nie zbiją ceny wiecej niz o 10 gr(co stanowi 1/4 jej zysków) na litrze.Zakładając,że przeciętnie osoba tankuje za 100 zł zatem dana osoba zaoszczędzi 2,2 zł!!umiech czy gra jest warta świeczki? prawdziwym problemem jest to,że aż 55% ceny paliw to podatki i tu trzeba szukać możliwości zbicia ceny i w tym kierunku organizować protesty,kolejnym problemem jest to,że Polski rząd znacząco utrudnia wprowadzenie biopaliw na rynek paliw co bardzo ale to bardzo zmieniło by ceny paliw.Niepodoba mi się,że radni chcą zorganizować strajk tylko na jednej staci gdyż taka akcja z samego załozenia nie ma sensu.Ok załóżmy,że strajk się odbędzie,własciciel stacji pod wpływem presji zbija cenę paliwa o 10 gr na litrze,akcja się kończy wszyscy wracjają do domu,po kilku dniach własciciel stacji zauważa,że właściciele innych stacji pozostawili ceny na swoich stacjach bez zmian,zarabia on mniej w momencie kiedy konkurencja się bogaci, i co zrobi?znowu podniesie cene o 10 gr bo nie ma innego wyjscia.Jak organizować akcje to na wszystkich stacjach chociaż moim zdaniem to nei ma sensu gdyz po kilku dniach wszystko wróci do normy,lub się pogorszy gdyż jakoś będzie trzeba odbić straty.
Pozdrawiam

 
 
 
 
~~Pan Rencista się myli
ff
Wysłany: 25 Sty 2008r. 17:06  
Cytuj
nie 40 gr, złe ma Pan informacje

 
 
 
 
~~zxc
ff
Wysłany: 25 Sty 2008r. 17:08  
Cytuj
od czego wszystko sie zaczyna ? od paliwa, drogie paliwo, to droga żywność, droga kominukacja i inne dobra. Piekarz podnosi ceny paliwa, leki drożeją, bilety itd ....

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 25 Sty 2008r. 17:15  
Cytuj
Wojciech Malicki

Niemcy protestują i masowo wyrzucają telefony Noki. Zapowiadają, że nowych nigdy w nie kupią. Robią tak, bo fiński koncern chce zamknąć fabrykę w Bochum, przez co straci pracę dwa tysiące osób. Choć akcje wyrzucania telefonów i demonstracje najprawdopodobniej nie skłonią Finów do zmiany decyzji, to warto je organizować.

Choćby po to, żeby udowodnić, że tzw. społeczeństwo obywatelskie nie jest pustym sloganem. A my, obywatele nie będziemy siedzieć cicho, gdy ktoś nam szkodzi i kompletnie nie liczy się z naszym zdaniem.

Z tych właśnie powodów uważam, że zorganizowane protesty rzeszowskich i stalowowolskich kierowców przeciwko wysokim cenom paliwa i zmowom cenowym, mają sens. I choć zapewne szybko nie spowodują obniżenia cen benzyny, to warto legalnymi metodami walczyć o swoje. Aż do skutku - jak zapowiadają kierowcy ze Stalowej Woli.

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 25 Sty 2008r. 17:17  
Cytuj
Rozmowa z Szymonem Araszkiewiczem z portalu e-petrol.pl, analitykiem rynku paliw.

- Dlaczego ceny paliw w poszczególnych regionach Polski są tak różne?
- Te różnice zależą m.in. od tego, jak daleko stacja jest od baz paliwowych, jaka jest konkurencja, popyt, kto jest dostawcą. Wiele stacji przestało być już tylko miejscem tankowania paliwa i oferuje wiele innych usług, a to z pewnością także ma wpływ na politykę cenową. Na ceny wpływa cała gama czynników, różnych w poszczególnych regionach.

- Kierowców jeszcze bardziej zastanawiają różnice cen w miastach oddalonych zaledwie o kilkadziesiąt kilometrów. Np. w Rzeszowie benzyna bezołowiowa kosztuje już 4,04 zł, podczas gdy w Przemyślu aż 4,39 zł.

- 4,04 zł to cena ze stacji przy hipermarkecie, gdzie paliwo z zasady ma być tańsze. Jeśli porównamy klasyczne stacje, różnica robi się nieco mniejsza, chociaż rzeczywiście w dalszym ciągu pozostaje widoczna. Kluczowe znaczenie mogą tu mieć słabsza bądź silniejsza konkurencja i układ sił pomiędzy stacjami w określonej miejscowości.
- Czy protesty kierowców takie jak ostatnio w Brzegu czy Płocku, a jutro w Rzeszowie i Stalowej Woli mają szansę powodzenia?
- To zależy, co było ich celem. Jeśli radykalne obniżki cen paliw, to kierowcy mogą poczuć się rozczarowani. Struktura ceny paliwa, zwłaszcza duży udział podatków powoduje, że możliwości manewru w hurcie i na stacji są dużo mniejsze, niż się powszechnie myśli. Natomiast takie akcje pokazują, że ludzie umieją się jednoczyć wokół wspólnych spraw. Mogą też spowodować faktycznie zmniejszenie radykalnych różnic w cenach pomiędzy stacjami. Wiele zależy tutaj od konsekwencji i planowania takich akcji.

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 25 Sty 2008r. 17:20  
Cytuj
Rencista to chyba ty jestes,tam jest napisane realista

 
 
 
 
~~Realista
ff
Wysłany: 25 Sty 2008r. 17:56  
Cytuj
Niestety ale to prawda,stacja paliw zarabia na litrze 40 gr na litrze.Wejdz sobie na strone orlenu

http://www.orlen(...)kfdfhf.0

do ceny "95" dolicz 22% vatu wyjdzie ci 3,89 zł litr,jest to cena hurtowa,do tego koszty transportu razem jakies 4,00zł

Średna cena sprzedaży na podkarpaciu 4,24 zł

http://www.e-pet(...)liw.html

4,24-3,89=0,35 zł (0.35 gr tyle zarabia średnio stacja na litrze)

Oczywiście wpływa tu wiele innych czynników,np odległośc od rafineri i wiele innych,jest to średnia wartośc,jaką zarabia stacja.

Pozdrawiam

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 25 Sty 2008r. 18:19  
Cytuj
CYTAT

Oczywiście wpływa tu wiele innych czynników,np odległośc od rafineri i wiele innych,jest to średnia wartośc,jaką zarabia stacja.



To dlaczego w Płocku jest najdrozej ?
Przeciem tam jest rafineria

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 25 Sty 2008r. 18:19  
Cytuj
CYTAT

Oczywiście wpływa tu wiele innych czynników,np odległośc od rafineri i wiele innych,jest to średnia wartośc,jaką zarabia stacja.



To dlaczego w Płocku jest najdrozej ?
Przeciem tam jest rafineria

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 25 Sty 2008r. 18:49  
Cytuj
Nie jestem expertem w dziedzinie paliw i nie wiem dlaczego paliwo jest tam tak drogie w Płocku,podałem tylko fakt ze odległośc wpływa na cene paliw co jest bezsprzecznie prawdą.Nie twierdze tez ze stacje niedogaduja sie między sobą,myśle tyko,że takie protesty to troche jak walka z wiatrakami,bo nic to nie zmieni na dłuższą metę ,tylko chwilowo.Ceny paliw dalej będą rosły i za rok pewnie za litr zaplącimy 5 zł.W Polsce trzeba poruszyc temat biopaliw bo inaczej nic sie nie zmieni.W ta strone trzeba iść i organizować protesty,w niemczech za używanie i produkcje aliw są dopłąty i na bio paliwach mogą jeżdzic wszyscy a w polsce tylko rolnicy i to gdy sami sobie wyprodukuja to paliwo.
Pozdrawiam

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 25 Sty 2008r. 19:46  
Cytuj
dzięki za wyjaśnienia, zrozumiałem nie dam się naciągnąć na tę polityczną awanturę niech sobie protestują pisowcy z powiatu i miasta niech pokażą jaką są siłą, kto się wybierze na tą hucpę polityczną ten GŁUPEK

 
 
 
 
~~gomez
ff
Wysłany: 25 Sty 2008r. 21:14  
Cytuj
Panie Lucjuszu,
czym Pan się zajmuje oprócz bycia radnym? Niech się Pan postawi w roli młodego chłopaka harującego na stacji po 12h za 900 zł miesięcznie po to zeby oplacic sobie mieszkanie a moze i studia, a potem ja z kolegami przyjade urządzić Panu taką akcje na stacji? Napewno będzie ubaw. W kogo coś takiego uderzy? Garatuluje pomysłu .

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 25 Sty 2008r. 21:50  
Cytuj
Lepiej było by zorganizować dzień bez samochodu ahh zapomniałem nie macie swoich pomysłow Gratuluje

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 26 Sty 2008r. 01:37  
Cytuj
DZIEŃ BEZ SAMOCHODU, DOBRE ...

 
 
 
 
Posty: 28
Dołączył: 5 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sty 2008r. 18:52  
Cytuj
Witam

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji . Było nas ok. 60 samochodów, kierowcy młodsi i starsi, każdy niezadowolony z cen paliw w naszym mieście. Odwiedziliśmy 3 stacje najpierw Orlen potem Statoil i na końcu Lotos. Każdy z nas tankował i płacił jak najdrobniej. Niektórzy przygotowali się bardzo dobrze … tankując za 30 albo 40 zł. I płacąc za to groszami. Cała akcja trwała prawie 2 godziny. Jeszcze raz wszystkim dziękuję i miejmy nadzieję, że wasze zaangażowanie zostanie zauważone przez właścicieli stacji.

( dziękuję też pracownikom stacji za cierpliwość i prawie w 99% miła obsługę )

Pozdrawiam Lucjusz

Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~Pieter
ff
Wysłany: 26 Sty 2008r. 18:57  
Cytuj
Lucek gdybym to był pracownikiem tej stacji powiesił bym cię za torbe w lesie

Pozdrawiam

 
 
 
 
Posty: 28
Dołączył: 5 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sty 2008r. 19:01  
Cytuj
umiech czyżby groźba karalna :haha: spokojnie kolego musiałbyś się troszkę pomęczyć z powieszeniem reszty 59 osób umiech

Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~kick
ff
Wysłany: 26 Sty 2008r. 19:13  
Cytuj
A ja zdecydowanie popieram dzialalnosć dwoch młodych radnych naszego miasta . Wreszcie ktos cos robi. Oby tak dalej i oby te akcje przyniosły efekt. Prosze , pokażcie mi, który "pan radny" ruszy tyłek i powalczy o nasze sprawy? Juz skonczyły sie czasy , ze ten co głośno krzyczał był skutecznym.Dzis trzeba działać. Dziwie sie glosom krytyki. Widocznie panu typu pisuarWC paliwo nigdy nie zdrożało i wciaz tyle samo kosztuje, przeciez zawsze tankuje za 20zł.


Pozdrawiam i życze powodzenia w kolejnych przedsiewzieciach.

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 26 Sty 2008r. 19:23  
Cytuj
Przecież to nic nie da , co to za ruszenie sprawy jak byście pomyśleli to byście wiedzieli oni to zrobili po to zeby mówili o nich w Tv, dało to coś? obniżyli ceny ?

 
 
 
 
« 1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »