NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 6 ... » »»
Podwyżki w sektorze energetycznym-ESW,
~~***
ff
Wysłany: 8 Lut 2008r. 03:27  
Cytuj
CYTAT
Propozycje podniesienia stawek podzielona na kwartały to zwykła ściema, a


Boisz się narazić??? to chociaż czytać się naucz ze zrozuminiem.

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lut 2008r. 03:27  
Cytuj

 
 
 
 
~~***
ff
Wysłany: 8 Lut 2008r. 03:53  
Cytuj
CYTAT
Zarząd w ESW proponuje 19% ale jak to rozbiją na kwartały to okaże się że taka podwyżka była,


Co Ty z tymi kwartałami... Jeśli kwartały są od 01-02 to... ja się nie znam na kalendarzu.


Zarząd ESW niczego nie proponuje

Skąd Ci się wzieło 19% ?

naliczenie 5% a potem 14% od podwyższonej stawki to nie jest 19% nie tylko czytać ze zrozumieniem nie potrafisz, ale i liczyć...
Podniesienie stawek zasadniczych w kategoriach IX -XIII o 5 i 14 % spowoduje wzrost płac o 24% dla pracowników pierwszozmianowych i ok. 30% dla czterobrygadówki.

I co myślisz, ze taki wzrost wynagrodzeń, (przy wskaźniku na 2008 6% ) wziął się sam z siebie... Że Zarząd ESW tak dla dobra załogi zaproponował???

Chcesz zarabiać tyle co w Tauronie???
A wiesz ile tam zarabiają???
Wiesz jak zróżnicowane są płace w spółkach konsolidowanych, jaka różnica w zarobkach jest nawet w PKE, jaka jest średnia płaca w El. Jaworzno III i EC Bielsko-Biała?
Wiesz dlaczego tak jest, ile energii produkuje np Siersza i jakie tam są koszty???
Pieniążki na płace najpierw trzeba zarobić.

To narazie tyle pytań. I tak pewnie rozboli Cię głowa zanim sobie na nie odpowiesz.

 
 
 
 
~~qwer
ff
Wysłany: 8 Lut 2008r. 08:09  
Cytuj
xcv sd

 
 
 
 
~~Nickt
ff
Wysłany: 8 Lut 2008r. 08:57  
Cytuj
CYTAT
Do Nickt~:
"Dopadli się uczeni prostacy do władzy i łoją nam i portfele i tyłki, czy to w elektrowni, czy Ats, alutec, były Rial, tesca, lidle i inne śmietniki i składowiska bakterii."

Właśnie. Łoją ci portfel. A dlaczego? Bo widocznie jesteś głupszy niż ci się wydaje. Narzekasz na inżynierów. No cóż, i wśród inżynierów może trafić się pierdoła a ty wrzucasz wszystkich do jednego worka. Ja też mogę napisać że wszystkie tzw. robole to chamy i prostaki ale sam wiesz że to nieprawda. Wydaje mi sie że masz żal do losu o ten brak wykształcenia. Może trzeba było się uczyć (na to nigdy nie jest za późno) i wtedy ty łoił byś innym portfele. A tak to co ci pozostaje? Siedzieć i anonimowo wylewać żale, pluć na ludzi wykształconych czując sie całkowicie bezkarnym. Daj sobie spokój bo zaczynasz bić pianę albo pisz konkrety. I jeszcze jedno. Socjalizm się skończył, IV RP także. Teraz rządzą wykształciuchy.
Corrumpunt mores bonos colloquia mala.

A więc po kolei do ~ ludzia BEZ JAJ czyli autora powyższego: czy jestem głupszy niż mi się wydaje? Tu akurat się mylisz,mam codziennie obok siebie niepodważalny atut i punkt odniesienia w postaci osób i ludzi,którzy codziennnie przyprawiają mnie o rozpacz swoimi chorymi mżonkami, pomysłami i bezradnością jednocześnie.Przykładów jest na tony. To , że "anonimowo wylewam żale i pluję na ludzi" to nie brak odwagi tylko litość i rozsądek. Gdybym sypał przykładami, to nawet bez podawania nazwisk skompromitowałbym tych ludzi w oczach ich znajomych z poza zakładu, w którym pracują. A pisząc w taki sposób uogólniłem pewne sprawy, wybierając mniejsze zło. Być może wrzuciłem wszystkich do jednego wora i wszystkich z tego tylułu poniewieram, wrzuciłem jednak tych wszystkich , z którymi ja miałem do czynienia. Urażeni czują się wszyscy? "Uderz w stół a nożyce się odezwą"
"Robole to chamy i prostaki" - uczeni nas tak wychowali i nauczyli - inżynierek rzuca pomysł a my mamy to wszystko zrobić - brak projektu,rysunku, wymiarów, często materiału. Za 2 godziny przychodzi z pytaniem "już gotowe?" Pogieło gościa czy sie z ch..jem za rozumy pozamieniał. Na nas spada obowiązek zrobienia takiego projektu i zorganizowanie sobie stanowiska pracy oraz zabezpieczenia materiałowego. A przecież my jesteśmy fizyczni,mamy tyrać a nie myśleć,czyż nie tak? To jak już odwaliłem robotę za pana inżyniera,to teraz wezme sie do roboty i na koniec miesiąca mam 1400 zl a pan inż 2800 + premia za solidną robotę. Taki stan rzeczy ma mnie niby motywować? Kolejna sprawa : są prace,które można wykonać szybko i solidnie w ramach zakładu,ale żeby nam robolom nie dać zarobić, to do tego celu sciąga się firmę zewnętrzną, która czesze kasę czterokrotnie wyższą niż wynagrodzenie robola. Przecież gdyby robol dostał za te robotę np. 400 brutto - zakład miałby oszsczedności i robol byłby zadowolony,jestem zmotywowany i pana inż. mogę nosić na rękach:zdechly:
Uczyć sie i skończyć na tesco jako ochroniarz albo w "Łosiu" jako konserwator powierzchni. Przejdź sie człowieku po urzędach,zakładach i zaobserwuj tabliczki z nazwiskami - mafia. Tematu nie będę rozwijał,bo pisałem przy innej okazji.
Czy czuję się bezkarny? Nie, jest mi cholernie przykro , że otaczają mnie czarne owce, które psują obraz pozostałych, często naprawdę wartościowych ludzi,którzy w chwili, gdy zaczynają normalnie myśleć, dostają po d.., jak my robole. Tyle w tym temacie, bo podając przykłady mogłbym część czytających zanudzić a inni mogliby skończyć w szpitalu pękając ze śmiechu lub z powodu zawału, a pielęgniarki przciż kombinują nadal,więc muszę uważać dla dobra innych

 
 
 
 
~~xxx
ff
Wysłany: 8 Lut 2008r. 09:34  
Cytuj
Do "Nickt" jak sam widzisz trafił nam się podżegacz lepszy jak my i co byśmy nie napisali to nas skrytykuje.Pewnie to jest jeden z tych inżynierków na usługach magistrów.Chętnie bym mu skopał co nie co.Widzę jednak że masz kolego pomocnicę lub pomocnika i razem tworzymy prasę do tego artykułu.Dzięki i jeszcze raz dzięki.Co raz więcej postów pojawia się na stronie i wychodzi z tego że temat jest bardzo rozległy.U nas takich nawiedzonych i popieprzonych inżynierków nie brakuje a wśród nich są jeszcze nawiedzeni technicy którzy uważają ,że chwycili Pana Boga za nogi i gnębią robola.

 
 
 
 
~~Nickt
ff
Wysłany: 8 Lut 2008r. 09:53  
Cytuj
Nie do końca czaję,co biega z tą pomocnicą,bo radzę sobie jednak sam,obserwuję i co nielicznym inzynierkom i magisterkom się zdarza - myślę a potem wyciągam wnioski,może nie zawsze trafne, w końcu nie jestem inż.smiech2

Dzięki xxxgood

 
 
 
 
~~xxx
ff
Wysłany: 8 Lut 2008r. 10:02  
Cytuj
Może i zarząd się pod tym bezpośrednio nie podpisuję ale widziałem sam propozycję podpisaną przez "koniarza" a on sam reprezentuje zarząd tego grajdołu.Nie mniej skąd ci się nabrało 24% i 30%.Grupy powinny być przejrzyste do bólu przykład:
X-od powiedzmy 1100-1300 a po podwyżce każdy powinien przeskoczyć do wyższej grupy i sprawa byłaby załatwiona.A tak to powstał totalny bałagan.
Grupy zawodowe w ESW są podzielone i dzięki temu panowie z turbinowego i kotłowego nie będą podnosić głów a cała reszta według naszych rządzących się praktycznie nie liczy.A to i oni nakręcają spiralę.
Ci w/w nawet związki zawodowe mają za sobą, innych już nikt nie reprezentuje a solidarność straciła głowę.Przyjdzie czas i na OPZZ.ZZPRC też niewiele może albo jeszcze mniej.Kolejne spotkanie P.prezesa z załogą zostało odwołane czyżby brakło im argumentów za.Ciekaw jestem co by panowie z zarządu zrobili i ta I zmiana gdyby 80% czterobrygadówki poprosiła o urlop na żądanie.
Byłaby bieda.

 
 
 
 
~~xxx
ff
Wysłany: 8 Lut 2008r. 10:06  
Cytuj
Do "zastępcaczłonka" czy jesteśmy po tej samej stronie barykady.

 
 
 
 
~~Nickt
ff
Wysłany: 8 Lut 2008r. 10:20  
Cytuj
A ja chciałem startować do Ekologicznej Strefy Wyzysku grupa Tyran:co?:
Z deszczu pod rynnę

 
 
 
 
~~zastępcaczłonka
ff
Wysłany: 8 Lut 2008r. 19:07  
Cytuj
do ~xxx
Oczywiście, że tak!!!
Może trochę w inny sposób, tak jak każdy z nas po tej stronie barykady. Rozejrzyj się i czytaj między wierszami a natychmiast rozpoznasz każdą ...... z "pentagonu" broniącą dupy swoich szefów, którzy coraz bardziej zaczynają się bać , że przy okazji dyskusji płacowych wyjdzie jakieś gówno za które stracą stołki i pójdą siedzieć.
A mają się czego bać!!!

 
 
 
 
~~zastępcaczłonka
ff
Wysłany: 8 Lut 2008r. 19:21  
Cytuj
cd. do ~xxx
Wiem,że widywałeś inżynierów pracujących fizycznie gdy jak to mówisz "brakło roboli" z różnych przyczyn a robotę trzeba było wykonać .....
Co do podwyżek, dokąd udaje się panom ...:zły:... skłócać nas już w trakcie negocjacji - kto ile ma dostać kasy.....dostaniemy wielką kupę g......
A do tej pory udaje im się nieźle.

 
 
 
 
~~hutas
ff
Wysłany: 8 Lut 2008r. 19:27  
Cytuj
Z tego Waszego biadolenia nic nie będzie. Przeczekają Was, a Wy szybko się zniechęcicie.
I co? I gówno!
Popatrzcie jak to się robi u nas.

 
 
 
 
~~inżynierek
ff
Wysłany: 8 Lut 2008r. 20:08  
Cytuj
"Chętnie bym mu skopał co nie co."

Ty to mi możesz co najwyżej ogródek skopać bo po poziomie twojej wypowiedzi wnioskuję że tylko do tego jesteś zdolny (6 arów może być? Sztychówka się znajdzie.). A i tak trzeba by cię pilnować żebyś się nie opie...lał albo przerwał jakiegoś kabla jak się to niedawno zdarzyło twoim kolegom robolom.

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 8 Lut 2008r. 20:17  
Cytuj
"Rozejrzyj się i czytaj między wierszami a natychmiast rozpoznasz każdą ...... z "pentagonu" broniącą dupy swoich szefów, którzy coraz bardziej zaczynają się bać , że przy okazji dyskusji płacowych wyjdzie jakieś gówno za które stracą stołki i pójdą siedzieć."

Pentagon to nie tylko prezes i jego zastępca.
Bez tych urzędników z pentagonu szukałbyś teraz w pośredniaku pracy. Poczytaj sobie durniu jeden z drugim Prawo Energetyczne z rozporządzeniami i Prawo Ochrony Środowiska to zrozumiesz że robole są skazani na urzędników i vice versa.

 
 
 
 
~~pełnynocnik
ff
Wysłany: 8 Lut 2008r. 20:33  
Cytuj
A cóż to się stało że od godz. 10:20 do 19;07 żaden z tych "twardzieli" nic nie napisał? Strach wam tyłki ścisnął? Boicie się że odkryją kim jesteście?

Tacy z was rewolucjoniści.

 
 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 3 Lut 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Lut 2008r. 20:41  
Cytuj
"Uderz w stół a nożyce się odezwą"
Do Pana z "pentagonu" j.w.
W dyrekcji pracuje mnóstwo porządnych i uczciwych ludzi (nasze żony, dzieci,koledzy)i każdy bez wyjątku "robol" o tym wie.
Problem w tym, że aby zepsuć beczkę miodu wystarczy łyżka dziegciu!!!
I właśnie takim "dziegciem" jest niewielka grupa "wodzów" którzy nie potrafią uszanować nikogo (nawet siebie) ,mają dyplom WUML lub inny za "jajka i świnie" i niestety mają władzę.
Ci "pożalsięboże" (Panie Prezesie, nie wiem czy to ważne, ale uczciwie donoszę...)są zakałą i "fundamentalnym betonem" naszej firmy.
To oni właśnie czują się urażeni i zagrożeni, bo dobrze znają swoją wartość.

ergosum666
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~
ff
Wysłany: 8 Lut 2008r. 20:49  
Cytuj
""Uderz w stół a nożyce się odezwą"
Do Pana z "pentagonu" j.w.
W dyrekcji pracuje mnóstwo porządnych i uczciwych ludzi (nasze żony, dzieci,koledzy)i każdy bez wyjątku "robol" o tym wie.
Problem w tym, że aby zepsuć beczkę miodu wystarczy łyżka dziegciu!!!
I właśnie takim "dziegciem" jest niewielka grupa "wodzów" którzy nie potrafią uszanować nikogo (nawet siebie) ,mają dyplom WUML lub inny za "jajka i świnie" i niestety mają władzę.
Ci "pożalsięboże" (Panie Prezesie, nie wiem czy to ważne, ale uczciwie donoszę...)są zakałą i "fundamentalnym betonem" naszej firmy.
To oni właśnie czują się urażeni i zagrożeni, bo dobrze znają swoją wartość."


Magnum in parvo. Jednak wypowiedzi swoje musisz ważyć abyś innym krzywdy nie uczynił.

 
 
 
 
~~cesio
ff
Wysłany: 8 Lut 2008r. 21:39  
Cytuj
Czytam wasze wypowiedzi i zaczyna mnie trafiać. Robole, inżynierki, urzędnicy itp. przecież wszyscy jesteśmy jedną załogą. Macie coś do naczelnego to mu powiedzcie, przecież was nie pogryzie. Panie XXX~, spotkanie z prezesem nie odbyło się bo facet jest chory (grypę ma czy coś w tym stylu) a ty sobie teorię dorabiasz.

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 8 Lut 2008r. 23:20  
Cytuj
Niestety naczelny odpowiada za poczynania swoich podwładnych i możemy mu najwyżej współczuć, ale "widziały gały co brały" to inteligentny człowiek i musiał wiedzieć komu zaufał (może musiał).
Jak mówi pismo "poznasz drzewo po owocach jego", tak można ocenić pracownika po efektach pracy jego, a to w przypadku ESW naprawdę smutny widok. Może wreszcie nadszedł czas "odchwaszczania".

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 9 Lut 2008r. 00:01  
Cytuj
:zły:

 
 
 
 
~~prawie jak prezes
ff
Wysłany: 9 Lut 2008r. 00:42  
Cytuj
do ~xxx
Oczywiście, że tak!!!
Może trochę w inny sposób, tak jak każdy z nas po tej stronie barykady. Rozejrzyj się i czytaj między wierszami a natychmiast rozpoznasz każdą ...... z "pentagonu" broniącą dupy swoich szefów, którzy coraz bardziej zaczynają się bać , że przy okazji dyskusji płacowych wyjdzie jakieś gówno za które stracą stołki i pójdą siedzieć.
A mają się czego bać!!!
Ty zastępcoczłonka to raczej całym członkiem jesteś. Jeżeli twierdzisz, że prezesi mają się czgo bać to zgłoś sprawe do prokuratora. Mając wiedze o przestępstwie, a nie informując o tym odpowiednich władz podpada się pod paragraf!! A jeżeli chlapiesz ozorem by tylko kogoś opluć to też podpadzsz, tylko z oskarżenia cywilnego. Twoja retoryka pokazuje, że jesteś gorącym zwolennikiem pis-u z zioberem na czele. Walnij gównem, to choć sporo spadnie to jednak troche zostanie.

 
 
 
 
~~xxx
ff
Wysłany: 9 Lut 2008r. 00:49  
Cytuj
Ty "pełny nocnik" myślisz że będę siedział na okrągło przy kompie.
"inżynierek" nie bierz wszystkiego dosłownie.
"hutas"jakbym był przedstawicielem związkowym a nie miałbym doświadczenia w prowadzeniu rozmów z dyrekcją na temat podwyżek , na pewno zaprosiłbym kogoś z HSW.
Dziękuję "zastępco członka" za podtrzymanie potrzebujących.
"Nickt" nie startuj bo nie warto.Dziadostwo się robi na każdym kroku.
Mam jednak nadzieje że wytrwamy w uporze i coś się zmieni w tej cholernej elektrowni.Może chory Pan Prezes jednak coś podniesie a nie będzie to ręka na robola.A może ich odwołają, a może wyjadą na taczkach za taką politykę pro-pracowniczą, a może ktoś mądry zawiadomi kogo trzeba i porządna kontrola wyśle ich na Załęże.

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 9 Lut 2008r. 01:02  
Cytuj
Do "cesio'A jak nas pogryzie.A może zachorował na coś bardziej poważnego i boi się przyznać.Unika spotkania z ludźmi bo nie ma żadnych konkretów.Może i jesteśmy jedną załogą ale wygląda to jakbyśmy płynęli luksusową łajbą.Na górnym pokładzie mgr,inż,doc, dr, pod pokładem mistrzowie a przy wiosłach robotnik.Obecny Pan Prezes zaczyna postępować jak poprzedni- jest trudno uchwytny i z znaną sobie wirtuozerią omija takie spotkania.

 
 
 
 
~~xxx
ff
Wysłany: 9 Lut 2008r. 01:05  
Cytuj
ergosum666 dzięki za wsparcie.Z poważaniem.

 
 
 
 
~~xxx
ff
Wysłany: 9 Lut 2008r. 01:14  
Cytuj
"prawie jak prezes" ale jeszcze nie i chwała.Bo gdybym musiał cię słuchać przez następne lata to kaplica.Odwal się od "zastępcy członka".Może jesteś jednym z tych mącicieli z dyrekcji.Forum jest jak targowica i każdy może napisać co się mu rzewnie podoba, a jak będzie bardzo obraźliwie to moderator strony zawsze może to skasować i po ptakach.Jak ci się nie podoba nie musisz wypowiadać się na forum.Czyim ja jestem zwolennikiem to tobie guzik do tego a opinie mogę wyrażać jakie chcę.Spadaj b......

 
 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 ... » »»
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »