NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 2 3 4 5 6 7 8 »
Podwyżki w sektorze energetycznym-ESW,
~~
ff
Wysłany: 9 Lut 2008r. 22:24  
Cytuj
"Nie jesteś wcale taki głupi,tylko niepotrzebnie robisz z siebie idiote, a twój post poprzedni ,to dla mnie dowód,że masz dosyć, wiesz że dzwonią tylko nie wiesz w którym kościele, mimo wszystko szacuneczek za odwagę,prawdopodobnie zaczne cie podziwaić ale nic ponadto, za cienki w uszach jesteś"

I mój szacunek do ciebie też. Mimo wszystko.

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Lut 2008r. 22:24  
Cytuj

 
 
 
 
~~AntyNickt
ff
Wysłany: 9 Lut 2008r. 22:43  
Cytuj
"Nie jesteś wcale taki głupi,tylko niepotrzebnie robisz z siebie idiote, a twój post poprzedni ,to dla mnie dowód,że masz dosyć, wiesz że dzwonią tylko nie wiesz w którym kościele, mimo wszystko szacuneczek za odwagę,prawdopodobnie zaczne cie podziwaić ale nic ponadto, za cienki w uszach jesteś"

I mój szacunek do ciebie też. Mimo wszystko. cool

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 10 Lut 2008r. 10:13  
Cytuj
dom

 
 
 
 
~~xxx
ff
Wysłany: 10 Lut 2008r. 10:54  
Cytuj
Panowie uważam ,że w tych pyskówkach trochę się pogubiliście.Może już wystarczy.Takiej prasy nam nie trzeba.Spraw podwyżek w ESW zeszła na plan daleki i pewnie długo nie wróci.Ktoś kiedyś napisał że takie pieniactwo się nam znudzi i oni nas przetrzymają.Jak czytam ostatnią stronę dochodzę do wniosku że tak się właśnie stało.Chyba wyczerpaliśmy wszystkie argumenty wypowiedzi słownej i dalsze bicie się w piersi nic nie daje.Prezesi mają nas w d...., związki mają nas w d....., kierownictwo też- tak więc basta, koniec, finał, tyle, dość.Zrobią z nami co tylko będą chcieli a to co proponują to tylko śmiech na sali,żenada.Przykro mi że doczekałem takich czasów gdzie robotnika tak się traktuje.Ta stara solidarność tak walczyła o poprawę warunków i lepsze płace i to wszystko zostało zaprzepaszczone.Obecne formacje polityczne i związkowe walczą tylko o swoje dobra i możliwości ustawienia się w życiu na lepszym poziomie a wszystko inne to tylko obłuda .Jak sobie wspomnę lata gdzie obecni prezesi zabiegali wśród załogi o poparcie aby to oni byli tymi nowymi a stary to był be.Jak już wleźli na te swoje nowe stołki i wyremontowali sobie biura i zaczęło się im dobrze powodzić to odwrócili się całkiem od tych którzy ich popierali.Jednemu z nich to się wcale nie dziwię bo był ś...., dz.... i kawał ż..... ale ten drugi uchodził za wzór cnót i co? i nic.Zrobili parę burz w szklance wody, nie trafili z inwestycjami, pozbyli się pary ze swojego grona trzymając jednak przy sobie tych uległych.Na propozycjach się skończyło a miesiące uciekają, a podwyżki nasi rządzący zafundowali nam w większości od 1 stycznia.Pielęgniarki po 300, hutnicy po 300,listonosze po 800, celnicy po 500 a my procentowo po 5% a może po7%.Bo wątpię aby ktoś dał więcej.Z propozycji i wyliczeń jakiegoś mądrego wyszło mu że ja nie umiem liczyć ale jakim cudem temu komuś wyszło że robotnik dostanie 30% a pierwszo-zmianowcy 24%.Większość kwot które nam się daje dostajemy jednorazowo, a wielu z nas chciałaby aby to było w stawce bo wtedy nikt tego robotnikowi nie zabierze.

 
 
 
 
~~AntyNickt
ff
Wysłany: 10 Lut 2008r. 11:28  
Cytuj
Faktycznie, za ostro to było. Przepraszam wszystkich za tą pyskówke. Co powiedziałem to powiedziałem i koniec.

W tym co pisze XXX jest sporo racji. Prezesi coś mało kontaktuja sie z załogą. W tej inwestycji też jakoś tak wszystko stanęło. Ładny plac, biomasy pełno a na obiekcie nic się nie dzieje. Dlaczego nikt nie wyjaśni załodze o co chodzi. Wszyscy wiedzą czego obiekt nie pracuje ale nikt nie mówi czego naprawa tak się ślimaczy. Przecież jak szybciej ruszy to szybciej będzie z tego kasa.

 
 
 
 
~~zastępcaczłonka
ff
Wysłany: 10 Lut 2008r. 12:34  
Cytuj
PO CO WYDAWAĆ KOLEJNE PIENIĄDZE NA NAPRAWĘ BUBLA?
Były przeprowadzone próby spalania biomasy w pozostałych kotłach (8,9,10). Próby wyszły pozytywnie (udział ponad 10% biomasy w paliwie) i GI oraz każdy operator kotłów II potwierdzi, że wszystko było w porządku. Teraz tylko podpisać stosowną umowę i kasa płynie.

 
 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 3 Lut 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lut 2008r. 12:45  
Cytuj
do ~xxx
Jak powiedział Bogusław Radziwił (POTOP) "Rzeczpospolita jest jak postaw czerwonego sukna, za który każdy ciągnie ile może..."
Niestety do dziś w Polsce niewiele się zmieniło, poza tym, że arystokracja nam tak jakoś skundlała...
A i pojęcie honoru i patriotyzmu też jakoś tak....

ergosum666
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~AntyNickt
ff
Wysłany: 10 Lut 2008r. 12:51  
Cytuj
"PO CO WYDAWAĆ KOLEJNE PIENIĄDZE NA NAPRAWĘ BUBLA?
Były przeprowadzone próby spalania biomasy w pozostałych kotłach (8,9,10). Próby wyszły pozytywnie (udział ponad 10% biomasy w paliwie) i GI oraz każdy operator kotłów II potwierdzi, że wszystko było w porządku. Teraz tylko podpisać stosowną umowę i kasa płynie."

Żadnej umowy podpisywać nie trzeba tylko produkować. Wyprodukujesz, wyliczysz ile i jest kasa. Tylko papiery na produkcje w tych kotłach musisz mieć i to sie nie nazywa umowa. A papiery załatwiają urzędnicy, nie prezesi.

 
 
 
 
~~zastępcaczłonka
ff
Wysłany: 10 Lut 2008r. 12:59  
Cytuj
do AntyNikt
Nie znam się na sprawach papierkowych i prawnych. Wiem, że jak się spala biomasę z węglem to z tego jest niezła kasa. Może wreszcie praca turbiny 6 w lecie zacznie się opłacać i skończy się poniewieranie nas po jakiś "czeczeniach". Więc niech urzędnicy robią swoje ku chwale ESW i naszej kasie

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 10 Lut 2008r. 13:07  
Cytuj
"do AntyNikt
Nie znam się na sprawach papierkowych i prawnych. Wiem, że jak się spala biomasę z węglem to z tego jest niezła kasa. Może wreszcie praca turbiny 6 w lecie zacznie się opłacać i skończy się poniewieranie nas po jakiś "czeczeniach". Więc niech urzędnicy robią swoje ku chwale ESW i naszej kasie"

Myślę że praca będzie tg 6 w takim układzie może się opłacać. Jest jeszcze kwestia biomasy tzw. "rolniczej". Takie coś mamy obowiązek spalać (podkreślam słowo "obowiązek"). I z roku na rok ma być tego, o zgrozo, coraz więcej.
Pytanie:
1. Czy da się to robić na 0P 150?
2. Czy może na blokach?
3. A może warto polepić "inwestycję" i tam to spalać?

 
 
 
 
~~AnyNickt
ff
Wysłany: 10 Lut 2008r. 13:07  
Cytuj
"do AntyNikt
Nie znam się na sprawach papierkowych i prawnych. Wiem, że jak się spala biomasę z węglem to z tego jest niezła kasa. Może wreszcie praca turbiny 6 w lecie zacznie się opłacać i skończy się poniewieranie nas po jakiś "czeczeniach". Więc niech urzędnicy robią swoje ku chwale ESW i naszej kasie"

Myślę że praca będzie tg 6 w takim układzie może się opłacać. Jest jeszcze kwestia biomasy tzw. "rolniczej". Takie coś mamy obowiązek spalać (podkreślam słowo "obowiązek"). I z roku na rok ma być tego, o zgrozo, coraz więcej.
Pytanie:
1. Czy da się to robić na 0P 150?
2. Czy może na blokach?
3. A może warto polepić "inwestycję" i tam to spalać?

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 10 Lut 2008r. 13:29  
Cytuj
Do zastępcaczłonka

"PO CO WYDAWAĆ KOLEJNE PIENIĄDZE NA NAPRAWĘ BUBLA?"

Nie znam się na budowlance ale po tym co tam się rypło to może zamówić porządnego zduna i będzie sie kręciło wink. Na sprawę trzeba spojrzeć szerzej. Jest plac z układem podawania i ludzie tam pracują. Co z nimi będzie? Ale trzeba to dobrze wyliczyć żeby sie znowu nie wpierniczyć w koszty bo będzie kaplica. Zresztą jubileusz Elektrowni się zbliża i jak to będzie wtedy stało to będzie wstyd jak cholera.

 
 
 
 
~~AntyNickt
ff
Wysłany: 10 Lut 2008r. 13:30  
Cytuj
Do zastępcaczłonka

"PO CO WYDAWAĆ KOLEJNE PIENIĄDZE NA NAPRAWĘ BUBLA?"

Nie znam się na budowlance ale po tym co tam się rypło to może zamówić porządnego zduna i będzie sie kręciło wink. Na sprawę trzeba spojrzeć szerzej. Jest plac z układem podawania i ludzie tam pracują. Co z nimi będzie? Ale trzeba to dobrze wyliczyć żeby sie znowu nie wpierniczyć w koszty bo będzie kaplica. Zresztą jubileusz Elektrowni się zbliża i jak to będzie wtedy stało to będzie wstyd jak cholera. Podpis mi umkną w poprzednim poście.

 
 
 
 
~~urzędas
ff
Wysłany: 10 Lut 2008r. 13:42  
Cytuj
Ktoś wcześniej napisał że ceny energii są jakie są bo umowa, taryfa itd., i dlatego ciężko zrobić zysk. Fakt, ale zysk da się zrobić na energii z biomasy i na energii ze skojarzenia. Tą drugą pomijam dla skojarzenia to trzeba ciepło produkować a z tym jest tak jak opatrzność pozwoli. Trzeba sie skupić na zwiększeniu produkcji energii tzw. zielonej. Chwała ruchowi że próby na EL. II wyszły pozytywnie. Jak URE zatwierdzi dokumenty to jazda. A co do przedpaleniska to niech myślą o nim ci co odpowiadają za inwestycję. I lepiej żeby to poprawili bo widzę że niezadowolenie ludzi wzrasta.

 
 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 3 Lut 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lut 2008r. 13:55  
Cytuj
Problem "biomasy rolniczej" to rozwiązanie składowania (by nie gniło), odpowiedniego rozdrabniania (nie sieczkarnią z S90) i transportu rozdrobnionej biomasy do zasobników kotłowych lub magazynu rozdrobnionej biomasy (suchej). Duża część inwestycji (skład, rozdrabniarki itp) da pracę ludziom i zyski ESW. Na temat układu przenośników i przedpaleniska nie będę się wypowiadał (załóżmy, że się na tym nie znam)

ergosum666
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~xxx
ff
Wysłany: 10 Lut 2008r. 18:40  
Cytuj
Sprawa biomasy to też poważny temat ,który przewija się tutaj między naszymi przyszłymi podwyżkami.Jest on tak samo śmierdzącą jak sprawy płacowe w ESW.Ktoś robi na tym dobrą kasę za elektrowniane pieniądze.Zatrudniono ludzi kupiono sporo nowego sprzętu który jest wykorzystany w 5%.Węgla na lekarstwo ale za to trociny dookoła nas no i wiaterek roznosi nie tylko zapach.Tam gdzie kiedyś był sam węgiel teraz tylko zające mają m-1.Pomijając problem z wykorzystaniem biomasy i spalaniem tego w kotłach wyrasta jeszcze jedna sprawa, zagrożenia związane z przedostawaniem się świństw do naszych dróg oddechowych.Służby które się tym powinny zajmować w sposób profesjonalny czyli dbanie o obniżanie zagrożeń twierdzą że my jako pracownicy mamy tutaj "swierzyj wozduch" i nic sobie z tego nie robią.To co ludzi zabija przez 40 lat a jest to pył węglowy to nasza nowa trocinka zrobi to w 20 lat + jeszcze papieroski i sposób ich niszczenia.Tylko pogratulować pomysłu,kreatywności, zaradności.

 
 
 
 
~~AntyNickt
ff
Wysłany: 10 Lut 2008r. 18:58  
Cytuj
Wydaje mi się że biomasa i podwyżki maja ze sobą trochę wspólnego. Gdyby to pracowało to byłaby kasa. Jest kasa - są podwyżki. A teraz kasa pójdzie na naprawę i modernizację.
A co do zdrowia to tak ja powiedział przedmówca, robi sie problem. Ale sama biomasa nie szkodzi. Szkodzi to w co ona się zmienia jak gnije. Grzyby, pleśnie i całe to świństwo. Nie znam instytucji która rozpoznałaby ten temat. Może sanepid? Nasze bhp nie ma technicznych możliwości aby coś zrobić w tej materii. Problemu nie byłoby gdyby była rotacja na placu. Rotacji nie ma bo przedpalenisko stoi. I tak kółko sie zamyka.

 
 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 3 Lut 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lut 2008r. 12:03  
Cytuj
Co do zagrożeń ze strony biomasy, to przy trocinie (szczególnie gatunków iglastych), są one stosunkowo niewielkie - nigdzie w literaturze nie spotkałem konkretnych udokumentowań. Sprawa komplikuje się przy trocinie (pyłach) gatunków twardych typu dąb, buk. W rozmiarach respirabilnych są one na liście czynników rakotwórczych.
Przy biomasie rolniczej (mokrej,gnijącej) sprawa wygląda fatalnie. Nie będę Was straszył sprawdźcie sami wpisując w przeglądarkę "płuco farmera". Ten problem musimy bezzwłocznie rozwiązać (rozdrabnianie, magazynowanie).

ergosum666
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~xxx
ff
Wysłany: 11 Lut 2008r. 14:38  
Cytuj
Do "ergosuma"
Chciałem kiedyś sprawdzić co to takiego i z czym się to je.To co znalazłem w internecie na temat pyłów respilabilnych i innego świństwa o którym się nam nie mówi to zgroza i przerażenie.Ale o tym się nawet głośno nie rozmawia, i zostaje sprawa płatności jako szkodliwego.Tu też według kierownictwa nic nie da się zrobić- ogólna niemoc.Nie mniej jak dojdzie już do czegoś to elektrownia jako zakład się wyprze żę
coś takiego miało miejsce i po sprawie.
To jest jedna sprawa , a druga to jest już znana i opisana chyba we wszystkich kierunkach-płace.Jakbyśmy nie odbiegli od tematu sprawa pieniędzy wraca jak bumerang.W co się łap nie włoży to wszystko kręci się koło pieniędzy.

 
 
 
 
~~cesio
ff
Wysłany: 11 Lut 2008r. 16:05  
Cytuj
Niedługo odbędzie się spotkanie załogi z prezesem. Będziecie mogli poruszyć kwestię podwyżek.

 
 
 
 
~~AntyNickt
ff
Wysłany: 11 Lut 2008r. 16:11  
Cytuj
ergosum666 napisał:
"Co do zagrożeń ze strony biomasy, to przy trocinie (szczególnie gatunków iglastych), są one stosunkowo niewielkie - nigdzie w literaturze nie spotkałem konkretnych udokumentowań. Sprawa komplikuje się przy trocinie (pyłach) gatunków twardych typu dąb, buk. W rozmiarach respirabilnych są one na liście czynników rakotwórczych.
Przy biomasie rolniczej (mokrej,gnijącej) sprawa wygląda fatalnie. Nie będę Was straszył sprawdźcie sami wpisując w przeglądarkę "płuco farmera". Ten problem musimy bezzwłocznie rozwiązać (rozdrabnianie, magazynowanie)."

Jeżeli Pan Prezes to czyta to chciałbym aby tą sprawę o której pisał ergosum666 poruszyć na spotkaniu choć nie wiem czy będzie na to czas. Temat jest bardzo ważny bo dotyczy zdrowia pracowników i okolicznych mieszkańców.

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 11 Lut 2008r. 19:44  
Cytuj
Kiedy dokładnie ma być to spotkanie z panem prezesem.

 
 
 
 
~~antagonista alias AntyNickt alias cesio obecnie Jeckyll and Hyde
ff
Wysłany: 11 Lut 2008r. 19:47  
Cytuj
Oprócz obrażenia jednego z prezesów, paru innych ludzi i jednej pyskówki nic twórczego nie napisaliście. Może tylko było coś napisane o szkodliwości biomasy ale to wam tylko na zdrowie wyjdzie bo łazić koło tego nie będziecie. Brudy to pierzcie w elektrowni a nie wywlekajcie na zewnątrz a od negocjowania płac macie związki zawodowe. Nikt wam jeszcze nie powiedział że sprawiedliwości na świecie nie ma? Jeden z was to mi pasuje na takiego co na złego konia kiedyś postawił i teraz wiatr mu w oczy albo i gdzie indziej dmucha. Jak jeden z drugim taki mądry to spisać propozycje na kartkach i wysłać do zarządu a nie głupio pisać. Znacie wszystkie fakty, bo ja nie. Po co ten smród, ktoś z was ma "parcie na szkło" i redaktorka chce przed zakładem?. G...no wielkie będziecie z tego mieli jak naplujecie na kogoś. A ty "zastepcaczłona" szrot prowadzisz że ci złom potrzebny? O płacach miało być. "xxx" wywołał temat może w dobrej wierze a tu się sąd kapturowy zrobił.
Teraz możecie wylać na mnie pomyje. Zaraz wyskoczy któryś i powie że od dyrektorków z pentagonu i pomagier itd. Może jestem z pentagonu a może nie. Może z Ruchu a może z Nawęglania (wybaczcie wydziały których nie wymieniłem). W d.. mam to co napiszecie ale przez was taka się atmosfera zrobiła że jeden patrzy na drugiego i myśli czy to nie ten taki i owaki to pisze. Skąd wiecie czy ktoś was nie wypuszcza? Może to ja piszę pod różnymi nickami? Może mam schizofrenię i tak mi się pierdzieli że jutro będę tym dzisiaj innym?
Aha, prezesem nie jestem a wiem to stąd że dzisiaj wziąłem tabletki i jestem świadomy. Skłóciliście ludzi ze sobą.O to wam chodziło?

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 11 Lut 2008r. 19:48  
Cytuj
15-go lutego.

 
 
 
 
~~Nickt
ff
Wysłany: 11 Lut 2008r. 20:27  
Cytuj
:zzz:

 
 
 
 
«« « ... 2 3 4 5 6 7 8 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »