NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 3 4 5 6 7 8 »
Podwyżki w sektorze energetycznym-ESW,
~~xxx
ff
Wysłany: 11 Lut 2008r. 21:24  
Cytuj
Do "antagonisty"
A co chciałbyś usłyszeć i zobaczyć .Nazwiska ludzi którzy za to całe zamieszanie odpowiadają.Listę związków zawodowych które nic nie robią.Propozycje tych formacji w gestii podwyżek dla pracowników elektrowni.
Listę osób odpowiedzialnych za sprowadzanie i składowanie tego szajsu na teren zakładu.
Wykaz trucizn zawartych w trocinach i ich pochodnych.
Bądź pewny że w dobrej wierze napisałem ten artykuł na temat podwyżek w ESW i sprawa chwyciła.Ktoś się zainteresował sprawą i mam nadzieję że skutki tego nie będą dla załogi opłakane.Jednak nie mam wpływu na posty które wywoływały różne emocje u piszących.To się zdarza.Napięcie rosło ale już opadło, myślę że spotkanie z panami prezesami będzie konstruktywne i na temat.I może nie sprowadzi się do zwykłej pyskówki.

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lut 2008r. 21:24  
Cytuj

 
 
 
 
~~xxx
ff
Wysłany: 11 Lut 2008r. 21:27  
Cytuj
Gdybym jednak chciał lub musiał walić nazwiskami to pewnie poszedłbym do ciupy za ujawnienie tajemnicy państwowej.A tak to w jakimś stopniu pozostaję anonimowy.Niech żyje "HYDE PARK".

 
 
 
 
~~~antagonista alias AntyNickt alias cesio obecnie Jeckyll and Hyde
ff
Wysłany: 11 Lut 2008r. 21:38  
Cytuj
Do xxx

A co mnie obchodzą nazwiska? Związki to podobno wszystkie nic nie robią jak tu piszecie. To po co wam te związki?
Niech ktoś napisze przynajmniej jedną propozycję że np: Takim i takim (np. manewrowym albo obchodowym) sie należy tyle i tyle bo.... A takim i takim nie powinno się dodać bo..... Ale bez nazwisk bo do gardeł sobie skoczycie
Tylko konkretnie dlaczego.
I nie oszczędzać ani "fizycznych" ani "kadry" bo jak czasami widzę to jedni i drudzy potrafią sie opierdzielać a także i jedni i drudzy potrafią pracować.
Jak będzie jakaś propozycja to ktoś inny to oceni i jest dyskusja. A teraz to tylko beczenie że mamy źle i pokazywanie palcami przez kogo. To albo jest dyskusja co się powinno komu dodać (bo zabrać to sobie chyba nikt nie da), albo szukanie winnego.

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 12 Lut 2008r. 12:26  
Cytuj
do xxx
Przeczytaj bardzo uważnie ostatni post ~~antagonisty..... Jestem przekonany, że dobrze wie kim jesteś. Mam wrażenie, że nasi "przyjaciele" nie wytrzymali i skorzystali z "usług" swoich kolegów tym samym skończyło się incognito na tym forum. C.D. niechybnie nastąpi.

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 12 Lut 2008r. 13:21  
Cytuj
do ~antagonisty
"Oprócz obrażenia jednego z prezesów, paru innych ludzi i jednej pyskówki nic twórczego nie napisaliście. Może tylko było coś napisane o szkodliwości biomasy ale to wam tylko na zdrowie wyjdzie bo łazić koło tego nie będziecie."
* * *
Jak widać jesteś zwolennikiem "zamiatania pod dywan" a to nikomu jeszcze nie wyszło na dobre.
Korzyści wynikających z tego forum jest wiele:
1. Wiele osób zwiększyło stan swojej wiedzy na temat współspalania biomasy, generowania zysku w ESW, bieżących problemów technicznych i technologicznych oraz wpływu tego wszystkiego na zdolność zwiększania wynagrodzeń w ESW.
2. Do Zarządu być może dotarło, że to już nie problem byłego prezesa i garstki popleczników. Załoga jest przepracowana, niedowartościowana i po ostatnim okresie z ciągle rosnącymi kosztami utrzymania, ma już serdecznie dość...
3. Wiele problemów pojawiających się na tym forum powinno otrzymać klauzulę "pilne do natychmiastowego rozwiązania"
4. Rzeka inwektyw, obelg i innych wyrazów uprzejmości świadczy o ważkości problemów, oraz o istnieniu grupy, która boi się otwartej dyskusji na bolesne tematy.
5. Do wielu "inżynierków" i "roboli" musiało dotrzeć , że obrzucanie się błotem nie ma sensu bo " płyniemy na tej samej łajbie i jak zatoniemy to wszyscy" czyli zależymy od siebie nawzajem.
* * *
Zatem ~antagonisto mylisz się co do zawartości tego forum i korzyści z niego płynących.
Co do straszenia namierzaniem, jestem jedynym zarejestrowanym użytkownikiem tego forum i nie obawiam się "namierzenia". Pierwszy tekst lub zachowanie świadczące o "dekonspiracji" zgłaszam do prokuratury i sądu pracy. Wtedy mój adwersarz będzie się tłumaczył skąd ma jakąkolwiek wiedzę na ten temat. Natomiast jeśli nie ma - zostaje pomówienie lub mobbing. Lata 50 - te bezpowrotnie minęły. Więc szanujmy się nawzajem!

 
 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 3 Lut 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lut 2008r. 13:24  
Cytuj
Powyższy post jest mój. Nastąpił jakiś błąd w logowaniu.

ergosum666
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~xxx
ff
Wysłany: 12 Lut 2008r. 15:29  
Cytuj
A niech wie.I co z tego.Może to mu coś pomoże.Pisać może każdy i prawie o wszystkim aby tylko nie obrazić królowej.Czyżby tak ich w oczy kolało ,że już muszę się obawiać o swoje zdrowie i życie.Mobbingu się nie boję. Nie mniej sprawy są pilne i dręczące załogę i mam nadzieję że wkrótce zostaną załatwione pozytywnie i temat umrze śmiercią naturalną.Może nie będziemy musieli tak jak załoga huty przystępować do pogotowia strajkowego, wzbraniałbym się od rozwiązań siłowych.

 
 
 
 
~~~antagonista alias AntyNickt alias cesio obecnie Jeckyll and Hyde
ff
Wysłany: 12 Lut 2008r. 15:37  
Cytuj
do ergosum666
CYTAT
Rzeka inwektyw, obelg i innych wyrazów uprzejmości świadczy o ważkości problemów, oraz o istnieniu grupy, która boi się otwartej dyskusji na bolesne tematy


Racja. Ale obelgi to były akurat rzucane pod adresem zarządu z wyszczególnieniem konkretnych osób. A jak ktoś próbował ich bronić to też mu się dostało. Dyskusja ucywilizowała się trochę kiedy głos zabrały osoby które merytorycznie starały się wyjaśnić problem. Wypowiadały się tu jednak osoby które chcą wywołać ferment wśród załogi a nie mają nic konkretnego do powiedzenia oprócz tego że ten i tamten kawał (piiii) i jeszcze (piii). Widocznie chcą cos dla siebie ugrać.
Forsa na podwyżki nie rośnie razem z wierzbą na Jelni tylko trzeba ją wypracować. Macie konkretne pomysły to piszcie. A jeżeli uda się przy okazji poprawić stan bhp to już będzie dobrze. Plucie na innych nic nie da.

Do ~
CYTAT
rzeczytaj bardzo uważnie ostatni post ~~antagonisty..... Jestem przekonany, że dobrze wie kim jesteś. Mam wrażenie, że nasi "przyjaciele" nie wytrzymali i skorzystali z "usług" swoich kolegów tym samym skończyło się incognito na tym forum. C.D. niechybnie nastąpi.


Po ilości jadu jakim plują niektóre osoby można sie domyślać kim są. Ja nie karzę nikomu kochać zarządu ale szanować się trzeba. Mądra i fachowa dyskusja podniesie poziom tego wątka i być może zaprocentuje w przyszłości.

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 12 Lut 2008r. 15:41  
Cytuj
Do ~
CYTAT
do xxx
Przeczytaj bardzo uważnie ostatni post ~~antagonisty..... Jestem przekonany, że dobrze wie kim jesteś. Mam wrażenie, że nasi "przyjaciele" nie wytrzymali i skorzystali z "usług" swoich kolegów tym samym skończyło się incognito na tym forum. C.D. niechybnie nastąpi.


Akurat tu się mylisz. Nie myślałem o `xxx.

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 12 Lut 2008r. 15:47  
Cytuj
Do ergosum666
* * *
CYTAT
Jak widać jesteś zwolennikiem "zamiatania pod dywan" a to nikomu jeszcze nie wyszło na dobre.


Nie jestem. Dyskusja miała być o płacach. Ale nie bedę miał nic przeciw poszerzeniu tematu.

CYTAT
Korzyści wynikających z tego forum jest wiele:
1. Wiele osób zwiększyło stan swojej wiedzy na temat współspalania biomasy, generowania zysku w ESW, bieżących problemów technicznych i technologicznych oraz wpływu tego wszystkiego na zdolność zwiększania wynagrodzeń w ESW.


Zgadzam się.

CYTAT
2. Do Zarządu być może dotarło, że to już nie problem byłego prezesa i garstki popleczników. Załoga jest przepracowana, niedowartościowana i po ostatnim okresie z ciągle rosnącymi kosztami utrzymania, ma już serdecznie dość...


Zobaczymy co odpowie naczelny na spotkaniu.

CYTAT
3. Wiele problemów pojawiających się na tym forum powinno otrzymać klauzulę "pilne do natychmiastowego rozwiązania"


Może ktoś zbierze te problemy do kupy i wypunktuje najważniesze.

CYTAT
5. Do wielu "inżynierków" i "roboli" musiało dotrzeć , że obrzucanie się błotem nie ma sensu bo " płyniemy na tej samej łajbie i jak zatoniemy to wszyscy" czyli zależymy od siebie nawzajem.


Zgoda.

 
 
 
 
~~~~antagonista alias AntyNickt alias cesio obecnie Jeckyll and Hyde
ff
Wysłany: 12 Lut 2008r. 15:53  
Cytuj
Do ergosum666

Powyższy post był mój tylko mi podpis zginął.

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 12 Lut 2008r. 18:45  
Cytuj
CYTAT
Mam wrażenie, że nasi "przyjaciele" nie wytrzymali i skorzystali z "usług" swoich kolegów tym samym skończyło się incognito na tym forum. C.D. niechybnie nastąpi.


Boisz się czegoś?

 
 
 
 
~~współpracownik,aż wstyd się przyznać
ff
Wysłany: 12 Lut 2008r. 20:43  
Cytuj
Nie mogę niestety uczestniczyć w spotkaniu z Zarządem.Niemniej interesuje mnie po kiego nasi "Wielce Wykształceni" wpychali swoje łapska,do uruchamiania Pieca Obrotowego i Kotła Fluoidalnego przed ukończeniem prac przez WYKONAWCĘ.I jak to zwykle bywa spierdo.....lili całe przedsięwzięcie.Jak do mnie przychodzi fachowiec, to zajmuję sie swoimi sprawami, a nie wpier......am sie mu w paradę.Zrobi źle to będzie robił drugi raz, albo go obciążę kosztami.U nas nie.... Przecież WYKSZTAŁCIUCH wie lepiej od pana doktora /a było ich ze trzech/.I teraz co???? Mamy co mamy.Gówno mamy.I pieniędzy na podwyżki dla roboli nie mamy. WYKSZTAŁCIUCHY i tak się śmieją, ogromne premie pobrali.Kto za to beknął.Nikt. WYKSZTAŁCIUCH JEST NIE DO WYJEB.....NIA.Robol tak!!!

 
 
 
 
~~bzyk
ff
Wysłany: 12 Lut 2008r. 21:01  
Cytuj
Nie mogę niestety uczestniczyć w spotkaniu z Zarządem.Niemniej interesuje mnie po kiego nasi "Wielce Wykształceni" wpychali swoje łapska,do uruchamiania Pieca Obrotowego i Kotła Fluoidalnego przed ukończeniem prac przez WYKONAWCĘ.I jak to zwykle bywa spierdo.....lili całe przedsięwzięcie.Jak do mnie przychodzi fachowiec, to zajmuję sie swoimi sprawami, a nie wpier......am sie mu w paradę.Zrobi źle to będzie robił drugi raz, albo go obciążę kosztami.U nas nie.... Przecież WYKSZTAŁCIUCH wie lepiej od pana doktora /a było ich ze trzech/.I teraz co???? Mamy co mamy.Gówno mamy.I pieniędzy na podwyżki dla roboli nie mamy. WYKSZTAŁCIUCHY i tak się śmieją, ogromne premie pobrali.Kto za to beknął.Nikt. WYKSZTAŁCIUCH JEST NIE DO WYJEB.....NIA.Robol tak!!!





Mam propozycję... ciszej nad tą trumną.

P.S.

Ratuj się kto może.

 
 
 
 
~~współpracownik,aż wstyd sie przyznać
ff
Wysłany: 12 Lut 2008r. 21:04  
Cytuj
Druga sprawa.Kilka lat temu "zainwestowano" kupę milionów /cos około 70/ w nowoczesną turbinę ciepłowniczą. Miała byc antidotum na nasze elektrowniane kłopoty.I jest! Tylko, że nie zarabia na nasze podwyżki. Bo nie chce sie jej ku...ie pracować.Ponoc produkuje same straty,więc lepiej niech stoi.Nawet poswiecenie przez biskupa nie zmusiło jej do roboty.I co znowu biedny robol winny.WYKSZTAŁCIUCH NIE!!!!! No bo jak. Nie przeczytał bidny ile zużywa paliwa na megawat czy ciepło.Nidopatrzenie.Ale premie były.... i pewnie wziął jak dawali.....,no bo dawali.Na jego miejscu nie miałbym odwagi popatrzec się w lusterko przy goleniu. Kup se WYKSZTAŁCIUCHU maszynkę elektryczną,prąd masz przecież prawie za darmo,to nie bedziesz musiał na siebie patrzeć.Czy kogoś za to Panie Prezesie ukarał Pan?Pewnie nie....No chyba ,że awansem na wyższe stanowisko i trochę wiekszą pensją.Przecież on bidula tylko jeden,a roboli cała kupa.Żeby Wam ta mamona bokiem wyszła,chyba, że wcześniej sie udławicie.Nikt nie bedzie płakał z tego powodu.
Przyjemnych snów!!!!!!

 
 
 
 
~~współpracownik,aż wstyd sie przyznać
ff
Wysłany: 12 Lut 2008r. 21:25  
Cytuj
O czym Pan, Panie Prezesie będzie gadał na tym sławnym już,/chociaż jeszcze nie wiadomo czy sie odbędzie/spotkaniu ze Swoją Załogą.Jak sie Wam nie podoba to "weźcie sprawy w swoje ręce"/to pańskie słowa z jednego z zebrań z robolami/.
"Na wasze miejsce przed bramą stoi pięciu", /to też pańskie słowa z tegoż zebrania/.Jakoś nie stoją i stac nie będą.Nas niedługo nie będzie,
pracujemy po kilkadziesiąt lat.Nowych nie przyucza się.Jeżeli ktoś przychodzi do Elektrowni z młodych to wyłącznie do Pentagonu.Na "ruchu" i tak sie nic nie robi przecież. To i nowych pracowników nie potrzeba.Pewnie tak, bo robicie wszystko,żeby zamknąć ten grajdoł.Nie tak?
Niech Pan w końcu zrobi porządek z tymi FACHOWCAMI z Bozej łaski,żeby wzięli sie za konstruktywne działanie, a nie podkładali miny pod Nasz Zakład Pracy.Bo w końcu pizdnie i pójdziemy na ryby.
Dobrej Nocy i miłych snów!

 
 
 
 
~~antagonista alias AntyNickt alias cesio obecnie Jeckyll and Hyde
ff
Wysłany: 12 Lut 2008r. 23:01  
Cytuj
Powyższe posty ostre były ale przynajmniej bez epitetów. Co do turbiny to może niech się wypowie ten kto decydował. A o przedpalenisku nic nie powiem bo za małą wiedzę posiadam. I dobrej nocy również życzę.

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 12 Lut 2008r. 23:09  
Cytuj
Szóstka była kupowana przy innych relacjach cenowych i to chyba poprzedni zarząd rozpoczął procedurę zakupu. No to o co sie rozchodzi? Że nie chodzi? Ciepło jest to nie chodzi. Z przedpaleniskiem ma chodzić.

 
 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 3 Lut 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lut 2008r. 12:29  
Cytuj
Do
~~~antagonista
alias AntyNickt
alias cesio
obecnie Jeckyll and Hyde


"Do ergosum666

Powyższy post był mój tylko mi podpis zginął."

Zarejestruj się "jak biały człowiek" na tym forum a poznasz szybko techniczne blaski i cienie tego przywileju. Nick wybierasz w momencie rejestracji potem nie masz na to wpływu (chyba że logowanie nie wypali i dostaniesz ~ z przydziału. Jako gość możesz oczywiście kicać z nicka na nick , jak Gucio z kwiatka na kwiatek. Możesz oczywiście być jeden w trzech osobach (lub w ilu zechcesz), mnie to nie bawi i chyba nie po to jest to forum.
Więc kpina jw jest nie na miejscu.

ergosum666
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~
ff
Wysłany: 13 Lut 2008r. 12:38  
Cytuj
Próby zakupu turbiny ciepłowniczej podejmowane były na długo przed byłym prezesem. Na to potrzeba zgody z samej góry. Przed zakupem przedłożone zostały analizy o nieekonomiczności kupowanej turbiny. Analizy poszły do kosza a "analizatorzy" na odstawkę. Po ruchu próbnym temat turbiny 6 stał się tematem "tabu".

 
 
 
 
~~współpracownik,aż wstyd sie przyznać
ff
Wysłany: 13 Lut 2008r. 15:34  
Cytuj
To tak jak kupic sobie Mercedesa klasy S i zamknąć go garażu.Lepiej kupic rower, przynajmniej pojeździć mozna.Kupic i tylko sprzatac bo sie kurzy.Cos tu nie tak.Nie tak to maiało byc.

 
 
 
 
~~antagonista alias AntyNickt alias cesio obecnie Jeckyll and Hyde
ff
Wysłany: 13 Lut 2008r. 16:36  
Cytuj
Do ergosum666
CYTAT
Zarejestruj się "jak biały człowiek" na tym forum a poznasz szybko techniczne blaski i cienie tego przywileju. Nick wybierasz w momencie rejestracji potem nie masz na to wpływu (chyba że logowanie nie wypali i dostaniesz ~ z przydziału. Jako gość możesz oczywiście kicać z nicka na nick , jak Gucio z kwiatka na kwiatek. Możesz oczywiście być jeden w trzech osobach (lub w ilu zechcesz), mnie to nie bawi i chyba nie po to jest to forum.
Więc kpina jw jest nie na miejscu.


Wyjaśniam że to nie była kpina i nie była skierowana do ciebie. Normalnie zapomniałem wpisać nicka. Więc daj se trochę na luz.

Co do mojego nicka to możesz komentować go jak chcesz. Zwisa mi to luźno.

Co do rejestracji to wiem co to jest i jak to się je. Jak będę potrzebował porad to sam zapyta.

Pozdrawiam.

antagonista alias AntyNickt alias cesio obecnie Jeckyll and Hyde

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 13 Lut 2008r. 17:38  
Cytuj
CYTAT
Szóstka była kupowana przy innych relacjach cenowych i to chyba poprzedni zarząd rozpoczął procedurę zakupu. No to o co sie rozchodzi? Że nie chodzi? Ciepło jest to nie chodzi. Z przedpaleniskiem ma chodzić.


I z tymi co to kupili ma chodzić.

Najlepiej pod urzedem pracy.

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 13 Lut 2008r. 17:46  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Szóstka była kupowana przy innych relacjach cenowych i to chyba poprzedni zarząd rozpoczął procedurę zakupu. No to o co sie rozchodzi? Że nie chodzi? Ciepło jest to nie chodzi. Z przedpaleniskiem ma chodzić.


I z tymi co to kupili ma chodzić.

Najlepiej pod urzedem pracy.


Biedna turbina :-:

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 13 Lut 2008r. 18:07  
Cytuj
CYTAT
Biedna turbina :-:


Jaka biedna? Charoszaja maszina. Jak się ją dobrze obciąży ciepłem to nie jest tak źle. Pamiętajcie że regulacyjna jest a to ma znaczenie. good

 
 
 
 
«« « ... 3 4 5 6 7 8 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »