NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
brońmy s - 74, ostatni gwizdek by obronić S 74
~~Lucjusz Nadbereżny
ff
Wysłany: 27 Marz 2007r. 18:40  
Cytuj
W dniu dzisiejszym (27.03.07) w Sandomierzu odbyło sie w spotkanie z Przedstawicielami Rad Miast Sandomierza, Tarnobrzega, Stalowej Woli i Niska. Tematem spotkania był wykład prowadzony przez Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego Pana Jerzego Kwiecińskiego pt. Koncepcja utworzenia aglomeracji "czwórmiasta" Nisko - Stalowa Wola - Sandomierz - Tarnobrzeg.
O to komunikat podpisany przez zebranych samorządowców:

[u]Przedstawiciele Samorządów i Rad Miast Sandomierza, Tarnobrzega, Stalowej Woli i Niska, zebrani na spotkaniu zorganizowanym w Sandomierzu, w dniu 27 marca 2007 roku, z inicjatywy Ks. Bp. Andrzeja Dzięgi, Ordynariusza Diecezji Sandomierskiej, wyrażają wolę utworzenia aglomeracji "czwórmiasta" Nisko - Stalowa Wola -Sandomierz - Tarnobrzeg, liczącej około 360 tyś. mieszkańców.
Pierwszą inicjatywą, przyjętą przez aklamację zebranych, jest to, aby droga S -74 przebiegała na trasie Opatów - Sandomierz - Tarnobrzeg - Stalowa Wola - Nisko.[/i]

Chciałbym w tej chwili zwrócić szczególna uwagę na druga cześć komunikatu dotycząca drogi S - 74. Pierwotne plany zakładały przebieg drogi przez Opatów, Sandomierz, Tarnobrzeg i Nisko. W chwili obecnej przebieg trasy przez Stalową Wolę nie jest pewny.
W związku z tym przez najbliższe dni będziemy zbierać podpisy pod apelem o przebieg drogi S - 74 przez Opatów, Sandomierz, Tarnobrzeg, Stalową Wolę i Nisko. Apel będzie skierowany do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Serdecznie proszę o przekazywanie sobie wzajemnie informacji o zagrożeniu dla tej, jakże istotnej dla Stalowej Woli inwestycji. Proszę o jak najliczniejsze podpisywanie się pod apelem. Chciałbym podkreślić, że apel ma charakter obywatelski i jest wielką szansą wzbicia się ponad podziałami dla dobra naszego miasta i regionu. O sposobie zbierania podpisów poinformuję Państwa po uzgodnieniu z innymi miejscowościami.
Lucjusz

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Marz 2007r. 18:40  
Cytuj

 
 
 
 
~~radek
ff
Wysłany: 28 Marz 2007r. 13:27  
Cytuj
OK, A gdzie mogę takowy podpis złożyć ?? A może jakiś wzór listy żebym sam coś mógł pozbierać ??

 
 
 
 
~~Lucjusz
ff
Wysłany: 28 Marz 2007r. 16:03  
Cytuj
Wzór umieszczę wieczorem w internecie oraz informację o miejscach gdzie będzie można złożyć podpisy.

Pozdrawiam Lucjusz

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 28 Marz 2007r. 19:58  
Cytuj
niech się starosta z PiS wykazuje a nie robu sobire Lucjusz tutaj kampanię, po to jest Błądek jak d... do srania żeby kolesiom zawracać główę w PiS. A Ci kolesie to Kwieciński pochodzący ze Stalowej Woli i Ortyl, który ma tu Biuro w którym bywa od święta. Obaj są wiceministrami i podejmują decyzje w tej sprawie a apelumiech o zbieranie podpisów przoszę sobie wygłaszać w Radio Mariola jak to macie w zwyczajuumiech

 
 
 
 
~~Lucjusz
ff
Wysłany: 28 Marz 2007r. 20:44  
Cytuj
Szanowny Panie Anonimowy ... takim patriotom lokalnym dziękujemy. Zapewne dla Pana najlepszym rozwiązaniem jest anonimowo wszystko krytykować i czekać aż inni coś zrobią, albo i nie zrobią.
Jeśli chodzi o podpisy to trwają konsultacje społeczne przebiegu trasy i dzięki wsparciu mieszkańców możemy realnie wpłynąć na decyzję.
Jeśli zarzuca mi Pan prowadzenie jakiejś „kampanii” czyżby sugerował Pan, że radny po wyborach powinien się schować, nie pokazywać i nie działać? Czy raczej moim obowiązkiem jest prowadzenie działań mających na celu dobro Stalowej Woli?

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 28 Marz 2007r. 22:11  
Cytuj
Lokalny patriota nie musi być głupi, po to zostali PiSowcy tacy jak Ortyl, Kwieciński, Błądek wybrani lub nie żeby załatwiać takie sprawy a nie zawracać głowę podpisami, za to biorą kasę z podatków, grubą kasę, także czasem muszą za to wynagrodzenie coś zrobićumiech a nie szukać poparcia poprzez zbieranie jakiś podpisów, bo to śmieszne. Ja wcale nie oczekuję, że radni PiS i starosta coś zrobią, bo się zwyczajnie do pozytwnej pracy nie nadają. Są to radni z dużym bagażem doświadczeń życiowych w różnych formacjach i jakoś do tej pory nie wykazywali się. Specjalistą od konsultacji społecznych był zawsze na tym terenie Jerzy Jaskiernia, który zawzyczaj coś konsultował a i tak robili co chcieli po tzw konsultacjach. Powielanie tych działań konsultacyjnych przez PiS wcale mnie nie dziwiumiech w gruncie rzeczy pomijając otoczkę ideologiczną...umiech A Panie Lucjuszu oczekiwałbym raczej od Pana proponowania jakiś rozwiązań w sferze którą chciałby Pan się zająć, wniosków bo to przecież sprawy i czynności którymi powinien zajmować się radny jeśli rzeczywiście chce coś zrobić. Udawane działani poprzez pokazywanie się w telewizji z Rogowskim i Żakiem to raczej działania wywołujące u mnie jedynie uśmiech jak i ta akcyjka przy zbieraniu podpisów za czymś o czym decydują właśnie Ci ministrowie stąd. Jeśli Pan rzeczywiście chce coś robić to niech nie pokazuje i uczestniczy w hepeningach tylko bierze się do pozytywnej pracy. Ja nie jestem osobą publiczną, więc nie muszę ujawniać swojego nazwiska, nie zależy mi też na wątpliwej sławie żeby zostać np. radnym, ponieważ nie uważam, że warto za 30 srebrników zadawać się z hołotą wyłączając Pana i może Przytułę bo jesteście ludź mi świerzymi w polityce lokalnej i może rzeczywiście chcecie czegoś dokonać, coś zmieniać...

 
 
 
 
~~lucjusz
ff
Wysłany: 28 Marz 2007r. 22:01  
Cytuj
Dlaczego prowadzimy akcję zbierania podpisów:
Minister Kwieciński na spotkaniu w Sandomierzu dał nam jasno do zrozumienia, że z całej Polski napływają setki i tysiące podpisów z różnych miejscowości o przebieg danej drogi ekspresowej. Przyznał, że ta forma konsultacji jest bardzo skuteczna i w pewien sposób zachęcił nie tylko Stalową Wolę ale również Tarnobrzeg, Sandomierz , Nisko do przeprowadzenia takiej akcji społecznej popierającej przebieg trasy przez powyższe miasta. Starosta wraz z wójtami zajął już na początku marca stanowisko w sprawie ewentualnych zmian S74. Wojewoda jest za przebiegiem drogi S74 przez Stalową Wolę tak samo jak Marszałek Województwa. Zarząd okręgowy PiS Okręgu Nr 23 także przyjął uchwałę o niezmienianie trasy. Więc nie może Pan zarzucać, że osoby za to odpowiedzialne nie dopełniają swoich obowiązków.
Ale... okazuję się, że jest to jeszcze za mało, dlatego podejmujemy tą akcję i to nie tylko w Stalowej Woli ale we wszystkich gminach powiatu. Podobne akcje podejmie Sandomierz, Tarnobrzeg i Nisko.
Szanowni Państwo, wiem, że jest wiele innych spraw, ale w tej chwili ta sprawa jest wg mnie najważniejsza. Nasz region może ominąć bardzo ważna inwestycja. Dlatego proszę nie patrzmy przez ten weekend czy ktoś jest z PiS, PO, SLD, SiP itd, ale popatrzmy na siebie jako na mieszkańców Stalowej Woli i całego regionu i podpiszmy apel. Podpisując ten apel jedno jest pewne - nic nie stracimy.



pozdrawiam serdecznie lucjusz

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 28 Marz 2007r. 22:11  
Cytuj
a ja nie jestem z żadnej partii, jestem zwyczajnie normalnyumiechi apelu nie podpiszę skoro taka ciżba z PiS jest nieskuteczna, to co tam jakieś podpisy. Skoro jest takie zaghrożenie to gratuluję skteczności tym, gdzie ta trasa mogłaby przebiegać jeśli nie przez stalówkę ciekawe którędyumiech i kto tam taki jest tak skuteczny skoro pisiaki poapelowali i nic nie załatwili, czyżby Gosiu? jeden przebija te zjednoczone siły miejscowego pisu z dwoma ministrami, wojewodą, marszałkiem polnym pysznickim, starostą walczącymumiech o różne rzeczy tylko nie o rozwój powiatu, tyle złego na jednego Gosia i przegrywają, jeśli to Gosiu? ale dopełnili obowiązki pisząc stertę papierówumiech nie załatwiając sprawy a swoją drogą co to za minister ten Kwieciński, strasznie słabiutki jak apeluje o zbieranie podpisów, nie ma siły przebicia. a ten cały apel ma tylko pokazać, że pis miejscowy coś robi, niech się bujająumiech

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 28 Marz 2007r. 22:15  
Cytuj
a podpisując apel straciłbym szacunek do siebie, że się podpisuję pod głupotami propagandowymi pisumiech

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 28 Marz 2007r. 22:17  
Cytuj
przedstawiciele rad hehe pewnie Szlęzak olał to spotkanieumiech

 
 
 
 
~~lucjusz
ff
Wysłany: 28 Marz 2007r. 22:24  
Cytuj
Tak najlepiej: narzekać na wszystkich, że nic nie mogą zrobić, a jak już robią to mówić, że źle robią, a samemu nawet nie wyrazić woli podjęcia do reki długopisu na 30 sekund.... szkoda komentować.

Lucjusz

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 28 Marz 2007r. 22:25  
Cytuj
Szlęzak podjął długopis w Sandomierzu? nawet Prezydenta nie jesteście w stanie do tego przekonać pisiaki, on pewnie śmieje się z całej tej akcji...

 
 
 
 
~~lucjusz
ff
Wysłany: 28 Marz 2007r. 22:40  
Cytuj
Wątpię aby jakiemukolwiek prezydentowi było do śmiechu w sytuacji kiedy jego miasto może ominąć bardzo ważna inwestycja drogowa. Mnie osobiście dziwi humor postujących, dlatego wycofuję się z tematu na tym forum, bo jak dla mnie nie jest on przedmiotem żartów.


lucjusz

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 28 Marz 2007r. 22:46  
Cytuj
no i wszystko jasne nawet Szlęzaka nie przekonali do swoich propagandowych działań...

 
 
 
 
Posty: 106
Dołączył: 27 Lip 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Marz 2007r. 00:07  
Cytuj
Jako stanowczy przeciwnik PiS, mimo wszystko apeluję do każdgo kto nie jest obojętny na los tego miasta aby złożył podpis w tej sprawie. Stalowa Wola może dzięki temu stać się jednym z najważniejszych węzłów komunikacyjnych w polsce południowo wscjodniej. Tu będzie krzyżowała się droga łącząca północ i południe europu wschodniej, z byćmoże właśnie s-74, która będzie łączyć nas z łodzią i całą centralną Polską. jednocześnie przebiegałby wółczas cały ruch na połódnowy wschód Europy. Ta droga to jedna z największych sznas jaką może zaprzepaścić, lub wykorzystać Stalowa Wola od czasu upadku komunizmu. Albo my zyskamy świetne połączenie z całą polską, albo rzeszów, a my będziemy prowincją do której ciężko dojechać

Tu do anonimowego gościa. Człowieku czy ty jesteś rozsądny? Jeżeli choć trochę zależy Ci na jakości życia mieszkańców to należy poierć wszelkie dobre inicjatywy. Nawet jeżeli wnoszą je ludzi z PiSu. Otóż teraz wszystko się rozgrywa. Czy droga będzie wiodła do Stalowej Woli, czy do Rzeszowa. Rzeszów ma niestety znacznie silniejsze lobby polityczne. Właśnie to lobby zaczęło forsować zmiane przebiegu S74. Każda taka inicjatywa jest godna pochwały. Ty, pokazujesz jak nie powinien zachowywać się mieszkaniec tego miasta. Twoje antypatie i humory są dla Ciebie ważniejsze niż ten region. Na nowej trasie S74 mieszka znacznie mniej ludzi. Niestety mają silniejsze (liczniejsze) lobby polityczne. JEżeli każdy będzie myślał tak zaściankowo jak Ty to faktycznie staniemy się prowincją i Polską C. Rusz za przeproszeniem dupę a nie tyl;ko gnijesz pred tym kompem i prowokujesz ludzi na forach. Albo się przenieś na onet, a nie mącisz w głowach ludzim tutaj.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 106
Dołączył: 27 Lip 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Marz 2007r. 00:11  
Cytuj
JEszcze raz do anonima. Czy udowodnienie sobiel ub komukolwiek że Rządzący (Błądek itp...) sobie źle radzą, jest dla Ciebie tak ważną sprawą, że będziesz rzucał kłody pod nogi miastu? Co w ten sposób reprezentujesz?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~radek
ff
Wysłany: 29 Marz 2007r. 13:20  
Cytuj
Nie ma sensu zwalać winy na PiS czy inną partie. Teraz rządzi PiS a za parę lat będzie to PO czy SLD lub jakaś inna partia. Mieszkamy w Stalowej Woli i jeśli jest jakiś ważny cel lub inicjatywy ważna dla miasta to ludzie powinni sie zjednoczyć i go poprzeć jako mieszkańcy Stalowej Woli a nie wyborcy konkretnej opcji politycznej.

 
 
 
 
~~Lucjusz
ff
Wysłany: 29 Marz 2007r. 15:34  
Cytuj
wszelkie informacje dotyczące miejsc zbierania podpisów bede zamieszczal na stronie www.s74.prv.pl

serdecznie pozdrawiam Lucjusz

 
 
 
 
~~Marek
ff
Wysłany: 29 Marz 2007r. 19:49  
Cytuj
Nie wiem czy ktos widzial plany tej drogi - jesli nie, to wyjasniam ze znaczna czesc (od oczyszczalni sciekow do drogi lublin-rzeszow) biegnie na terenie Gminy Pysznica (czyli po drugiej stronie Sanuumiech

W Pysznicy glosy sa podzielone, ale np. radni gminy dzis na sesji w wiekszosci poparli ta inicjatywe i wiekszosc podpisala wniosek o przebieg S - 74 przez nasza miejscowoscumiech

pozdrawiam i gratuluje forumumiech
Marek Bąk

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 29 Marz 2007r. 21:16  
Cytuj
a radny Paszkiewicz z PiS chce innej lokalizacji, dzisiejsza Sztafeta. Panowi uzgodnijcie może najpierw ze sobą nawzajem czego chcecie

 
 
 
 
~~lucjusz
ff
Wysłany: 30 Marz 2007r. 19:07  
Cytuj
Zapraszam wszystkich do złożenia podpisu pod listą osób, popierających przebieg trasy S74 przez Opatów - Sandomierz - Tarnobrzeg - Stalową Wolę -Nisko jutro tj sobota 31.03.2007 naprzeciwko hali targowej od 9:00 do 13:00.

Pozdrawiam lucjusz

www.s74.prv.pl

 
 
 
 
~~student
ff
Wysłany: 30 Marz 2007r. 23:37  
Cytuj
sluchaj, moze wstrzymajcie sie z wysylaniem tych podpisow. Zrobcie powtorke gdzis w okolichach swiat. Bardzo wielu studentow jest teraz w innych miastach i nie przyjezdzaja co weekend. A moze daloby sie wydrukowac podpisac i wyslac poczta? np. z kserem dowodu osobistego?

 
 
 
 
~~konkretny
ff
Wysłany: 31 Marz 2007r. 16:44  
Cytuj
skoro ta droga może przbiegać koło Mielca a nie Stalowej Woli to napewno maczał w tym palce senator Ortyl z Mielca, wiceminister rozwoju regionalnego od tego ministerstwa to zależy. Proponuję zrobić pikietę koło jego biura senatorskiego w Stalowej na ul. Wolności 2a przeciw tej decyzji

 
 
 
 
~~Ja
ff
Wysłany: 31 Marz 2007r. 18:21  
Cytuj
Myślę, że do tej akcji powinni się włączyć wszyscy, bez względu na podziały polityczne. To ważna dla nas inwestycja i musimy zrobić wszystko, żeby nam tego nie zabrano. Nie mamy niestety reprezentantów w Parlamencie, dlatego musimy własnymi podpisami zwrócić uwagę na ten problem. I nie piszcie, że jeden z tej opcji, drugi z innej. To nie ma teraz znaczenia.
Nie piszcie: to i tak nic nie zmieni. Bo jeżeli nie my, to nikt za nas tego nie zrobi!!!

 
 
 
 
~~zdecydowany
ff
Wysłany: 31 Marz 2007r. 21:07  
Cytuj
zgadzam się pokażmy Ortulowi że jak nas oszuka to więcej głosów tu nie dostanie

 
 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »