NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Trzeba być debilem projektantem, i kretynem inwestorem,aby
~~cr
ff
Wysłany: 4 Lut 2008r. 13:19  
Cytuj
zaprojektować i wykonać tak kretyńskie rozwiązanie ciągu pieszego wokół hali targowej.
Ide sobie pięknym szerokim chodnikiem od strony Al JP, na wys bloku nr 19 i koło Spółdz.M.- dochodzę do ronda obok hali, chodnik sie konczy i... szok- koniec świata, należałoby napisać.
Przejście przez Okulickiego w linii prostej ,w tym miejscu było od momentu powstania tej arterii.
Patrze w lewo, nic nie wskazuje na jakiekolwiek przejscie, dopiero kolo LUX-a/brawo projektant/.
Patrze w prawo-są pasy i za chwile znow kolejne pasy od strony wiaduktu.Ktoś jednak zadbał o moje zdrowie karząc mi robić młynek wokół ronda, wątpliwe jednak zdrowie bo spaliny robią swoje.
Wiec ,aby dotrzec bezposrednio na halę musze sie nieco zblizyc do Rozwadowa.
Zycie jednak weryfikuje głupotę i na bank w tym miejscu JĄ zweryfikuje- juz widac wyrwane łąńcuchy i tłumy ludzi przekraczające niedozwolone miejsce.
To taka pułapka dla strazy miejskiej, jak braknie do planu -idymy pod hale......

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lut 2008r. 13:19  
Cytuj

 
 
 
 
~~lidia
ff
Wysłany: 4 Lut 2008r. 13:59  
Cytuj
rzeczywiscie,a wystarczylo od strony połuniowej/pks/zrobić pasy 5 m od zewnętrznego promienia ronda i łańcuchy byłyby całe-ja chodze poki co po rondzie, a co???-tak doszla kolejna glupota ,hihihi

 
 
 
 
~~zxc
ff
Wysłany: 4 Lut 2008r. 14:17  
Cytuj
"~cr" najwidoczniej jestes ograniczony umysłowo, gdyż przejście znajduje sie po prawej stronie (ŻABKA) i następnie znów przejście w stronę hali targ. No ale trzeba sie urodzić tobą aby nie myśleć.

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 4 Lut 2008r. 14:19  
Cytuj
A w/g mnie ta kiedys szeroka ulica Okulickiego winna teraz nazywać sie Parkingowa, bo wiecej miejsc parkingowych niż jezdnych.
Osobiscie to wąskie korytko jezdne zmniejszyłbym na szerokosc dwóch autobusów-wtedy pomiar alkomatowy kierowców wyjeżdzająch z placu byłby zbedny-kolejna oszczednosc w alkomatach i czasie straconym przez Policje np.
Trzezmy wyminie sie bez szwanku lekko przydymiony zachaczy lusterkim itd /troche humoru nie zasszkodzi/

 
 
 
 
~~cr
ff
Wysłany: 4 Lut 2008r. 14:23  
Cytuj
zxc- nie powtarzaj sie-przeciez to napisalem.Zwróc uwage dlaczego nie ma przejscia od strony południowej, chyba ze ci sie strony mieszaja i nie byles na tej lekcji geografii, co często zdaza sie.

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 4 Lut 2008r. 14:34  
Cytuj
a moze to wlasciciel tej zaby-hej- domaluj kilka pasow, tak pod swoje drzwi-moze ktos wpadnie hehehe... przez przypadek

 
 
 
 
~~stw
ff
Wysłany: 4 Lut 2008r. 19:47  
Cytuj
fajna nazwa PARKINGOWA- zgadzam sie!!!

 
 
 
 
~~mkk
ff
Wysłany: 4 Lut 2008r. 22:31  
Cytuj
W Stalowej architekci zawsze robią odwrotnie niż to bywa w innych miastach, chyba na złość mieszkańcom. Przy Al.Jana Pawła II tuż za kościołem MBKP- (reprezentacyjna ulica) pobudowano "chałupy" wg projektu murarza a nie architekta.Teraz blizej skrzyżowania tuż za dyskontem SPOŁEM rozpoczyna sie budowa marketu, chyba bardziej przypominający "stodołę" a nie obiekt upiększający miasto. W innych miastach buduję sie ulice o większej przepustowości pojazdów, 2 lub po 3 pasy w każdym kierunku, a u nas ulice o jednym pasie w danym kierunku.
A parkingowa to dobra nazwa a w najbliższym czasie interes pewny dla dzierżawcy tych parkingów po wprowadzeniu opłat parkingowych.
Władze miasta przetrzyjcie sobie okulary i więcej spacerujcie po mieście a nie tylko z gabinetów i samochodów służbowych oglądajcie miasto, to więcej będziecie widzieć.
Oczekuję opinii na w/w temat.

 
 
 
 
~~Edzio
ff
Wysłany: 4 Lut 2008r. 23:12  
Cytuj
Trzeba dać napis, że wpuszczamy tylko w krawatach. Klient w krawacie jest mniej awanturujący się jezyk

 
 
 
 
~~Jasio
ff
Wysłany: 5 Lut 2008r. 01:50  
Cytuj
Przecież te wszystkie karykatury "ktoś" finansuje. No kto to jest?. Co do krawatów to sprawdziłbym ich prawidłową długośći oraz sposób noszenia i możliwe, że część z nich należy zdjąć, żeby nie obrażać...krawata.

 
 
 
 
~~cr
ff
Wysłany: 5 Lut 2008r. 10:40  
Cytuj
Czy ktokolwiek widział projekt kolejnej szopy, tej na Alejach? W przyszlosci , stokrotką zwanej????/obok dyskontu/.A może to nie szopa?!

 
 
 
 
~~Jamorek
ff
Wysłany: 8 Lut 2008r. 17:01  
Cytuj
ja poruszam sie po mieście samochodem, i musze powiedziec, ze te ronda koło hali bardzo ułatwiają jazdę.
cr: wydaje mi się, ze trochę przesadzasz - chodziłam tamtędy również pieszo, i nie wydaje mi się, żeby przejście przez pasy koło Żabki i potem na drugą stronę było az taka niedogodnością. Ostatecznie nie jest to odległość kosmiczna. A że pasy były dawniej w innym miejscu - to co z tego? nie ma przeciez przepisu prawnego, ze muszą byc zawsze w tym samym miejscu.

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 8 Lut 2008r. 19:25  
Cytuj
To prawda,Ze przejście dla pieszych koło żabki jest niewygodne.

 
 
 
 
~~cr
ff
Wysłany: 8 Lut 2008r. 19:36  
Cytuj
Juz ktoś wyrwał łancuchy, wlasnie w tym "własciwym" miejscu od strony PKS.

Aby pobudzić wyobraznie podam inny przykład:
Idę sobie Alejami w kierunku Rozwadowa,a konkretnie do Mostostalu- LEWĄ STRONĄ ARTERII. Mijam Biedronke, salon gier, dochodzę do DUZEGO ronda/cały czas lewą strona/, chodnik sie konczy, i nie ma pasow-przejscia na wprost.
Wiec musze isc ,az na skrzyzowanie KEN z WP lub obejsc rondo wkolo- bo na wprost ktos zapomnial postawic pare kresek, ktos inny walnął pieczątke a wykonawca zrobic co namalowane.
Jesli komus tak pasi- prosze bardzo, ale logiki tu zadnej.
Czy mamy sobie ułatwiać czy utrudniac zycie????????????????

 
 
 
 
~~Łysy
ff
Wysłany: 9 Lut 2008r. 20:09  
Cytuj
Zgadzam się z przedmówcami. Łańcuchy to czysty idiotyzm. Może da się uruchomić radnych żeby to załatwili?

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 10 Lut 2008r. 10:18  
Cytuj
to chyba Szlęzak projektował.

 
 
 
 
~~rst
ff
Wysłany: 10 Lut 2008r. 13:36  
Cytuj
Pożal się Boże specialiści od organizacji ruchu, którzy domagają się przywrócenia przejścia dla pieszych między rondem a Luxem zapomnieli co się działo w tym miejscu przed przebudową.Skrzyżowanie przy hali było ciągle zablokowane przez pieszych na przejściu, a skręcenie dla jadacych od KEN w lewo w Okulickiego wymagało dużej cierpliwości lub też znalezienia życzliwego kierowcy który zechce przepuści biedaka chcącego skręcic w kierunku dworca PKS.Przywrócenie przejścia w tym miejscu spowoduje blokadę ruchu pojazdów na rondzie, gdyż samochody będą musiały zatrzymywac się przed przejściem aby przepuścic potok pieszych poryszających się na kierunku Oś. Centralne-hala.Obecne rozwiązanie umożliwia płynny przejazd pojazdów na kierunku KEN-dworzec PKS i odwrotnie.Widocznie jednak arabsko-hinduski model ruchu jaki panował dotychczas na Okulickiego ma wielu zwolenników.

 
 
 
 
~~Łysy
ff
Wysłany: 10 Lut 2008r. 13:52  
Cytuj
Jak pisałem o likwidacji łańcuchach to miałem na myśli te między rondem koło Statoil a Biedronką, i to nie całych ale o zrobieniu przejścia od AJ do Statoil. Z tym co mówi przedmówca zgadzam sie w pełni. Sam jeżdżę autem i nieraz mnie trafiało jak stałem koło hali na pasach a jedne gnojek w białym seicento (firmowym) mało mi kufra nie rozwalił bo się zagapił cieć jeden.

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 10 Lut 2008r. 16:28  
Cytuj
co do przejscia przydało by sie aby nie biec do okola ronda ale parkingi super wykonanie tak samo dobra robota

 
 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »