NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Przepisy drogowe - Nisko i okolice - czytac !!!!!!!!!,
~~kick
ff
Wysłany: 5 Lut 2008r. 16:53  
Cytuj
Mała wzmianka do tych wszystkich krzykaczy co tam narzekali na nowe światła czy słupki ustawione na drodze pomiedzy St.Wola a Niskiem.

1. Światła - nadal źle sie jeżdzi? dziś nie krzyczycie że światła nie spełniają oczekiwań - gdzie są te marudy !!!!
2. Słupki oddzielające rowerzystów - dziś nie krzyczycie bo ... widzicie ze jest zdecydowanie lepiej. Ruch jest płynny , nie ma korków wynikających z jazdy za rowerzystami.

3. Rondo - tu chciałem przytoczyć zasady ruchu drogowego na rondzie. Zamiejscowi kierowcy i Ci co jeszcze nie wiedzą - czytajcie !!!!

"Jazda po rondzie nie różni się niczym od jazdy po zwykłym skrzyżowaniu. Ponieważ przy wjeździe na rondo nie zmieniamy kierunku jazdy (skręt jest wymuszony jedynie geometrią jezdni), więc bezzasadne jest w takim przypadku użycie kierunkowskazu. Użycie lewego kierunkowskazu może oznaczać tylko i wyłącznie chęć zmiany pasa ruchu. Nie ma też potrzeby, jeszcze przed wjazdem na rondo, sygnalizowania prawym kierunkowskazem zamiaru skrętu w pierwszą ulicę odchodzącą od ronda. Jednak specyfika polskiej infrastruktury drogowej, mowa tu o malutkich rondach, wymusza niekiedy użycie prawego kierunkowskazu jeszcze przed wjazdem na rondo. A to z tej prostej przyczyny, iż po wjechaniu na rondo może być już po prostu za późno na zasygnalizowanie skrętu w pierwszą w prawo.

[rozmiar=czerwony]Bezwzględnie obowiązkowe jest włączenie odpowiednio wcześnie prawego kierunkowskazu przed opuszczeniem ronda. Oczywiście zjazd z ronda, o ile specyfika i znaki nie pozwalają inaczej,[/rozmiar]

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lut 2008r. 16:53  
Cytuj

 
 
 
 
~~driver
ff
Wysłany: 5 Lut 2008r. 20:20  
Cytuj
Tak co do świateł to jeszcze prace nie zostały zakończone, bo nie wszędzie są wideodetektory, a tam gdzie są, to jeszcze nie działają (np. na tzw. rondzie). Zobaczymy co po tej zmianie powiedzą kierowcy (bo przecież w chwili obecnej wszystkie te sygnalizacje, które były przebudowywane, na razie pracują cyklicznie). Podzielam zdanie przedmówcy - jak te światła zaczynały funkcjonować, to wtedy pisałem, że to tylko kwestia przyzwyczajenia. Jak widać, mieliśmy rację. umiech

 
 
 
 
~~Nickt
ff
Wysłany: 6 Lut 2008r. 07:45  
Cytuj
Polak z natury jest marudny,często narzeka i panikuje, niezależnie od tego czy sytuacja tego wymaga czy nie. Kwestia jeszcze "naumienia" poruszania się po skrzyżowaniu o ruchu okrężnym(rondo), bo spotkałem się ostatnio z klientem,który stwierdził, iż w pobliżu KPP przy ul. Popiełuszki jest rondo a nie skrzyżowanie o ruchu okrężnymgoodneutralny

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 7 Lut 2008r. 09:52  
Cytuj
goodzakochany:haha:

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 7 Lut 2008r. 10:13  
Cytuj
Z tego co mnie uczono na kursie wiem, ze pojazd poruszający się juz po rondzie (bedący w ruchu okrężnym) ma pierwszeństwo przed pojazdami zamierzającymi włączyć sie do ruchu (wjechać na rondo). W Stalowej Woli zauwazyłem dziwną dla mnie dwoistość znaków drogowych ustawionych przed rondami. Na tym samym słupku (na kazdej drodze dochodzacej do ronda) stoi znak "uwaga na drogę z pierwszeństwem przejazdu" oraz pod spodem drugi znak "ruch okrężny" co moim skromnym zdaniem samo przez się oznacza, że zbliżamy się do ronda na którym pierwszeństwo maja juz po nim poruszający się czyli zblizamy się jakby do okrężnej drogi z pierwszeństwem przejazdu - po kiego diabła więc jeszcze ten znak "uwaga na drogę z pierwszeństwem przejazdu"??????? chyba nas wszystkich traktują z góry jak debili :co?:

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 7 Lut 2008r. 13:10  
Cytuj
Z tego co mnie uczono na kursie wiem, ze pojazd poruszający się juz po rondzie (bedący w ruchu okrężnym) ma pierwszeństwo przed pojazdami zamierzającymi włączyć sie do ruchu (wjechać na rondo). W Stalowej Woli zauwazyłem dziwną dla mnie dwoistość znaków drogowych ustawionych przed rondami. Na tym samym słupku (na kazdej drodze dochodzacej do ronda) stoi znak "uwaga na drogę z pierwszeństwem przejazdu" oraz pod spodem drugi znak "ruch okrężny" co moim skromnym zdaniem samo przez się oznacza, że zbliżamy się do ronda na którym pierwszeństwo maja juz po nim poruszający się czyli zblizamy się jakby do okrężnej drogi z pierwszeństwem przejazdu - po kiego diabła więc jeszcze ten znak "uwaga na drogę z pierwszeństwem przejazdu"??????? chyba nas wszystkich traktują z góry jak debili :co?:

Przepisy sie zmieniły od czasu gdy byłeś na kursie. Teraz jest tak:

“Rondo” inaczej skrzyżowanie o ruchu okrężnym.

Wjeżdżając na skrzyżowanie o ruchu okrężnym stosujemy zasadę prawej strony - “prawej ręki”, czyli znajdujący się na skrzyżowaniu ustępuje pierwszeństwa wjeżdżającemu, chyba że znaki drogowe mówią inaczej np. gdy przed rondem stoją znaki A-7 które jednoznacznie wskazują, że znajdujący się na “rondzie” ma pierwszeństwo przed wjeżdżającym.
Źródło: Sekcja Ruchu Drogowego KPP we Wrześni

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 7 Lut 2008r. 22:14  
Cytuj
Zwracam honor i przepraszam obrażonych moja poprzednia wypowiedzią. Autor poprzedniego postu ma rację - przepisy faktycznie się zmieniły i ze znakami jest o.k. a ja faktycznie dawno temu kończyłem kurs i przez dotychczasowy brak rond w Stalowej miałem prawo trochę nie śledzić tych zmian.

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 7 Lut 2008r. 23:21  
Cytuj
Dla uzupełnienia tej dyskusji powiem że jedyne "rondo" przy którym stoją tyko znaki C-12 (czyli obowiązuje tam reguła "prawej ręki") znajduje się na terenie elektrowni. Chyba wszystkie ronda w okolicy otrzymały znaki A-7 coby się ludziskom którzy kurs dawno kończyli nieszczęścia nie przytrafiały wink . A i jeszcze jedna ciekawostka. W pewnym mieście niedaleko Stalowej Woli występuje skrzyżowanie ze znakiem A-5 który ostrzega o skrzyżowaniu dróg, na którym pierwszeństwo przejazdu nie jest określone znakami.

 
 
 
 
~~Jasio
ff
Wysłany: 8 Lut 2008r. 04:36  
Cytuj
No i widzicie jak można przyjacielsko i twórczo podoradzać. Trafiają się też "przepraszam" i etc. Gratuluję wszystkim, tak trzymać a światełko w tunelu przecież zawsze się świeci tylko my przez zacietrzewienie załzawionymi oczyma nie dostrzegamy go.

 
 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »