NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Dlaczego w Stalowej Woli takie drogie paliwo?,
~~klucz
ff
Wysłany: 6 Lut 2008r. 06:07  
Cytuj
Na giełdach światowych paliwo staniało, w boblizu stalowej woli paliwo jest tansze o 10 groszy, Tarnobrzeg, Gorzyce, Sandomierz.

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lut 2008r. 06:07  
Cytuj

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 6 Lut 2008r. 07:37  
Cytuj
bo Stalowa Wola jest jedyna w swoim rodzaju.
To szczególne miejsce, gdzie ceny paliwa są jebiście wysokie,zarobki rozpaczliwie niskie a w zakładach pracy(czyt. obozach pracy) szerzy się mobbing,dyskryminacja i terror.

 
 
 
 
~~queen of bicykle
ff
Wysłany: 6 Lut 2008r. 07:47  
Cytuj
Na rowery ludzie, na rowery. Zgodnie z prawem popytu i podaży, jak się zmniejszy liczba kupujących, to się powinna obniżyć cena paliwa.
Czy zawsze musimy autem? Piechtą też można. W Stalowej wszędzie blisko.

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 6 Lut 2008r. 07:52  
Cytuj
i kwitnie przemysł z "ekologicznego" aluminium.
My powoli zdychamy a PIP i Sanepid niczego nie widzą,bo komplet felg zamyka im oczy, usta i paraliżuje kończyny górne w dość specyficzny sposób

 
 
 
 
~~ja
ff
Wysłany: 9 Kwie 2008r. 22:57  
Cytuj
moze byc taniej
polecam artykuł
http://gospo(...)209.html

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 10 Kwie 2008r. 00:28  
Cytuj
a gówno prawda że drożej, 0odbyłem wczoraj wycieczkę do Wrocławia i wszędzie jest od grosz wzwyż drożej niż u nas

 
 
 
 
~~grzechotnik
ff
Wysłany: 10 Kwie 2008r. 01:27  
Cytuj
kolego ceny paliwa są tak drogie ze względu na zmowę pomiędzy stacjami w stalowej i okolicach.... odbywa się to w ten sposób iż rano stacja X wykonuje telefon do stacji Y i razem ustalają cenę paliwa do tego reszta stacji A..B..C... i reszta robi to samo .... hmm nie jestem znawcą terminów na takie zachowanie ale może "monopol" byłby dobrym określeniem ... pozdrawiam

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 10 Kwie 2008r. 06:15  
Cytuj
tarnobrzeg gaz 2.08

 
 
 
 
~~SAAB
ff
Wysłany: 10 Kwie 2008r. 06:47  
Cytuj
grzechotnik, miły kolego myślisz że to jest wymysł tylko stalowowolskich ajentów ? dokładnie to samo dzieje się w każdym innym mieście.

a propos tak podobno straszliwie wysokich cen: wczoraj wracałem z Poznania do Stalowej - przez całą drogę benzyna droższa niż u nas, na palcach obu rąk zliczył by kilka stacji na których było taniej, ale tam znowu bałbym się tankować.

tak więc ci którzy tak krzyczą o drożyźnie w stw niech wystawią nos dalej ode wsi a nie do Turbi albo Agatówki.

 
 
 
 
~~SAAB
ff
Wysłany: 10 Kwie 2008r. 06:55  
Cytuj
CYTAT
Na rowery ludzie, na rowery. Zgodnie z prawem popytu i podaży, jak się zmniejszy liczba kupujących, to się powinna obniżyć cena paliwa.
Czy zawsze musimy autem? Piechtą też można. W Stalowej wszędzie blisko.


i jeszcze jedno, queen of bicykle ma 100% rację, czy wy ludzie wszędzie musicie jeździć samochodami? krzyczycie że benzyna droga a wszędzie setki samochodów a w środku ino kierowca + powietrze, bo jak już jest gdzieś 1 km to daleko na piechoę :szok:
przesiądźcie się na rowery a zobaczycie że tak też jest wygodnie a czasami nawet szybciej niż blachosmrodem - wszak rower nie stoi w korkach, nie trzeba szukać miejsca do parkowanie ot wystarczy kawałek płota a do tego dwie najważniejsze rzeczy: 1. nie trzeba kupować tej podobno tak straszliwie drogiej benzyny, 2. rower nie produkuje spalin
tak więc odetchnie nasz portfel i środowisko naturalne. wszyscy "ekolodzy" którzy tak krzyczą że alufabryki zadymiają środowisko powinni stanąć koło dużego skrzyżowania i popatrzeć ile smrodów spalinowych produkują samochody stojące w korkach, po czym chociażby z tego względu przesiąść się na ekologiczny rower aby zrobić coś dla swojego środowiska a nie tylko krzyczeć.

 
 
 
 
~~SAAB
ff
Wysłany: 10 Kwie 2008r. 07:17  
Cytuj
i jeszcze jedno. przez jakiś czas mieszkałem i pracowałem w Szwecji. miałem okazję zaobserwować ile ludzi tam dojeżdża rowerami i to nie tylko do pracy, ale dosłownie wszędzie: do sklepu, do kina, do restauracji, itp itd. widziałem Prezesów szacownych Firm którzy również przyjeżdżali do pracy rowerami, zupełnie odwrotnie niż u nas - ludzie kiedy my dorośniemy do takiego poziomu myślenia o ochronie środowiska naturalnego ??
Szwedzi traktują to jak normalność - ot każdy dokłada swoją malutką cegiełkę - ot chociażby przez ograniczenie emisji spalin samochodowych.
no ale nie, u nas dojeżdżać rowerem to obciach, lepiej kupić rzęcha z niemieckiego szrotu i od razu człek jest lepiej postrzegany :blee:
i jeździć przez okrągły rok, palić tony benzyny, wydmuchiwać z rury spaliny ale raz w roku się przystąpi do szczytnej akcji gasząc na 5 minut światło aby ziemia odetchnęła i jest git.

LUDZIE KIEDY WY ZMĄDRZEJECIE ???

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 10 Kwie 2008r. 07:54  
Cytuj
do SAAB - jeżeli chodzi o mnie,to popieram Twoją inicjatywę, cool pomysł. Jednak nie ma on szans realizacji w wielowsi Stalowa Wola. Powód jest prosty - większość przybyłych i osiedlonych,czy tez zamieszkałych ww wymienonej miejscowości przybyła z okolicznych wiosek,po których poruszała się rowerem marki UKRAINA, ewentualnie rozklekotanym Wigry 3 lub poobijanym JUBILATEM, składającym się w połowie,ewentualnie,co lepsze przypadki, góralem ze skrzypiącym od rdzy łańcuchem i siajmatymi kołamizdziwiony
Trafili więc do "cywilizacji " i w ich odczuciu przemieszczanie się rowerem, nie daj Bóg do pracy jest niedopuszczalne,poniżające wręcz, bo jak sie ziomale dowiedzą we wsi to wstyd i hańba. A jeszcze jak wyżej wspomniane przypadki "dolizały" sie awansu na brygadzistę lub kierownika w jakimś Rialu czy Ats, to nie ma mowy ani nawet myśli, by taki delikwent na rower się przesiadł, pozostaje mu więc tylko narzekać.

Pomijając powyższe,Polak z natury jest marudny i woli pozrzędzić,popisać i pomarudzić niż zebrać pupę w troki i zacząć działać w konkretnej sprawie,cokolwiek przez to rozumieć:haha:

 
 
 
 
~~patrzyk
ff
Wysłany: 10 Kwie 2008r. 07:54  
Cytuj
do SAAB - jeżeli chodzi o mnie,to popieram Twoją inicjatywę, cool pomysł. Jednak nie ma on szans realizacji w wielowsi Stalowa Wola. Powód jest prosty - większość przybyłych i osiedlonych,czy tez zamieszkałych ww wymienonej miejscowości przybyła z okolicznych wiosek,po których poruszała się rowerem marki UKRAINA, ewentualnie rozklekotanym Wigry 3 lub poobijanym JUBILATEM, składającym się w połowie,ewentualnie,co lepsze przypadki, góralem ze skrzypiącym od rdzy łańcuchem i siajmatymi kołamizdziwiony
Trafili więc do "cywilizacji " i w ich odczuciu przemieszczanie się rowerem, nie daj Bóg do pracy jest niedopuszczalne,poniżające wręcz, bo jak sie ziomale dowiedzą we wsi to wstyd i hańba. A jeszcze jak wyżej wspomniane przypadki "dolizały" sie awansu na brygadzistę lub kierownika w jakimś Rialu czy Ats, to nie ma mowy ani nawet myśli, by taki delikwent na rower się przesiadł, pozostaje mu więc tylko narzekać.

Pomijając powyższe,Polak z natury jest marudny i woli pozrzędzić,popisać i pomarudzić niż zebrać pupę w troki i zacząć działać w konkretnej sprawie,cokolwiek przez to rozumieć:haha:

 
 
 
 
~~Bożenka
ff
Wysłany: 10 Kwie 2008r. 09:15  
Cytuj
ja myślę że rdzenni mieszkańcy Grodu Stalowego mają zbyt dobrą opinię o sobie i swym mieście. Wytykając innym przeprowadzkę zapominają, że sami zrobili to kilkadziesiąt lat temu, lub mieszkali wcześniej w zadupiu zwanym Pławo (do dziś w mieście pieją koguty w tej okolicy...)
Więcej pokory panowie szlachta...;)
Nie chodzi tylko o ceny paliwa (i nie przywołujcie tu Wrocławia czy Poznania, bo to inna bajka, a jak chcecie mierzyć się tą miarą - idźcie się leczyć). Na tle miast Polski D (do dupy) wszystkie ceny w Stalowej Woli są nad wyraz wysokie.
Geneza - prosperity z lat 80 i części 90, które wywindowało ceny wszystkiego (ludzie mieli mnóstwo pracy, dużo zarabiali na tle Polski "D", ceny rosły). To się skończyło, a ceny pozostały na tym samym poziomie. A ludzie kupują bo:
1. muszą
2. mają pieniądze z zagranicy

Błędny krąg.

 
 
 
 
~~@$%
ff
Wysłany: 10 Kwie 2008r. 10:07  
Cytuj
Byłem wczoraj w Rzeszowie i ceny paliw są wyższe od naszych.Wracając jednak do sprawy ceny paliw już były na forum i nic wiele się nie zmieniło.Szkoda bić pianę.Jak podkreślali to poprzedni rozmówcy , może warto przerzucić się na bicykla i dać sobie siana z cenami benzyny czy diesla.Ktoś kto dużo jeździ po naszym kraju wie doskonale jak odbywają się zmiany cen paliw na naszych stacjach.Wszystko jest dobrze wyważone, wcale nie jest tak źle w naszym małym mieście.Jak u nas będzie tak jak w Szwecji to ja będę poruszał się tylko na wózku inwalidzkim.Świadomość ludzi o ochronie środowiska i inne myślenie buduje się latami, my jako Polacy jesteśmy dopiero w żłobku.Kiedyś jednak dorośniemy ale świat będzie wtedy zupełnie inny.

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 10 Kwie 2008r. 13:42  
Cytuj
SZANUJCIE ROWERZYSTÓW to ze ktoś jeździ rowerem to nie znaczy ze nie ma kasy , PRZESTAŃCIE iCH DYSKRIMINOWAC NA ULICY i patrzyć z pogarda ...cool

 
 
 
 
~~telesfor
ff
Wysłany: 10 Kwie 2008r. 14:38  
Cytuj
Wczoraj byłem w Warszawie. Wszędzie po drodze ceny paliw były wyższe niż u nas. Więc może skończymy już z jęczeniem, że mamy drogo bo nie mamy. Niżej tylko było na Agatówce.

Po drugie. Rower jest świetną sprawą. Jestem przedsiębiorcą i jeżdżę rowerem do pracy i z pracy oraz na spotkania służbowe na terenie miasta tj. bank, zus, skarbowy, kontrahenci itp. Po pierwsze człowiek przyjemniej się czuje, po drugie dobre dla zdrowia i po trzecie... zaskoczenie... po mieście poruszam się szybciej niż samochodem. Nie widzę żadnego obciachu w jeździe na rowerze, przeciwnie chciałbym żeby większość dyrektorów, kierowników itp. zmieniła samochody na ten rodzaj transportu. No problem jest jak jest zła pogoda i pada deszcz, wtedy tyłek muszę w auto wsadzić.

Co do rowerów martwi mnie kilka rzeczy. Po pierwsze ludzie łażą po ścieżkach dla rowerów i z oburzeniem patrzą na rowerzystów, którzy raczą przejechać koło nich. Po drugie kierowcy nie przywykli do nowych znaków i przejść przez które rowery mogą przejeżdżać oraz często widuję rowerzystów, którzy pomimo ścieżki jadą dalej ulicą.

 
 
 
 
~~Patrzyk
ff
Wysłany: 10 Kwie 2008r. 15:17  
Cytuj
CYTAT
Co do rowerów martwi mnie kilka rzeczy. Po pierwsze ludzie łażą po ścieżkach dla rowerów i z oburzeniem patrzą na rowerzystów, którzy raczą przejechać koło nich. Po drugie kierowcy nie przywykli do nowych znaków i przejść przez które rowery mogą przejeżdżać oraz często widuję rowerzystów, którzy pomimo ścieżki jadą dalej ulicą.


to objaw typowego buractwa, z którejkolwiek strony patrząc - kierowcy - o ile tacy są - jeżdżą na pamięć,typowy wieśniak idzie jakkolwiek,gdziekolwiek, byleby do przodu(bo po wsi chodził "asfaltem"), a na ceny paliw w większości przypadków narzekają ci,którym duma(d..pa zbyt wysoko w porównaniu z głową) nie pozwala przesiąść się na rowerek!!!! Ot powódumiech

Ktoś kidyś trąbił: "Stalowa Wola miastem rowerów", skoro tak, to skąd problem cen paliwa???
Rowerek między nogi, to kondycja sie poprawi(finansowa pewnie też),zapoznacie się z nowymi znakami,przypomnicie przepisy ruchu drogowego, dowiecie się co to jest szlak rowerowy i kto może się po nim poruszać, zorientujecie się do czego służy klakson i kiedy go używać...

Do pieszych poruszających się po szlaku rowerowym,tj. dętek, szprych i pedałów, ewentualnie wentyli - szalak rowerowy, czy też droga dla rowerów jest dla rowerzystów,czyli dla pojazdów jednośladowych, napędzanych siłą ludzkich mięśni a nie dla rozsypujących się,spróchniałych podzespołow rowerowych,kwalifikujących sie na złom lub wysypisko śmieci(dętki), usytuowany z regóły bliżej krawędzi jezdni, oznaczonym symbolem roweru lub czegoś, co tylko z rowerem się kojarzy na pierwszy rzut oka!!!!Rozumiem niewidomychumiech

 
 
 
 
~~nick
ff
Wysłany: 10 Kwie 2008r. 21:44  
Cytuj
wytłumaczcie mi dlaczego barany tzn. ludzie chodza przez srodek ronda na przecow hali targowej ? przeciez w mieście sa od tego chodniki !!!

 
 
 
 
~~nick
ff
Wysłany: 10 Kwie 2008r. 21:44  
Cytuj
wytłumaczcie mi dlaczego barany tzn. ludzie chodza przez srodek ronda na przeciw hali targowej ? przeciez w mieście sa od tego chodniki !!!

 
 
 
 
~~miastowy z Niska
ff
Wysłany: 11 Kwie 2008r. 09:44  
Cytuj
CYTAT
wytłumaczcie mi dlaczego barany tzn. ludzie chodza przez srodek ronda na przeciw hali targowej ? przeciez w mieście sa od tego chodniki !!!


w Mieście ludzie chodzą po chodnikach, ale wsiowe co to do Miasta przyjechały to z przyzwyczajenia chodzą jak u sie po wsiach - szosą :haha:

wystarczy popatrzeć po Mieście, albo na Hucie - jest chodnik ale walą drogą i jeszcze uważają że mają pierwszeństwo przed samochodami :co?:

 
 
 
 
~~Cannondale
ff
Wysłany: 11 Kwie 2008r. 09:49  
Cytuj
CYTAT
SZANUJCIE ROWERZYSTÓW to ze ktoś jeździ rowerem to nie znaczy ze nie ma kasy , PRZESTAŃCIE iCH DYSKRIMINOWAC NA ULICY i patrzyć z pogarda ...cool


true, a tych którzy nie wiedzą chciałem uprzejmie poinformować że dobrej klasy rower miejski kosztuje więcej niż smrodzące Golfy 2 smiech2

 
 
 
 
Posty: 94
Dołączył: 11 Kwie 2008r.
Skąd: deep space
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2008r. 11:32  
Cytuj
CYTAT
wytłumaczcie mi dlaczego barany tzn. ludzie chodza przez srodek ronda na przecow hali targowej ? przeciez w mieście sa od tego chodniki !!!




bo nie ma 1 przejścia dla pieszych ! obstawili łańcuchami
i nie ma jak przejść na druga stronę to ludzie tną przez rondo

! ! ! STOP ! ! ! INTERNETOWYM NAPINACZOM !!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~nick
ff
Wysłany: 11 Kwie 2008r. 20:37  
Cytuj
przeciez jest przejscie a to ze niema go po drugiej stronie nie oznacza iz trzeba łazic srodkiem drogi. To tak jakby na al.J.P II zmienili lokalizacje przejscia dla pieszych a barany łaziłyby z przyzwyczajenia przez płotek bo kiedyś tak było ......

 
 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »