NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
telewizja dla "umysłowych" w miejscu pracy, ZA czy PRZECIW ?
~~No "BigBrader"
ff
Wysłany: 11 Lut 2008r. 20:43  
Cytuj
Mam proste pytanie, które pociąga za sobą szereg kolejnych. Jak ująłem to w temacie. Czy obecność kamer przemysłowych, które "obserwują" Wasze stanowisko pracy mobilizuje Was czy zniechęca, wzamaga w Was wydajność i sumienność czy raczej dekoncentruje, a może jest Wam to zupełnie obojętne?

Dzięki "oku bigbradera" pracodawca jest w satnie wytknąć wasze błędy, ukarać za niedociągniecia wszelkiego typu, a może traktujecie to jako mobbing?
Myślę, że w dobie internetu pytanie jest na czasie, aczkolwiek moge się mylić. Z różnych źródeł jednak wiadomo mi , iż pracownicy są temu przciwni, biurowych rozprasza przeglądanie zdjęć i odrywa ich od codziennych obowiązków a dzięki temu mają przeciwko nam beznadziejne, bezsensowne argumenty, podnosząc poprzeczkę wzamian za nic

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lut 2008r. 20:43  
Cytuj

 
 
 
 
~~Bartek
ff
Wysłany: 11 Lut 2008r. 21:56  
Cytuj
Telewizja przemysłowa nie jest czymś złym. Powoduje, że pracownicy cierpiący na alergię wobec pracy zaczynają coś robić, a o to właśnie w pracy chodzi.
Niestety, wadą kamer jest to, że stały się obiektem mobbingu pracowników.
W myśl założeń kamera jest tylko jednym z elementów systemu i związanych z nim procesów, który ma pomóc kadrze zarządzającej rozwiązać problemy na danym jego etapie.
A przy okazji daje obraz, czy ktoś wywiązuje się ze swych obowiązków na wymaganym średnim poziomie. Nie oszukujmy się, wiele osób, które pożegnały się z pracą dopuszczały się zachowań nagannych, co potwierdzały nagrania z kamer.
Podsumowując, kamery nie są złem, ale są wykorzystywane w sposób nienależyty, bowiem ich działanie jest nakierowane najczęściej przeciw pracownikowi a nie na naprawianie systemu. Potrzeba jeszcze parę lat, żeby kadra zarządzająca zrozumiała istotę używania kamer. To nie bat na pracownika, to informacja, że jest w pracy i powinien robić to co do niego należy.
A dla zarządzającego urządzenie pomocnicze do poprawiania jego procesu.

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 11 Lut 2008r. 23:01  
Cytuj
Mam kamerke w pracy szef sobie patrzy od czasu do czasu jak sie sprawuje personel, szczerze powiem ze nie ejst to ani krępujace anie nic w tym stylu, może na początku był to delikatny dyskomfort ale teraz po 2 latach pracy w tym zakładzie nie odczuwam tego zeby śledziło Mnie oko wielkiego Brata wręcz przeciwnie to motywacja do tego zeby pracować a nie zbijać bąki i po 8 godz. niby cięzkiej pracy wyjść do domku. W niektórych zakładach pracy kamerki pozwalaja wykryć złodziejarstwo tez bardzo dobry pomysł, przyłapać kogoś na grzebaniu w cudzych szafkach czy też wsadzanie łap w biurko...Jestem za...good

 
 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »