NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Ewakuacja szpitala w Stalowej Woli ,
~~Rambo
ff
Wysłany: 15 Lut 2008r. 12:18  
Cytuj
Pielęgniarki ze szpitala w Stalowej Woli zaostrzyły strajk. Oprócz sióstr oddziałowych, wszystkie odeszły od łóżek pacjentów. Dyrektor placówki wstrzymał przyjmowanie pacjentów i zarządził ewakuację.


Szef stalowowolskiego szpitala Edward Surmacz poinformował, że o godz. 7.00 pielęgniarki pozostawiły pacjentów bez opieki. W takiej sytuacji nie miałem wyjścia, musiałem podjąć decyzję o wstrzymaniu przyjmowania nowych pacjentów i rozpoczęciu procedury ewakuacji. Powołałem zespół kryzysowy, który będzie oceniał, których z pacjentów można wypisać do domu, a którzy zostaną przetransportowani do innych szpitali - powiedział Surmacz.


REKLAMA Czytaj dalej



Pytany, kiedy może się rozpocząć ewakuacja, odpowiedział, że wszystko zależy od ordynatorów oddziałów i zespołu kryzysowego.

Przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych stalowowolskiego szpitala Wiesława Wojtala powiedziała , że chce spotkać się z dyrektorem. Dyrektor twierdzi, że na razie nie ma czasu na spotkanie. Dziwi mnie taka postawa. Chcemy iść na ustępstwa - dodała Wojtala.

Zdaniem Surmacza, pielęgniarki w czwartek dostały propozycje i przyjęły ją, a po 15 minutach odrzuciły.

To niepoważne. Póki co, dla mnie najważniejsze jest bezpieczeństwo pacjentów. Została mi tylko modlitwa, aby nikomu nic się nie stało - powiedział Surmacz.

W czwartek komitet protestacyjny odrzucił propozycję podwyżki pensji zasadniczej o 400 zł. Pielęgniarki domagają się o 100 zł. więcej. Lekarze z tego szpitala wywalczyli podwyżkę o 1,5 tys. zł od października.

http://wiado(...)0434.516

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lut 2008r. 12:18  
Cytuj

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 15 Lut 2008r. 13:04  
Cytuj
http://pl.youtube.com/watch?v=lXTx-SQfZxI

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 15 Lut 2008r. 20:05  
Cytuj
Dyrektor Powiatowego Szpitala Specjalistycznego podjął decyzję o ewakuacji chorych. Ci, którym życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, są wypisywani do domów.

Pozostali przewożeni do szpitali w Nisku, Tarnobrzegu, Rzeszowie i Janowie Lubelskim.

Dzisiaj rano pielęgniarki odeszły od łóżek. Na oddziałąch zostały tylko pielęgniarki oddziałowe. Mimo ściągnięcia ratowników medycznych, istniało zagrożenie życia pacjentów. Do szpitala przyjechał wysłannik wojewody, który próbuje pojednać strony. Na godz. 18 zwołano nadzwyczajną sesję Rady Powiatu.

Przez trzy pierwsze godziny, ze szpitala wypisano ok. 100 osób.

Kilkanaście z nich odwieziono karetkami. Jutro do pracy mają przyjść wsszyscy pracownicy szpitala, w tym strajkujące pielęgniarki. Prawdopodobnie po to, by przeprowadzić ewakuację pozostałych 300 pacjentów.

 
 
 
 
~~mmm
ff
Wysłany: 15 Lut 2008r. 20:48  
Cytuj
na Wp o nas piszą!goodgoodgood

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 18 Lut 2008r. 12:19  
Cytuj
jak juz piszesz to uzywaj swojego nicka. rambo

 
 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »