NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
«« « ... 5 6 7 8
A miało być tak pięknie!!, Podwyżki w ESW
~~
ff
Wysłany: 14 Kwie 2008r. 18:00  
Cytuj
"Czy Ty człowieku jesteś istotą myślącą, wydaje mi się że nie. Chyba sam nie wiesz co piszesz.Z chęcią zamieniłbym się z Tobą na stanowiska i oczywiście grupę zaszeregowania, ale wtedy Elektrownia cienko by stała z powodu Twojego podejścia do LUDZI i pracy....
z poszanowaniem - robol"

Właśnie w tym problem że nikt się nie chce z Tobą zamienić, tu Cię boli. Nikt nie kończył szkół po to żeby teraz zapierniczać w brudzie i smrodzie. Komu to nie było dane ten ma to co ma i koniec.

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Kwie 2008r. 18:00  
Cytuj

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 15 Kwie 2008r. 10:30  
Cytuj
Na poprzednim spotkaniu z prezesem nikt nie zadał pytań do szefów elektrowni- z robotników ale i z dozoru też nikt się nie wychylił.Zobaczymy jak będzie następnym razem.Nie mając konkretnych dowodów w jakiejś sprawie trudno zadawać pytanie do człowieka który nie rozumie lub nie chce zrozumieć problemu.Sprawy płacowe były poruszone bardzo zdawkowo ale pojawili się niezadowoleni pracownicy i ich pismo na elektrowni i post w internecie, i sprawa przybrała dobry obrót.Wszyscy dostali te 15-20% podwyżki mimo zapewnień Pana Prezesa że ESW jest na minusie ponad 10 mln zł.Więc się pytam, skąd wzięły się te pieniądze.Prawdopodobnie Dwaj Goście zostają- tacy są dobrzy.
Tak może przydałyby nam się kursy samooceny, motywacji,akceptacji.Wam jednak też przydałby się kurs myślenia pozytywnego i innego spojrzenia na świat który was otacza i w którym musicie żyć.Jak wydajecie jakieś decyzje to pomyślcie czy jest ona wykonalna, bo wiele papierów i decyzji które produkujecie masowo, można sobie wsadzić.
Poprawienie warunków pracy należy przede wszystkim do pracodawcy i służb z nimi związanych a nie od robotnika.Wiem że nasi kierownicy to czytają, i co z tego jak nie mają siły przebicia w zarządzie elektrowni bo na wszystkim muszą oszczędzać aby dla pentagonu starczyło.Nie tak dawno byłem na szkoleniu i na wiele zadanych pytań nie dostałem żadnej konkretnej odpowiedzi ale test to najważniejsza sprawa.Brak słów!

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 15 Kwie 2008r. 13:27  
Cytuj
no i gadaj z takim...
Człowieku czy ty nie rozumiesz że to nie my ustalamy procedury, a tym bardziej zarząd tylko takie są wymogi narzucone przez państwo?
Myślisz że te papiery wymyślamy sobie tak bo żeby było weselej ?
Że my nie możemy sobie ot tak, wydać decyzji, bo nas też czekają pewne konsekwencje jeśli będzie zła?
Pomyśl człowieku, bo tak się produkujesz i produkujesz...że aż żal pupę ściska...

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 15 Kwie 2008r. 18:16  
Cytuj
CYTAT
no i gadaj z takim...
Człowieku czy ty nie rozumiesz że to nie my ustalamy procedury, a tym bardziej zarząd tylko takie są wymogi narzucone przez państwo?
Myślisz że te papiery wymyślamy sobie tak bo żeby było weselej ?
Że my nie możemy sobie ot tak, wydać decyzji, bo nas też czekają pewne konsekwencje jeśli będzie zła?
Pomyśl człowieku, bo tak się produkujesz i produkujesz...że aż żal pupę ściska...


Masz rację. Facet niczego nie rozumie. W d... im się poprzewracało i chcieliby żeby kierownik chodził do każdego i pytał czy aby mu wiaterek nie gwiżdże, czy biomaska nie śmierdzi. A od czego mają gęby? Najlepiej to zwalić na kierownika.
A że cała kasa idzie do pentagonu to już chyba skończony bałwan mógł wpaść na coś takiego. Na co ta kasa tam idzie ja się pytam? Podejdź głupku jeden z drugim i zobacz bo pewnie dalej jak do SKOKU nie łazisz. Co ty myślisz że ludzie tam w jakichś luksusach pracują?
Tak jak pisałem, w d... wam się poprzewracało od tego etosu robotnika. Kapitalizm jest czy się to komu podoba czy nie. Nikt nie będzie łaził za wami i ocierał wam pot z czółka. Może jeszcze powachlować i po piwko skoczyć? Prawda jest taka że czasami widzę że niektórzy wcale się nie przepracowują. Życzę wam abyście doczekali czasów prywatnego właściciela a wtedy zobaczycie co to jest prawdziwa praca.

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 15 Kwie 2008r. 18:38  
Cytuj
I jeszcze jedno. Miejscem pracy urzędnika jest biurko, fotel i komputer. Urzędnik ma wyglądać schludnie. Wy robole pewnie chcielibyście żebyśmy pracowali w baraku siedząc na paru cegłach a za stolik robiłaby skrzynka po piwie. Tak to już nie będzie.
A teraz popatrzcie na siebie. Gdzie macie te ubrania co wam je elektrownia dała? No wiedzę że niektórym sie w obejściu przydały chytry.
Tak więc szanowni robole, mniej filozofii więcej samodyscypliny i samokrytyki.

 
 
 
 
~~Zdegustowany
ff
Wysłany: 15 Kwie 2008r. 20:11  
Cytuj
Czytam ten wątek i nie mogę się nadziwić jaki jest poziom dyskutantów nie widzę żadnej różnicy robol czy mgr.Wychodzi na to ,że w każdej grupie zawodowej 90% to debile.Kończcie bo już śmierdzi.Zmieńcie piaskownicę.

 
 
 
 
~~@
ff
Wysłany: 16 Kwie 2008r. 08:30  
Cytuj
No zgadzam się zmieńmy temat.Aby poprawić atmosferę proponuję konkurs pt.Najładniejsza kobieta pracująca w ESW SA.Prosze o podawanie tylko imion.Czekam na propozycje.

 
 
 
 
~~[~`]
ff
Wysłany: 16 Kwie 2008r. 14:09  
Cytuj
Helenka

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 16 Kwie 2008r. 15:13  
Cytuj
w labolatorium chemicznym pracowały zawsze ładne dziewczyny

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 16 Kwie 2008r. 16:26  
Cytuj
A w Pentagonie same śliczne babki.

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 16 Kwie 2008r. 16:29  
Cytuj
CYTAT
w labolatorium chemicznym pracowały zawsze ładne dziewczyny

Nie wszystkie były ładnegood

 
 
 
 
~~#
ff
Wysłany: 17 Kwie 2008r. 10:19  
Cytuj
No tak w laboratorium chemicznym to Marysia na odpopielaniu jeśli się nie mylę to chyba Agnieszka a w pentagonie jest tylko jedna Monika i dalej może z działu kadr chyba Basia.

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 17 Kwie 2008r. 11:11  
Cytuj
Dajcie sobie spokój z tą wyliczanką, wszystkie kobiety pracujące w Elektrowni są ATRAKCYJNE na swój sposób..Nie ma kobiet brzydkich. Są kobiety które potrzebują więcej czasu na makijaż, a ze wstają zbyt późno i nie mają czasu na lustereczko.......KOCHAM WAS KOBIETY

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 17 Kwie 2008r. 11:30  
Cytuj
…jeśli jest takie zainteresowanie urodą kobiet w naszym zakładzie, zróbmy na 70-lecie COP-u wybory miss ESW lub spółki Tauron.
Na forum nie rzucajcie imionami, jeśli sami piszecie anonimowo, trochę godności...

 
 
 
 
~~kobieta z esw
ff
Wysłany: 17 Kwie 2008r. 11:58  
Cytuj
Jak chcecie wybory miss to i mister też musi być!

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 17 Kwie 2008r. 17:04  
Cytuj
dobry pomysł z tymi wyborami i wreszcie jest normalnie,

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 22 Kwie 2008r. 20:37  
Cytuj
CYTAT
dobry pomysł z tymi wyborami i wreszcie jest normalnie,


A kto będzie w jury?

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 23 Kwie 2008r. 11:10  
Cytuj
CYTAT
[cytat]dobry pomysł z tymi wyborami i wreszcie jest normalnie,


A kto będzie w jury?

Mam kilku kandydatów do jury:
Dyrektor ds. Pracowniczych,
Przewodniczący NSZZ PE,
Kierownik Wydziału Socjalnego
i Ela … nie znam stanowiska?

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 23 Kwie 2008r. 13:43  
Cytuj
Idziecie na mecz w sobote/niedziele? Bo zakładzie sprzedają bilety na ten mecz.

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 25 Kwie 2008r. 00:35  
Cytuj
CYTAT
[cytat][cytat]dobry pomysł z tymi wyborami i wreszcie jest normalnie,


A kto będzie w jury?

Mam kilku kandydatów do jury:
Dyrektor ds. Pracowniczych,


Nie. On nie będzie obiektywny umiech

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 26 Kwie 2008r. 08:37  
Cytuj
Temat sam się zmienił.Stary umarł śmiercią naturalną.Goście zmienili piaskownicę.Sprawy ESW chyba się wyklarowały bo nie ma odzewu.Jest dobrze ale może być jeszcze lepiej. PA.

 
 
 
 
~~repeT
ff
Wysłany: 2 Maja 2008r. 21:48  
Cytuj
... i nawet tutaj Dyrekcja osiągnęła to co chciała... wszystko się rozwodniło... i dalej będzie po staremu. A niech sobie będzie.

Ja już mam to daleko w d...

Teraz Panowie z Zarządu i ich "Satelici" zrobią wszystko, aby ten zakład należał TYLKO do nich... przejmą go szybciej niż się spodziewacie... i taka oto narodzą się stalowowolscy Abramowicze... Przy założeniu, że do końca nie rozlożą go na "łopatki"...

W tym Zakładzie króluje KŁAMSTWO, OBŁUDA i niesamowita HIPOKRYZJA...

Życzę Zarządowi MOCY... bo MOC to Oni mają tylko i wyłącznie w GĘBIE...


...a miało być tak dobrze...


z mojej strony KONIEC

Życzę wiele zdrowia i tym na produkcji i tym w pentagonie

 
 
 
 
~~Nie Jasio
ff
Wysłany: 3 Maja 2008r. 08:19  
Cytuj
No tak. Były podwyżki, premia ludek gebusie zatkał. Teraz długi "łikend" to i na forum pustawo. No nie wszyscy odpoczywali. Część załogi musiała przyjść do pracy. Ale ony majom DODATKI!! Coś co wszystkich boli i kłuje. No bo jak to? Robol powinien zapychać za miche. No nie!? A tu tyle kasy! Bo DODATKI! A przyszedłbys jeden z drugim posiedzieć w nocy na urządzenich. Nie rób nic tylko siedź i pilnuj. I tak cztery noce z rzędu. Odechce ci się dodatków. Chwała Bogu, że leje. To nie żal iść na drugą zmiane. Normalnie to grile, browarek, a ty człowieku leziesz do pracy. Wkoło muzyczka, a ty na nocke. Ale ty masz DODATKI! No to zpirniczaj! Ech, to tyle. Dobrze że leje. To i na drugą zmiane nie żal iść. A w poniedziałek wszyscy wypoczęci spotykamy się za bramą ESW. I tym optymistycznym akcentem kończe i idę zbierać DODATKI.

 
 
 
 
~~@$%
ff
Wysłany: 3 Maja 2008r. 14:11  
Cytuj
Masz rację mój poprzedniku.Na nic dodatki skoro wszyscy sie bawią a my noc lub druga zmiana.Trochę nam gęby pozamykali tymi podwyżkami jednak sprawa jest dalej bardzo aktualna.Musimy zewrzeć szyki żeby, im się nie wydawało- skoro dali coś to w najbliższej dziesięciolatce już podwyżek nie będzie.
To był ledwie mały zryw a z zarobkami jesteśmy w stalówce na szarym końcu.Doszły mnie słuchy że aby wyjśc na lekki plus nasi "wielcy" sprzedali 110.Pozazdrościć pomysłu-nasz największy atut poszedł do sieci państwowych.Wszystko poszło już do góry-żarcie o 1/5, prąd i gaz też zdrożał a my dostajemy kolejny coś bo żadnych pieniędzy już w tym roku do stawek nie mamy co się spodziewać.Na tablicy związkowej pustki lub organizacja jakiś bzdurnych wycieczek.Panowie zapomnieli do czego byli powołani-wstyd.Już nudzi mi się zapieprzać za miskę strawy.Dziwne kontrole sobie przeprowadzają w zakładzie z których nic pozytywnego dla pracowników nie wynika ale za to papiery w porządku-żenada.Większość służb odpowiedzialnych w tym zakładzie za eksploatację i wytwarzanie oraz sprawy pracownicze to tylko kolejny etat ludzi postawionych przez jakieś totalne nieporozumienie.
Poprzednia akcja lub zryw był potrzebny i powinien pojawić się następny po to tylko aby zarząd ESW nie zapomniał że oprócz "związków" ktoś trzyma tu jeszcze rękę na pulsie.Z pozdrowieniami za przyjemnie spędzony "długii łekend".

 
 
 
 
«« « ... 5 6 7 8
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »