NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Budowa domu, szukam fachowców
Posty: 9
Dołączył: 13 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sty 2010r. 12:20  
Cytuj
Planuję na wiosnę rozpocząć budowę domu. Liczę na waszą pomoc, korzystając z waszego doświadczenia. Jestem na końcowym etapie załatwiania dokumentacji o pozwolenie na budowę.
Szukam osób, firm, hurtowni ze Stalowej Woli i niedalekiej okolicy, u których mógłbym realizować budowę domu.
W pierwszym etapie zaczynam oczywiście od fundamentów, nie mam zielonego pojęcia gdzie mam szukać osoby z mini koparką pod wykop fundamentów.
Kolejne etapy, zakup materiałów do budowy
- pustaki
- cement (wiem o firmie koło elektrowni)
- więźba dachowa
- blacho dachówka
- ekipa murarzy (fachowców) od budowy ścian
- fachowców od wykonania dachu
- siatka ogrodzeniowa (najlepiej producent), słupki już mam
Za wszelkie uwagi, sugestie z góry dziękuję. good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sty 2010r. 12:20  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 274
Dołączył: 26 Wrz 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sty 2010r. 13:03  
Cytuj
Ja mam dobrych fachowców, ale są zajęci na dłuższy czas wiec nikogo nie mogę Ci polecić.
Drzewo na dach brałam z tartaku w Jastkowicach.
Budowlane rzeczy z Bakpolu na Pysznicy i Stalmet w Stalowej Woli.

Fundamenty nam wykopywali ładowarką ł34 umiech minikoparkę mieliśmy swoją, ale nie wiem czemu nie kopali nią, tylko robili wielką dziurę i wtedy tam coś modzili i układali i coś tam umiech

Oczywiście zależy gdzie budujesz wtedy najlepiej jechać do sklepu bliżej, ja napisałam Ci o Bakpolu z Pysznicy bo tam miałam blisko i ceny nam b.dobre robili.

Facet od dachu (więźby) który nam robił jest jak dla mnie fenomenem, bo robi to po staremu na jakies zakładki cos takiego (tzn ze wycina jakies rowki i dopasowuje belki i nawet bez bicia gwoździ masz pewny dach, ale ja chciałam jednak jeszcze pewniejszy więc dodatkowo to wzmocnił, podobno mało kto już robi takim sposobem.

Pozostaje mi życzyć Ci cierpliwości i dużooooo kasiury umiech
Pozdrawiamok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 40
Dołączył: 30 Paź 2009r.
Skąd: Nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sty 2010r. 16:38  
Cytuj
Powiem ci z wlasnego doswiadczenia nie bierz firmy ktora zajmuje sie wybudowaniem calego domu tzn. dajesz projekt i po 2 miesaiacach stoi caly z dachem , zedra kase z ciebie, lepiej poszukac sobie fachowcow kazdy z innej dziedziny a material na budowe kupuj w zarzeczu w Elipsie nie ma nigdzie taniej uwierz zalezalo mi na cenie to wszystkie firmy zjezdzilem i w zarzeczu najtaniej i mozesz negocjowac ceny jak bedziesz u nich wszystko kupowal to duze rabaty dostaniesz pozdraiwam umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 13 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2010r. 10:44  
Cytuj
Na zakup materiałów budowlanych z całą pewnością nastawiam się u jednego dostawcy. Jak tylko będę miał jakieś konkretne ceny to z pewnością wam przedstawię gdzie co i za ile.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 267
Dołączył: 13 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2010r. 11:10  
Cytuj
A ja sie z marcim20 nie zgodze.
Jak bedziesz mial kilka firm kazda od czegos innego to zobaczysz jaki syf bedzie. Jak cos nie tak to beda zganiac na siebie i nie dojdziesz ladu. I za poprawki bedziesz placil dodatkowo bo ci powiedza ze musza poprawic po poprzedniej firmie. A tak jak masz jedna od wszystkiego to cie wlasnie taniej wyniesie bo od razu cene mowia i nie ma na kogo zgonic jak cos nie tak zrobia. Kilka firm to kazdy robi swoje wyceny i z doswiadczenia wiem ze wychodzi drozej.
Najlepsza firma co postawi dom od fundamentow az po dach

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
liz
liz
liz
Posty: 55
Dołączył: 26 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2010r. 12:42  
Cytuj
Jezeli chodzi o materialy budowlane to IWAN SC z Zaleszan, najlepsze ceny w regionie, Jezeli znajdziesz cos w okolicy taniej oni sie dostosuja. Dostawa gratis nawet z mala iloscia towaru.
Ktos napisal Stalmet i Bakpol - ja od siebie dodam ze ciezko znalezc drozszych dostawcow w okolicy. (O slownosci Bakpolu juz nie bede pisal)
Drewno bralem w "Tartak Posanie" najtansze w okolicy i czlowiek od wiezby mowil ze "dobre" drewno.
Beton - to tylko stalprzem (kolo elektrowni)
Blache na dach bralem szwedzka w jezowem, na calosci 3 tys taniej niz to samo w Stalowej.
Generalnie uwazaj na ceny bo naprawde jest sporo naciagaczy, jak poszukasz to nawet w naszej drogiej okolicy moze cos ci sie trafic w przyzwoitej cenie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 94
Dołączył: 19 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2010r. 12:57  
Cytuj
CYTAT
Jezeli chodzi o materialy budowlane to IWAN SC z Zaleszan, najlepsze ceny w regionie, Jezeli znajdziesz cos w okolicy taniej oni sie dostosuja. Dostawa gratis nawet z mala iloscia towaru.
Ktos napisal Stalmet i Bakpol - ja od siebie dodam ze ciezko znalezc drozszych dostawcow w okolicy. (O slownosci Bakpolu juz nie bede pisal)
Drewno bralem w \"Tartak Posanie\" najtansze w okolicy i czlowiek od wiezby mowil ze \"dobre\" drewno.
Beton - to tylko stalprzem (kolo elektrowni)
Blache na dach bralem szwedzka w jezowem, na calosci 3 tys taniej niz to samo w Stalowej.
Generalnie uwazaj na ceny bo naprawde jest sporo naciagaczy, jak poszukasz to nawet w naszej drogiej okolicy moze cos ci sie trafic w przyzwoitej cenie.
Zgodzę się z większością z przedmówca, ale nie co do betonu. Stalprzem wbrew pozorom nie jest taki tani tylko sposób naliczania stwarza takie pozory.Cement może, ale dolicz cenę dostawy od kilometra[wcale nie tak mało], jeżeli potrzebna pompa równierz bo nie jest w cenie itp.Zawsze pytaj ile Cię ostatecznie wyniesie zalanie tylu i tylu metrów sześciennych, bo koszt ostateczny jest całkiem inny.Ja latem zalewalem ławy i najtaniej wbrew pozorom z pompą bylo ze Stali koło Tarnobrzegu.Ale wiadomo to sie zmienia a ceny w miejscu nie stoją.Musisz dzwonić i pytać.

Nie bój się cieni, one świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło .
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
liz
liz
liz
Posty: 55
Dołączył: 26 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2010r. 13:44  
Cytuj
Lolo oczywiscie masz racje, Tarnobrzeg czy Gorno sa tansi. Mowiac o przewadze Stalprzemiu porownalem go do Prefbudu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 274
Dołączył: 26 Wrz 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2010r. 14:07  
Cytuj
CYTAT
Ktos napisal Stalmet i Bakpol - ja od siebie dodam ze ciezko znalezc drozszych dostawcow w okolicy. (O slownosci Bakpolu juz nie bede pisal



To najwidoczniej każdego traktują inaczej, bo ja naprawdę dobre ceny dostawałam (tzn Mąż) ale może dlatego że się znają z właścicielem.

Nie chciałam napisać żeby naciągnąć kogos

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 13 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2010r. 10:31  
Cytuj
Byłem dziś (16.01.2010r) w Hurtowni Materiałów Budowlanych w Rozwadowie VASCO

pustak MAX 188x288x220 (szer x dł x wys)
Klasa 15 - 2.19 zł/szt ceny z dnia 16.01.2010r
Klasa 20 - 2.24 zł/szt ceny z dnia 16.01.2010r
tel. 15 843-27-82

Dzwoniłem do producenta w Harasikach i wyszło drożej co
Klasa 15 - drożej o 0,01 zł/szt
Klasa 20 - drożej o 0,06 zł/szt
www.harasiuki.com.pl

Obie firmy oferują możliwość wcześniejszego zakupu a odbiór materiału w dogodnym terminie.

Siatka do tymczasowego ogrodzenia (leśna) 50 m.b. - 250 zł
Macie namiary na producenta siatek (leśnych i ogrodzeniowych) ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Sty 2010r. 11:25  
Cytuj
A ja polecam Centrum Budowlane Stalowa Wola tam mają wszystkie materiały i współpracują z wykonawcami. To jest w Rozwadowie a może to są już Charzewice??? Na obwodnicy chyba jest reklama to na pewno trafisz...

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 274
Dołączył: 26 Wrz 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2010r. 11:30  
Cytuj
Tak ja pisałam że kilka palet było doszczętnie rozwalonych.

http://stalo(...)d=253636


Jak zaczynaliśmy budować dom to znaleźliśmy ekipę z zarzecza chyba i koleś nam powiedział za budowę domu i garażu 80 000 zł umiech hehehehe good
No nie widziałam czy sie smiać czy płakać umiech

No wiec jesli chodzi o pustaki sprawdzaj sprawdzaj i jeszcze raz sprawdzaj.

Patrz czy Ci przywożą tą klasę którą zamawiałeś/(aś) i czy wszystko jest całe - w srodku bo na zewnątrz nasze pustaki byly idealne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 215
Dołączył: 6 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2010r. 23:31  
Cytuj
CYTAT
Od tego żeby robota była zrobiona dobrze jest kierownik budowy ale oczywiście właściwie opłacony a nie fikcyjny za 1,5 tyś
Ja mam umowę podpisaną z tą ekipą budowlaną na 12 tyś od kondygnacji i bez wyżywienia z czego ja zapłacę im tylko 8 tyś i to mam u umowie a pozostałą resztę oni biorą z jakiegoś funduszu, ale mnie formalności nie obchodzą
sciana


A może szukasz kogoś kto znienacka przypilnuje kierownika budowy czy twój... jest taki nieskazitelny za jakiego go uważaszcool
Niestety los płata figlejezyk
Pozdrawiam i życzę sukcesówok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 14 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lis 2013r. 14:00  
Cytuj
Witam wszystkich. Jestem na samym początku budowy tzn. warunki zabudowy. Planuję budowę domu parterowego bez poddasza ( Plejada )z pojedyńczym garażem. Myślę, że do końca maja 2014r wyrobię się z papierami. Czy na czerwiec 2014 juz powinnam szukać murarza i kierownika budowy? Czy lepiej kupić projekt przez internet, czy w biurze projektowym?

Do Soldador:
Możesz podać namiary na tą ekipę budowlaną i na kierownika budowy?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 42
Dołączył: 25 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sty 2014r. 13:14  
Cytuj
Żeby nie zakładać nowego tematu, podepnę się tutaj. Poszukuję firmy budowlanej do wybudowania parterowego domu o pow. ok. 180m2 z nieużytkowym poddaszem oraz budynku gospodarczego. Wszystkie formalności już mam załatwione i chciałabym zacząć budowę jak tylko warunki atmosferyczne na to pozwolą. Drodzy forumowicze jeżeli macie kogoś godnego polecenia, to czekam na informacje. Z góry dziękuję.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 352
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sty 2014r. 17:52  
Cytuj
https://www.facebook.com/pages/Janiec/531239916971758?fref=ts
polecam umiech

Z miłością jest jak z masłem, od czasu do czasu trochę chłodu utrzymuje ją w świeżości (M. Achard)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 34
Dołączył: 14 Gru 2011r.
Skąd: STW
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sty 2014r. 22:50  
Cytuj
Ja polecam firmę Łyko-bud z Łętowni, i ekipę, której przewodzi Marian. Mi robili od fundamentów po sam dach dwa stropy, dachówka, kominy systemowe omurowane klinkierem, ocieplenie dachu 40cm wełny skalnej. Wiele doradzą i podpowiedzą, mury proste, czyste. Dom 200m2 z dachem 4 spadowym osobno na domu, a osobno na garażu, 6 okien dachowych.
Materiały budowlane brałem z Cbsw z Charzewic, okna, brama, drzwi z Bud-mix Nisko, budowa pod Rzeszowem.

CYTAT
Żeby nie zakładać nowego tematu, podepnę się tutaj. Poszukuję firmy budowlanej do wybudowania parterowego domu o pow. ok. 180m2 z nieużytkowym poddaszem oraz budynku gospodarczego. Wszystkie formalności już mam załatwione i chciałabym zacząć budowę jak tylko warunki atmosferyczne na to pozwolą. Drodzy forumowicze jeżeli macie kogoś godnego polecenia, to czekam na informacje. Z góry dziękuję.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 475
Dołączył: 9 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Marz 2014r. 08:08  
Cytuj
I jak tam Panowie i Panie, jakieś nowe informacje? Obserwuję temat i czuję się rozczarowana brakiem zainteresowania. A powiem Wam, że taka wymiana doświadczeń jest bardzo ważna. My również zaczynamy budowę na wiosnę, obecnie jesteśmy na etapie wycen materiałów .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Marz 2014r. 08:41  
Cytuj
Polecam forum muratora umiech bardzo dużo cennej wiedzy, a i dużo jest wątków z okolicyjezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 190
Dołączył: 3 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Marz 2014r. 09:25  
Cytuj
Jesli kupowałes projekt w biurze to jest tam często mozliwosc postawienia domu w stanie surowym zamkniętym. Firmy zwykle biora odpowiedzialność za swoja prace ale my z mezem z tego niestety zrezygnowaliśmy wydawalo sie drogo. Materialy na budowe wybierasz sobie sam w rakiej sytuacji lub tez oddajesz wszystko w rece firmy. Powiem tak to byla najgorsza nasza decyzja w zwiazku z budowa domu kazdy z fachowcow cos tam poknocil a kierownik budowy zamiast kontrolowac prace ma budowie rzadko sie pojawial. Dach mamy caly do poprawki łącznie z wiezba i dachowka i w ogole to juz nam sie odechciało tej budowy nie wiem czy takke mamy szczęście ale trafiamy na filozoficznych fachowców duzo gadaja a jak przyjdzie co do czego praca jest zrobiona nie tak jak trzeba. sam musisz sie a wszystkim znac i najlepiej na czas budowy zwolnic sie z pracy na czas budowy domu bo jak kogos nie przypilnujesz to robi jak mu jest najwygodniej. Najbardziej jestem zadowolona z tynkarzy, elektrykow, plytkarza i panow od elewacji moge polecic bo sa rzetelni. A co do materialow my sie umawialiśmy z firma ze dowozi fachwcom material a potem regulowalismy cene. Pozdr

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Marz 2014r. 09:31  
Cytuj
CYTAT
Powiem tak to byla najgorsza nasza decyzja w zwiazku z budowa domu kazdy z fachowcow cos tam poknocil a kierownik budowy zamiast kontrolowac prace ma budowie rzadko sie pojawial.


A informowaliście kierownika budowy o poszczególnych etapach prac ? To nie jest tak,że on nie ma czasu, Wy za to mu płacicie i to on odpowiada aby wszystko było zrobione zgodnie ze sztuką budowlaną (projektem).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 190
Dołączył: 3 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Marz 2014r. 11:15  
Cytuj
Informowalismy dzwonilismy przez tp ze nie mial nigdy czasu prace sie opoznialy nikomu nie polece tego pana

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 97
Dołączył: 22 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Marz 2014r. 12:35  
Cytuj
Jesli chodzi o budowe domu nie jest to latwy temat i nalezy mocno sie zastanowic kogo sie bierze do tak powaznej inwestycji. Oczywiscie w moim przypadku byly to sprawdzone i polecone ekipy.Stawiała mi dom ekipa z harasiuk, moge goraco polecic natomiast dach ekipa z jezowego wiezba z kryciem, nie bylo zadnych problemow po murarzach dachowcy mieli wszystko przygotowane nie narzekali, jesli jestes zainteresowany dam namiary na priv, rowniez dom moj jest do ogladniecia umiech

altanki,szafy,huśtawki,place zabaw,budy, meble ogrodowe - wyrobyzdrewna@poczta.onet.pl
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 17 Marz 2014r. 12:51  
Cytuj
Robota jest tym lepiej wykonana - im mniejsza jest wiedza i oczekiwania klienta. Czytając ten wątek się to tylko potwierdza ...

To jak ze zmianą opon. Większośc płaci za usługę, którą powinien zająć się prokurator (dokręcanie standardowym kluczem pneumatycznym, bez kontroli momentu) i ma jeszcze z tego radochę, jak dobrze i tanio zrobione potluczony

Tożsamo tutaj. Jeśli ktoś pisze:

CYTAT
bo robi to po staremu na jakies zakładki cos takiego (tzn ze wycina jakies rowki i dopasowuje belki i nawet bez bicia gwoździ masz pewny dach, ale ja chciałam jednak jeszcze pewniejszy więc dodatkowo to wzmocnił, podobno mało kto już robi takim sposobem.


To trudno oczekiwać, by taka osoba zauważyła błędy w wykonaniu konstrukcji dachu, nie mówiąc już o detalach przekrycia ...
Dla niej będzie wszystko dobre ... bo podobno jakoś tak się robi ...
Ale klientka zadowolona, bo jej wzmocnił dodatkowo cool girl

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 190
Dołączył: 3 Sty 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Marz 2014r. 13:02  
Cytuj
Nooo a niektorzy korzystajac z niewiedzy klienta ladnie opowiadaja ze to czy tamto zrobili i pobieraja za to oplate a na końcu wychodzi ich profesjonalizm jak npna glowe kapie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »