NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
czynsz najmu w Stalowej Woli, Ile płacicie za wynajem mieszkania w ST.W. ?
Posty: 3
Dołączył: 18 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2010r. 12:41  
Cytuj
Mam pytanie; ile dokładnie i za co płacicie lub żądacie do zapłaty za możliwość wynajęcia mieszkania na terenie Stalowej Woli? Sprawa bardzo pilna a ilość osób zainteresowanych wynajęciem ( wynajmujących i najemców ) na pewno znaczna ( sam szukam mieszkania do wynajęcia ).

Za informacje z góry dziękuję umiech


//moderowano tytuł ponieważ to Twój pierwszy post a na przyszłość info,że na forum nie piszemy z caps lockiem - anulka

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2010r. 12:41  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 145
Dołączył: 30 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2010r. 15:01  
Cytuj
trudno podac konkretne stawki bez określenia, jakiego rodzaju lokal ma byc wynajety ( a więc powierzchnia, wyposażenie, lokalizacja, miejsce parkingowe). niemniej z punktu widzenia wynajmującego zawsze będzie istotne, by najemca nie tylko uiszczał mu czynsz najmu, ale również czynsz do spółdzielni mieszkaniowej (względnie do wspólnoty mieszkaniowej) oraz opłaty za wszystkie media, jakie są doprowadzone do lokalu. wynajmujący ma również prawo żądania kaucji, która przeważnie odpowiada jednorazowej wysokości czynszu najmu, może jednak byc wyższa.

Credo in unam, sanctam, catholicam et apostolicam Ecclesiam.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 18 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2010r. 15:11  
Cytuj
Tak to jest jasne, chodzi mi o samo odstępne, koszty stałe jakie są mnie nie interesują bo to jest na fakturach umiech.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 602
Dołączył: 3 Wrz 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2010r. 15:31  
Cytuj
zalezy od wielkosci mieszkania , standartu i lokalizacji i wynosi okolo 200-500zetagood

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 18 Sty 2010r. 15:38  
Cytuj
no właśnie wszystko zależy..... kwota od 200 zł w górę no chyba,że to mieszkanie ma być dla studentów wtedy liczą sobie od osoby ale też ok 150zł w górecool girl oczywiście + rachunki

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 18 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2010r. 17:48  
Cytuj
Dziękuję za widełki cenowe umiech Może któryś/-aś z forumowiczów/-ek napisze co, za ile (odstępne) i gdzie wynajmuje. Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za wpisy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 39
Dołączył: 20 Kwie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2010r. 18:47  
Cytuj
mieszkanie na ul. hutniczej 48 m kwadratowych odstepne 400 zł chciała ode mnie właścicielka. SądZę że to jest rozsądna cena

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 18 Sty 2010r. 19:11  
Cytuj
ja wynajmowałam na ul.Hutniczej , tam też było ok.50m2 ,dwa duże jasne pokoje i duża kuchnia,łazienka w płytkach i wielka szafa wnękowa w przedpokoju,zresztą przedpokój też mały nie był - płaciłam 250zł odstępnego i jak na takie duże mieszkanie to była całkiem niezła cena

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 267
Dołączył: 13 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2010r. 19:33  
Cytuj
Nie no ale 400 zeta za odstepne i to za niecale 50m2 to chyba przesada. Ja tyle raty za kredyt swojego ponad 60 splacam.
Rozumiem wynajmowac i placic jakies symboliczne odstepne ale szczerze majac placic tak wysokie to naprawde lepiej dolozyc 100 czy 200 i splacac swoje rata w banku. Pieniadze na odstepne ida w "nicosc" a tak to przynajmniej swoje sie splaca.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 517
Dołączył: 29 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2010r. 21:57  
Cytuj
skoro za 60 m mieszkanie placisz kolo 400 zł to gdzie taki kredyt dostales ?

60 m mieszkanie to około 150 - 180 tys
przy takiej kwocie to rata miesięczna koło 1000 zł wychodzi

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 31
Dołączył: 2 Sty 2010r.
Skąd: Stalówka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2010r. 22:55  
Cytuj
Ja wynajmowałam mieszkanko (a raczej dwa) zazwyczaj do 40m2 i czynsz wynosił na jednym mieszkaniu 220zł a na drugim 300zł..
Ale wertowałam sporo ogłoszeń itd. I ludzie podają różne ceny czynszu.
Ale zazwyczaj waha się to od 200zł do 500zł
Jednak najważniejszy jest metraż mieszkanka.

Pier***ol System Lecz Rób To Stylowo :)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 267
Dołączył: 13 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2010r. 12:20  
Cytuj
No fakt mieszkanie kupowalem jeszcze przed "bumem mieszkaniowym" no i do calkowicie kapitalnego remontu wiec i jego cena byla duzo nizsza to i rzeczywiscie rate kredytu zanizylo w stosunku do dzisiejszych czasow.
Ale o co mi chodzi. Mieszkac i tak gdzies trzeba a jesli wynajmujesz to pieniadze z najmu po prostu "uciekaja" a jak splacasz kredyt to po kilku-nastu-dziesieciu latach masz swoje. Chodzi mi o ta rzecz, a fakt nie bralem do konca dzisiejszych realiow.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 49
Dołączył: 11 Sty 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2010r. 17:02  
Cytuj
55m2 po kapitalnym remoncie, 3 pokoje, pełne wyposażenie(tv, lodówka, pralka, wypoczynek, łóżka, szafy itp), centrum miasta, 2 piętro - odstępne 500zł

mycha
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 19 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2010r. 18:59  
Cytuj
To może teraz mi ktoś wyjaśni , co to jest to odstępne. Moim zdaniem jest to pomylenie pojęć. Wynajmowałam mieszkania w kilku innych miastach ,ale nie było mowy o żadnym "odstępnym".Właściciel podawał kwotę najmu i koniec. Nawet nie wiedziałam jaki jest czynsz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Sty 2010r. 19:03  
Cytuj
a widzisz odstępne to jest to co właściciel mieszkania bierze na czysto dla siebie za wynajęcie czyli odstąpienie Ci mieszkania na jakiś tam czas, do tego dochodzą rachunki typu czynsz+woda+gaz itd , chociaż faktycznie zdarza się ,że właściciele mieszkań wołają sobie np 1200zł za wynajęcie i sami opłacają wszystko a ty nawet nie wiesz ile wynosi czyns chociażby

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 2 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2010r. 19:05  
Cytuj
CYTAT
Mam pytanie; ile dokładnie i za co płacicie lub żądacie do zapłaty za możliwość wynajęcia mieszkania na terenie Stalowej Woli? Sprawa bardzo pilna a ilość osób zainteresowanych wynajęciem ( wynajmujących i najemców ) na pewno znaczna ( sam szukam mieszkania do wynajęcia ).

Za informacje z góry dziękuję umiech


//moderowano tytuł ponieważ to Twój pierwszy post a na przyszłość info,że na forum nie piszemy z caps lockiem - anulka


Ja obecnie wynajmuje mieszkanie na ul.Wolności 42 m2,mieszkanie po starszej pani ale po odmalowaniu i małych naprawach dobrze sie mieszkaumiech a płace 200zł odstepnego więc spokoumiech wczesniej wynajmowałam małą klitke na okulickiego,dawny dom seniora miałam 25 m2 i pełno karaluchów placze no i sąsiedzi sama menelia a płaciłam 350 zł odstępnego umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 781
Dołączył: 28 Sie 2007r.
Skąd: z miasta rowerów
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2010r. 20:23  
Cytuj
Jak dobrze pójdzie to ja będę miał mieszkanko do wynajęcia pod koniec tego roku umiech
i teraz pytanie:
czy brać kasę za odstępne i martwić się czy resztę będą opłacać, czy brać jedną kwotę i opłacać wszystko sam. tylko co z mediami typu prąd, gaz czy woda?? ustalić jakiś ryczałt z rocznym czy też kwartalnym rozliczeniem?
jak myślicie??

Errare humanum est.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 517
Dołączył: 29 Sty 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2010r. 21:38  
Cytuj
Bierz kasę za odstępne i osobno na rachunki i czynsz

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »