NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
Fundacje zbierają na dzieci - ale jak to jest,
Posty: 31
Dołączył: 11 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Sty 2010r. 15:55  
Cytuj
tutaj lektura na ten temat http://www.polit(...)zmi.read


Witam,
kilka dni temu odwiedziła mnie Pani która zbierała w imieniu fundacji pieniądze na dzieci. Oczywiście wszystko fajnie, list od prezesa, swój dowód osobisty, sprzedawali takie maskotki za ustaloną cenę, wystawiali paragon itp. itd.

Jakie niemiłe było jej zaskoczenie i wręcz oburzenie że powiedziałem że nie dam gdyż staram się pomagać bezpośrednio aby cała kwota trafiła do potrzebujących.

I teraz się zaczyna interesująca sprawa jak dla mnie ...


pogrzebałem poszukałem poczytałem i jakie wnioski...



ale jak to jest... sprzedają rzeczy maskotki wystawiają paragon a pieniądze mogą wydawać wg ich własnego uznania wg statusu tzn. na cele statusowe.

czyli w momencie działania jako działalność gospodarcza wpis do KRS - czt. zarabia odprowadza podatek jak i VAT jaki dochodowy.
Wiem że są fundacje podmiotowo zwolnione od podatku ale jest to wyszczególnione w ustawie za co.


oczywiście posiada swój zarząd od 2 do 7 osób kilku przedstawicieli którzy nie pracują za darmo oczywiście, trochę biurokracji.

czyli tak z ciekawości ile np. z każdych 10 zł przekazanych na fundację ile tych zł trafia faktycznie do potrzebujących... ?!?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »