NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
RACHUNKI ZA KABLóWKę I TELEFON,
~~Prawnik
ff
Wysłany: 29 Kwie 2008r. 22:41  
Cytuj
Z której by strony nie spojrzeć na kwestie poruszane w tym temacie, aby doręczać przesyłki trzeba mieć usankcjonowane prawem przyzwolenie ustawowe obwarowane licznymi i trudnymi do spełnienia dla takich podmiotów jak telewizje kablowe warunkami. Nie zmienia to faktu rażącego łamania prawa przez powyższe podmioty.
Ale cóż rzec można - żyjemy w Polsce.
Pozdrawiam

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2008r. 22:41  
Cytuj

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 1 Maja 2008r. 20:31  
Cytuj
nie trzeba być prawnikiem żeby wiedzieć, że doręczanie tych rachunków to jedna wielka granda. nie wiem dlaczego my jako abonenci pozwalamy na takie traktowanie. przecież tutaj jak ktoś straci, to tylko my.

 
 
 
 
~~stalooowka
ff
Wysłany: 8 Maja 2008r. 00:52  
Cytuj
A mi ktoś wczoraj wsadził w drzwi rachunki za wodę moje i kilku sąsiadów - rozniosłem, bo uczciwy jestem, ale następnym razem wszystko ląduje w koszu. ja nie jestem listonoszem. też wyrzućcie kilka razy to się nauczą.:zły:

 
 
 
 
~~stw
ff
Wysłany: 8 Maja 2008r. 08:15  
Cytuj
eee nic się nie nauczą, w zeszłym roku dostałam wezwanie za wodę a kiedy poszłam do naszej kochanej SM to dowiedziałam sie ze rzekomo 3 miesiące temu otrzymałam rachunek za wode. Więc wiem jak oni roznoszą te dokumenty, ludzie tam są moje dane i wogóle. A najsmieszniejsze to jst to że miesiąc temu przyniósł mi ten zaginiony rachunek sąsiad z następnej klatki, który wrócił zza granicy niedawno i znalazł je u siebie w drzwiach i kilka innych. Granda!!!:wśceikły:

 
 
 
 
~~GST ;)
ff
Wysłany: 8 Maja 2008r. 16:52  
Cytuj
Nauczą się, nauczą. Po prostu wyrzućmy następnym razem wszystkie te rachunki "zbiorcze" w naszych drzwiach, nam nie płacą za chodzenie po ludziach. Nie dostana pieniędzy na czas i drugi raz będą musieli rozprowadzać to się zastanowią.chytry
No chyba, że dbają w ten sposób o podtrzymywanie więzi sąsiedzkich, choć od tego są inne instytucje i rzeczy smiech2

 
 
 
 
~~koriolan
ff
Wysłany: 8 Maja 2008r. 19:59  
Cytuj
Nie zaplacisz trzech rachunkow np z Diany to odetna Ci kablowke. A Ty jesli chcesz ogladac to nauczysz sie placic w terminie. Jest cos takiego jak polecenie zaplaty i wtedy rachunki nie sa Ci do niczego potrzebne bo oplaty sa pobierane bezposrednio z konta. Nie dostanie rachnku nie zwalnia z dokonywania oplat. Wiec mozecie sobie wyrzucac a placic i tak bedzie trzeba.
Pozdrawiam.

 
 
 
 
~~łosiu
ff
Wysłany: 8 Maja 2008r. 22:53  
Cytuj
Koriolan- Ale tu nie chodzi o to czy płacić czy nie płacić. Czytaj ze zrozumieniem.
Płacić trzeba to tu, to tam. Chodzi o to żeby te rachunki nie walały się po schodach, żeby nie wiadomo kto ich nie oglądał.
dajesz swojego maila człowiekowi z ulicy? dlaczego nie?
Wszystko jasne?

 
 
 
 
~~miałczek
ff
Wysłany: 9 Maja 2008r. 00:00  
Cytuj
Co Wy tu Panowie i Panie pitolicie, ma Dianę od 12 lat i nie miałem nigdy problemu z rachunkiem, zawsze koło 9 dnia miesiąca przychodzi miły gość i zostawia mi rachunek. Gdy nie ma mnie w domu rachunek przychodzi pocztą. Nigdy na klatce nie widziałem też rachunków czy to na podłodze czy w drzwiach u innych. Nie macie innych problemów, że takimi pierdołami sie zajmujecie ...jezyk

 
 
 
 
~~ollo
ff
Wysłany: 9 Maja 2008r. 00:02  
Cytuj
ja tez mam zawsze na czas i nie miałem problemów i pogadać sobie można z tą Panią co roznosi rachunki

 
 
 
 
~~ollo
ff
Wysłany: 9 Maja 2008r. 00:04  
Cytuj
ja tez mam zawsze na czas i nie miałem problemów i pogadać sobie można z tą Panią co roznosi rachunki

 
 
 
 
~~ollo
ff
Wysłany: 9 Maja 2008r. 00:04  
Cytuj
ja tez mam zawsze na czas i nie miałem problemów i pogadać sobie można z tą Panią co roznosi rachunki

 
 
 
 
~~Przemek B
ff
Wysłany: 9 Maja 2008r. 08:00  
Cytuj
Zgadzam się z przedmówcą, ja też mam diane i jest ok. nawet mi się podoba, że mi do domu roznosza rachunki.

 
 
 
 
~~listo nosz
ff
Wysłany: 9 Maja 2008r. 10:10  
Cytuj
Pracownicy Diany usiedli przed kompamijezyk Nie ciskajcie sie taksmiech2
A jak jeszcze raz przy otwieraniu skrzynek te rachunki wsadzone w szpary wyląduja na posadzce, to wszstkie wyrzucam do kosza na drugim końcu miasta.Nie będe marnował czasu na ich wsadzanie. Się nauczycie i przyjdziecie na pocztę listy nadawać i będzie jak ma być.

 
 
 
 
~~Majka
ff
Wysłany: 9 Maja 2008r. 16:24  
Cytuj
CYTAT
Z której by strony nie spojrzeć na kwestie poruszane w tym temacie, aby doręczać przesyłki trzeba mieć usankcjonowane prawem przyzwolenie ustawowe obwarowane licznymi i trudnymi do spełnienia dla takich podmiotów jak telewizje kablowe warunkami.
- no to ja przepraszam. A Pan prawnik ma koncesję na doręczanie przesyłek? Bo jak pan fakturę niesie klientowi to nielegalnie... Albo inaczej: jak sobie napiszę list i go niosę do skrzynki, to mam posiadać koncesję? Bzdura.
Przecież te faktury wystawia diana i sama sobie roznosi. Co innego, gdyby świadczyła usługi doręczycielskie.
Faktury z diany roznoszą pracownicy - do mnie przychodzi facet który mi naprawiał raz internet i zawsze dostaje do ręki. Więc nie jest to obcy człowiek, tylko pracownik firmy. Szkoda mi go trochę - musi mieć zgrabne nóżki, skoro tyle pięter zalicza.
A rozwalone skrzynki mogłaby administracja wymienić na nowe - wtedy problem zniknie.

 
 
 
 
~~Majka
ff
Wysłany: 9 Maja 2008r. 16:26  
Cytuj
A tak swoją drogą, to dziwię się, że faktury nie są wysyłane poczta elektroniczną.

 
 
 
 
Posty: 781
Dołączył: 28 Sie 2007r.
Skąd: z miasta rowerów
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Maja 2008r. 21:09  
Cytuj
witam!
widze że ten post przyniósł efekt. w tym miesiącu dostałem rachunek ze stelli w kopercie, co prawda byla nie zaklejona, ale jakis postep juz jest. a u was sie cos zmieniło? pozdro!

Errare humanum est.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~hahaha
ff
Wysłany: 10 Maja 2008r. 00:21  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Z której by strony nie spojrzeć na kwestie poruszane w tym temacie, aby doręczać przesyłki trzeba mieć usankcjonowane prawem przyzwolenie ustawowe obwarowane licznymi i trudnymi do spełnienia dla takich podmiotów jak telewizje kablowe warunkami.
- no to ja przepraszam. A Pan prawnik ma koncesję na doręczanie przesyłek? Bo jak pan fakturę niesie klientowi to nielegalnie... Albo inaczej: jak sobie napiszę list i go niosę do skrzynki, to mam posiadać koncesję? Bzdura.
Przecież te faktury wystawia diana i sama sobie roznosi. Co innego, gdyby świadczyła usługi doręczycielskie.
Faktury z diany roznoszą pracownicy - do mnie przychodzi facet który mi naprawiał raz internet i zawsze dostaje do ręki. Więc nie jest to obcy człowiek, tylko pracownik firmy. Szkoda mi go trochę - musi mieć zgrabne nóżki, skoro tyle pięter zalicza.
A rozwalone skrzynki mogłaby administracja wymienić na nowe - wtedy problem zniknie.


Nie masz pojęcia o czym piszesz.To dwie inne sprawy. Przeczytaj ustawę pocztową, oraz o obrocie danymi osobowymi - przekonasz się.
Najlepszym dowodem tego jest Stella, która przynajmniej częściowo stara się nie łamać prawa (choć robi to ułomnie i dalej łamie, choć mniej niż diana). Jak by nie wiedzieli, że coś jest nie tak, to by się w koperty nie zaczynali bawić.
A pracownik diany za darmo tego nie robi,wiec luz good

 
 
 
 
~~miniu
ff
Wysłany: 10 Maja 2008r. 01:19  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT
Z której by strony nie spojrzeć na kwestie poruszane w tym temacie, aby doręczać przesyłki trzeba mieć usankcjonowane prawem przyzwolenie ustawowe obwarowane licznymi i trudnymi do spełnienia dla takich podmiotów jak telewizje kablowe warunkami.
- no to ja przepraszam. A Pan prawnik ma koncesję na doręczanie przesyłek? Bo jak pan fakturę niesie klientowi to nielegalnie... Albo inaczej: jak sobie napiszę list i go niosę do skrzynki, to mam posiadać koncesję? Bzdura.
Przecież te faktury wystawia diana i sama sobie roznosi. Co innego, gdyby świadczyła usługi doręczycielskie.
Faktury z diany roznoszą pracownicy - do mnie przychodzi facet który mi naprawiał raz internet i zawsze dostaje do ręki. Więc nie jest to obcy człowiek, tylko pracownik firmy. Szkoda mi go trochę - musi mieć zgrabne nóżki, skoro tyle pięter zalicza.
A rozwalone skrzynki mogłaby administracja wymienić na nowe - wtedy problem zniknie.


Nie masz pojęcia o czym piszesz.To dwie inne sprawy. Przeczytaj ustawę pocztową, oraz o obrocie danymi osobowymi - przekonasz się.
Najlepszym dowodem tego jest Stella, która przynajmniej częściowo stara się nie łamać prawa (choć robi to ułomnie i dalej łamie, choć mniej niż diana). Jak by nie wiedzieli, że coś jest nie tak, to by się w koperty nie zaczynali bawić.
A pracownik diany za darmo tego nie robi,wiec luz good


widzę stary ze znasz się na wszystkim, masz stelle a wiesz jak diana roznosi rachunki

 
 
 
 
~~mikrus
ff
Wysłany: 10 Maja 2008r. 11:40  
Cytuj
to jakaś tajemna wiedza jest, czy co?wink nie rozumiem.

 
 
 
 
~~miniu
ff
Wysłany: 11 Maja 2008r. 19:31  
Cytuj
kurcze jak ja mam dość tego miasta, ty zawistnych, wrednych ludzi, kótrzy mają zakodowane zupki regenerujące i deputaty węglowe w HSW, którzy rozkradli !!!!! Hutę, malkontenci którym nigdy nic nie pasuje, zawsze czegoś się czepiają, cos im nie odpowiada, a najbardziej u innych, nigdy u siebie.

 
 
 
 
~~homo politicus
ff
Wysłany: 11 Maja 2008r. 20:58  
Cytuj
głosowałeś na PO , czy co ? smiech2

 
 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »