NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
CB radia nie tylko w ciężarówkach.,
~~@$%
ff
Wysłany: 12 Maja 2008r. 11:11  
Cytuj
Wielu z nas jest szczęśliwymi posiadaczami Cb -radia.Wielu jednak się wydaje ,że to tylko służy do ostrzeżeń przed radarami.Tak jednak nie jest.Mądrzy ludzie umieją świadomie i z rozwagą posługiwać się sprawdzonymi na całym świecie radiami CB.
Topografie miast zmieniają się z dnia na dzień.Wiele firm zmienia swoje siedziby,wielu jeżdżących kierowców nie jest w stanie kupować za każdym razem nowego planu danego miasta,wielu CB-radio pomogło w trasie.Jednak jest wielu małolatów którzy urządzają sobie wyścigi po miastach dzięki dostępności CB-radia.
Policja stosuje coraz bardziej wymyślne techniki do łapania zbyt narowistych kierowców a kierowcy przerzucają się na swoje CB-radia, dzięki którym nie raz pokonują drogi w mniejszym przekroju czasu.Jak każda nowinka techniczna ma swoich przyjaciół jak i przeciwników.Nie wszystko złoto co się świeci jednak uważam że takie radia dla ludzi mądrych są bardzo potrzebne.To jest kopalnia lub skarbnica wiedzy potrzebna na naszych drogach.Postarajmy się nie przekrzykiwać na ogólnym kanale, nie kląć jak to jest w naszym polskim zwyczaju.Gdy my tam na siebie wrzeszczymy ktoś może potrzebować pomocy.W naszej okolicy są ludzie którzy dysponują stacjonarnymi antenami i udzielają pomocy mobilom.Ogólny kanał jest bardzo zatłoczony ale zawsze możemy przejść na oczko w dół lub w górę w celu otrzymania jakieś informacji.Szanujmy się nawzajem to jazda po naszych drogach nie będzie udręką.Z wyrazami uszanowania dla wszystkich posiadaczy radyjek CB.

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Maja 2008r. 11:11  
Cytuj

 
 
 
 
~~Szczurek
ff
Wysłany: 12 Maja 2008r. 21:46  
Cytuj
Popieram.

 
 
 
 
Posty: 334
Dołączył: 3 Cze 2007r.
Skąd: mam wiedzieć?
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Maja 2008r. 23:48  
Cytuj
cycki se usmażcie

Jam ci jest picza! Picza zbrodnicza!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~niemyta picza
ff
Wysłany: 13 Maja 2008r. 09:09  
Cytuj
CYTAT
cycki se usmażcie


sam sobie siadnij matole tą swoją zbrodniczą piczą na rozgrzanej patelni. :boksuj:

 
 
 
 
~~@$%
ff
Wysłany: 13 Maja 2008r. 11:49  
Cytuj
Większość z was chyba nie dorosła jeszcze do tematu, bo taka odpowiedź jak pod postem to brak słów.Zamiast dorzucić coś mądrego lub spróbować wysilić się na jakąś konkretną odpowiedź.
Takie tam \"cycki se usmażcie\"- jak mamy to rozumieć i do czego mamy to przyłożyć.Typowe szczeniackie odzywki.
Uważam ,że jak masz tak głupio pieprzyć to lepiej nie pieprz wcale.

 
 
 
 
~~taaa
ff
Wysłany: 13 Maja 2008r. 15:23  
Cytuj
a ja mam takie pytanko odnośnie CB, kilka dni temu zakupiłem sobie radyjko + antenkę, gdzie w stw mogą mi ja ustawic??


73

 
 
 
 
~~k.latawiec
ff
Wysłany: 13 Maja 2008r. 20:38  
Cytuj
Jeżeli antenę kupiłeś w sklepie to nie musisz nic ustawiać. Prawie w 100% swr będziesz miał dobrze ustawiony. Prawo podobnie swr ustawiają na KEN w sklepie Grabosia, ale z tego co słyszałem to ten punkt nie cieszy się dobrą opinią. Możesz spróbować wywołać przez radyjko faceta o ksywie DiDżej z osiedla Hutnik. Wiem, że on tym się parał. Ostatecznie mogę ja Ci to sprawdzić.

 
 
 
 
~~a,Kanzu
ff
Wysłany: 13 Maja 2008r. 20:46  
Cytuj
Tak dla formalności to tych ogólnych kanałów gdzie nie powinno się prowadzić rozmów tylko jest cztery. Kanał nr 2 - przeznaczony dla taxi, kanał nr 9 - jest to kanał ratunkowy, kanał 19 transportowy dla mobilków i kanał nr. 27 - jest to kanał wywoławczy dla cb-radiowców.

 
 
 
 
~~ktos
ff
Wysłany: 13 Maja 2008r. 21:16  
Cytuj
k. latawiec - niestety nie zgadzam sie z tym ze antenka jest fabrycznie ustawiona ... kazda po zakupie trzeba strojic. fakt, bedzie ona dzialac bez strojenia ale po strojeniu bedzie o niebo lepiej.
wiem bo miesiac temu mi ukradli antene i jak kupilem nowa to ustawiali mi i byly roznice w swr.
jesli chcesz to moge ci szczegolowo opisac dlaczego trzeba ustawiac antenke ale mysle ze wiesz o co chodzi.


grabos grabosiem, tez mam mieszane opinie o tym punkcie ale chlopaczek ktory mi antenke ustawial wiedzial dokladnie co robi takze jesli chodzi o strojenie to polecam ten punkt.

 
 
 
 
~~a,Kanzu
ff
Wysłany: 13 Maja 2008r. 21:45  
Cytuj
Nie spotkałem się jeszcze z takim przypadkiem, żeby antena (oczywiście wraz z przewodem) zakupiona w sklepie miała większy swr 1,5. Co innego jak osobno zakupuje się antenę, a osobno przewód. W niektórych przypadkach nie wystarczy samo strojenie anteny, a należy przycinać przewód.

 
 
 
 
~~tofis
ff
Wysłany: 13 Maja 2008r. 23:05  
Cytuj
chcąc zestroic antenke podjedz popołudniu po 15ej 16ej na przemysłowa do sklepu Moto-Tech am sa czesci do ciężarówek i popros Antka gosc ci to zrobi dobrze i tanio.

 
 
 
 
~~pit
ff
Wysłany: 27 Maja 2008r. 22:20  
Cytuj
Ja również dołączam się całkowicie do prośby kolegi o szacunek na ,,19" bo to co się czasami słyszy to ludzkie pojęcie przechodzi, ale niestety dwa,trzy lata temu jeszcze nie było tylu użytkowników cb i kultura większa, teraz każdy może za niewielkie pieniądze mieć podstawowy zestaw w swoim aucie.

 
 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »