NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Polskie piekarnie plajtują ,
~~Bolek
ff
Wysłany: 12 Maja 2008r. 12:09  
Cytuj
Polacy nie chcą chleba; setki piekarni plajtują "Dziennik": Polskie piekarnie przeżywają niespotykany dotychczas kryzys, po tym jak rewolucja żywieniowa doprowadziła do poważnego spadku sprzedaży chleba. W zeszłym roku Polacy kupili go średnio o 2 kg na osobę mniej. Efektem jest plajta ponad 300 piekarni i poważne kłopoty kolejnych. -----------------------------------http://wiadomosci.onet.pl/1746808,11,item.html

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Maja 2008r. 12:09  
Cytuj

 
 
 
 
~~Artur
ff
Wysłany: 12 Maja 2008r. 12:45  
Cytuj
A czym ty się przejmujesz? Szkoda ze u nas w stw nie plajtują, np.Galicyjska. Powinni pierwsi pójsć w odstawke.Popieram!!!good

 
 
 
 
Posty: 94
Dołączył: 11 Kwie 2008r.
Skąd: deep space
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Maja 2008r. 18:13  
Cytuj
precz z GALICJĄ :wśceikły:

! ! ! STOP ! ! ! INTERNETOWYM NAPINACZOM !!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~pg
ff
Wysłany: 14 Maja 2008r. 00:17  
Cytuj
Who care\'s????
Chyba dlatego bo kiepski chlebek robią. Ja kupuję tylko taki co mi smakuje, a jak nie ma to bułki grahamki najlepiej, jaki chleb to nie zdradzę bo za reklamę mie nie płacąumiech. Ale są takie kromki co po nich piecze jęzor i coś w tym musi być, może wypowie się jakiś spec od dobrego chleba, ulepszaczy, spulchniaczy zwolniony, były pracownik \"n\" piekarni.

 
 
 
 
~~zzzz
ff
Wysłany: 14 Maja 2008r. 07:33  
Cytuj
A najlepsze jest to, że chleb od Pyzary na KEN kosztuje 3zł a w Aldiku ten sam od Pyzary 1,99zł.
Tzn. że u siebie w punkcie ma droższe pieczywo ździerca jeden.

 
 
 
 
~~~~~~~
ff
Wysłany: 14 Maja 2008r. 12:47  
Cytuj
Tak tak nie dość że zdzierca to jescze nieraz cos wrzuci od siebie do srodka chleba....sznurek , papier....mozna kolekcje zbieracumiech))good

 
 
 
 
Posty: 99
Dołączył: 5 Lip 2007r.
Skąd: st wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Maja 2008r. 13:24  
Cytuj
TE piekarnie muszą splajtować- bo produkują pozywienie niewolników, ale również TE już powinny przestawić sie na właściwy produkt zywieniowy- też chleb w którym maka jest tylko dodatkiem.

Ps. w lewym rekawie mam kilka przepisów, a w prawym kilkanascie na takie wypieki.Wszystkie sprawdzone, wszystkie goszczą na naszym stole od ..... no długo już.

cris-cros
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~user
ff
Wysłany: 14 Maja 2008r. 15:16  
Cytuj
Uczciwe piekarnie niech zostaną i rozwijają się w pokoju, a nieuczciwe - {cenzura}.

UCZCIWA PIEKARNIA:

  1. Nie
  2. dodaje konserwantów ani innych środków chemicznych - szczególnie bez poinformowania o tym!
  3. Utrzymuje
  4. ścisłą HIGIENĘ - dotyczy to także sklepów! Najlepiej zapakować chleb do worka lub inaczej go zabezpieczyć.
  5. Podaje
  6. skład pieczywa. O ile to możliwe, nie przykleja kartki do chleba.
  7. Dba
  8. o zdrowie klientów - nie kieruje się wyłącznie ich instynktem. W razie potrzeby stosuje bodźce reklamowe w celach pozytywnych.

 
 
 
 
Posty: 99
Dołączył: 5 Lip 2007r.
Skąd: st wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Maja 2008r. 16:02  
Cytuj
cyt. "4.Dbao zdrowie klientów - nie kieruje się wyłącznie ich instynktem"

Tam gdzie działa instynkt, rozumu być nie może.Nie może go być również u tych ,którzy spozywają paszę, czyt. chleb.
W starożytnym Egipcie na pokute dawano właśnie chleb- im wiekszy grzesznik ,tym wiekszy bochen musiał zjeść, co często kończylo sie smiercią.
Obecnie pokarm ten "kosi" ludzkość, jak widac i słychac... [pomaga mu w tym "słodki" przemysł - to gorsze niz narkotyki, bo jest ogólne przyzwolenie.Takie to doooooobre bo słodziutkie....kto tego nie zrozumie będzie całe zycie pracował na leki- taki to , cel główny tego przedsięwzięcia.

cris-cros
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~mangoose
ff
Wysłany: 14 Lip 2008r. 10:27  
Cytuj
zzzz widzę, że zna się na handlu, że ho ho. Ja mam sklep (nie spożywczy), wiem ile kosztują płace, ZUSy, opłaty związane z lokalem, czynsze, prąd, ogrzewanie, opakowania i inne. Jeśli Pyzara zawiezie do Aldika to ma to z głowy, a oni często sprzedają bez marży. Chleb od niego i tak jest najlepszy. A i nie sądzę, żeby Pyzara tam stał wkładał coś do chleba.
Nie chcę o nikim mówić źle, ale nie wypowiadaj na temat, o którym nie masz pojęcia. Powodzenia.

 
 
 
 
~~klientka
ff
Wysłany: 14 Lip 2008r. 10:51  
Cytuj
No nie stety nieraz w chlebie znalazłam u Pyzary :niespodzianke", i nieraz zdarzało sie ze na drugi dzien zieleniał. Moze i msz działalnosc ale to o niczym nie swiadczy. Bo gdybys tak ograbiał pracowników jak on to bys miał zysk a nie straty. Zus moze i placi ale jesli chodzi o wyplaty to pzostawie to bez komentarza. Nie mozna przecież robic takich numerow z kasa jak on robi, WSTYD!!

 
 
 
 
~~mangoose
ff
Wysłany: 15 Lip 2008r. 08:57  
Cytuj
Tak się składa, że przyjaciółka mojej żony pracuje u Pyzary już parę ładnych lat i zna innych pracwników, czasami mówi o sobie i innych. Facet jest w porządku. "Klientka" kłamie albo mu zazdrości. Biedactwo.

 
 
 
 
~~@$%
ff
Wysłany: 15 Lip 2008r. 09:15  
Cytuj
Ja kupuje chleb i bułki w sklepach Centrum i w Galicyjskiej i nigdy nie zauważyłem aby w chlebie czy bułkach coś było. Już dawno przyszły czasy aby jakość zastąpić ilością ale kto tego nie zauważył niech zamyka interes, bo takich jest na pęczki na naszym rynku.A wracają do Zusów i innych to muszą płacić wszyscy którzy prowadzą jakąkolwiek działalność gospodarczą.

 
 
 
 
~~klientka
ff
Wysłany: 15 Lip 2008r. 09:24  
Cytuj
CYTAT
Tak się składa, że przyjaciółka mojej żony pracuje u Pyzary już parę ładnych lat i zna innych pracwników, czasami mówi o sobie i innych. Facet jest w porządku. \"Klientka\" kłamie albo mu zazdrości. Biedactwo.

hahaha to chyba niewszytsko wiesz. Moje znajome pracował i niektore pracuja i skoro nie wiesz co tam sie dzieje to lepej glosu nie zabieraj. Skor jest tak u niego dobrze to dlaczego wkolko wywiesza kartki z zapotrzebowaniem na sprzedawców? Zasada jest prosta tam gdzie jest duza rotacja ( tam tak wlasnie jest) nie dzieje sie dobrze i to nie bardzo siwadczy o firmie. A jak sugerujesz sie opinia jednej przyjaciólki kogos tam...to ppytaj wiekszej ilosci osob..sam zobaczysz. Ludzie tam krotko wytrymuja bo nikt nie ma zamiar za darmo robic. Podam ci bardzo madry przyklad: Jesli cos w sklepie przterminuje sie on obciąża za to pracownika(przy wyplacie), masz odpowiedzialnos materialna za sklep np na Popiełuszki a pracujesz na Okulickiego. Jesi uwazasz ze to jest normalne i wsztsko jest ok to chyba naprawde masz problem ze soba.

 
 
 
 
~~Renia
ff
Wysłany: 15 Lip 2008r. 09:25  
Cytuj
Nora to samo jest w Galicji:blee:

 
 
 
 
~~mangoose
ff
Wysłany: 15 Lip 2008r. 09:42  
Cytuj
Byłem ciekawy, zadzwoniłem i sprawdziłem. Pyzara nie ma sklepu na Okulickiego. "Klientka" jednak kłamie.

 
 
 
 
~~klientka
ff
Wysłany: 15 Lip 2008r. 09:58  
Cytuj
CYTAT
Byłem ciekawy, zadzwoniłem i sprawdziłem. Pyzara nie ma sklepu na Okulickiego. \"Klientka\" jednak kłamie.



smiech2smiech2 to byl przylad, czytaj uwazniej. a jesli chcesz wiedziec o jakie sklepy chodzilo to prosze: Kolo Nowego Kosciola na Popiełuszki dziewczyna pracowała, potem została przerzucona na mały mały malutki sklepik obok Kaprysu a na wyplate pociagał jej z Ppiełuszki.. Zadowolony? Hmmm a mnie sie wydaje e to sam Marcinek piszesmiech2smiech2smiech2 Zreszta co tu tlumaczyc, wpda do sklepu beire z polek co chce a dziewczyny ze swoich dokaldaja bo potem manko ksie maja. Tak jest taka polityka tam od lat. Porozmawiaj z "pracującymi" a nie w PUP to bedziesz wiedział co sie w stw dzieje. Jego brat nie lepszy:zły:

 
 
 
 
~~Beata
ff
Wysłany: 15 Lip 2008r. 10:01  
Cytuj
CYTAT
Byłem ciekawy, zadzwoniłem i sprawdziłem. Pyzara nie ma sklepu na Okulickiego. \"Klientka\" jednak kłamie.


Wiesz lepiej się tak nie wymądrzaj. Miałam okazje tam pracować to wiem jak tam pracownik jest traktowany, lepiej więc nie zabieraj głosu. No chyb a że właśccielem jesteś..to sie brońsmiech2smiech2smiech2

 
 
 
 
~~pracownica
ff
Wysłany: 15 Lip 2008r. 10:01  
Cytuj
hahaha to chyba niewszytsko wiesz. Moje znajome pracował i niektore pracuja i skoro nie wiesz co tam sie dzieje to lepej glosu nie zabieraj. Skor jest tak u niego dobrze to dlaczego wkolko wywiesza kartki z zapotrzebowaniem na sprzedawców? Zasada jest prosta tam gdzie jest duza rotacja ( tam tak wlasnie jest) nie dzieje sie dobrze i to nie bardzo siwadczy o firmie. A jak sugerujesz sie opinia jednej przyjaciólki kogos tam...to ppytaj wiekszej ilosci osob..sam zobaczysz. Ludzie tam krotko wytrymuja bo nikt nie ma zamiar za darmo robic. Podam ci bardzo madry przyklad: Jesli cos w sklepie przterminuje sie on obciąża za to pracownika(przy wyplacie), masz odpowiedzialnos materialna za sklep np na Popiełuszki a pracujesz na Okulickiego. Jesi uwazasz ze to jest normalne i wsztsko jest ok to chyba naprawde masz problem ze soba.[/cytat]

Pracowałam u Pyzary kilka lat. Zwolniłam się bo musiałam wyjechać. Znam bardzo dobrze system pracy u niego. Facet jest uczciwy. Przez te wszystkie lata nie słyszałam nawet, żeby komuś czegoś nie wypłacił, a znałam inne dziewczyny ze sklepów i kierowców i dziewczyny z biura. Jak się zwakniałam szczerze życzy mi powodzenia. za to wiem jak niektórzy go próbują okradać. a ogłoszenie na moim slepie wisiało non stop, nawet jak nikogo nie potrzebował. a to co się przeterminował zawsze zabierał i kazał wyrzucać chyba że komuś się daty sprawdzić nie chciało i oddawał 3 miesiące po terminie.

 
 
 
 
~~Beata
ff
Wysłany: 15 Lip 2008r. 10:09  
Cytuj
[Pracowałam u Pyzary kilka lat. Zwolniłam się bo musiałam wyjechać. Znam bardzo dobrze system pracy u niego. Facet jest uczciwy. Przez te wszystkie lata nie słyszałam nawet, żeby komuś czegoś nie wypłacił, a znałam inne dziewczyny ze sklepów i kierowców i dziewczyny z biura. Jak się zwakniałam szczerze życzy mi powodzenia. za to wiem jak niektórzy go próbują okradać. a ogłoszenie na moim slepie wisiało non stop, nawet jak nikogo nie potrzebował. a to co się przeterminował zawsze zabierał i kazał wyrzucać chyba że komuś się daty sprawdzić nie chciało i oddawał 3 miesiące po terminie.[/cytat]
Ja pracowałam rok temu i niestety moja droga zmieniły sie widocznie zasady uczciwosci tam panujące, a z tymi towarami po terminie to ie przesadzaj, potrafi stac i sie wydzierac jak co nie schodzi ze sklepu. A niby jak mamy wciskac klientom zepsuty towar? Wlasnie dlatgo poszukalam sobie gdzie indziej pracy bo nie mozna pracować u takiego czlowieka

 
 
 
 
~~mario
ff
Wysłany: 15 Lip 2008r. 10:13  
Cytuj
To miała być rozmowa o polskich piekarniach IDIOCI !

 
 
 
 
~~doroo
ff
Wysłany: 15 Lip 2008r. 15:26  
Cytuj
bo jest ich za dużo , cwaniaki za komuny sie podorabiali bo było ich mało a teraz pieką syf a najgorsze pieczywo ma galicyjska , chleb nie upieczony tylko ugotowany albo zaparzony .

 
 
 
 
~~Remi
ff
Wysłany: 16 Lip 2008r. 14:00  
Cytuj
CYTAT
bo jest ich za dużo , cwaniaki za komuny sie podorabiali bo było ich mało a teraz pieką syf a najgorsze pieczywo ma galicyjska , chleb nie upieczony tylko ugotowany albo zaparzony .


Racja po co nam tyle piekarni? A na wiekszosci jest syf i brud, a w niektorych chlebach cuda mozna znależć, od sznurkow, narzedzi, gwoździ itp. Gratuluemy pomyslu włascicielomgood

 
 
 
 
~~AVA
ff
Wysłany: 16 Lip 2008r. 23:48  
Cytuj
Z doswiadczenia wiem, ze nieraz wlasciciel nie wie co sie wyprawia w nocy przy wypieku pieczywa smiech2 czasami to rozne cuda wianki odchodzaumiech zdazylo sie pare razy ze nie mozna bylo odroznic grahamki od zwyklej bulki jezyk

 
 
 
 
~~Edzio
ff
Wysłany: 17 Lip 2008r. 02:52  
Cytuj
Za taki chleb jak teraz robią (i za wędliny, ale to inny temat) powinni im kazać jeść tylko to, co sami zrobili. Przecież nazywanie tego chlebem niekiedy jest zwyczajną profanacją...

 
 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »