NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
karty przedpłacone,
~~aga1915
ff
Wysłany: 21 Maja 2008r. 15:21  
Cytuj
Witam!
Czy ktoś uczciwy powie mi czy można zwrócić te chore karty do odbioru zasiłków rodzinnych.Gdzieś czytałam ze są tacy co zwrócili.Proszę o informację jak?

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Maja 2008r. 15:21  
Cytuj

 
 
 
 
~~super gut
ff
Wysłany: 22 Maja 2008r. 12:45  
Cytuj
Głowa do góry umiech
Z Warszawy nadchodzą dobre wieści.
Wyższe władzę dobiorą się do stalowowolskiego folwarku.
Szczegóły wkrótce umiech

 
 
 
 
~~1234
ff
Wysłany: 24 Maja 2008r. 01:05  
Cytuj
Zostałem zmuszony do pobrania karty bankomatowej, która ogranicza mi dostęp do ustawowo należnych pieniędzy . Urzędnicy szantażem wymusili na mnie pobranie tej karty, strasząc że w przeciwnym razie nie otrzymam zasiłku. Tak jakby to oni decydowali o tym, kto pieniądze otrzyma, a kto nie. Tę kwestie reguluje ustawa, a nie prowincjonalny urzędnik w mieście Stalowa Wola. Z prasy lokalnej jak też od osób dotkniętych tym problemem dowiedziałem się,że karty bankomatowe są dobrowolne, gdyż tak twierdzi M.Pędlowska w wywiadach dla telewizji lokalnej i prasy. Skoro tak, to ja chcę kartę zwrócić. Niestety, mimo że dobrowolne, kart zwrócić nie można. Gdzie w tym wszystkim dobrowolność? Rzekoma dobrowolność, którą broni się urzędniczka, to próba uniknięcia konsekwencji prawnych za wprowadzenie w życie regulacji pozbawionych uzasadnienia ustawowego. Mimo podpisanych oświadczeń pod groźbą nieotrzymania pieniędzy, osobom odpowiedzialnym za zamieszanie nie uda się wybronić od konsekwencji. I nie będzie tego rozstrzygać ani prowincjonalna prokuratura ani prowincjonalny sąd.
Do Rzecznika Praw Obywatelskich wartkim strumieniem płyną skargi na poczynania magistratu. Nie on jest organem ustawodawczym lecz tylko wykonawczym. Urzędnicy przekroczyli swoje kompetencje licząc,że grupa ludzi korzystająca z zasiłków, pokrzywdzona przez los, nie zna swoich praw. Komuna stawiająca urzędnika, prokuratora, sędziego na piedestale, czyniąca go panem i władcą, to czas przeszły. Teraz obowiązują wszystkich precyzyjne akty prawne, a zwłaszcza tych, którzy są organem wykonawczym, czyli urzędy. Zachęcam wszystkich do sprzeciwu wobec propozycji urzędu miasta. Piszcie indywidualne skargi do Rzecznika Praw Obywatelskich, o tym, co wydarzyło się w tym mieście. Jest to niewątpliwie bezprawne poczynanie urzędników, za co odpowiedzą wszyscy, którzy złamali prawo. Pamiętajmy również o organach zewnętrznych,jak np.Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasbourgu, gdzie cała sprawa może znaleźć swój finał, jeżeli organy w Polsce okażą się bezsilne. Głowa do góry , zgłaszajcie do urzędu z chęcią zwrotu karty. Możecie to robić listem poleconym, za zwrotnym poświadczeniem odbioru i uzasadnieniem, w którym powołujecie się na art. 7; 31 ust.2 i art. 32 Konstytucji RP oraz art. 6 Kodeksu Postępowania Administracyjnego. Urząd MUSI w ciągu 14 dni ustosunkować się do pisma. Jeśli tego nie zrobi, piszecie skargę do wojewody na bezczynność urzędu. Jeśli urząd się ustosunkuje i napisze, że karty są jedyną możliwością wypłaty świadczeń, musi podać podstawę prawną w tym piśmie. A takiej nie ma. Ponadto, każdą decyzję można od jej uprawomocnienia się w ciągu 30 dni zaskarżyć o jej bezprawności do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie.
NIE PODDAWAJCIE SIĘ. Nie jesteście ludźmi drugiej kategorii, walczcie o swoje prawa.

 
 
 
 
Posty: 40
Dołączył: 23 Maja 2008r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Maja 2008r. 12:33  
Cytuj
Napisałem do Rzecznika Praw Obywatelskich pismo z informacją , o bezprawnych poczynaniach urzędu w Stalowej Woli. Rzecznik stwierdził poważne naruszenie prawa. Czekać tylko jak zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe, wobec niedouczonych urzędasów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 781
Dołączył: 28 Sie 2007r.
Skąd: z miasta rowerów
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Maja 2008r. 20:20  
Cytuj
czy jest wogóle mozliwość gdziekolwiek sprawdzić ilość środków na koncie??

Errare humanum est.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~xxxl
ff
Wysłany: 26 Maja 2008r. 07:53  
Cytuj
ilosci srodkow na koncie nigdzie sie nie sprawdzi ,co sie nie wybierze to im zostaje i maja z ubogich oszczednosci ,tych cholernych kart nikomu nie mozna zwrocic,LUDZIE PISZCIE DO RZECZNIKA SKARGI JAK NAS TU W STALOWEJ URZAD TRAKTUJE, przymusili nas do pobrania tych kart (JAK NIE WYBIERZEMY PIENIAZKOW NIE DOSTANIEMY )ale sa wysi nad nimi i juz sie wzieli za urzad stalowowolskiumiechgood

 
 
 
 
~~xll
ff
Wysłany: 28 Maja 2008r. 11:27  
Cytuj
http://wiadomosci.onet.pl/1,15,11,44161548,120069262,5159205,0,forum.html

 
 
 
 
~~xll
ff
Wysłany: 28 Maja 2008r. 11:28  
Cytuj

 
 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »