NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Sport »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Stadion w Stalowej Woli, co z nim ???
~~Daro
ff
Wysłany: 25 Kwie 2007r. 18:29  
Cytuj
Jak się mają sprawy z nowym stadionem w Stalowej Woli ?? Pamiętam jak prezydent Szlęzak przed wyborami gadał, że teraz już napewno powstanie i ten projekt, który przedstawiał jest wreszcie tym ostatecznym. Ja się pytam co z tym stadionem ??? Miał być to remont obecnego obiektu a narazie nic nie widac i nie słychać, sprawa ucichła....Slowa się powinno dotrzymywać tym bardziej, że to nie była zwykła gadka tylko wręcz zapewnienia, że owy obiekt powstanie. Pojemność 12 tyś. Caly zadaszony, podgrzewana murawa, oświetlenie. Wartość remontu 20 mln. Remont miał się rozpocząc na wiosnę, a koniec miał nastąpić do 2010 roku. Gdzie ten remont bo nie widze ?? Chyba, że zaczęli od malowania płotków wokól stadionu smiech2

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Kwie 2007r. 18:29  
Cytuj

 
 
 
 
~~jolka
ff
Wysłany: 25 Kwie 2007r. 18:39  
Cytuj
Szlezak przed wyborami to duzo gadal bo gadanę to on ma niezlą.Szkoda ze tylko gadanę.

 
 
 
 
~~xxx
ff
Wysłany: 26 Kwie 2007r. 07:13  
Cytuj
Czyżby przy okazji mistrzostw i do stalowej woli miała zawitać jakaś reprezentacja piłkarska.Pewnie że ślęzak obiecywał naprawę stadionu i co z tego.Czy warto dla drugoligowej drużyny wywalić z kasy miasta 20 milionów złotych.Przecież taki stadion na potrzeby takiego miasta i takich piłkarzy w zupełności wystarczy.Kiedyś,kiedy zks i hsw stanowiły jedność teren stadionu był wykorzystywany na różne imprezy okolicznościowe a obecnie nie jest wykorzystany nawet w połowie.Tylko mecze przyciągają trochę kibiców na krótki czas.

 
 
 
 
~~Andrzej
ff
Wysłany: 26 Kwie 2007r. 10:07  
Cytuj
potwierdzam słowa "xxx"

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 26 Kwie 2007r. 10:45  
Cytuj
Poza tym, nie wiadomo czy wytrzymałby choćby 1 sezon. Nie wiem jak mają się sprawy z bandyctwem, ale wtedy, kiedy jeszcze na mecze chodziłem bywało różnie.

 
 
 
 
~~Stalówek
ff
Wysłany: 26 Kwie 2007r. 17:07  
Cytuj
moja propozycja:wykrzesełkować pozostała część korony stadionu,zburzyc krytą w jej miejsce zbudowac na dole budynek klubowy(szatnie,siłownia-sauna itp.,sala konferencyjna,kawiarnia,biura itd.)parterowy budynek który by sie rozpościerał w strone lasku a stary oczywiście po oddaniu do uzytku nowego zburzyć.nad tym bydynkiem trybuna kryta,myślę że około 15 rzędów w górę by starczyło + oświetlenie no i murawa chyba juz podgrzewana by sie zdała.nie mówię od razu .w tym roku zrobić koronę.w następnym licząc że zimy sa łagodne zaraz na początku zacząć stawiac budynek.nie byłaby to wielka budowla nawet z trybuna i myslę że stan surowy zamknięty w pół roku a w nastepne 2-3 miesiące wykańczać.póżniej oświetlenie i murawa.tak na sucho kosztorys wg mnie oczywiście:krzesełka na odkrytą około 500 tys.,budynek z trybuna około 4-5 mln.,oświetlenie około 2-3 mln i murawa około 1 mln.wszystko by sie zmieściło,tak mi sie wydaje w 10 mln.troche z pieniędzy państwowych-wiojewódzkich,troche miasto,troche unia,troche sponsorzy.ziarnko do ziarnka.najmniej licze chyba na miasto i przez to Szlezak ma u mnie minusa jak chuj bo dopiero co miasto wzielo 16 bańek kredytu na drogi.nie mowie , to tez jest dobra rzecz.ale o stadionie trabil strasznie i ludzie to pamietaja.

 
 
 
 
~~xxx
ff
Wysłany: 27 Kwie 2007r. 09:02  
Cytuj
Dzięki "Stalówek" za kosztorys i zaangażowanie w budowę całkiem nowego stadionu, jednak czy warto.Najpierw to niech zrobią i dokończą to co już zaczęli-czyli basen.Bo może się okazać, że niestarczy kasiorki i dopiero będzie problem.Wracając do naszego stadionu, jakby to zrobić wszystko tak ładnie to też może się okazać,że po pierwszym spotkaniu ligowym stadion znowu będzie do remontu.I co wtedy?Społeczeństwo się nam trochę zmieniło i na mecze przychodzą zadymiarze,łobuzy i inne nieciekawe towarzystwo,i niszczą wszystko co stanowi jakąś wartość.Na nic hordy policji i tłum ochroniarzy skoro myślenie wielu kibiców nie jest mocną stroną.Z dziećmi na pewno na mecz ligowy bym nie wybrał-strach.A tak nawiasem mówiąc, skoro wzięli już te 16 baniek to niech chociaż drogi w stalowej woli zrobią po bożemu.Jeżdżę co dziennie do pracy na ozet i szlag mnie trafia jak muszę jechać prawą stroną drogi.Ta droga nie długo się zapadnie i będzie można pomyśleć o" budowie metra".Z wyrazami uszanowania.

 
 
 
 
~~Stalówek
ff
Wysłany: 27 Kwie 2007r. 14:37  
Cytuj
tej drogi na Ozet raczej nie zrobia.od początku ta droga była bublem.nie równa,wystające studzienki.cos kolo 1997-98 oddali ja do użytku po remoncie i co po 8 latach?tragedia .jak po 30-stu.będa robic od torów w strone Niska i chodnik wzdłuż ulicy.basen dokończa bo kasa jest.są do przodu bo zima była ciepła więc nadgonili trochę.a stadionu nie rozwalą bo jest monitoring i kary by im wlepili nieziemskie.niech chociaz zrobia energetyk.ladnie polozony,budynek nowy juz jest .teraz tartanik i trybuna i bedzie pieknie a pieniazki maja sie znalezc w 2008 roku.i ja w to wierze.

 
 
 
 
~~Savage Garden
ff
Wysłany: 28 Kwie 2007r. 08:34  
Cytuj
Tutaj nie chodzi o sam stadion ale o dane słowo. Jak pomyśle, że nasz prezydent będzie postępował tak z każdą deklaracja to w Stalowej Woli nic nie będzie bo jeżeli chodzi o stadion to do tej pory pamietam jak było mówione, że napewno na wiosne rozpocznie się remont i pieniadze na owy remont sie znajda. Chyba, ze nasz prezydent puszcza slowa na wiatr czego bym bardzo nie chcial.

 
 
 
 
~~heh
ff
Wysłany: 28 Kwie 2007r. 08:57  
Cytuj
Stalówek - ty chyba nie wiesz o czym mówisz..za 10 Mln to w dzisiejszych czasach nic nie zbudujesz...

 
 
 
 
~~Ktoś
ff
Wysłany: 28 Kwie 2007r. 09:15  
Cytuj
Byłby stadion, prędzej znalezli by sie inwestorzy (przyklad Obecnie Gornika Zabrze, Firma Allianz chce sponsorować Górnika ale ultimatum jakie stawiaja to nowy stadion, bezpieczny "dla rodziny"). Jeżeli Stalowa Wola posiadalaby nowoczesny stadion, zapewne wiecej ludzi wybiaralo by sie na mecze. Im lepiej by druzyna grala tym lepiej bedzie promowac nasze miasto. ME 2012 pokazuje jak pilka moze wplynac na inwestycje i promocje.

 
 
 
 
~~Stalówek
ff
Wysłany: 28 Kwie 2007r. 18:02  
Cytuj
do heh:mówisz że 10 mln. to mało na stadionik kameralny który pomieściłby w granicach 6-7 tysięcy?ok,twoja sprawa.popytaj sie kogoś znającego temat.

 
 
 
 
~~sss
ff
Wysłany: 29 Kwie 2007r. 00:14  
Cytuj
moze i jestem troche pijany, ale jesli ty stalowek wolisz stadion od dróg... to masz chyba jakies problemy emocjonalne, no i jestes strasznym egoista. Wiadomo, ze wpierw potrzebne sa drogi i cala infrastruktura, ktora ma byc wizytowka iasta, dopiero pozniej w gre wchodza obiekty rozrywkowe, jak na przyklad stadion. Chcialbym dodac, ze nie jestem nastawiony negatywnie do pilki noznej, wrecz przeciwnie, co dwa tygodnie jestem zawsze na hutniczej. Tylko sam jestem sobie ustawic priorytety i zdaje sobie sprawe, ze dla mieszkancow stadion nie jest najwazniejszy. POZDR.

 
 
 
 
~~Stalówek
ff
Wysłany: 29 Kwie 2007r. 09:04  
Cytuj
i dalej to samo.jesli chodzi o drogi to było wiadome że będą je remontowac po zkończeniu ISPY.pózniej okazało sie że będą kleic tylko te miejsca rozkopane.bardzo dobrze ze wzieli kredyt na drogi i jestem za.i jedno zasadnicze pytanie:co Szlęzak obiecał jesli chodzi o stadion i co zrobił?napisz mi ile kasy dal na stadion.krzesłka były zrobione przed wyborami,boksy dla zawodnikow i lazienki tez.czekam na odpowiedż.i czytaj uwaznie,ze zrozumieniem.napisz jeszcze ze po co buduja 2 basen.jeden wystarczy.

 
 
 
 
~~Ktoś
ff
Wysłany: 29 Kwie 2007r. 18:27  
Cytuj
Nie chodze na mecze ale wiem ile sport (Piłkna nożna jest najpopularniejsza) moze wniesc w rozwoj i promocje miasta. Przykladem jest Euro 2012, jezeli by,by nowoczesny stadionik nie duzy to przychodziloby wiecej ludzi byc moze nawet rodziny. Co za tym idzie byloby wiecej kasy dla klubu i wszystko by sie rozkrecilo. Nawet sponsor woli inwestowac jezeli widzi, ze klub sie stara. hmm to by bylo na tyle

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 30 Kwie 2007r. 16:27  
Cytuj
ja za to pamietam jak Kotulski /chyba pod wplywem dnia wczesniejszego/ naobiecywal kibicom stadion, ze az mu za to na meczach jego imie spiewali /swoja droga sprzedali sie jak tanie dziwki/. wiec teraz proponowalbym pytanie "Co ze stadionem w Stalowej Woli" skierowac do tego ochleja.
Jakby tego bylo malo w podpisie pod zdjeciem w gazecie wyraznie bylo napisane. "wsieranie rozwoju sportu w stalowej itd. itp."
Czyzby tylko puste slowa??

 
 
 
 
~~do poprzednika
ff
Wysłany: 30 Kwie 2007r. 18:15  
Cytuj
W sumie racja. Przecież Kotulski ma większość w Radzie (STalowa Wola Naprzód jest w koalicji z PiS`em). Czyżby już zapomniał o tym co mówił ?? Piłka Nożna jest naprawdę najpopularniejszym sportem i może przynieść korzyści dla miasta. Reklama, promocja miasta itp. Szkoda, że jakaś firma nie chce wspomóc budowy obiektu w Stalowej Woli, wtedy mogliby nadać własną nazwę stadionu (np. Złomrex Stadium smiech2 ).

Jednak dalej mnie wkurza to, iż nasz kochany prezydent mówił, że nowoczesny stadion w Stalowej powstanie do 2012 a budowa sięrozpocznie w tym roku na wiosnę. Może dotrzyma słowa i postawi stadion do 2010 ?? Dla przykładu stadion Korony zbudowano w 18 miesięcy. Jak wiadomo jest to 15-sto tysieczny obiekt, a w Stalowej planowana pojemność nowego stadionu to 12 tys. wiec jeszcze wszystko jest możliwe umiech.

 
 
 
 
~~Barwinek
ff
Wysłany: 30 Kwie 2007r. 18:18  
Cytuj
Ludziki, pamiętajcie, że właścicielem stadionu jest wielcepanujący Pan Szrek, który ma daleko w d*** stadion. Zobaczycie pod koniec kadencji co się bedzie działo. Nagle sobie przypomni i zacznie modernizację. ALe na to trzeba poczekać. Bo stadion nie jest dla ludzi, tylko do walki politycznej.

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 30 Kwie 2007r. 18:27  
Cytuj
Obrazek
Oto ten projekt, a teraz przytoczę fragment artykułu:
W Stalowej Woli ma powstać stadion, który będzie wizytówką miasta. Na razie nie ma jednak nawet małych pieniędzy na dostosowanie do norm i piłkarze grać mają w Gorzycach.


Stalowa Wola może za kilka lat szczycić się będzie pięknym, zadaszonym stadionem piłkarskim na osiem tysięcy miejsc. Na razie jednak niezbędnej modernizacji wymaga obecny obiekt. Nie spełnia warunków pozwalających na grę w II lidze i piłkarze Stali muszą grać w Gorzycach.
Prezydent miasta Andrzej Szlęzak zaprezentował ambitny projekt stadionu. Do 2010 roku obiekt miałby zostać przebudowany tak by osiągnął osiem tysięcy miejsc siedzących pod dachem oraz miał oświetlenie.

Ambitne plany
- Głównym materiałem, jeżeli chodzi o zadaszenie, byłby metal oraz stal, co nawiązywałoby do hutniczych tradycji miasta – przekonuje Andrzej Garstka, projektant, który opracował plan przebudowy stadionu. – Da to niesamowity efekt i Stalowa Wola nie będzie miała się czego wstydzić. Jeżeli chodzi o obiekt do 10 tysięcy miejsc siedzących, to będzie on jednym z najciekawszych w Polsce.
Stadion należy do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, koszty jego utrzymania ponosi miasto. Na przebudowę potrzeba aż 20 milionów złotych. Dlatego pieniądze na ten cel byłyby uwzględnione w kolejnych budżetach miasta do roku 2010, w grę wchodzą także pieniądze z funduszy unijnych na rozwój „Ściany Wschodniej”. Pierwsze prace ruszyłyby wiosną przyszłego roku. Plany są ambitne, ale to już czwarty w ostatnich latach projekt przebudowy stadionu i wcześniejsze trzy pozostały tylko na papierze...
- Ten jest pierwszy, który zostanie zrealizowany – deklaruje Andrzej Szlęzak. – Nowy stadion będzie wizytówką miasta.

 
 
 
 
~~
ff
Wysłany: 1 Maja 2007r. 01:18  
Cytuj
oj barwinek. szrek jest takim samym wlascicielem stadionu jak i ty :/ (pomysl troszke co to moze oznaczac)
Pieniadze na stadion lub tez ich brak zatwierdza raczej Rada Miasta.
Widzisz podobnie bylo z wiaduktem nad podskarpowa.
Zaluzmy, ze wiadukt to pomysl szreka.
Zas brak drogi dojazdowej do tegoz wiaduktu i smiech na cala polske to bezsprzecznie zasluga Rady Miasta.

Sprawa tak samo ma sie ze Stadionem.
Co z tego ze szrek sobie wymysli stadion jak rada w ktorej zasiada min. Kotulski nie zgodzi sie na wylozenie pieniedzy.
Projekt pojdzie do kosza, ty bedziesz zly na szreka bo to on obiecal.
I tak przeleci kolejna kadencja.

W tej chwili rada walczy z prezydentem o wszystko.
Wciaz urazony po przegranych wyborach Kotulski pewnie szybciej zaglosuje zeby dopiec szrekowi niz zeby powstal stadion.

Jesli drogi Barwinu nie glosowales na Szreka w wyborach na prezydenta to powinienes teraz o stadion pytac tych na ktorych glosowales, bo w wiekszosci zasiadaja teraz na cieplutkich posadkach radnych majac na uwadze jedynie jak najdluzsze przyspawanie dupy do stolka.

 
 
 
 
~~Stalówek
ff
Wysłany: 1 Maja 2007r. 17:22  
Cytuj
faktycznie zapomniałem o zagorzałym,chociaz troche niepewnym zwolenniku budowy stadionu,Januszu Kotulskim.teraz gdy Szlęzak nic nie robi chca prawicowcy cała wine zgonic na niego.chociaz jakby chcieli to by mieli dużo do powiedzenia.a wystapienie pana Sibigi z cylku M.L.Kinga pt:''i have a dream...''.ludzie co to jest!robia wszystko na przekór shrekowi po przegranych sromotnie wyborach ''sagatowskich''.nie wiem lie jest winy w tym ze prezydenta nie było na tej waznej sesji.jesli unika rozmów z rada to też zle.tylko jesli tak dalej bedzie to bedzie chuj.wo.patrząc na rzadzacy PiS w Wawie nie mam watpliwosci po czyjej stronie jest wieksza wina.kozielewicz,sagatowska,sibiga,cisek.dwaj ostatni robia z siebie matolow.pare lat temu glosujac za obwodnica ciagnaca sie prze wykupione tereny dzialkowe teraz nagle sa przeciw.i nie chodzi mi o to ze jestem za wyburzeniem dzialek ale za puszczeniem drogi wzdłuż wału.a działka to piekna sprawa.czemu u nas ludzie sa tacu uparci.cos nie lubia Szlezaka ktory mowi to co mysli.Żak,Rzegocki teraz Kotulski.Duszyński nie pozwala piłkarzom trenowac w zimie na hali.co to ku.wa jest!

 
 
 
 
~~wedel
ff
Wysłany: 1 Maja 2007r. 20:14  
Cytuj
ja myślę że stadion by się przydał i to bardzo bo to co jest w tej chwili to wstyd. dobrze że go dopuścili wogóle do gry, a jak w przyszłym sezonie zaostrzą wymogi będzie kuku (licze na utrzymanie stalówki w 2lidze). mam taki pomysł napisać publiczną petycje do prezydenta czy rady miejskiej o budowę nowego stadionu pozbierać podpisy od ludzi np. na meczu,rynku,ulicy itp. trzeba poprostu wywrzeć na rządzących presje żeby zaczeli się tematem interesować. bo w tej chwili to mają to głęboko w dupie, a to co kotulski obiecywał to była kiełbaska przedwyborcza i ci którzy na niego głosowali niech się teraz pukną w głowę bo to samo by było gdyby został prezydentem!!
pozdro dla wszystkich mieszkańców i kibiców .

 
 
 
 
~~suawek
ff
Wysłany: 1 Maja 2007r. 22:57  
Cytuj
Witam
Od samego poczatku wiedzialem, ze na pana Kotulskiego glosu oddawac nie warto. Mimo, ze nie glosowalem, bo nie mialem mozliwosci przyjazdu do miasta na wybory, popieralem i popieram obecnego prezydenta - pana Szlezaka, bo widac, ze cos dla miasta robi. Moze stylu wypowiedzi nie ma za ciekawego, ale wazne jest to, ze mowi to co mysli bez zbednych frazesow. Licze, ze stadion zostanie unowoczesniony i ufam, ze pan Szlezak swoja obietnice spelni. Jak narazie wiekszosc "rzeczy" o ktorych mowil w kampanii wyborczej zarowno tej jak i poprzedniej, zostala przez niego spelniona. Tak wiec nic (procz Rady Miasta) nie stoi na przeszkodzie, by i obietnice dotyczaca stadionu Prezydent spelnil.
Inna kwestia jest to, ze podobno brakuje funduszy na taka inwestycje. Mam jednak nadzieje, ze jezeli w Radzie Miasta zapanuje choc czesciowa zgoda co do modernizacji stadionu uda sie owe brakujace fundusze pozyskac - na zasadzie kredytu badz ze srodkow unijnych.
Pozdrawiam

 
 
 
 
~~yhy
ff
Wysłany: 2 Maja 2007r. 14:51  
Cytuj
Siemka wszystkim ! Fajnie by bylo jakby takowy stadion w Stalowej Woli powstal umiech. Wszystko jednak zalezy od Rady....a kazdy wie jak to z nia bywa smiech2

 
 
 
 
~~Jestem Boski
ff
Wysłany: 2 Maja 2007r. 22:52  
Cytuj
Ja chce stadion !! Nowy stadion !!!

 
 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Sport »