NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Czy przywrócić karę śmierci w Polsce?, jw
~~hate eternal
ff
Wysłany: 6 Cze 2008r. 19:14  
Cytuj
Katechizm jest całkiem świeżutki, opracowany i wydany w latach dziewięćdziesiątych za czasów panowania JPII. http://www.intra(...)_P86.HTM szczególnie polecam pkt 2266 jezyk[/cytat]

Dziwi mnie takie jawne odejście od nauk papieskich. Przyznaję rację - w powołanym przez Ciebie paragrafie jest przyzwolenie na karę śmierci.
Jednak paragraf 2267 tegoż katechizmu mówi "Kiedy tożsamość i odpowiedzialność winowajcy są w pełni udowodnione, tradycyjne nauczanie Kościoła nie wyklucza zastosowania kary śmierci, jeśli jest ona jedynym dostępnym sposobem skutecznej ochrony ludzkiego życia przed niesprawiedliwym napastnikiem".
Tradycyjne nauczanie a więc niekoniecznie zgodne z najnowszymi trendami.
Zauważ, że położono nacisk na zwrot "jeśli jest ona jedynym dostępnym". Jeżeli ktoś może spędzić w więzieniu resztę życia - jest skutecznie izolowany od społeczeństwa. Rzadko kiedy po orzeczeniu taj surowych kar ktoś jest wypuszczany za dobre sprawowanie.

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Cze 2008r. 19:14  
Cytuj

 
 
 
 
~~hate eternal
ff
Wysłany: 6 Cze 2008r. 19:23  
Cytuj
CYTAT
jesteśmy tak niedoskonali emocjonalnie ,że musimy się czego9ś bać . Kodeks \"Hamburabiego\" to jest tak zrozumiałe i proste i wychowawcze1111111


Więc obyś nigdy nie trafiła przed oblicze sądu w myśl tego kodeksu.
Jeśli potrącisz nieumyślnie czyjeś dziecko i spowodujesz jego śmierć - sąd nakaże zabić Twoje.
Cegła spadnie z Twojego dachu i zabije czyjegoś męża - zabiją Twojego.
Tak działa prawo talionu zawarte w Kodeksie Hammurabiego i w starszym od niego Kodeksie Urukaginy.
Są to rozwiązania właściwe bardzo pierwotnym kulturom prawnym.

 
 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Cze 2008r. 12:20  
Cytuj
CYTAT
Dając władzy możliwość rozbierania kogoś na części prowadzisz bardzo szybko do zanegowania sensu jednostki. Nawet tej najgorszej. Bardzo łatwo wyobrazić sobie czym może się stać taka władza w Polsce, przesiąkniętej kolesiostwem i nienawiścią do wszelkich innych.


w momencie kiedy ktos morduje sam siebie neguje :] jezeli zycie jest najwyzsza wartoscia i dany osobnik je komus odbiera, znaczy ze zycie dla niego nie jest nic warte wiec dlaczego on ma byc wart cos dla mnie, po ch.. mam go ratowac czy resocjalizowac ? ;] taka osoba sama sie wykresla. I nie moge sobie wyobrazic czym moze stac sie taka wladza w polsce ;] mowimy o najciezszych przypadkach, sytuacje gdzie ktos u wladzy kogos w morderstwo wrabia i wysyla na zastrzyk to dla mnie czysta abstrakcja ;D

dalej to wszystko do jedneko wora wrzucasz :] eutanazja, z pavulonem to odwrociles kicie ogonem ;-)
dlaczego rzeznicy daja w palnik ? bo lubia ? bo okazalo sie ze jednak nie maja predyspozycji ? ;]
Tak sie sklada ze poznalem zolnierza wlasnie po takowej misji, w glowie mi sie nie miescilo ze moj rowiesnik latal w iraku, byl ranny podczas gdy ja pilem wodke na studiach ;] normalny czlowiek, narzeczona, nie pil wiecej niz ja, nie przeklinal wiecej niz ja, palil paczke fajek na imprezie, dobrze sie bawil ;] Sa zolnierze ktorzy sobie nie radza powinni otrzymywac pomoc od psychologa niestety panstwo tak o nich dba ;]

rozumiem ze lekarze nie chca przeprowadzac eutanazji, hipokrates primum non nocere te sprawy ;] ale kto powiedzial ze takiej "skorze" zastrzyk musi robic lekarz ;] niech tylko znajdzie sie czlowiek z predyspozycjami i zrobia mu tylko przyuczenie do zawodu ;]
czy osoba ktorej jakis tam organ pzreszczepiasz musi wiedziec od kogo byl pobrany ? ;] po co wazne by pasowal

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~@$%
ff
Wysłany: 8 Cze 2008r. 20:32  
Cytuj
To jest tak zawiły temat że, każde odniesienie do słów Papieży
lub podawanie przykładów z życia będzie tylko jedną z wielu cegiełek przybliżających skłanianie się jednak do ogłoszenia kary śmierci.Osobiście trudno mi samemu było podjąć taką decyzję jednak Ja jestem za taką karą ale za najcięższe przestępstwa.Typowych zwyrodnialców nie reformowalnych i nie do odratowania społecznego powinni pozbawiać życia.Przykładów w naszym życiu publicznym jest taka masa a tak mało robią sądy.Trzymać takich gości za nasze pieniądze to marnowanie naszego kraju.

 
 
 
 
~~hate eternal
ff
Wysłany: 8 Cze 2008r. 22:40  
Cytuj
w momencie kiedy ktos morduje sam siebie neguje :] jezeli zycie jest najwyzsza wartoscia i dany osobnik je komus odbiera, znaczy ze zycie dla niego nie jest nic warte wiec dlaczego on ma byc wart cos dla mnie, po ch.. mam go ratowac czy resocjalizowac ? ;] taka osoba sama sie wykresla. I nie moge sobie wyobrazic czym moze stac sie taka wladza w polsce ;] mowimy o najciezszych przypadkach, sytuacje gdzie ktos u wladzy kogos w morderstwo wrabia i wysyla na zastrzyk to dla mnie czysta abstrakcja ;D

dalej to wszystko do jedneko wora wrzucasz :] eutanazja, z pavulonem to odwrociles kicie ogonem ;-)
dlaczego rzeznicy daja w palnik ? bo lubia ? bo okazalo sie ze jednak nie maja predyspozycji ? ;]
Tak sie sklada ze poznalem zolnierza wlasnie po takowej misji, w glowie mi sie nie miescilo ze moj rowiesnik latal w iraku, byl ranny podczas gdy ja pilem wodke na studiach ;] normalny czlowiek, narzeczona, nie pil wiecej niz ja, nie przeklinal wiecej niz ja, palil paczke fajek na imprezie, dobrze sie bawil ;] Sa zolnierze ktorzy sobie nie radza powinni otrzymywac pomoc od psychologa niestety panstwo tak o nich dba ;]
Więc trafiłeś na jednego, który był na tyle silny, że nie trzeba go było przywracać społeczeństwu - a takich jest tylko 10 %. Żaden przykład.

rozumiem ze lekarze nie chca przeprowadzac eutanazji, hipokrates primum non nocere te sprawy ;]
Sorry stary, powiem to potocznym językiem - kto zabija człowieka w czasie pokoju - czy to w majestacie prawa czy nie - jest zrylcem. I predyspozycje nie mają tu nic do gadania, bo gdyby miały to nie byłoby seryjnych morderców.
ale kto powiedzial ze takiej \"skorze\" zastrzyk musi robic lekarz ;] niech tylko znajdzie sie czlowiek z predyspozycjami i zrobia mu tylko przyuczenie do zawodu ;]
Sorka, ale to już zupełnie bez smaku - nawet największy zwyrodnialec nadal jest człowiekiem a nie towarem. Gdy o tym zapomnimy - witamy w hitleryźmie i staliniźmie.
czy osoba ktorej jakis tam organ pzreszczepiasz musi wiedziec od kogo byl pobrany ? ;]
Oczywiście. Inaczej jest to bez sensu.

 
 
 
 
~~hate eternal
ff
Wysłany: 8 Cze 2008r. 22:44  
Cytuj
CYTAT
To jest tak zawiły temat że, każde odniesienie do słów Papieży
lub podawanie przykładów z życia będzie tylko jedną z wielu cegiełek przybliżających skłanianie się jednak do ogłoszenia kary śmierci.Osobiście trudno mi samemu było podjąć taką decyzję jednak Ja jestem za taką karą ale za najcięższe przestępstwa.Typowych zwyrodnialców nie reformowalnych i nie do odratowania społecznego powinni pozbawiać życia.Przykładów w naszym życiu publicznym jest taka masa a tak mało robią sądy.Trzymać takich gości za nasze pieniądze to marnowanie naszego kraju.


Więc chciałbyś, żeby te niedoskonałe sądy decydowały na podstawie niedoskonałych dowodów o czyimś życiu? Wchodzimy troszkę w paradę siłom wyższym??

 
 
 
 
~~hate eternal
ff
Wysłany: 8 Cze 2008r. 22:51  
Cytuj
[cytat]
w momencie kiedy ktos morduje sam siebie neguje :] jezeli zycie jest najwyzsza wartoscia i dany osobnik je komus odbiera, znaczy ze zycie dla niego nie jest nic warte wiec dlaczego on ma byc wart cos dla mnie, po ch.. mam go ratowac czy resocjalizowac ? ;] taka osoba sama sie wykresla. I nie moge sobie wyobrazic czym moze stac sie taka wladza w polsce ;] mowimy o najciezszych przypadkach, sytuacje gdzie ktos u wladzy kogos w morderstwo wrabia i wysyla na zastrzyk to dla mnie czysta abstrakcja ;D

A policja polityczna kręcąca wrobienie posłanki w aferę seksualno - korupcyjną? To nie Orwell, to Polska Kaczyńskich. Tak samo jak nikt nie wierzył w to, że Giertych czy Lepper będą wicepremierami.

 
 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Cze 2008r. 12:05  
Cytuj
CYTAT
Więc trafiłeś na jednego, który był na tyle silny, że nie trzeba go było przywracać społeczeństwu - a takich jest tylko 10 %. Żaden przykład.

jak to ? to dowod na to ze tacy ludzie sa, a wojsko niech mysli jak takich rekrutowac ;]
CYTAT
Sorka, ale to już zupełnie bez smaku - nawet największy zwyrodnialec nadal jest człowiekiem a nie towarem. Gdy o tym zapomnimy - witamy w hitleryźmie i staliniźmie.

to chyba do consensusu nie dojdziemy ;] Ty widzisz w takim kims czlowieka ja juz nie, a ideologia faszyzmu czy stalinizmu nie jest mi jakos bliska ;)
CYTAT
Oczywiście. Inaczej jest to bez sensu.

sam pytales czy chcialbym nere od od gwalciciela ;]
jezeli nie wiem ze to gwalciciela to co mi przeszkadza ;)
CYTAT
A policja polityczna kręcąca wrobienie posłanki w aferę seksualno - korupcyjną? To nie Orwell, to Polska Kaczyńskich. Tak samo jak nikt nie wierzył w to, że Giertych czy Lepper będą wicepremierami.

mowisz o biduli poslance sawickiej ? na ta szopke co odstawila w telewizji jest bardzo fajne okreslenie emo dzieci - zal ;] nad metodami mozna dyskutowac, ale babka zrobila z siebie ofiare moglbym to zrozumiec jakby byla samotna kolo 40 ostatni gwizdek o ile juz nie za pozno na dziecko, ale byla zamezna i ma dziecko, a zaczela se szukac mlodszego pociskacza ksiecia z bajki ;]nie mam nic przeciwko temu ze szuka ale niech ureguluje poprzedni zwiazek ;] co do premierow taka jest polityka nie ma rzeczy niemmozliwych

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~hate eternal
ff
Wysłany: 9 Cze 2008r. 20:36  
Cytuj
mowisz o biduli poslance sawickiej ? na ta szopke co odstawila w telewizji jest bardzo fajne okreslenie emo dzieci - zal ;] nad metodami mozna dyskutowac, ale babka zrobila z siebie ofiare moglbym to zrozumiec jakby byla samotna kolo 40 ostatni gwizdek o ile juz nie za pozno na dziecko, ale byla zamezna i ma dziecko, a zaczela se szukac mlodszego pociskacza ksiecia z bajki ;]nie mam nic przeciwko temu ze szuka ale niech ureguluje poprzedni zwiazek ;] co do premierow taka jest polityka nie ma rzeczy niemmozliwych [/cytat]

POsłanka Sawicka jak całe PO jest mi obojętna. Chodzi mi o sam fakt użycia służb w demokratycznym państwie prawa do... wytworzenia afery umiech Łatwo można sobie wyobrazić zatem i proces na sfingowanych dowodach i usłużnego sędziego.

 
 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Cze 2008r. 23:39  
Cytuj
mnie po czy pis tez lataja ;] co do tej prowokacji i sposobu jak ja podebrali mozna esej napisac umiech w kazdym razie wybrali najslabsze ogniwo, ogniwo peklo lapowe wzielo, a afer wole sobie nie wyobrazac ;)

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lis 2009r. 13:56  
Cytuj
część I:


część II:


A czy Ty jesteś za karą śmierci ?

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~PonuryŻniwiarz1
ff
Wysłany: 15 Lis 2009r. 14:22  
Cytuj
Nikt kto widział egzekucję na własne oczy nie zapragnie przywrócenia kary śmierci.

 
 
 
 
~~qwerty
ff
Wysłany: 15 Lis 2009r. 14:58  
Cytuj
Jest ciekawy tematneutralny
Wiecie co zabawne sie zaczyna,ciekawa informacja oraz opinie (wypierdy)które sie tu zaczna sypacneutralny
Jednym słowem po prostu swojskoneutralny

 
 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lis 2009r. 16:25  
Cytuj
CYTAT
Nikt kto widział egzekucję na własne oczy nie zapragnie przywrócenia kary śmierci.


Fajna propaganda... Jakbyś ujrzał jak mordują twoją rodzinę to zmieniłbyś zdanie.

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~BARTUŚ
ff
Wysłany: 15 Lis 2009r. 16:30  
Cytuj
Nie czytając całego reportażu uważam , że TAK!!

 
 
 
 
~~adrian
ff
Wysłany: 15 Lis 2009r. 16:37  
Cytuj
CYTAT
Katechizm jest całkiem świeżutki, opracowany i wydany w latach dziewięćdziesiątych za czasów panowania JPII. http://www.intra(...)_P86.HTM szczególnie polecam pkt 2266 jezyk


Dziwi mnie takie jawne odejście od nauk papieskich. Przyznaję rację - w powołanym przez Ciebie paragrafie jest przyzwolenie na karę śmierci.
Jednak paragraf 2267 tegoż katechizmu mówi \"Kiedy tożsamość i odpowiedzialność winowajcy są w pełni udowodnione, tradycyjne nauczanie Kościoła nie wyklucza zastosowania kary śmierci, jeśli jest ona jedynym dostępnym sposobem skutecznej ochrony ludzkiego życia przed niesprawiedliwym napastnikiem\".
Tradycyjne nauczanie a więc niekoniecznie zgodne z najnowszymi trendami.
Zauważ, że położono nacisk na zwrot \"jeśli jest ona jedynym dostępnym\". Jeżeli ktoś może spędzić w więzieniu resztę życia - jest skutecznie izolowany od społeczeństwa. Rzadko kiedy po orzeczeniu taj surowych kar ktoś jest wypuszczany za dobre sprawowanie.[/cytat]

 
 
 
 
~~Włodarz
ff
Wysłany: 15 Lis 2009r. 16:45  
Cytuj
CYTAT
Katechizm jest całkiem świeżutki, opracowany i wydany w latach dziewięćdziesiątych za czasów panowania JPII. http://www.intra(...)_P86.HTM szczególnie polecam pkt 2266 jezyk


Dziwi mnie takie jawne odejście od nauk papieskich. Przyznaję rację - w powołanym przez Ciebie paragrafie jest przyzwolenie na karę śmierci.
Jednak paragraf 2267 tegoż katechizmu mówi \"Kiedy tożsamość i odpowiedzialność winowajcy są w pełni udowodnione, tradycyjne nauczanie Kościoła nie wyklucza zastosowania kary śmierci, jeśli jest ona jedynym dostępnym sposobem skutecznej ochrony ludzkiego życia przed niesprawiedliwym napastnikiem\".
Tradycyjne nauczanie a więc niekoniecznie zgodne z najnowszymi trendami.
Zauważ, że położono nacisk na zwrot \"jeśli jest ona jedynym dostępnym\". Jeżeli ktoś może spędzić w więzieniu resztę życia - jest skutecznie izolowany od społeczeństwa. Rzadko kiedy po orzeczeniu taj surowych kar ktoś jest wypuszczany za dobre sprawowanie.[/cytat]
Oto podobny pogląd na chrzescojaństwo rodem ze stalowej woli
http://wiadomosci.onet.pl/2078333,11,senyszyn_chce_usunac_krzyze_-_zyjemy_w_panstwie_klerykalnym,item.html

 
 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lis 2009r. 18:20  
Cytuj
A mnie dziwi, że komuniści ci czerwoni, często nie wierzący są tacy wielkoduszni i zabraniają kary śmierci, bo to lewackie pomysły aby powstrzymywać karę śmierci.

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~~zyczliwy
ff
Wysłany: 15 Lis 2009r. 18:37  
Cytuj
jestem za!!
ale tylko w konkretnych przypadkach, gwałicieli i seryjnych morderóc a nie osób skazanych za prowadzenie po pijanemu czy nie płacących alimentów

 
 
 
 
~~PonuryŻniwiarz1
ff
Wysłany: 15 Lis 2009r. 19:58  
Cytuj
Nikt kto widział egzekucję na własne oczy nie zapragnie przywrócenia kary śmierci.

CYTAT
Fajna propaganda... Jakbyś ujrzał jak mordują twoją rodzinę to zmieniłbyś zdanie.


Kłania sie czytanie ze zrozumieniem.neutralny
A co to ma wspólnego z omawianym tematem wykrzyknik
Za to:
Jestem za wolnym dostępem do broni palnej zarówno tej krótkiej jak i długiejneutralny
Jestem za wolnym dostępem do informacji i wymianą doświadczeńneutralny
Jestem zwolennikiem wolnoci mediów i wolnoci userów na forach a tu na tym komercyjnym portalu sie ja ogranicza.

 
 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lis 2009r. 22:02  
Cytuj
CYTAT
Nikt kto widział egzekucję na własne oczy nie zapragnie przywrócenia kary śmierci.


CYTAT
Fajna propaganda... Jakbyś ujrzał jak mordują twoją rodzinę to zmieniłbyś zdanie.


CYTAT
Kłania sie czytanie ze zrozumieniem.neutralny
A co to ma wspólnego z omawianym tematem wykrzyknik
Za to:
Jestem za wolnym dostępem do broni palnej zarówno tej krótkiej jak i długiejneutralny
Jestem za wolnym dostępem do informacji i wymianą doświadczeńneutralny
Jestem zwolennikiem wolnoci mediów i wolnoci userów na forach a tu na tym komercyjnym portalu sie ja ogranicza.


Najmocniej przepraszam. Tak to jest, jak szybko przewija się tematy.. zareagowałem impulsywnie, najmocniej przepraszam mój błąd sciana.

Zgadzam się także z powyższym co napisałeś.

Pozdrawiam ok

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 15 Lis 2009r. 22:08  
Cytuj
A Ja bym proponowal kare smierci nie na bandytach tylko na oszustach co oszukuja na grube miliony. Bo takich oszustow to nie rusza czyjesc cierpienie. Ostatnio zatrzymali kolesiowke to wplacila 600tys zl kaucji. Czyli dla takiej kasa sie nie liczy ani czyjas szkoda.

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~radek
ff
Wysłany: 15 Lis 2009r. 22:41  
Cytuj
CYTAT
A mnie dziwi, że komuniści ci czerwoni, często nie wierzący są tacy wielkoduszni i zabraniają kary śmierci, bo to lewackie pomysły aby powstrzymywać karę śmierci.

akurat aby znosic kare smierci zabiegaly najwieksze umysly prawne 18 i 19 wieku

 
 
 
 
~~radek
ff
Wysłany: 15 Lis 2009r. 22:42  
Cytuj
CYTAT
jestem za!!
ale tylko w konkretnych przypadkach, gwałicieli i seryjnych morderóc a nie osób skazanych za prowadzenie po pijanemu czy nie płacących alimentów

przeciez taki pijak to tez jest zabojca, dlatego najlepiej go zabic profilaktycznie

 
 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »