NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Router,
~~adammm
ff
Wysłany: 12 Cze 2008r. 08:21  
Cytuj
Czy możliwe jest podłączenie 2 kompóterów do tej samej sieci, chodzi mi o jeden stały internet a drugi bezprzewodowy-przez router ?

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Cze 2008r. 08:21  
Cytuj

 
 
 
 
~~gykon
ff
Wysłany: 12 Cze 2008r. 10:46  
Cytuj
Tak możliwe nie ma problemu.

 
 
 
 
~~grrrrr
ff
Wysłany: 13 Cze 2008r. 20:07  
Cytuj
podobno stella blokuje takie cos, ale niejestem pewien.

 
 
 
 
~~dlink
ff
Wysłany: 13 Cze 2008r. 20:09  
Cytuj
jezeli masz neta ze stelli to musisz isc do nich zeby ci przypisali adres sieciowy routera, Stella daje Ci dana predkosc i ich to nie obchodzi na ile kompów bedziesz dzielil, byle tylko w domuumiech

 
 
 
 
~~1234
ff
Wysłany: 13 Cze 2008r. 22:32  
Cytuj
nic nie trzeba zgłaszac wystarczy ustawic IP na statyczny

 
 
 
 
~~tryty
ff
Wysłany: 13 Cze 2008r. 22:34  
Cytuj
jak oni dopisuja po macu karty sieciowej

 
 
 
 
~~francuz
ff
Wysłany: 13 Cze 2008r. 23:31  
Cytuj
taa a router ma coś takiego jak "MAC adress cloning" = możliwość zdefiniowania dowolnego adresu MAC dla portu WAN

Pozdrawiam

 
 
 
 
~~traffka
ff
Wysłany: 18 Cze 2008r. 21:54  
Cytuj
Mam internet z Diany,zamierzam kupić routera do laptopa,poradzcie gdzie kupić,jaki i co dalej,bo nie znam się na tym kompletnie.

 
 
 
 
~~D-Link
ff
Wysłany: 18 Cze 2008r. 22:02  
Cytuj
polecam do D-link'a,

 
 
 
 
~~rafalito
ff
Wysłany: 18 Cze 2008r. 22:22  
Cytuj
Na wielu forach dotyczących sieci wifi itp odradzają produkty d-link. Ja używam od chyba 2 lub 3 lat routera tej firmy i owszem na początku miałem problem gdyż sprzęt pochodził z USA ale rozwiązaniem był zakup oryginalnego zasilacza do d-linka i problem zwiech zniknął. Ostatnio instalowałem netgeara (pod kablówkę i neostradę) - wyglądają ślicznie ale antenka jest na stałe, choć chodzą niezawodnie, podobnie jak Asmaxy, które jednak mają odkręcaną antenkę. Jeśli fundusz jest nieco większy to chyba świetnym rozwiązaniem jest Linksys - stabilny i nie sprawiający kłopotu, przeważnie z dwiema antenami.
Osobna sprawa to wybór standardu w jakim ma pracować urządzenie, tzn b, g czy n - w zależności od posiadanej karty w laptopie czy innym urządzeniu będącym podłączonym do routera.

 
 
 
 
~~p2p
ff
Wysłany: 18 Cze 2008r. 22:28  
Cytuj
ja mam juz 2 lata d-linka w standardzie b smiech2 i nie narzekam, ani razu sie nawet nie zawiesil, a d-link to renomowana firma

 
 
 
 
~~jarekkk
ff
Wysłany: 19 Cze 2008r. 10:52  
Cytuj
a ja mam Stelle. a router to Mode Co MC-418a
ALE NIESTETY NIEPOTRAFIE PODŁĄCZYĆ GO DO LAPTOPA ..

 
 
 
 
~~d-link
ff
Wysłany: 19 Cze 2008r. 10:56  
Cytuj
bo najprawdopodobniej w stelli musza ci przypisac adres mac routera albo cos zle skonfigurowales

 
 
 
 
~~komp
ff
Wysłany: 19 Cze 2008r. 17:04  
Cytuj
musisz sobie ustawic statyczne IP na routerze oraz zmienic adres mac routera zeby mial adres karty sieciowej tej która jest zarejestrowana w stelli

 
 
 
 
~~ sk8st. wola
ff
Wysłany: 19 Cze 2008r. 20:00  
Cytuj
taa. bo niektórzy wiedzą jak to zrobić ...

 
 
 
 
~~komp
ff
Wysłany: 20 Cze 2008r. 06:14  
Cytuj
a instrukcja jest od czego ??

 
 
 
 
~~hnghgfhh
ff
Wysłany: 20 Cze 2008r. 08:26  
Cytuj
instrukcja jest prosta jak budowa cepa ..
no sory. Nie ma routerów do Visty. więc podobno ma działac jak do XP. a instrukcja ..good

 
 
 
 
~~MARIOLA
ff
Wysłany: 14 Lis 2008r. 23:56  
Cytuj
Moi drodzy a ja mam taki problem mieszkam na domkach mam internet z diany podpiety do komputera stacjonarnego ale corcia zakupila sobie laptop a pokoj ma na gorze a podpiety stacjonarny komputer jest na dole.Mam takie pytanie jaki router kupic zeby laptop łaczyl sie przez wi-fi.Przegladałam allegro ale ja tam niewiem o co w tym chodzi,jak mozecie to podajcie jaki model zakupic aby to dzialalo,a w lecie tez w ogrodzie bym sobie posiedziala i na stalowe miasto spogladała.Z góry serdecznie dziekuje i pozdrawiam.

 
 
 
 
~~Edzio
ff
Wysłany: 15 Lis 2008r. 00:13  
Cytuj
D-link DI 524 albo Linksys z wi-fi oczywiście ;) Konfiguracja prosta jak budowa cepa, jak to już ktoś pisał...

 
 
 
 
~~edek
ff
Wysłany: 15 Lis 2008r. 00:34  
Cytuj
Ja polecam TP-Link WR-340GD. Niedrogi router, idealny pod kablówkę.
Co do Stelli, to nie wiem, co to za zabezpieczenia mają, ale static IP i klonowanie MAC nic nie daje, dopiero po telefonie do nich, puszczają. I wtedy już nie potrzebne jest klonowanie.

 
 
 
 
~~rst
ff
Wysłany: 15 Lis 2008r. 00:35  
Cytuj
A jak juz skonfigurujecie sobie tego routerka, to zabezpieczcie sobie siecumiech mieszkam w bloku i tu jest pare osob z niezabezpieczona sieciaumiech

 
 
 
 
~~staszek
ff
Wysłany: 15 Lis 2008r. 00:40  
Cytuj
Mialem swego czasu internet ze Stelli,ale zaopatrzylem sie w router D-Link'a skonfigurowalem i chodzilo wszystko ok, i nic nie zglaszalem chociaz mowili mi znajomi, ze trzeba to zglosic umiech

 
 
 
 
~~MARIOLA
ff
Wysłany: 15 Lis 2008r. 08:47  
Cytuj
CYTAT
Ja polecam TP-Link WR-340GD. Niedrogi router, idealny pod kablówkę.
Co do Stelli, to nie wiem, co to za zabezpieczenia mają, ale static IP i klonowanie MAC nic nie daje, dopiero po telefonie do nich, puszczają. I wtedy już nie potrzebne jest klonowanie.
panie Edku znalazłam tylko na allegro TP-Link TL-WR340G bez tego D na koncu to taki bedzie sie nadawal pomózcie bo nie jestem pewna do konca niech ktos odpisze kto sie zna na tym.Dziekuje

 
 
 
 
~~edek
ff
Wysłany: 15 Lis 2008r. 12:54  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Ja polecam TP-Link WR-340GD. Niedrogi router, idealny pod kablówkę.
Co do Stelli, to nie wiem, co to za zabezpieczenia mają, ale static IP i klonowanie MAC nic nie daje, dopiero po telefonie do nich, puszczają. I wtedy już nie potrzebne jest klonowanie.
panie Edku znalazłam tylko na allegro TP-Link TL-WR340G bez tego D na koncu to taki bedzie sie nadawal pomózcie bo nie jestem pewna do konca niech ktos odpisze kto sie zna na tym.Dziekuje


Tak, cała seria WR routerów TP-Link jest przeznaczona do min. kablówek, modemów kablowych. Nie mają wbudowanych modemów, wieć neostrady już nie podłączy do nich, ale do kablówek i neta po LANie jak najbardziej.

 
 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »