NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 »
Protest antykościelny, protest !!!!
Posty: 8
Dołączył: 3 Maja 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Cze 2008r. 11:17  
Cytuj
Pokornie proszę o umożliwienie mi wyspania się w niedziele w godzinach wczesnoporannych, tudzież późnoporannych. Jako mieszkaniec bloku na Jana Pawła II jestem mimowolnym uczetstnikiem wszytkich uroczystości religijnych, które są niepotrzebnie i zbyt mocno nagłaśniane.

Zasadniczno, nie mam nic przeciwko mszom katolickim, ale na litość boską, nie w jedyny dzień w który mogę się wyspać. Nie chcę już słuchać pieśni religijnych ani darcia się sług bożych (jakby ich żywcem obdzierano ze skóry) Dzisiejsze msze obsazone były przez wyjątkowego krzykacza. Dość tego, protestuję!!!!

Proponuję wyłączyć zewnętrzne głośniki. Nie jest to konieczne. Kto chce uczestniczyć we mszy, może to robić wewnątrz kościoła. Miejsca jest dosyć.

Pan Bóg pracował sześć dni, a siódmego odpoczął. Mnie nie dane jest odpocząć nawet w jedyny, wolny dzień.

PROTESTUJĘ !!!!

Błażej

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Cze 2008r. 11:17  
Cytuj

 
 
 
 
~~wielki kutas
ff
Wysłany: 15 Cze 2008r. 11:33  
Cytuj

 
 
 
 
~~wielki kutas
ff
Wysłany: 15 Cze 2008r. 11:35  
Cytuj
SLD zaostrza kurs wobec kościoła

Ochrona prawna dla ateistów, usunięcie symboli religijnych z urzędów, refundowanie antykoncepcji i ułatwienie aborcji - wylicza nowe plany SLD tygodnik "Newsweek", który dotarł do dokumentów programowych partii.

Politycy SLD przygotowali na niedawny kongres partii propozycje uchwał. Jednak części z nich nie zaprezentowano na zjeździe.

"Newsweek" cytuje jeden z projektów: "Żądamy usunięcia symboli religijnych z lokali urzędowych - siedzib organów władzy publicznej: z sal posiedzeń plenarnych Sejmu i Senatu oraz organów samorządu terytorialnego. Domagamy się także usunięcia elementów katolickich z ceremoniału państwowego, a zwłaszcza z ceremoniału wojskowego."

Z armii, policji, Straży Granicznej i Służby Celnej mieliby zniknąć, zgodnie z planami SLD, kapelani.

To nie koniec, urzędnicy wszystkich szczebli, także premier i prezydent, nie powinni zdaniem SLD "oficjalnie, w sposób ostentacyjny, uczestniczyć w uroczystościach religijnych", a szkoły nie powinny organizować lekcji religii, a jedynie "umożliwiać" wierzącym uczniom uczestnictwo w nich, pisze "Newsweek".

Szef partii Grzegorz Napieralski ma też w planach odebranie księżom przywilejów podatkowych, które są "źródłem niewymiernych strat dla budżetu państwa".

W swojej nowej linii programowej SLD ma też bardziej zdecydowanie walczyć o prawa kobiet. Partia będzie postulować wprowadzenie parytetów na listach wyborczych oraz "prawa do refundacji antykoncepcji i zapłodnienia in-vitro, edukacji seksualnej, aborcji".

- Historia 14-latki terroryzowanej przez fundamentalistów religijnych pokazuje, że ustawa aborcyjna musi zostać zmieniona - mówi "Newsweekowi" Napieralski.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,5314228,SLD_zaostrza_kurs_wobec_kosciola.html


Głosujcie zatem na SLD umiech

 
 
 
 
~~xAx
ff
Wysłany: 15 Cze 2008r. 11:40  
Cytuj
Mieszkam na ul. Popieluszki, na przeciwko kosciola, do ktorego nie chodze. Jednak nie przeszkadzaja mi te msze. Dla nas niepotrzebne, jednak dla znacznej wiekoszci sa potrzebne skoro uczeszczaja na nie z samego rana. Zamiast bezsensownie protestowac i wylewac zale, idz i pogadaj z proboszczem. Tak na marginesie, mamy demokracje. Ludzie zapomnieli, ze wiekszosc ma wladze, i denerwuje mnie gdy garstka ludzi chce rzadzic wiekszoscia.

 
 
 
 
Posty: 8
Dołączył: 3 Maja 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Cze 2008r. 11:47  
Cytuj
CYTAT
Mieszkam na ul. Popieluszki, na przeciwko kosciola, do ktorego nie chodze. Jednak nie przeszkadzaja mi te msze. Dla nas niepotrzebne, jednak dla znacznej wiekoszci sa potrzebne skoro uczeszczaja na nie z samego rana. Zamiast bezsensownie protestowac i wylewac zale, idz i pogadaj z proboszczem. Tak na marginesie, mamy demokracje. Ludzie zapomnieli, ze wiekszosc ma wladze, i denerwuje mnie gdy garstka ludzi chce rzadzic wiekszoscia.


Nie sądzę, że w porannych mszach uczestniczy większość, wydaje mi się, że jest odwrotnie. Tak jak napisałem, kto chce uczestniczyć we mszy, może wejść do kościoła. Przecież nikomu to nie przeszkadza. Mnie, mimo demokracji przeszkadzają śpiewy i krzyki słyszalne na dwie ulice.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~poster
ff
Wysłany: 15 Cze 2008r. 11:49  
Cytuj
CYTAT
Mieszkam na ul. Popieluszki, na przeciwko kosciola, do ktorego nie chodze. Jednak nie przeszkadzaja mi te msze. Dla nas niepotrzebne, jednak dla znacznej wiekoszci sa potrzebne skoro uczeszczaja na nie z samego rana. Zamiast bezsensownie protestowac i wylewac zale, idz i pogadaj z proboszczem. Tak na marginesie, mamy demokracje. Ludzie zapomnieli, ze wiekszosc ma wladze, i denerwuje mnie gdy garstka ludzi chce rzadzic wiekszoscia.


Demokracja to przede wszystkim poszanowanie praw mniejszości. To, o czym piszesz to tyrania.

 
 
 
 
~~Memory
ff
Wysłany: 15 Cze 2008r. 11:50  
Cytuj
I znów dyżurny komuch uaktywnia swoje plucie i szczucie. Nie może wytrzymać w swojej beznadziei i pustce. Nie może znieść ludzkiej radości i entuzjazmu, szczęścia i pokoju ludzi. Ale to wszystko na własne życzenie. Przecież nikt nie kazał mu być komuchem. Sam wybrał, sam ponosi za to odpowiedzialność, sam doświadcza fatalnych skutków swojego wyboru.

 
 
 
 
~~Dem
ff
Wysłany: 15 Cze 2008r. 11:53  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Mieszkam na ul. Popieluszki, na przeciwko kosciola, do ktorego nie chodze. Jednak nie przeszkadzaja mi te msze. Dla nas niepotrzebne, jednak dla znacznej wiekoszci sa potrzebne skoro uczeszczaja na nie z samego rana. Zamiast bezsensownie protestowac i wylewac zale, idz i pogadaj z proboszczem. Tak na marginesie, mamy demokracje. Ludzie zapomnieli, ze wiekszosc ma wladze, i denerwuje mnie gdy garstka ludzi chce rzadzic wiekszoscia.


Demokracja to przede wszystkim poszanowanie praw mniejszości. To, o czym piszesz to tyrania.



Czy wobec tego Tusk i ta cała Porażka Obywatelska to demokraci? Przecież oni w ogóle nie liczą się ze zdaniem opozycyjnej mniejszości. Sam odpowiedziałeś na pytanie, czy w Polsce jest demokracja, czy totalitarna tuskoracja.

 
 
 
 
~~marianka
ff
Wysłany: 15 Cze 2008r. 11:53  
Cytuj
Zaiste, wielką sztuką jest czytanie tekstu ze zrozumieniem!
Autor postu nie napisał o tym, że przeszkadzają mu msze. Napisał o hałasie, o dzwonach, o krzykach i o swoim pragnieniu wyspania się. Czy to tak trudno zrozumieć ?? Czy nie można modlić się w ciszy, spokoju, skupieniu ?? Kiedy ja się chcę pomodlić, robię to właśnie w ten sposób ! Nie potrzebny jest do tego hałas, wręcz przeszkadza...
Nie chodzi tutaj o krucjatę przeciwko kościołowi, chodzi o zwyczajne zrozumienie.
Tam gdzie mieszkam, też bardzo blisko jest kościół. I też na początku msze były nagłaśniane. Wystarczyło kilka próśb mieszkańców osiedla i już jest cisza. Dało się ? Dało !
Tutaj prośby nie działają od lat....
Czyż słowo boże nie może być wypowiedziane ciszej? Pan Jezus nie potrzebował głośników.
Brakuje po prostu chęci porozumienia...
Szkoda !
Pozdrawiam.

 
 
 
 
Posty: 8
Dołączył: 3 Maja 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Cze 2008r. 12:02  
Cytuj
CYTAT
I znów dyżurny komuch uaktywnia swoje plucie i szczucie. Nie może wytrzymać w swojej beznadziei i pustce. Nie może znieść ludzkiej radości i entuzjazmu, szczęścia i pokoju ludzi. Ale to wszystko na własne życzenie. Przecież nikt nie kazał mu być komuchem. Sam wybrał, sam ponosi za to odpowiedzialność, sam doświadcza fatalnych skutków swojego wyboru.


Ja mam się tak do komucha jak Ty do chrześcijańskiej tolerancji i miłości bliźniego. Nie mieszajcie do tego komuchów, Tuska ani nikogo innego z tej całej bandy. Chodzi o co innego. O cisze i spokój w niedzielę rano, jeśli ktoś dalej nie rozumie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8
Dołączył: 3 Maja 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Cze 2008r. 12:02  
Cytuj
CYTAT
I znów dyżurny komuch uaktywnia swoje plucie i szczucie. Nie może wytrzymać w swojej beznadziei i pustce. Nie może znieść ludzkiej radości i entuzjazmu, szczęścia i pokoju ludzi. Ale to wszystko na własne życzenie. Przecież nikt nie kazał mu być komuchem. Sam wybrał, sam ponosi za to odpowiedzialność, sam doświadcza fatalnych skutków swojego wyboru.


Ja mam się tak do komucha jak Ty do chrześcijańskiej tolerancji i miłości bliźniego. Nie mieszajcie do tego komuchów, Tuska ani nikogo innego z tej całej bandy. Chodzi o co innego. O cisze i spokój w niedzielę rano, jeśli ktoś dalej nie rozumie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~Edzio
ff
Wysłany: 15 Cze 2008r. 12:02  
Cytuj
Śfiente słowa. A co do SLD - już nieraz pokazało, że potrafi pluć na kler w czasie, kiedy nie są w rządzie. Jak się ich wybrało to włazili w dupę klerykałom jak cała reszta. Pewnie się bali ekskomuniki albo raczej tego, że w łapach czarnych mogą znaleźć się jakieś papiery na ichnią działalność "narodowo-wyzwoleńczą".
Edzio

 
 
 
 
~~wielki kutas
ff
Wysłany: 15 Cze 2008r. 12:04  
Cytuj
CYTAT
Czy wobec tego Tusk i ta cała Porażka Obywatelska to demokraci? Przecież oni w ogóle nie liczą się ze zdaniem opozycyjnej mniejszości. Sam odpowiedziałeś na pytanie, czy w Polsce jest demokracja, czy totalitarna tuskoracja.


A co to za różnica, czy tyrania tuskowa czy watykańska? Jedno i drugie jest fatalne.
Ludzie, zrozumcie, że wolność polega na tym, żeby każdy robił swoje, z poszanowaniem praw osób trzecich. Jeśli kiedyś komuniści nie szanowali, dziś tuskomatołki czy kościół nie szanują, to ja mam tego nie krytykować?

 
 
 
 
Posty: 8
Dołączył: 3 Maja 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Cze 2008r. 12:47  
Cytuj
Protest uznaję za udany. Msza na 12:00 odbywa się już bez nagłośnienia umiech)
Ciekawe jak będzie w przyszłym tygodniu...
Może chodzi o to, żeby wszystkich obudzić o dziewiątej..?

Błażej

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~wielki kutas
ff
Wysłany: 15 Cze 2008r. 12:52  
Cytuj

 
 
 
 
~~Zakser
ff
Wysłany: 15 Cze 2008r. 14:15  
Cytuj
CYTAT
Protest uznaję za udany. Msza na 12:00 odbywa się już bez nagłośnienia umiech)
Ciekawe jak będzie w przyszłym tygodniu...
Może chodzi o to, żeby wszystkich obudzić o dziewiątej..?

Błażej


Z ideologii komunistycznej wynika, że protest powinien przebiegać na przechodzeniu przez ulicę na czerwonym świetle. To przecież ulubiony i jedynie słuszny kolor komuchów. Zatem, komuno, bądź zwarta i gotowa do protestu. Zwieraj szeregi, bo imprializm amerykńcki czyha. Wróg nie śpi, chcąc zniszczyć Twoją przyjaźń z bratnim Związkiem Socjalistycznych Republik Radzieckich. Komuno, socjalizm wymaga ofiar i poświęcenia. Ruszaj zatem na czerwonym świetle przez stalowowolskie ulice. Komuno, zdaj egzamin z politycznej poprawności, nie zawiedź klasowego społeczeństwa. Komuno, protestuj, ruszaj do ostatniego, konwulsyjnego boju. Ruszaj do protestu, bo Twoje poparcie społeczne spadło już poniżej progu wyborczego. Komuno, protestuj, ratuj honor sowieckich i polskich katów narodu.

 
 
 
 
~~takajedna
ff
Wysłany: 15 Cze 2008r. 22:01  
Cytuj
umiech
Czyś Ty się z choinki urwał?? Kto tu pisze o komunie ?? Spróbuj się wyspać przy takim hałasie !
Obojętnie o czym się pisze, zawsze ktoś wyjeżdża z tą komuną ??
Facet chce trochę spokoju w niedzielę rano, a tu ten z komuną!
Luuuuuudzie, przestańcie jakieś tam swoje frustracje wylewać w obojętnie jakim temacie !
Napisałby kto, że pies szczeka, komuna, pis, po. Wszystko by było !
Idź daj na mszę i odkup swoją marną duszę i proś Pana Boga aby dał Ci trochę zdrowia, bo na rozum nie ma już co liczyć.
Do Pana piszę, Panie Zakser !
zdziwiony

 
 
 
 
~~kajko
ff
Wysłany: 16 Cze 2008r. 02:52  
Cytuj
Komunistom wszystko kojarzyło się z imperializmem i zgnilizną kapitalistyczną: literatura, muzyka, teatr, sport, sex, społeczeństwo obywatelskie, indywidualizm, długie włosy, kaczor Donald itd.

Teraz 19-lat po zgonie PRL-lu, najbardziej zagorzałym zwolennikom PiS-u, tak jak ówczesnym zwolennikom walki klas i dialektyki historycznej, wszystko kojarzy się z komuną. Widzą na każdym kroku spiski komunistyczne i dywersję światopoglądową, mające na celu przywrócenie Polsce komunistycznego oblicza. Ma to się dokonać, chyba, przy bratniej pomocy Kuby i Korei Północnej.
Jest w tym tyle sensu co w stwierdzeniu, że za wszystkim stoją Krzyżacy, którzy zeszli do konspiracji i ciągle mszczą się za porażkę pod Grunwaldem i Hołd Pruski. Pewnie wielu mieszkańców Podkarpacia by to kupiło, gdyby poddać to pewnym zabiegom techniki propagandowej. Ciekawych osobowości to tu nie brakuje, ze skłonnościami do paranoi i wrodzonym kretynizmem dziedziczonym od pokoleń.

Jedni i drudzy w zasadzie niczym się od siebie nie różnią, wyryty w mózgu pewien prosty schemat, do którego wszystko pasuje i się doskonale potwierdza. Ktoś się męczy przy dyskotekowym nagłośnieniu kościelnym i o tym mówi, to na pewno komunista, inne wyjaśnienie jest nie możliwe, jest krypto komunistyczne, maskujące tylko nienawiść do kościoła, bo komuniści wysycają nienawiść do wiary z mlekiem matki, a w ich żyłach płynie wódka , nie krew.

Czy ty głupi czy z Podkarpacia? Nie wiele w tym pytaniu złośliwości i przesady, można te dwa pojęcia traktować jako synonimy.

 
 
 
 
~~1234
ff
Wysłany: 16 Cze 2008r. 06:05  
Cytuj
Panie "tryk" - Błażeju, jeżeli chce pan oderwać sie od cywilizacji to proszę sie wyprowadzić z miasta, ostatnio pisali w gazetach, że odkryto w Amazoni gdzie nie dotarła jescze cywilizacja, ŻEGNAM

 
 
 
 
~~1234
ff
Wysłany: 16 Cze 2008r. 06:06  
Cytuj
Panie \"tryk\" - Błażeju, jeżeli chce pan oderwać sie od cywilizacji to proszę sie wyprowadzić z miasta, ostatnio pisali w gazetach, że odkryto w Amazoni plemie, gdzie nie dotarła jescze cywilizacja, ŻEGNAM

 
 
 
 
~~Berkontik
ff
Wysłany: 16 Cze 2008r. 07:43  
Cytuj
CYTAT
umiech
Czyś Ty się z choinki urwał?? Kto tu pisze o komunie ?? Spróbuj się wyspać przy takim hałasie !
Obojętnie o czym się pisze, zawsze ktoś wyjeżdża z tą komuną ??
Facet chce trochę spokoju w niedzielę rano, a tu ten z komuną!
Luuuuuudzie, przestańcie jakieś tam swoje frustracje wylewać w obojętnie jakim temacie !
Napisałby kto, że pies szczeka, komuna, pis, po. Wszystko by było !
Idź daj na mszę i odkup swoją marną duszę i proś Pana Boga aby dał Ci trochę zdrowia, bo na rozum nie ma już co liczyć.
Do Pana piszę, Panie Zakser !
zdziwiony



Co niektórzy pochowali skrzętnie komunistyczne legitymacje, strosząc się teraz w niebieskie piórka. Ale komusze myślenie pozostało i teraz piszą na forum o protestach antykościelnych. Teraz wielu z nich judzi i szydzi w Internecie, czego tu mamy przykład. Zajęliby się sadzeniem kwiatków, to by było pożyteczniejsze. Ale oni patrzą jak w obrazek w wodza Napieralskiego, mającego betonowy umysł. I potem podlotki wymyślają na forum protesty. To jest komuszenie bez legitymacji. Wstyd na całą Polskę, wstyd na cały świat. Pamelo, zaśpiewaj na pożegnanie chłopcom z komuszego puebla.

 
 
 
 
~~hate eternal
ff
Wysłany: 16 Cze 2008r. 20:16  
Cytuj
Co niektórzy pochowali skrzętnie komunistyczne legitymacje, strosząc się teraz w niebieskie piórka. Ale komusze myślenie pozostało i teraz piszą na forum o protestach antykościelnych. Teraz wielu z nich judzi i szydzi w Internecie, czego tu mamy przykład. Zajęliby się sadzeniem kwiatków, to by było pożyteczniejsze. Ale oni patrzą jak w obrazek w wodza Napieralskiego, mającego betonowy umysł. I potem podlotki wymyślają na forum protesty. To jest komuszenie bez legitymacji. Wstyd na całą Polskę, wstyd na cały świat. Pamelo, zaśpiewaj na pożegnanie chłopcom z komuszego puebla.[/cytat]


A ci co te legitymacje tak skrzętnie pochowali to politycy prawicy - kiedyś pierwsi sekretarze a teraz ministranci.
Ty masz za to umysł otwarty - wierzysz w dogmatyzm i wspierasz instytucję, która do tej pory nie rozumie, że Ziemia nie jest płaska buahahahahaha.
Idź do domu, wyłącz neta, bo średniowiecze się skończyło umiech
Poza tym sprawdź w słowniku co znaczy słowo komunista - nudzicie mnie z tą swoją nowomową rodem z IPN.

 
 
 
 
~~Antlew
ff
Wysłany: 16 Cze 2008r. 21:34  
Cytuj
Co niektórych bardzo uwiera rodowód formacji, którą tak tutaj zagrzewają do boju. Nawet nie w smak im są badania prowadzone przez Instytut Pamięci Narodowej. Teraz krzyczą, że się nudzą na wieść o rozrywkach serwowanych narodowi polskiemu przez prosowiecką lewicę. To ta komusza lewica mordowała najwspanialszych ludzi w podziemiach i bunkrach po wyrokach kapturowych sądów. Tak zginęła na przykład niespełna 18-letnia Inka. Kwiat Polski niszczyli w imię przypodobania się Moskwie. Dlatego pisanie na forum "lewico do boju" jest pluciem Polsce i Polakom w twarz. Dlatego przed komuszeniem, które tak podoba się nawet niektórym podlotkom, trzeba każdego przestrzegać. Dość komuszenia na forum. Sztandar wyprowadzić. Niech sobie go trzyma prezio Kwaśniewski, PZPR-owski aparatczyk.

 
 
 
 
~~hate eternal
ff
Wysłany: 16 Cze 2008r. 23:09  
Cytuj
CYTAT
Co niektórych bardzo uwiera rodowód formacji, którą tak tutaj zagrzewają do boju. Nawet nie w smak im są badania prowadzone przez Instytut Pamięci Narodowej. Teraz krzyczą, że się nudzą na wieść o rozrywkach serwowanych narodowi polskiemu przez prosowiecką lewicę. To ta komusza lewica mordowała najwspanialszych ludzi w podziemiach i bunkrach po wyrokach kapturowych sądów. Tak zginęła na przykład niespełna 18-letnia Inka. Kwiat Polski niszczyli w imię przypodobania się Moskwie. Dlatego pisanie na forum \"lewico do boju\" jest pluciem Polsce i Polakom w twarz. Dlatego przed komuszeniem, które tak podoba się nawet niektórym podlotkom, trzeba każdego przestrzegać. Dość komuszenia na forum. Sztandar wyprowadzić. Niech sobie go trzyma prezio Kwaśniewski, PZPR-owski aparatczyk.


Hm, zapraszamy do poradni zdrowia psychicznego. Tam Cię chętnie wysłuchają.
Faktycznie, za PRL strasznie źle tak było, że 95 % katolików było, kościoły się budowało, seminariów nie zamykano.
Były i tragedie - a czy teraz takich nie mamy?? Ot choćby Blida.
Zaszczuta przez ultrakatolików z PiS.
A Polska i Polacy to też Lewica - to Marchlewski, Kuźnica i masa innych inicjatyw. Nie będę Ci pisał o gwiazdach prawicy, bo większość z nich to dość podejrzane typy.

 
 
 
 
~~hate eternal
ff
Wysłany: 16 Cze 2008r. 23:12  
Cytuj
No coś ten polski kler faktycznie nie ma względów u Najwyższego...
Mimo poświęcenia odpadliśmy, a tacy np. Turcy muzułmanie czy Holendrzy ateusze przeszli bez problemu... smiech2

 
 
 
 
1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »