NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Internet z MKNET,
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2008r. 15:17  
Cytuj
Czy ktoś wie jak się ma jakościowo internet z firmy MKNET?
Potrzebuję założyć, a tam gdzie mieszkam pozostaje tylko radiówka (jak się nie ma linii TP).
Wiem, że można sobie zamówić instalację z tzw. Acces Pointem, czyli z mocniejszym sygnałem, ale nie znam jeszcze opinii na temat tej firmy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2008r. 15:17  
Cytuj

 
 
 
 
~~d-link
ff
Wysłany: 19 Cze 2008r. 15:48  
Cytuj
instalacja z tzw mocniejszym sygnalem to nie jest "tzw access poin" kto Ci takich glupot nagadal?

 
 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2008r. 15:56  
Cytuj
Telefonicznie osoba z MKNET, jest to również napisane na stronie MKNET.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2008r. 15:58  
Cytuj
Też mi coś tutaj nie gra, ale na sieciach bezprzewodowych nie znam się za bardzo, więc próbuję się nie mądrzyć

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~d-link
ff
Wysłany: 19 Cze 2008r. 16:16  
Cytuj
wiesz echelon, z radiowka to jest tak jak telewizja naziemna, jeżeli nie masz wzmacniacza to nie bedziesz mial mocniejszego sygnalu, im chodzi o to że dają ci mocniejszą antene ( wiecej db) no i majac takiego acces pointa mozesz neta albo kablem albo bezprzewodowo na wiecej kompow rozdzielic, a takie glupoty o silniejszym sygnale to glupoty kazdaja, no ale coz ... To jest reklama, a reklamy wlasnie takie sa ...

 
 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Cze 2008r. 16:21  
Cytuj
Też podejrzewałem, że chodzi o coś w rodzaju anteny z lepszym wzmacniaczem. Ciekaw tylko jestem jak to się w praktyce sprawuje, nie mam zamiaru ściągać ton filmów, ale chodzi mi o to żeby kilkadziesiąt mega nie ściągać przez 3 dni, a bardziej rozbudowane strony nie ładowały przez 5 minut.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~asd
ff
Wysłany: 19 Cze 2008r. 16:23  
Cytuj
MKNET mialem i nie polecam w zadnym wypadku. teraz mam COVERNET i jest OK, a co do radiowek dzialaja poprawnie jezeli siec bezprzewodowa zrobiona jest na dobrym sprzecie pozdr

 
 
 
 
~~d-link
ff
Wysłany: 19 Cze 2008r. 16:28  
Cytuj
zalezy od dostawcy, mialem z MTM-INFO, szkoda gadać co to za firma, zrezygnowałem z radiówki, ale jak jest dobrze zrobiona nie jest podpiete 200 osob do jednego nadajnika to dziala bez zarzutow

 
 
 
 
~~nie polecam
ff
Wysłany: 19 Cze 2008r. 16:33  
Cytuj
mknet zaponij o tym lepiej bys wyszedl przynoszac sobie neta we wiaderku z krakowa ;)

 
 
 
 
~~bnnn
ff
Wysłany: 19 Cze 2008r. 18:13  
Cytuj
a ja tam mknet polecam :-)

 
 
 
 
~~sssss
ff
Wysłany: 19 Cze 2008r. 19:58  
Cytuj
tez mam z mknetu i nienarzekam ;];];];]jezykjezyksmiech2

 
 
 
 
~~sss
ff
Wysłany: 19 Cze 2008r. 20:08  
Cytuj
Ja miałem MK Net na kablu. Raczej był bezawaryjny, ale prędkość :( Tylko 512 w dzień za 45 zł. Teraz mam Interblock za 30 zł, ale on dość często ulega awarii (starają się szybko usuwać, ale jednak często się psuje). Tutaj prędkość przy dobrych wiatrach nawet 20 mega bit na sekundę pobieranie i 10 mega bit wysyłanie. Szczególnie jest to ważne przy skype, oglądaniu TV w necie, słuchaniu radia, youtube, xtube. Bardzo szybko ładuje. No i zmienne IP na szerokopasmowym powoduje bezkolejkowe pobieranie z serwera rapidshare.

 
 
 
 
~~ooooo
ff
Wysłany: 19 Cze 2008r. 22:05  
Cytuj
Ja mam z MTMu radiowy, acess point tylko dla mnie i śmiga aż miło. W dzień ok 600kb/s w nocy 2x szybciej. Dla mnie wystarczające i jedyne rozwiązanie bo nie mieszkam w Stalowej

 
 
 
 
~~hahah
ff
Wysłany: 19 Cze 2008r. 22:06  
Cytuj
CYTAT
Ja mam z MTMu radiowy, acess point tylko dla mnie i śmiga aż miło. W dzień ok 600kb/s w nocy 2x szybciej. Dla mnie wystarczające i jedyne rozwiązanie bo nie mieszkam w Stalowej



600kb/s ?? wez nie zartuj dobra!!! pokaz screena

 
 
 
 
~~....
ff
Wysłany: 19 Cze 2008r. 22:21  
Cytuj
On napewno pisze o przepsutowosci 600 KBit/s a nie o transferach tyle wynoszacych ! Dla wielu osob KBit i KB(ajt) to to samo jezyk

Takie transfery i spoooooro wyzsze to tylko w Interblocku.

 
 
 
 
~~lipa z miodem
ff
Wysłany: 20 Cze 2008r. 06:20  
Cytuj
co to za firma jak własciciele siedza za granica a siecia opiekuje sie brat jednego z włascicieli w stalowej nie maja juz szans przerzucaja sie na okolice a z awariami jest tak ze jesli im nie potrujesz dupy napraw sobie sam lepiej na tym wyjdziesz

 
 
 
 
~~oooooooo
ff
Wysłany: 20 Cze 2008r. 12:17  
Cytuj
CYTAT

600kb/s ?? wez nie zartuj dobra!!! pokaz screena


Tak kolego, 600kb/s. Gdyby mi chodziło o bajty na sekundę,to bym napisał KB/s lub kB/s.
Więc najpierw sprawdź, a potem podziel się swoimi przemyśleniami.

 
 
 
 
~~aaa
ff
Wysłany: 20 Cze 2008r. 12:20  
Cytuj
beznadzieja

 
 
 
 
~~Fine
ff
Wysłany: 9 Lip 2008r. 14:34  
Cytuj
http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080709/RZESZOW/312956866

 
 
 
 
~~Globi
ff
Wysłany: 9 Lip 2008r. 15:48  
Cytuj
Miałem i nie polecam

Przez pierwsze pare miesiecy byla lipa jak cos, dopiero jak zalozyli mocniejsza antene to jakos to wygladalo.

A juz przegieli jak uszkodzil mi sie kabelek i trzeba bylo wtyczke zmienic to stwierdzili ze juz po gwarancji i mi tego nie naprawia nawet odplatnie a wiec podziekowalem kolegom i teraz mam DIANE i jest ok.

 
 
 
 
~~ten co wie
ff
Wysłany: 12 Lip 2008r. 00:14  
Cytuj
600kb/s fajnie ale za ile bo w mtm standard poza miastem jest 200kb/s za 40zł a 600 to jest juz 3 opcja pozatym kaleczy a jezeli chodzi o AP czyli acces pointa to juz wam tlumacze standardowa instalacja na karcie radiowej i kablu koncentrycznym h155 lub podobnym jest nie dokonca dobra poniewaz przez ten kabel sa duze straty i jezeli ktos ma dalej do nadajnika jest lipa bo nadajnik go niedoslyszy a jak go niedoslyszy to gubi pakiety po drodze po to daje sie AP zaraz za anteną zeby było jak najmniej koncentryka a co za tym idzie strat a pozniej juz mozna w prawo lewo jechac skretką pozatym radyjko jest mocniejsze od karty i bardziej czułe negocjuje wiekszą przepustowosc ale jezeli stacja jest na gównianum sprzecie postawiona i na kilku przeskokach co przy zaszumieni na 2.4GHz w stalowej i okolicach to nawet najmocniejsze radio nic nie da jest jeszcze opcja 5ghz na tym chodzi bardzo stabilnie "jeszcze" bo nie kazdego stac montowac w tej technologii i nie ma takiego zaszumu pozatym jest wiecej kanalów pracy tych urzadzen a tak nawiassem mowiąc MTM sieci blokowe jakie to sieci pytam kabel tylko w klatkach a na dachu switch za nim radyjko i antena czyli zwykła dadiowka jezeli ktos ma jeszcze jakies pytania na temat sieci lan i wlan to prosze chetnie odpowiem pozdrawiam i nie dajcie sie robic w balona

 
 
 
 
~~jupa
ff
Wysłany: 12 Lip 2008r. 14:34  
Cytuj
chcesz babo wolnego neta zapisz sie do mknet'a

 
 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »