NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
Technologia budowlana na domek. Jaka?, Przed budową - wybór technologii budowlanej

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/stalowem/stalowemiasto.pl/pub/edytor/xcode_forum.php on line 285
Posty: 8
Dołączył: 11 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lut 2010r. 18:45  
Cytuj
Cześć pracy ;)

Mam nadzieję, że znajdą się osoby, którym będzie się chciało wypowiedzieć w tym temacie - może nie tylko ja skorzystam ;)

Tej wiosny będę ruszał z budową domku pod Stalową.

Jestem przed podjęciem kluczowej decyzji - z czego budować???

Zastanawiam się poważnie nad technologią Thermomur th-300. Jeśli ktoś z Was ma doświadczenia z tą technologią - proszę o opinię.

A być może znajdzie się na forum osoba (firma), która stawiała juz domki w tej technologii, proszę o opinie lub kontakt.

Dzięki z góry za pomoc.

Paweł
pabako_(at)_prokonto.pl

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lut 2010r. 18:45  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lut 2010r. 18:58  
Cytuj
Ja nie jestem budowlańcem z zawodu ale badałem ten temat przed budową.

Jak masz pieniądze mozesz experymentowaćumiech

Ja budowałem z maxów , do tego dochodzi elewacja ze styropianu - jakie to będzie wytrzymałe pokaze czas. Myśle ze jest to prosty i skuteczny sposób. Dom ma stać 50-60 lat potem przyjedzie maszyna i zrówna go z ziemiąumiech

Podobno dobrym rozwiązaniem jest zrobienie elewacji z cegły ( druga ściana)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1767
Dołączył: 6 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lut 2010r. 20:14  
Cytuj
ja też budowlańcem nie jestem ale swój dom w 90% zbudowałem własnymi rękamiuśmiech w technologi "thermomur" o której piszesz mój dom był w projekcie ale wybrałem tradycyjną ścianę max + styropian. Ja budowałem ok 7 lat temu a wtedy w naszym regionie thermomur był nowością. Jeśli się na nią zdecydujesz musisz znaleść doświadczoną firmę która poprawnie wykona wszystkie połącznia i zbrojenia, wiedz też o tym że problemem będzie np.wieszanie szafek itp ściana styropianowauśmiech choć pewnie są jakieś systemowe kołki itp ale zawsze to utrudnienia, znam tylko jeden dom w okolicy w tej technologi i rozmawiałem z właścicielem i twierdzi że jest zadowolony,
co do innych metod to wszystko zależy od tego ile masz kasy i ile chcesz zrobić sam, w czasie mojej budowy max i styropian wychodziło najtaniej i jestem bardzo zadowolony, gdyby mnie było stać zrobiłbym ścianę 3 warstwową z elewacją zewnętrzną z cegły klinkierowejumiech bezobsługowa elewacja na lata

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 551
Dołączył: 4 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Lut 2010r. 21:24  
Cytuj
skarbnica wiedzy i doświadczeń umiech
http://www.muratordom.pl/budowa-i-remont/sciany-zewnetrzne,5656.htm
powodzenia bo to inwestycja życia uśmiech

I w ciekawych czasach żyć nam przyszło - niestety, konserwatystą jest ten kto woli kobiety. Pozdrawiam myślących.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 22
Dołączył: 28 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lut 2010r. 08:40  
Cytuj
Ja też budowlańcem nie jestem ale zawsze mogę doradzić budowanie np; z bali.Jednak wszystko zależy od zasobności portfela.Jestem posiadaczem domu który został wzniesiony jeszcze w ubiegłym stuleciu-z bali i powiem ci ,że na nasze czasy gdy wszystko drożeje w mgnieniu oka.Przy dokładnym ociepleniu budynku warunki mieszkaniowe należą do komfortowych.Tam gdzie musiałem dostawić do starego domu , postanowiłem że będzie to metoda stara jak świat i budowałem ze zwykłego pustaka ale z warstwą ocieplenia wewnątrz około 5cm.Dach dwuspadowy np; blacha bo jest lżejsza od dachówki i n ie trzeba na nią takiej konstrukcji co wiąże się z kosztami.Podłogi z ociepleniem-zwykłe dechy 3,5cm, centralne ogrzewanie do wyboru do koloru, płytki tylko tam gdzie dużo się użytkuje tj;łazienka, przedpokój, kuchnia, kotłownia.Okna drewniane, bo po mijających modach zawsze można zmienić ich kolor, wszystkie media w standarcie o ile ma się do nich dostęp.
Przy obecnych wymaganiach jakie stają na naszej drodze, wszelakiego rodzaju pozwolenia, audyty to budowanie w tradycyjnych technologiach nie jest takie złe a zimy w naszym kraju potrafią niejednokrotnie zaskoczyć.A gdy postawi się domek w nowej i u nikogo nie sprawdzonej metodzie czasami możemy się zdziwić.Gdybyś np;chciała spotkać się i pogadać co i z czego chciałbyś, wyznacz miejsce a ja się zjawię.Nie podam numeru telefonu bo to jest "hajt park" i nie ogoniłbym się od napinaczy.Pozdrowienia dla przyszłego inwestora.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 426
Dołączył: 11 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lut 2010r. 20:45  
Cytuj
wyslij zapytanie do mongołów, oni hate budują w kilka godzin i trzyma się cały sezon deszczowy - dane, nationale geografik...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 8
Dołączył: 11 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lut 2010r. 08:26  
Cytuj
Dzięki, dzięki bardzo wszystkim za opinie.
Inwestycja życia - racja - mam nadzieję tylko, że mnie jednak nie wykończyok

Cóż mi zostaje - Będę szukał ekipy - która pomoże, doradzi i przede wszystkim ma doświadczenie, a nie będzie się dopiero uczyć i eksperymentować w danej technologii.
Cały czas nie rezygnuję z Thermomur - ale bez kogoś kto już to robił - na pewno się nie zdecyduję. Chociaż na filmie z tej firmy budowa wydaje sie dziecinnie prosta. Technologia, energooszczędna, system uniwersalny i niedrogi w zakupie - nie wiem tylko czy za beton nie będzie trzeba wydać dużo więcej. Podobno mogą być kłopoty z wentylacją ale i tak miałem robić mechaniczną.

Starzec
- możesz mnie jakoś skontaktować z właścicielem tego domu ze styropianu?

Djarek, Ktosik
- dzięki bardzo, za Waszą opinie - z bali raczej się nie zdecyduję (stylistyka raczej nie moja), zasobność portfela też niezbyt - dlatego jeszcze zastanawiam się nad tymi styropianami.

Kafarek
- dzięki - murator to rzeczywiście skarbnica wiedzy - dobrze jest jednak czasem skonfrontować to z praktyka i doświadczeniami "zwykłych ludzi" na forum - bo może się zdarzyć, że artykuły i opinie na poczytnych stronach - pisane są "pod zlecenie" danego producenta.

"Geografik"
- Ależ jajcarz z Ciebiesmiech2

Pozdrawiam wszystkich
Paweł

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »