NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Urlop na Krecie,
Posty: 1396
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lut 2010r. 11:22  
Cytuj
Mam pytanie. Może ktoś z Państwa był w miejscowości Matala na tej greckiej wyspie i może podzielić się opiniami, jak tam jest?
Mam zamiar się tam 19 czerwca wybrać i nie wiem, czy to akurat najlepszy pomysł. Czy oprócz morza i plaży są jakieś atrakcje turystyczne, jakieś nocne kluby itp?

PZPR przy obecnej PO to jak uniwersytet obok przedszkola. A miało być tak pięknie.....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lut 2010r. 11:22  
Cytuj

PZPR przy obecnej PO to jak uniwersytet obok przedszkola. A miało być tak pięknie.....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 711
Dołączył: 0 00 0000r.
Skąd: Tarnobrzeg - Stalowa
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 23 Lut 2010r. 14:08  
Cytuj
Ja nie byłem ale po zdjęciach dla samego krajobrazu bym sie wybrał. Oto co znalazłem na Wiki

Groty na obszarze klifu Matala wokół zatoki powstały w okresie neolitu tzw. młodsza epoka kamienia. Matala była w okresie minojskim portem morskim. ok. 220 p.n.e. Matala była okupowana przez plemiona Gortynów a w okresie dominacji rzymskiej stała się rzymskim portem handlowym Gortyny. W okresie od I do II wieku n.e.Groty Matali były wykorzystywane jako katakumby, gdzie chowano zmarłych. Jedna z takich grot zwana jest "Brutospeliana" ponieważ zgodnie z legendą była często odwiedzana przez rzymskiego generała Brutusa.
Groty i plaża Matali

Matala była rybacką wioską jeszcze do poł. XX wieku. W latach 60., groty Matali były ulubionym miejscem spotkań hippisów z całego świata. Obecnie Matala jest małą wioską żyjącą głównie z turystyki.

Kanadyjska piosenkarka Joni Mitchell pod wpływem przeżyć doznanych wśród hippisów uwieczniła Matalę w swoim songu Carey z roku 1971. Przybywali tu również Cat Stevens i Bob Dylan.



Także oprócz tych grot i plaży chyba nic wiecej tam nie pozwiedasz... tak sądze

Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieję z was, bo wszyscy jesteście tacy sami.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1396
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lut 2010r. 15:04  
Cytuj
Dzięki virus.
Już kupione. Lecę 19 czerwca na 2 tygodnie.
Myślałem o Egipcie, ale tam ponoć nie ma zieleni, tylko pustynia i morze. Chociaż w zeszłe wakacje byłem w Tunezji, to tam była zieleń.

PZPR przy obecnej PO to jak uniwersytet obok przedszkola. A miało być tak pięknie.....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 286
Dołączył: 24 Maja 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lut 2010r. 15:06  
Cytuj
jaka jest cena wyjazdu do Grecji?
i czy Twoje biuro jest sprawdzone?

Homo sum, Humani nihil a me alienum puto. [Człowiekiem jestem i nic, co ludzkie, nie jest mi obce.]
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1396
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lut 2010r. 15:08  
Cytuj
CYTAT
jaka jest cena wyjazdu do Grecji?
i czy Twoje biuro jest sprawdzone?


Biuro niemieckie. 600 euro od osoby

PZPR przy obecnej PO to jak uniwersytet obok przedszkola. A miało być tak pięknie.....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 23 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 23 Lut 2010r. 17:26  
Cytuj
Bylam w matali i mi sie bardzo podobalo. piaszczysta plaza, ciekawe jaskinie. jeden minus, jak wejdzie sie do wody to juz przy samym brzegu na dnie zamiast piasku jest jakas skala. nizbyt to wygodne i bezpiczne.
Racze wynajac samochod bo 2 tygodnie w jednym miejscu, tym bardziej tak malym miasteczku , to troche za dlugo. polecam wawoz samaria, najpiekniejsze miejsce na wyspie.
Zwiedzilam prawie cala wyspe, bo wynajelam auto, uwazam ze warto wydac na to troche pieniazkowumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 867
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lut 2010r. 17:30  
Cytuj
dobra dziura :] z tego co z satelity google widac :] chalupy mozna w chwile policzyc :p
dobrze ze kreta duza nie jest i pewnie jakas furmanka beda wycieczki zorganizowane ;]
nie wiem czy tu byles ? ;]
http://www.visit(...)?lang=de
a z tego co na tej stronce nie widzialem
http://www.matal(...)?lang=de
http://www.uk.di(...)ssos.htm
jakies ruiny, park narodowy relatywnie niedaleko :]
to tyz aktualne :]
http://www.nytim(...)ayspaper
pewnie do czerwca juz bedzie mozna zobaczyc

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
m87
m87
m87
Posty: 689
Dołączył: 25 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lut 2010r. 18:15  
Cytuj
z tego co mowili mi znajomi Anglicy to jezeli chcesz zakosztowac klubow to nalezy odwiedzic Malie . Ja ze swojej strony moge polecic Cypr i Ayie Nape nazywana 2 Ibiza. Ludzie przylatuja tam z calego swiata i sie zachwycaja , duzo do zwiedzenia + przepiekna Nissi beach . Gdzies mialem cennik z wykazem cen za produkty i uslugi na Krecie, jezeli jestes zainterosowany to moge poszukac

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1396
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lut 2010r. 20:01  
Cytuj
justina, dzięki za informację, m87, jak najbardziej, możesz podać ceny.

PZPR przy obecnej PO to jak uniwersytet obok przedszkola. A miało być tak pięknie.....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 867
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lut 2010r. 21:00  
Cytuj
jak chcesz znac ceny jakichs konkretnych produktow/uslug to napisz ja tabeli nie mam ale moge bez problemu zapytac :]

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1396
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lut 2010r. 21:02  
Cytuj
Jedzenie tam ma być w hotelu.
Może cenę wynajmu auta, 1 litra benzyny, ewentualnie biletów w komunikacji zbiorowej.

PZPR przy obecnej PO to jak uniwersytet obok przedszkola. A miało być tak pięknie.....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
m87
m87
m87
Posty: 689
Dołączył: 25 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lut 2010r. 22:03  
Cytuj
ceny :
wynajęcie leżaka / parasola na plaży od 2-3 EUR
tani obiad od 5 EUR
bułka 0,3 EUR
chleb około 0,8-1,0 EUR
arbuzy (1 kg) od 0,5 EUR
winogrona (1 kg) od 1,1 EUR
pizza od 5 EUR
woda (1 l) od 0,6-0,8 EUR
puszka coli od 0,6 - 2,0 EUR
sok w kartonie od 0,6 EUR
piwo w sklepie 0,8-1 EUR
piwo w barze od 2 EUR
kawa od 1,5 EUR
porcja lodów od 0,5 EUR
jogurt około 1 EUR
ser żółty (1 kg) od 5 EUR
kartka pocztowa około 0,3 EUR
znaczek na kartkę około 0,5 EUR

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 867
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Lut 2010r. 22:43  
Cytuj
CYTAT
Jedzenie tam ma być w hotelu.
Może cenę wynajmu auta, 1 litra benzyny, ewentualnie biletów w komunikacji zbiorowej.


od 150 euro tydzien za ciut starsze auto typu hyundai atos, panda nowy model tej samej klasy np hyundai i10 kolo 200 juz ;]
bezolowiowa ok 1.2 diesel ok 1.1 :] jak mi z transportem publicznym ktos cus napisze to dam znac :]

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »