NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
INFRASTRUKTURA KOŚCIELNA NA POŻYTECZNY CEL,
~~KORUPCJA
ff
Wysłany: 22 Cze 2008r. 21:35  
Cytuj
Zabudowa kościelna jest zwłaszcza w naszym kraju szczególnie rozbudowana . Niestety z tego faktu społeczeństwo nie czerpie żadnych korzyści , bo trudno możliwość uczestnictwa w rytuale zabobonnym rozpatrywać w kategoriach dobra społecznego . Ogromne powierzchnie , połacie terenu z budynkami kościelnymi , można by wykorzystać bardziej charytatywnie . W dobie gdzie mieszkania stały się towarem tylko dla ludzi bardzo zamożnych , kościół powinien zadbać o swoje bezdomne owieczki , mieszkające gdzieś kątem poza granicami naszego kraju . A jeżeli tak bardzo się przyzwyczaili do swoich nieruchomości ,to niech przynajmniej płacą z tego tytułu podatki i zasilą budżet w którym zaczyna brakować na podstawowe cele społeczne (służba zdrowia). Wszak podstawy teologii mówią o konieczności zaopiekowania się ludźmi w potrzebie . Ciekawe ile mieszkań byłoby z tych nikomu póki co nie potrzebnych Kościołów . Ale chciwość naszych czarnych pasterzy , nie pozwoli uczynić na rzecz pożytku publicznego , nic praktycznego ze Świątyń .

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Cze 2008r. 21:35  
Cytuj

 
 
 
 
~~Zbynio
ff
Wysłany: 22 Cze 2008r. 21:43  
Cytuj
W Związku Radzieckim za jego świetności z kościołów robiono magazyny, spichlerze, tobie widzę marzy się to samo. Następny dyżurny prowokator. Zajmij się swoją religią może ją podbudujesz bo pewnie jest nędzna tak jak te twoje wypociny.

 
 
 
 
~~hate eternal
ff
Wysłany: 22 Cze 2008r. 21:48  
Cytuj
CYTAT
W Związku Radzieckim za jego świetności z kościołów robiono magazyny, spichlerze, tobie widzę marzy się to samo. Następny dyżurny prowokator. Zajmij się swoją religią może ją podbudujesz bo pewnie jest nędzna tak jak te twoje wypociny.


A ja chcę świątyni Peruna... smiech2smiech2smiech2smiech2smiech2

 
 
 
 
~~Zbynio
ff
Wysłany: 22 Cze 2008r. 22:51  
Cytuj
no to sobie wybuduj z kamyczków w ogródku, jeżeli go masz i sprawi ci to przyjemnośc - może to będzie lepsze od ciągłego gapienia się w TV jezyk

 
 
 
 
~~fdfff
ff
Wysłany: 22 Cze 2008r. 22:52  
Cytuj
to sobie zbuduj...nikt ci nie broni

 
 
 
 
~~hate eternal
ff
Wysłany: 22 Cze 2008r. 22:59  
Cytuj
CYTAT
to sobie zbuduj...nikt ci nie broni


Ale ja chcę jak wiadomy kościół - z kasy publicznej umiech

 
 
 
 
~~hate eternal
ff
Wysłany: 22 Cze 2008r. 23:02  
Cytuj
CYTAT
no to sobie wybuduj z kamyczków w ogródku, jeżeli go masz i sprawi ci to przyjemnośc - może to będzie lepsze od ciągłego gapienia się w TV jezyk


Wiesz, że Ty spędzasz czas oglądając Pudziana w Tańcu z Gwiazdami i Plebanię, nie znaczy to, że wszyscy tak robią. Niektórzy mają nieco większe potrzeby kulturalne niż perypetie, pożal się Swarożycu, gwiazd i gwiazdeczek.
A z kamyczków nie chcę - ja chcę taką światynię jak każdy nowy kościół firmowany przez panów z szefem w Watykanie smiech2smiech2smiech2

 
 
 
 
~~Zbynio
ff
Wysłany: 23 Cze 2008r. 19:52  
Cytuj
@hate eternal przyznaj się ile ci płacą za te kommenty, a może zyskasz przez to awans w swojej sekcie ha ha

 
 
 
 
~~hate eternal
ff
Wysłany: 23 Cze 2008r. 20:05  
Cytuj
CYTAT
@hate eternal przyznaj się ile ci płacą za te kommenty, a może zyskasz przez to awans w swojej sekcie ha ha


chłopie krocie. Poza tym wiesz, nie jestem w żadnej sekcie w przeciwieństwie do Ciebie buahahahaha.
Nie martwicy mózgu smiech2

 
 
 
 
Posty: 54
Dołączył: 29 Paź 2007r.
Skąd: powiat STW
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Cze 2008r. 20:35  
Cytuj
Ostrożnie hate bo wróci święta inkwizycja i spalą Cię na stosie który zostanie ufundowany z publicznych pieniędzy norodu katolickiegowink

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~hate eternal
ff
Wysłany: 23 Cze 2008r. 20:45  
Cytuj
CYTAT
Ostrożnie hate bo wróci święta inkwizycja i spalą Cię na stosie który zostanie ufundowany z publicznych pieniędzy norodu katolickiegowink


hehe, znaczy zrobią ze mnie skwarkę? Cóż, mają wprawę umiech
Poza tym ja się ich nie boję umiech Cóż mi zrobią? Klątwę rzucą, żeby mi zęby wypadły?? Daj spokój - toż to szoł biznes (zapis celowy) i nic więcej.

 
 
 
 
Posty: 54
Dołączył: 29 Paź 2007r.
Skąd: powiat STW
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Cze 2008r. 20:50  
Cytuj
Ale jakbys został męczennikiem to podczas takiej imprezy plenerowej z paleniem stosu możnaby zorganizować jakiś koncert np. Arki Noegosmiech2 i wszyscy razem trzymając się za ręce odśpiewaliby Barkę

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~hate eternal
ff
Wysłany: 23 Cze 2008r. 21:00  
Cytuj
CYTAT
Ale jakbys został męczennikiem to podczas takiej imprezy plenerowej z paleniem stosu możnaby zorganizować jakiś koncert np. Arki Noegosmiech2 i wszyscy razem trzymając się za ręce odśpiewaliby Barkę


umiech spaliliby mnie mówiąc - miłuj bliźniego swego, nadstaw policzek do drugiego razu, wybacz bliźniemu siedemdziesiąt i siedem razy smiech2smiech2smiech2smiech2 Dzieciaczki boże by sobie kiełbaski na stosie podpiekły, a potem z rodzicami i kapłanami poszłyby polować na czarownice we Flamingo smiech2smiech2smiech2smiech2

 
 
 
 
Posty: 54
Dołączył: 29 Paź 2007r.
Skąd: powiat STW
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Cze 2008r. 21:05  
Cytuj
CYTAT
Podstawowy problem -> po co aż tak duże groby i tak potężne piwniczki? Przecież wokół trumny zostaje sporo przestrzeni. Zmieści się mniej zniczy, ale zyskamy więcej miejsca.

Oczywiście nieboszczykom przeznaczonym do spalenia trzeba najpierw wypompować krew i wyciąć narządy wewnętrzne, które mogą przydać się w hospitalach.

No i sam widzisz jaka imprezka by była, wszyscy by byli zadowolenismiech2smiech2smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~Vict
ff
Wysłany: 23 Cze 2008r. 22:29  
Cytuj
CYTAT
Zabudowa kościelna jest zwłaszcza w naszym kraju szczególnie rozbudowana . Niestety z tego faktu społeczeństwo nie czerpie żadnych korzyści , bo trudno możliwość uczestnictwa w rytuale zabobonnym rozpatrywać w kategoriach dobra społecznego . Ogromne powierzchnie , połacie terenu z budynkami kościelnymi , można by wykorzystać bardziej charytatywnie . W dobie gdzie mieszkania stały się towarem tylko dla ludzi bardzo zamożnych , kościół powinien zadbać o swoje bezdomne owieczki , mieszkające gdzieś kątem poza granicami naszego kraju . A jeżeli tak bardzo się przyzwyczaili do swoich nieruchomości ,to niech przynajmniej płacą z tego tytułu podatki i zasilą budżet w którym zaczyna brakować na podstawowe cele społeczne (służba zdrowia). Wszak podstawy teologii mówią o konieczności zaopiekowania się ludźmi w potrzebie . Ciekawe ile mieszkań byłoby z tych nikomu póki co nie potrzebnych Kościołów . Ale chciwość naszych czarnych pasterzy , nie pozwoli uczynić na rzecz pożytku publicznego , nic praktycznego ze Świątyń .



I znów dyżurny sługus komuny na posterunku wypełnia polecenie partyjne plucia i szczucia. Znowu ten niedobitek daje upust swojej frustracji i pustce. Jako człowiekowi trzeba mu współczuć, bo to jego osobista tragedia. A na to warczenie nie ma co zwracać uwagi. Już niedługo i cały słuch po komuszeniu zaginie.

 
 
 
 
Posty: 54
Dołączył: 29 Paź 2007r.
Skąd: powiat STW
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Cze 2008r. 11:58  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Zabudowa kościelna jest zwłaszcza w naszym kraju szczególnie rozbudowana . Niestety z tego faktu społeczeństwo nie czerpie żadnych korzyści , bo trudno możliwość uczestnictwa w rytuale zabobonnym rozpatrywać w kategoriach dobra społecznego . Ogromne powierzchnie , połacie terenu z budynkami kościelnymi , można by wykorzystać bardziej charytatywnie . W dobie gdzie mieszkania stały się towarem tylko dla ludzi bardzo zamożnych , kościół powinien zadbać o swoje bezdomne owieczki , mieszkające gdzieś kątem poza granicami naszego kraju . A jeżeli tak bardzo się przyzwyczaili do swoich nieruchomości ,to niech przynajmniej płacą z tego tytułu podatki i zasilą budżet w którym zaczyna brakować na podstawowe cele społeczne (służba zdrowia). Wszak podstawy teologii mówią o konieczności zaopiekowania się ludźmi w potrzebie . Ciekawe ile mieszkań byłoby z tych nikomu póki co nie potrzebnych Kościołów . Ale chciwość naszych czarnych pasterzy , nie pozwoli uczynić na rzecz pożytku publicznego , nic praktycznego ze Świątyń .



I znów dyżurny sługus komuny na posterunku wypełnia polecenie partyjne plucia i szczucia. Znowu ten niedobitek daje upust swojej frustracji i pustce. Jako człowiekowi trzeba mu współczuć, bo to jego osobista tragedia. A na to warczenie nie ma co zwracać uwagi. Już niedługo i cały słuch po komuszeniu zaginie.

Sługus komuny? - to że człowiek napisał prawdę? W tym kraju żyją również ludzie innej wiary niż katolicka i mający inny światopogląd a nie robiący co pan ksiądz powie.
Spróbuj pójść do któregoś z księży i powiedzieć że jesteś głodny i bezdomny to jak Cię potraktuje? Przygarnie i nakarmi czy wypędzi. Prędzej to drugie. Przecież w Biblii jest napisane głodnego nakarm, spragnionego napój - ale który z tak mocno wierzących katolików chodzących co niedziela do kościoła tak czyni jak jego bóg nakazuje. Jeszcze się nie spotkałem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »