NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 6 »
Katastrofa,
~~zaq
ff
Wysłany: 6 Lip 2008r. 13:10  
Cytuj
CYTAT

Powiedział Bóg stanowczo do każdego człowieka: NIE ZABIJAJ.

I stanowczo sam zaczal zapbijaci 70% zarodkow i idą wszystkie do piekła skazone grzechem pierworodnym.

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lip 2008r. 13:10  
Cytuj

 
 
 
 
~~@$%
ff
Wysłany: 6 Lip 2008r. 13:10  
Cytuj
Czy większość z was musi podpierać się cytatami poprzedników i nikt nie potrafi napisać czegoś od siebie.Czy tylko aborcja jest przyczyną niżu demograficznego.To ze za komuny aborcja była sprawą powszechną to wcale nie znaczy że i teraz tak musi być.Takie rzeczy się zdarzały i będą się zdarzać, jednak rząd powinien takie sprawy sprawnie uregulować.Jeżeli ktoś pragnie dzieci i chce aby przyszło na świat to zadba aby wszystko odbyło się po Bożemu.Nie powinniśmy aprobować spraw aborcji, ale też nie możemy popadać ze skrajności w skrajność.

 
 
 
 
~~Nina
ff
Wysłany: 6 Lip 2008r. 13:34  
Cytuj
Błąd merytoryczny. Nie ma żadnego usuwania ciąż. Niektóre matki mordują swoje dzieci, inaczej mówiąc, odbierają życie człowiekowi. Dokonują dzieciobójstwa. Okropna zbrodnia.[/cytat]

Spadaj czubie. A co cie obchodzi za przeproszeniem nasz tyłek? Powinniśmy miec prawo wyboru. A takiego nie mamy. Wprowadzneie aborcji nie oznacza baranie ze kazda kobieta w ciazy bedzie usuwac ten płód. NIe przesadzaj. No chyba ze ty bys tak zrobil (wlasnie dlatego rodza kobiety). Jelop z ciebie i tyle. A w szczegolnych wypadkach powinno byc obowiazkowa aborcja, a nie ze obecnie takie prawio obowiazuje a sie go nie przestrzega i dlatego tyle kobiet zgwalconych nie moze usunac ciazy, czemu? bo niektorym swietochom sie wydaje ze to nie po chrzescijansku. Szkoda tylko ze nie postawicie sie na miejscu tej zgwalconej. Idz sie czlowieku lecz!!! na nogi bo jak widze na glowe za pozno. I zajmij sie wlasnym tylkkiem a nie naszym.:wśceikły:

 
 
 
 
~~malwinka
ff
Wysłany: 6 Lip 2008r. 13:37  
Cytuj
CYTAT
@zaq nie mieszaj ludziom w głowach - aborcja to celowe zniszczenie ludzkiego życia zaraz na początku jego istnienia a ty ciesz się żeś szczęściarz i urodziłeś sie cały, a nie w kawałkach wylądowałeś w śmietniku tylko dlatego, że twoi rodzice nie byli poddawani ogłupianiu tak jak ty próbujesz amatorsko ogłupic innych w tym temacie :blee:
http://tinyurl.com/66syvq


Wiesz Zbynio jak czytam to co piszesz to niedobrze mi się robi. MOge się za łożyć ze jestes jakims klechą, bo nikt inny przy zdrowych zmysłach takich pierdół by nie pisał. Idż się lecz.

 
 
 
 
~~Andzia
ff
Wysłany: 6 Lip 2008r. 13:43  
Cytuj
No jeśli myslicie ze aborcja to glowan przyczyna nizu to sie grubo mylicie. Do nizu doprowadzilo to ze mlodzi ludzie obecnie mysla o tym aby z powodu ciezkiej sytuacji u nas Polsce zapewnic sobie najpierw jakikolwiek byt a potem myslec o dzieciach, wyjezdzaja za chlebem poza granice i tam rodza dzieci . Wiec jesli ktos pisze glupoty o aborcji a nie jest kobieta tylko facetem to rzeczywiscie szkoda ze wczesniej nie byla legalna, moze mniej idiotow byloby na swiecie i pewnie nie byloby kretyna co ten post wymyslil.:blee:

 
 
 
 
~~NON
ff
Wysłany: 6 Lip 2008r. 14:16  
Cytuj
CYTAT
No jeśli myslicie ze aborcja to glowan przyczyna nizu to sie grubo mylicie. Do nizu doprowadzilo to ze mlodzi ludzie obecnie mysla o tym aby z powodu ciezkiej sytuacji u nas Polsce zapewnic sobie najpierw jakikolwiek byt a potem myslec o dzieciach, wyjezdzaja za chlebem poza granice i tam rodza dzieci . Wiec jesli ktos pisze glupoty o aborcji a nie jest kobieta tylko facetem to rzeczywiscie szkoda ze wczesniej nie byla legalna, moze mniej idiotow byloby na swiecie i pewnie nie byloby kretyna co ten post wymyslil.:blee:



Piąte: NIE ZABIJAJ

 
 
 
 
~~NON
ff
Wysłany: 6 Lip 2008r. 14:20  
Cytuj
CYTAT
Czy większość z was musi podpierać się cytatami poprzedników i nikt nie potrafi napisać czegoś od siebie.Czy tylko aborcja jest przyczyną niżu demograficznego.To ze za komuny aborcja była sprawą powszechną to wcale nie znaczy że i teraz tak musi być.Takie rzeczy się zdarzały i będą się zdarzać, jednak rząd powinien takie sprawy sprawnie uregulować.Jeżeli ktoś pragnie dzieci i chce aby przyszło na świat to zadba aby wszystko odbyło się po Bożemu.Nie powinniśmy aprobować spraw aborcji, ale też nie możemy popadać ze skrajności w skrajność.



Życie ludzkie nie zależy ani nie należy do rządu. Panem życia ludzkiego jest Bóg. On daje życie i On powołuje człowieka do siebie. I on dał przykazanie: NIE ZABIJAJ.

 
 
 
 
~~zaq
ff
Wysłany: 6 Lip 2008r. 14:32  
Cytuj
To niech katolicy czczą swój dekalog, ale odpieprzą się od innch
Powyżej mamy przykład ekstremizmu religijnego. żadneych merytorycznych faktów, żadnej dyskusji, na moje posty nikt nie odpowiedziaqł, tylko w kółko, 5 przykazanie, 5 przykazanie. A jakim prawem ktoś ma mnie zmuszać do przestrzegania przykazań?

 
 
 
 
~~zaq
ff
Wysłany: 6 Lip 2008r. 14:37  
Cytuj
CYTAT
Panem życia ludzkiego jest Bóg. On daje życie i On powołuje człowieka do siebie. I on dał przykazanie: NIE ZABIJAJ.

Udowodnij mi którekolwiek z powyzszych zdań. Udowodnij mi że jest Bóg i że wśród tysięcy wyznań akurat ten bóg od przykazań jest prawdziwy a reszta się myli?
Jak chcesz żeby prawo opierac na przykazaniach to udowodnij że te chrześcijańskie wierzenia są prawdziwe, a nie sa wymysłami?
I przeczytaj sobie przykazania które wg. bibli dostał mojżesz. (Księga powtórzonego prawa). Porównaj z tym co Cię na religii uczą. A może za 100 lat sobnie zmienimy i piate przykazanie, skore inne można było zmienić, w tym niektóre wyrzucić i zastąpoić innymi?

Kościół niech sobie rządzi wewnątrz swojej struktury, a prawo Pańswowe powinno być ustalane na podstawie naukowych i etycznych wartości, a nie dlatego że tak powiedział jakiś bóg w jakimś wierzeniu.

 
 
 
 
~~Low
ff
Wysłany: 6 Lip 2008r. 14:45  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Panem życia ludzkiego jest Bóg. On daje życie i On powołuje człowieka do siebie. I on dał przykazanie: NIE ZABIJAJ.

Udowodnij mi którekolwiek z powyzszych zdań. Udowodnij mi że jest Bóg i że wśród tysięcy wyznań akurat ten bóg od przykazań jest prawdziwy a reszta się myli?
Jak chcesz żeby prawo opierac na przykazaniach to udowodnij że te chrześcijańskie wierzenia są prawdziwe, a nie sa wymysłami?
I przeczytaj sobie przykazania które wg. bibli dostał mojżesz. (Księga powtórzonego prawa). Porównaj z tym co Cię na religii uczą. A może za 100 lat sobnie zmienimy i piate przykazanie, skore inne można było zmienić, w tym niektóre wyrzucić i zastąpoić innymi?

Kościół niech sobie rządzi wewnątrz swojej struktury, a prawo Pańswowe powinno być ustalane na podstawie naukowych i etycznych wartości, a nie dlatego że tak powiedział jakiś bóg w jakimś wierzeniu.


Żadne prawo stanowione nie jest władne zmienić prawa Bożego. Prawo stanowione sprzeczne z prawem Bożym nie obowiązuje w sumieniu, bo jest z natury sprzeczne z prawem. NIE ZABIJAJ.

 
 
 
 
~~zaq
ff
Wysłany: 6 Lip 2008r. 14:47  
Cytuj
dodam jeszcze że jakby ktoś sobie przeczytał historie kościoła i wiary, o tym jakie były prawa na przestrzeni wieków, to trochę ostrożniej podchodziłby do przykazań ogłaszanych przez teologów. Nie mówie tu o jakichś gazetach, publikacjach antyklerykalnych, bo to skrajnośc w drugą stronę i wyszukiwanie pierdół. Wystarczy wziąć do reki książkę o historii filozofii lub religioznastwie.

Wtedy człowiek się przekonuje jak gówno warte jest to co oni nam teraz wciskaja, jak łatwo iśe to zmienia i wykorzystuje na korzyść kościoła. W tej chwili w całej Europie następuje odwrót od KK, zobaczycie jak jeszcze za naszego życia Kościół się zmieni, wiara się zmieni i prawa rzadzace katolikami zostana zamienione na nowsze, często zaprzeczające temu co bło jeszcze niedawno.

A kto to zmieni? Bóg? Nagle będzie brał do nieba mimo uczynków które były jeszcze niedawno grzechem ciężkim? Jak się odniesie do różnic? wszycy będa sadzeni równo i tak samo, czy kazdy według aktuyalnego mu prawa. widzicie jaki nonsens jest z tym całym sądem? Zastanówcioe się czy Bóg wszechwidzący i wszechmocny robiłby taki ziemski sąd, jak nam to wmawia kościół? A po co miałby to robić?

Stek bzdur wymyślonych przez ludzi na soborach, może dawało się to jako tako utrzymać w czasach zacofania, lecz teraz gdy tak szybko i tak mocno poznajemy swiat kosciół się nie wyrabia, z jednej strony powienien zmieniac na potege swoje prawa, bajki poznane naukowo modyfikowac, z drugiej boi się takich zman, bo wie że ludzie przestaną ufać instytucji prawiącej o czymś wiecznym, która zmienia co chwila zdanie...

I taka instytucja ma decydowac o zyciu wszystkich obywateli?

 
 
 
 
~~zaq
ff
Wysłany: 6 Lip 2008r. 14:56  
Cytuj
CYTAT

Żadne prawo stanowione nie jest władne zmienić prawa Bożego. Prawo stanowione sprzeczne z prawem Bożym nie obowiązuje w sumieniu, bo jest z natury sprzeczne z prawem. NIE ZABIJAJ.

To patrz jak masz choć kroplę rozumu:

PRzykazanie drugie z bibli. wg. Pisma Świętego (tego które kazdy ma w domu) takie dostał mojżesz wyryten na kamiennych tablicach:
KOD

Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią!
Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą.


Czyli to prawo "Boga", później kościół zmienił to prawo na zupełnie inne: "Nie będziesz brał imienia pana boga swego na daremno". Co jest prawem stanowionym przez człowieka.

Zatem mając w domu obrazek czujesz sprzeczność z sumieniem?
Czy jesteś ortodoksyjnym radykałem z zaślepionym umysłem który nie potrafi odpowiedzieć na proste pytanie i rzuca regółki nie na temat.
W dyskusji nad prawdziwością religii (nad tym czty prawa są prawdziwe, czy nie) używa jako argumentów właśnie tych praw umiech Pustostan umiech

 
 
 
 
~~P ł ó D
ff
Wysłany: 6 Lip 2008r. 21:48  
Cytuj
MAMO NIE ZABIJAJ MNIE JESTEM TWOIM DZIECKIEM I KOCHAM CIE

 
 
 
 
~~Eristido
ff
Wysłany: 6 Lip 2008r. 22:15  
Cytuj
CYTAT
To niech katolicy czczą swój dekalog, ale odpieprzą się od innch
Powyżej mamy przykład ekstremizmu religijnego. żadneych merytorycznych faktów, żadnej dyskusji, na moje posty nikt nie odpowiedziaqł, tylko w kółko, 5 przykazanie, 5 przykazanie. A jakim prawem ktoś ma mnie zmuszać do przestrzegania przykazań?



NIE ZABIJAJ. To przykazanie chroni także Twoje życie, by i Tobie nie stała się krzywda.

 
 
 
 
~~nikita
ff
Wysłany: 7 Lip 2008r. 04:14  
Cytuj
Do wszystkich osób które tak lekko podchodzą do mordowania dzieci które nikomu nic nie zawiniły proponuje w wyszukiwarke wpisać hasło Niemy krzyk i obejrzeć ten film od początku do końca i ... przemyśleć cała sprawe delikatnie nazwaną aborcją.Dlaczego jest chronine życie przestępców przez znoszenie kary śmierci,wprowadzanie moratorium na wykonywanie kary smierci ale przecież oni są winni lecz nie można zastosować w obec nich tej kary,natomiast wobec całkowicie NIEWINNEGO człowieka w łonie matki można zastosować aborcje-czytaj morderstwo Czy tan świat jest zdrowy????neutralny

 
 
 
 
~~Malwinka
ff
Wysłany: 7 Lip 2008r. 12:39  
Cytuj
CYTAT
MAMO NIE ZABIJAJ MNIE JESTEM TWOIM DZIECKIEM I KOCHAM CIE


weżprzetsań te dyrdymały wypisywać i zajmij się czymś pozytecznym. Myślisz że kobiety sa głupie czy co? Aborcja to usunięcie płodu a nie człowieka i my kobiety mamy do tego prawo, a nie żeby nawiedzeni fanatycy z nas decydowali

 
 
 
 
~~@$%
ff
Wysłany: 7 Lip 2008r. 13:53  
Cytuj
Dyskusja zrobiła się klerykalno-polityczna.
Gość nawiedzony przedstawia swoje prawdy a życie swoje.
Kobiety wypowiadające się w tej dyskusji mają swoją rację ale nawiedzony nie odpuszcza.Nawiedzony się wykształcił i siedzi na stołku i udziela rad ludziom którzy z tymi problemami muszą stykać się na co dzień.A nasz rząd wprowadza lub uchyla kolejne nieżyciowe ustawy.Budowanie zakazów i nakazów w bardzo dużym stopniu ubezwłasnowolnia nas jako obywateli, ale z tego jesteśmy znani na świecie.Przytaczanie tutaj przykazań nic nie daje, po co więc zasłaniać się prawem boskim skoro życie pokazuje inaczej.Kościół nie nadąża za normalnym życiem i ciężko będzie to zmienić.Przyjdzie taki czas że, do kościoła będą chodzić nieliczni, skończy się hossa na budowanie kolejnych bazylik.Będziemy ludźmi ateistycznymi, żyjącymi w realnym świecie,pchającymi gospodarki krajów do jakiejś stabilizacji a kościół zostanie daleko w tyle.Tak więc wielu czarnych po prostu walczy o wpływy i wciska ludziom kit, nierealne przepisy, straszy karami, ekskomunikami,po to tylko aby mieć pewność że, w ciemnocie łatwiej będzie można nią kierować.Popatrzcie dookoła siebie, widzicie ile jest przemocy, mordów. A oni akurat aborcji się przyczepili jako głównego sprawcy niżu demograficznego.To czy ktoś usunie ciążę to jest jego indywidualna sprawa i to ona będzie lub nie będzie miała wyrzuty sumienia-a co to jest sumienie?.

 
 
 
 
~~c-r
ff
Wysłany: 7 Lip 2008r. 14:24  
Cytuj
Bóg też powiedział:
"Dni głupiego są policzone,a mądry ma gody ustawiczne"

 
 
 
 
~~c-r
ff
Wysłany: 7 Lip 2008r. 14:37  
Cytuj
PS.
Ksiądz prof.Wl. Sedlak: - człowiekiem sie nie rodzisz, człowiekiem sie stajesz, mozesz przezyc cały swój zywot i nim nie zostaniesz.
A grzech pierworodny został popełniony przez Ewę w momencie zarwania zakazanego owocu/jabłka/- i prosze nie wymyslać innych bzdur.Za ten grzech narody swiata cierpią do dziś -/choroby/:

1 Moj. 3:16-19
16. Do kobiety zaś rzekł: Pomnożę dolegliwości brzemienności twojej, w bólach będziesz rodziła dzieci, mimo to ku mężowi twemu pociągać cię będą pragnienia twoje, on zaś będzie panował nad tobą.
17. A do Adama rzekł: Ponieważ usłuchałeś głosu żony swojej i jadłeś z drzewa, z którego ci zabroniłem, mówiąc: Nie wolno ci jeść z niego, przeklęta niech będzie ziemia z powodu ciebie! W mozole żywić się będziesz z niej po wszystkie dni życia swego!
18. Ciernie i osty rodzić ci będzie i żywić się będziesz zielem polnym.
19. W pocie oblicza twego będziesz jadł chleb, aż wrócisz do ziemi, z której zostałeś wzięty; bo prochem jesteś i w proch się obrócisz.
(BW)

Jak widać chleb był karą za nieposłuszenstwo wobec Boga- jest przekleństwem do dzis/dlatego m.in. nie wolno czytac St.Testamentu.

 
 
 
 
~~c-r
ff
Wysłany: 7 Lip 2008r. 14:57  
Cytuj
c.d.
trudno mi to mówic , czlowiekowi, który zbierał żdżbła-kłosy ze scierniska, a upadłą skibke chleba musiał pocałować i przeprosić Boga za niezamierzony \"grzech\" - jakim ja byłem wtedy niewolnikiem ,nieswiadomym niewolnikiem.
Dzis wyzwolony, powiem krótko: \"chleba naszego powszedniego... jest najwiekszym przekrętem ostatnich tysiącleci- nie są to słowa BOGA !!!!

 
 
 
 
~~Nowy
ff
Wysłany: 7 Lip 2008r. 15:38  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
MAMO NIE ZABIJAJ MNIE JESTEM TWOIM DZIECKIEM I KOCHAM CIE


weżprzetsań te dyrdymały wypisywać i zajmij się czymś pozytecznym. Myślisz że kobiety sa głupie czy co? Aborcja to usunięcie płodu a nie człowieka i my kobiety mamy do tego prawo, a nie żeby nawiedzeni fanatycy z nas decydowali
dziecko obejrzyj sobie film "niemy krzyk" i zobaczysz całą prawde o mordowaniu niewinnych ludzi

 
 
 
 
~~KONIK LAJ
ff
Wysłany: 7 Lip 2008r. 15:44  
Cytuj
CYTAT
Dyskusja zrobiła się klerykalno-polityczna.
Gość nawiedzony przedstawia swoje prawdy a życie swoje.
Kobiety wypowiadające się w tej dyskusji mają swoją rację ale nawiedzony nie odpuszcza.Nawiedzony się wykształcił i siedzi na stołku i udziela rad ludziom którzy z tymi problemami muszą stykać się na co dzień.A nasz rząd wprowadza lub uchyla kolejne nieżyciowe ustawy.Budowanie zakazów i nakazów w bardzo dużym stopniu ubezwłasnowolnia nas jako obywateli, ale z tego jesteśmy znani na świecie.Przytaczanie tutaj przykazań nic nie daje, po co więc zasłaniać się prawem boskim skoro życie pokazuje inaczej.Kościół nie nadąża za normalnym życiem i ciężko będzie to zmienić.Przyjdzie taki czas że, do kościoła będą chodzić nieliczni, skończy się hossa na budowanie kolejnych bazylik.Będziemy ludźmi ateistycznymi, żyjącymi w realnym świecie,pchającymi gospodarki krajów do jakiejś stabilizacji a kościół zostanie daleko w tyle.Tak więc wielu czarnych po prostu walczy o wpływy i wciska ludziom kit, nierealne przepisy, straszy karami, ekskomunikami,po to tylko aby mieć pewność że, w ciemnocie łatwiej będzie można nią kierować.Popatrzcie dookoła siebie, widzicie ile jest przemocy, mordów. A oni akurat aborcji się przyczepili jako głównego sprawcy niżu demograficznego.To czy ktoś usunie ciążę to jest jego indywidualna sprawa i to ona będzie lub nie będzie miała wyrzuty sumienia-a co to jest sumienie?.
A co bedzie kiedy sie okaże że byłes w wielkim błędzie???Wiesz co jest napisane BęDZIE PłACZ I ZGRZYTANIE ZęBóW.

 
 
 
 
~~anty-asa
ff
Wysłany: 7 Lip 2008r. 15:46  
Cytuj
Tu jest film o mordowanych dzieciach http://www.silentscream.org/ neutralny

 
 
 
 
~~zaq
ff
Wysłany: 7 Lip 2008r. 15:56  
Cytuj
CYTAT
MAMO NIE ZABIJAJ MNIE JESTEM TWOIM DZIECKIEM I KOCHAM CIE

... wykrzyczaAA‚o to dziecko ktA^3re by Ci się urodziAA‚o jakbyAA›bzyknęAA‚abezdomnego alkocholika. Biegnij do niego, bodziecko prosi...

 
 
 
 
~~tesew
ff
Wysłany: 7 Lip 2008r. 15:58  
Cytuj
nie mogę uwierzyc w to co zobaczyłam.powinni pokazać to każdej kobiecie która chce dokonać aborcji.mam 3 letnia córcie jest cudowna i miło mi słyszeć kiedy sie budzi mówi mamusiu kocham cię najbardziej na świecie.ludzie niewiedza co czynia i niewiedza co tracą.jest mi przykro na to patrzec,niewiem jak można swiadomie zabić dziecko,życie ktore sie w tobie rozwija to czastka twojego zycia.

 
 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »