NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 6 »
Katastrofa,
~~malwinka
ff
Wysłany: 7 Lip 2008r. 18:08  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT
MAMO NIE ZABIJAJ MNIE JESTEM TWOIM DZIECKIEM I KOCHAM CIE


weżprzetsań te dyrdymały wypisywać i zajmij się czymś pozytecznym. Myślisz że kobiety sa głupie czy co? Aborcja to usunięcie płodu a nie człowieka i my kobiety mamy do tego prawo, a nie żeby nawiedzeni fanatycy z nas decydowali
dziecko obejrzyj sobie film \"niemy krzyk\" i zobaczysz całą prawde o mordowaniu niewinnych ludzi


wez nie chrzan , niewinni ludzie to w obozach byli mordowani, a to jest usuniecie plodu. Plod to nie czlowiek, nawiedzony katoliku. Nie kazdy musi byc takim fanatykiem. A bezsensowne pisanie o tym filmie nie ma celu, zreszta co z tego ze on jest, ma on tyle lat ze ohohoho. Widac ze jestes facetem bo nikt inny takich pierdol by nie [pisal

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Lip 2008r. 18:08  
Cytuj

 
 
 
 
~~ewelina i kasia
ff
Wysłany: 7 Lip 2008r. 19:17  
Cytuj
my same jestesmy matkami i niewyobrazamy sobie takich rzeczy ta osoba która dała wyrwac siłą swoje dzecko jest zwykłą k……….i bezduszna kobietą i mam nadzeje ze juz nigdy nie dozna tych pieknych chwil które mogła miec z dzeckiem niech teraz za to pokutuje a ten doktorek ktory to czynił i czyni niech idzie do diabła i niech widzi do konca swojch dni te dzeci które usmiercił pszed oczami i niech sam nie dozna ojcostwa bo dla nas jest to szok jak mozna tak meczyc te dzeci czy te ludzie nie maja serc ja bym z nimi zrobiła to samo wzieła ostra łyche i na zywca cieła po kawałku jak on robił to z tymi dzecmi serce sie kraja na ten widok i brak słów nie dowierzam ze jeszcze tacy ludzie chodza po zemi to odrazajace potwory.

 
 
 
 
~~PAMIĘTAJ
ff
Wysłany: 7 Lip 2008r. 20:25  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT
CYTAT
MAMO NIE ZABIJAJ MNIE JESTEM TWOIM DZIECKIEM I KOCHAM CIE


weżprzetsań te dyrdymały wypisywać i zajmij się czymś pozytecznym. Myślisz że kobiety sa głupie czy co? Aborcja to usunięcie płodu a nie człowieka i my kobiety mamy do tego prawo, a nie żeby nawiedzeni fanatycy z nas decydowali
dziecko obejrzyj sobie film \\\"niemy krzyk\\\" i zobaczysz całą prawde o mordowaniu niewinnych ludzi


wez nie chrzan , niewinni ludzie to w obozach byli mordowani, a to jest usuniecie plodu. Plod to nie czlowiek, nawiedzony katoliku. Nie kazdy musi byc takim fanatykiem. A bezsensowne pisanie o tym filmie nie ma celu, zreszta co z tego ze on jest, ma on tyle lat ze ohohoho. Widac ze jestes facetem bo nikt inny takich pierdol by nie [pisal



ZABICIE CZŁOWIEKA TO NAJWIĘKSZA ZBRODNIA. Piąte: NIE ZABIJAJ. Życie to największy dar dany człowiekowi. Żaden człowiek nie jest panem życia i śmierci drugiego człowieka. Każdy człowiek ma prawo do życia niezależnie od wieku, niezależnie czy ma dwa tygodnie czy pięśćdziesiąt sześć lat.

 
 
 
 
~~zaq
ff
Wysłany: 7 Lip 2008r. 20:32  
Cytuj
CYTAT
nie mogę uwierzyc w to co zobaczyłam.powinni pokazać to każdej kobiecie która chce dokonać aborcji.mam 3 letnia córcie jest cudowna i miło mi słyszeć kiedy sie budzi mówi mamusiu kocham cię najbardziej na świecie.ludzie niewiedza co czynia i niewiedza co tracą.jest mi przykro na to patrzec,niewiem jak można swiadomie zabić dziecko,życie ktore sie w tobie rozwija to czastka twojego zycia.


Po pierwsze to filmy te są propagandowym przekłamaniem. To było morderstwo z tego zwzględu ze dziecko wykształciło już min. układ nerwowy, czuło.

A wiesz że Twojej córci też by nie było gdybyś wzięła pigółkę antykoncepcyjną, albo gdyby bolała Cię głowa? To takie głupie gadanie, które chwyta za serce, ale jest nielogicznę, bo kazdy Twój okres w takim ujęciu to potencjalne morderstwo, bo mogłoby być z tego dziecko. Tak wspaniałe jak Twoja córeczka czy jak pewnie Ty umiech

 
 
 
 
~~tiuyre
ff
Wysłany: 7 Lip 2008r. 20:48  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
nie mogę uwierzyc w to co zobaczyłam.powinni pokazać to każdej kobiecie która chce dokonać aborcji.mam 3 letnia córcie jest cudowna i miło mi słyszeć kiedy sie budzi mówi mamusiu kocham cię najbardziej na świecie.ludzie niewiedza co czynia i niewiedza co tracą.jest mi przykro na to patrzec,niewiem jak można swiadomie zabić dziecko,życie ktore sie w tobie rozwija to czastka twojego zycia.


Po pierwsze to filmy te są propagandowym przekłamaniem. To było morderstwo z tego zwzględu ze dziecko wykształciło już min. układ nerwowy, czuło.

A wiesz że Twojej córci też by nie było gdybyś wzięła pigółkę antykoncepcyjną, albo gdyby bolała Cię głowa? To takie głupie gadanie, które chwyta za serce, ale jest nielogicznę, bo kazdy Twój okres w takim ujęciu to potencjalne morderstwo, bo mogłoby być z tego dziecko. Tak wspaniałe jak Twoja córeczka czy jak pewnie Ty umiech



ZABICIE CZŁOWIEKA TO NAJWIĘKSZA ZBRODNIA. Piąte: NIE ZABIJAJ. Życie to największy dar dany człowiekowi. Żaden człowiek nie jest panem życia i śmierci drugiego człowieka. Każdy człowiek ma prawo do życia niezależnie od wieku, niezależnie czy ma dwa tygodnie czy pięśćdziesiąt sześć lat.

 
 
 
 
~~Zbynio
ff
Wysłany: 7 Lip 2008r. 21:46  
Cytuj
CYTAT
Wiesz Zbynio jak czytam to co piszesz to niedobrze mi się robi. MOge się za łożyć ze jestes jakims klechą, bo nikt inny przy zdrowych zmysłach takich pierdół by nie pisał. Idż się lecz.

Nie jestem klechą a jakakolwiek dyskusja, czy odpisywanie na posty wojujących tutaj na forum gejów i lesbijek nie ma najmniejszego sensu i uważam to za stratę czasu. A leczyć się nie będę bo jestem zdrów jak byk :zły:

 
 
 
 
~~Lovely
ff
Wysłany: 7 Lip 2008r. 22:13  
Cytuj
Żyć. Jak pięknie jest żyć.

 
 
 
 
~~kajko
ff
Wysłany: 7 Lip 2008r. 23:07  
Cytuj
CYTAT
Za 20 lat Polskę czeka katastrofa demograficzna – alarmują w specjalnym raporcie doradcy premiera Donalda Tuska. Ale alarmować to jeszcze mało. Trzeba skończyć z ohydną zbrodnią mordowania nienarodzonych.



Chłopcy dziewczęta do roboty, do roboty.

Przestańcie singlowac, wznosić się na wyższą krzywą konsumpcji, nie podążajcie bezkrytycznie ścieżką kariery zawodowej, lecz rozmnażajcie się, zróbcie to, jeśli nie ze względu na siebie to dla Polski, dla całej ludzkości, jeśli Polaków zabraknie na tym świecie, to tak jakby zabrakło na nim tlenu, kompletna degradacja, kultura i cywilizacja globalna wraz z zanikiem czynnika polskiego na Ziemi, zmieni się w dzicz, w pierwotną kierowaną instynktem biologicznym zbiorowość dzikusów. Zatem kopulujcie, parzcie się produktywnie, zgodnie z prawem natury, nie dla przyjemności czy interesowności, lecz dla potomstwa, dla nośnika polskości, czyli dla dobra całego świata. Dzietności w Polsce i losy ziemskiej cywilizacji to jest tożsamość ontologiczna, więc kiedy się kobiety skrobią, używają pigułek, mężczyźni prezerwatyw to nie wiedzą co czynią, a czynią bardzo źle, zmieniają przyszłość całej ludzkości, zmieniając jej bieg w stronę apokaliptycznego końca.

Sex polski, to więcej niż polityka, to losy świata, więc miejcie to na uwadze ,jak bierzecie się czy nie za pieprzenie.

 
 
 
 
~~kral
ff
Wysłany: 8 Lip 2008r. 08:42  
Cytuj
Nie jestem klechą a jakakolwiek dyskusja, czy odpisywanie na posty wojujących tutaj na forum gejów i lesbijek nie ma najmniejszego sensu i uważam to za stratę czasu. A leczyć się nie będę bo jestem zdrów jak byk :zły:[/cytat]
Może nie klecha, ale pewnie kretyn. Lesbijki i geje chcą mieć dzieci a wy tu katoliki podrzedne traktujecie kobiety jak bydlo ktore nie wie co robi. I skoro wejdzie tylko ustawa o aborcji to wszyscy beda PŁÓD usuwać. Rzygać mi się chce jak czytam te wasze wynurzenia filozoficzne. Bardz dobrze że są kobiety normalne które chca decydowac za siebie, a nie żeby kościół decydował za nie. Kobiety śa bardziej inteigentne niż ci sie wydaje. A ten film to przekręt. Oglądałem go 15 lat temu i jak widać nic nowego nie wymyslili. parodia.

 
 
 
 
~~Hendirstis
ff
Wysłany: 8 Lip 2008r. 11:03  
Cytuj
CYTAT
Nie jestem klechą a jakakolwiek dyskusja, czy odpisywanie na posty wojujących tutaj na forum gejów i lesbijek nie ma najmniejszego sensu i uważam to za stratę czasu. A leczyć się nie będę bo jestem zdrów jak byk :zły:

Może nie klecha, ale pewnie kretyn. Lesbijki i geje chcą mieć dzieci a wy tu katoliki podrzedne traktujecie kobiety jak bydlo ktore nie wie co robi. I skoro wejdzie tylko ustawa o aborcji to wszyscy beda PŁÓD usuwać. Rzygać mi się chce jak czytam te wasze wynurzenia filozoficzne. Bardz dobrze że są kobiety normalne które chca decydowac za siebie, a nie żeby kościół decydował za nie. Kobiety śa bardziej inteigentne niż ci sie wydaje. A ten film to przekręt. Oglądałem go 15 lat temu i jak widać nic nowego nie wymyslili. parodia.
[/cytat]


Człowiek, którego Bóg stworzył na swój obraz i podobieństwo, obdarzając go wielką godnością. Niektórzy z wypowiadających się na tym formum depczą własną godność. Depczą też godność innych ludzi, odmawiając im prawa do życia. Oni tego prawa nikomu nie dali, bo dawcą życia jest sam Bóg. I On wyraźnie mówi: NIE ZABIJAJ. I On mówi do każdego człowieka: szanuj swoją godność. Także seksualność to wielki dar, by mogło istnieć życie, by mogło być przekazywane. Ale to nie jest zabawka do zaspokajania zachcianek i zabawy. A niektórzy w fakcie poczynania dziecka widą przeszkodę do zaspokajania seksualnych zachcianek. I gdy dziecko się pocznie, chcą je potem mordować. Ohydna zbrodnia. Człowieku, nie zapominaj o swojej godności i godności każdego człowieka.

 
 
 
 
~~Edyta
ff
Wysłany: 8 Lip 2008r. 12:43  
Cytuj
Na początku jest płód a nie dziecko. A skoro mowa o poszanowaniu, to niektórzy tu powinni uszanować to że ktoś ma inny pogląd niż on i nie wyzywać nikogo od mordercy, bo jesli juz o szczególy chodzi to własnie dzieki takim ludziom jak tu co niektoryz odmaiwa sie legalnie w szpitalu abrcji np z powodu gwałtu ( a to jest juz szczyt głupoty i bezmyslności). Prawo powinno być łgodniesze i aborcja powinna byc zalegalizowana a ci torzy nie beda chciec to i tak nie beda usuwac płodu, wiec w czym problem macie ? Prowadzicie jałową dyskusję. Zawsze było podzeimie borcyjne,jest i bedzie, a legalizacja pomogłaby niejednej kobiecie ktora znalazła się w ciezkiej sytuacji. A pisanie o morderstwie to już choroba psychiczna a przynajmniej jej początki. Skoro są kobiety które lubia jak ksiądz decyduje jak, gdzie i kiedy powinna sie kochac i co potem to gratulacje. Ja nie mam zamiaru zeby księża decydowały o tym czy chce czy nie chce byc w ciąży. Bo co najśmieszniejsze to śrdoi antykoncepcyjne tez sa grzechemsmiech2. Wracamy moi mili do średniowiecza

 
 
 
 
~~Berdozog
ff
Wysłany: 8 Lip 2008r. 14:16  
Cytuj
CYTAT
Na początku jest płód a nie dziecko. A skoro mowa o poszanowaniu, to niektórzy tu powinni uszanować to że ktoś ma inny pogląd niż on i nie wyzywać nikogo od mordercy, bo jesli juz o szczególy chodzi to własnie dzieki takim ludziom jak tu co niektoryz odmaiwa sie legalnie w szpitalu abrcji np z powodu gwałtu ( a to jest juz szczyt głupoty i bezmyslności). Prawo powinno być łgodniesze i aborcja powinna byc zalegalizowana a ci torzy nie beda chciec to i tak nie beda usuwac płodu, wiec w czym problem macie ? Prowadzicie jałową dyskusję. Zawsze było podzeimie borcyjne,jest i bedzie, a legalizacja pomogłaby niejednej kobiecie ktora znalazła się w ciezkiej sytuacji. A pisanie o morderstwie to już choroba psychiczna a przynajmniej jej początki. Skoro są kobiety które lubia jak ksiądz decyduje jak, gdzie i kiedy powinna sie kochac i co potem to gratulacje. Ja nie mam zamiaru zeby księża decydowały o tym czy chce czy nie chce byc w ciąży. Bo co najśmieszniejsze to śrdoi antykoncepcyjne tez sa grzechemsmiech2. Wracamy moi mili do średniowiecza



Życie jest zawsze życiem, człowiek jest zawsze człowiekiem. I żadne poglądy, opcje czy światopoglądy nie są w stanie mu tego człowieczeństwa odebrać. I nikt nie ma prawa mordować drugiego - ani w Katyniu, ani w łonie matki, ani na ulicy. Bóg mówi: NIE ZABIJAJ.

 
 
 
 
~~Ania
ff
Wysłany: 8 Lip 2008r. 14:40  
Cytuj
Życie jest zawsze życiem, człowiek jest zawsze człowiekiem. I żadne poglądy, opcje czy światopoglądy nie są w stanie mu tego człowieczeństwa odebrać. I nikt nie ma prawa mordować drugiego - ani w Katyniu, ani w łonie matki, ani na ulicy. Bóg mówi: NIE ZABIJAJ.[/cytat]

Poczytaj biologie cwaniaku a wtedy pogadamy na poziomie. Zreszta facet jestes wiec co głos zabierasz?

 
 
 
 
~~Berdozog
ff
Wysłany: 8 Lip 2008r. 15:14  
Cytuj
CYTAT

Życie jest zawsze życiem, człowiek jest zawsze człowiekiem. I żadne poglądy, opcje czy światopoglądy nie są w stanie mu tego człowieczeństwa odebrać. I nikt nie ma prawa mordować drugiego - ani w Katyniu, ani w łonie matki, ani na ulicy. Bóg mówi: NIE ZABIJAJ.


Poczytaj biologie cwaniaku a wtedy pogadamy na poziomie. Zreszta facet jestes wiec co głos zabierasz?[/cytat]


Nikt nie ma prawa mordować drugiego - ani w Katyniu, ani w łonie matki, ani na ulicy. Bóg mówi: NIE ZABIJAJ.

 
 
 
 
~~kajko
ff
Wysłany: 8 Lip 2008r. 15:55  
Cytuj



Nikt nie ma prawa mordować drugiego - ani w Katyniu, ani w łonie matki, ani na ulicy. Bóg mówi: NIE ZABIJAJ.[/cytat]

Ale dopuszcza samoobronę. Każdy ma prawo bronic swojego życia, życia rodziny i mienia przed napastnikiem, który chce go nas pozbawić, ukraść dorobek naszej pracy. Możemy dziada wtedy wyprawić przed oblicze Stwórcy, odesłać Mu jego dzieło.

Dla tego aborcja nie ma nic wspólnego z zabijaniem, jest jak najbardziej do pogodzenia z etyką chrześcijańską. Jest samoobroną przed bachorem-napastnikiem, który dybie na życie i zdrowie matki, na jej majątek co bezpośrednio może implikować pogorszenie warunków materialnych i narażenie kobiety i jej rodziny na nędzę , a nędza zagraża bezpośrednio zdrowiu i życiu osób już cieszących się tym boskim darem.

Wartość życia matki, bachorów żyjących po za jej łonem i zygoty(człowiek) są równoważne, za tem można skrobać, z powodów socjalnych także, nie narażając się przez to na niedogodności i kłopoty w życiu wiecznym. Co zostało dowiedzione.Amen.

 
 
 
 
~~Zerfino
ff
Wysłany: 8 Lip 2008r. 17:18  
Cytuj
CYTAT



Nikt nie ma prawa mordować drugiego - ani w Katyniu, ani w łonie matki, ani na ulicy. Bóg mówi: NIE ZABIJAJ.


Ale dopuszcza samoobronę. Każdy ma prawo bronic swojego życia, życia rodziny i mienia przed napastnikiem, który chce go nas pozbawić, ukraść dorobek naszej pracy. Możemy dziada wtedy wyprawić przed oblicze Stwórcy, odesłać Mu jego dzieło.

Dla tego aborcja nie ma nic wspólnego z zabijaniem, jest jak najbardziej do pogodzenia z etyką chrześcijańską. Jest samoobroną przed bachorem-napastnikiem, który dybie na życie i zdrowie matki, na jej majątek co bezpośrednio może implikować pogorszenie warunków materialnych i narażenie kobiety i jej rodziny na nędzę , a nędza zagraża bezpośrednio zdrowiu i życiu osób już cieszących się tym boskim darem.

Wartość życia matki, bachorów żyjących po za jej łonem i zygoty(człowiek) są równoważne, za tem można skrobać, z powodów socjalnych także, nie narażając się przez to na niedogodności i kłopoty w życiu wiecznym. Co zostało dowiedzione.Amen.[/cytat]


Trudno pojąć, skąd u osoby piszącej powyższe słowa wzięła się taka nienawiść do ludzkiego życia, do małego człowieka. Czy ta osoba nie potrafi kochać? Skąd taki egoizm posunięty do absurdalnych rozmiarów? Do tej osoby, i do każdego z nas, Bóg mówi: NIE ZABIJAJ. Nie zabijaj, matko, nie zabijaj, ojcze, nie zabijaj, lekarzu... Każdy ma prawo cieszyć się Bożym darem życia. Każdy został obdarzony godnością, którą także sam musi poszanować.

 
 
 
 
~~DONALD
ff
Wysłany: 8 Lip 2008r. 17:31  
Cytuj
CYTAT
Na początku jest płód a nie dziecko. A skoro mowa o poszanowaniu, to niektórzy tu powinni uszanować to że ktoś ma inny pogląd niż on i nie wyzywać nikogo od mordercy, bo jesli juz o szczególy chodzi to własnie dzieki takim ludziom jak tu co niektoryz odmaiwa sie legalnie w szpitalu abrcji np z powodu gwałtu ( a to jest juz szczyt głupoty i bezmyslności). Prawo powinno być łgodniesze i aborcja powinna byc zalegalizowana a ci torzy nie beda chciec to i tak nie beda usuwac płodu, wiec w czym problem macie ? Prowadzicie jałową dyskusję. Zawsze było podzeimie borcyjne,jest i bedzie, a legalizacja pomogłaby niejednej kobiecie ktora znalazła się w ciezkiej sytuacji. A pisanie o morderstwie to już choroba psychiczna a przynajmniej jej początki. Skoro są kobiety które lubia jak ksiądz decyduje jak, gdzie i kiedy powinna sie kochac i co potem to gratulacje. Ja nie mam zamiaru zeby księża decydowały o tym czy chce czy nie chce byc w ciąży. Bo co najśmieszniejsze to śrdoi antykoncepcyjne tez sa grzechemsmiech2. Wracamy moi mili do średniowiecza
DROGA EDYTO w którym momencie płód zmienia sie w człowieka może to być na twoim przykładzie tzn kiedy ty z płodu stałaś sie człowiekiem

 
 
 
 
~~rybka
ff
Wysłany: 8 Lip 2008r. 17:40  
Cytuj
Moi drodzy forumowicze wielu z was nazywa sie POKOLENIEM JPII wiec jak odnosicie sie do słów papieża "Umiłowani Bracia i Siostry, bądźcie solidarni z życiem. Wołanie to kieruję do wszystkich moich rodaków bez względu na przekonania religijne. Do wszystkich ludzi, nie wyłączając nikogo. Z tego miejsca jeszcze raz powtarzam to, co powiedziałem w październiku 1997 roku: "naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości". [Wierzcie, że nie było mi łatwo to powiedzieć. Nie było mi łatwo powiedzieć to z myślą o moim narodzie, bo ja pragnę dla niego przyszłości, wspaniałej przyszłości.] Potrzebna jest więc powszechna mobilizacja sumień i wspólny wysiłek etyczny, aby wprowadzić w czyn wielką strategię obrony życia. Dzisiaj świat stał się areną bitwy o życie. Trwa walka między cywilizacją życia a cywilizacją śmierci. Dlatego tak ważne jest budowanie "kultury życia": tworzenie dzieł i wzorców kulturowych, które będą podkreślały wielkość i godność ludzkiego życia"

 
 
 
 
~~anka
ff
Wysłany: 8 Lip 2008r. 17:51  
Cytuj
A ja mam taki przykład ogólnoświatowego prawa:

1.dasz dziecku klapsa -czeka cie sąd za znęcanie i takie tam

2.pogłaskasz dziecko- molestujesz albo jesteś pedofilem

3.ale legalnie możesz dziecko zabić(aborcja)

neutralny

 
 
 
 
~~anonimka
ff
Wysłany: 8 Lip 2008r. 17:57  
Cytuj
To skomplikowane.. Ja to zrobiłam. Miałam 15 lat.Teraz mam 2 razy tyle, a ciągle nie moge się otrząsnąć. Nie muszę oglądać takich filmów, żeby czuć ból w sercu zawsze kiedy sobie o tym pomyślę.A myślę codziennie.I nieraz widzę obok siebie wirtualną postać, która ma prawie 15 lat i sobie wyobrażam, że jest to moje dziecko.On lub Ona.Całe moje życie od tamtej pory to tylko zbiorowisko błędów i kar za nie.Do tej pory je odczuwam i zawsze będę.Do tej pory noszę na ręku pierścionek,który dostałam na swoje 16 urodziny-w dzień,w który wypadło mi dostanie okresu.Nie dostałam..I nigdy nie zdjęłam tego pierścionka.Nigdy nie zdejmę.To tylko symbol,czucie jest zupełnie w innym wymiarze.Niustające i bolesne..We dnie-byłam jak dziewczynką w stanie magicznym-radosna,ciesząca się życiem,zwariowana,grająca w siatkówkę na zawodach w szkołę,choć symboliczny guzik od spodni był już rozpięty.Ale nie zapomnę nigdy nocy-wtedy czułam tę MAGIĘ i czułam się wyjątkowa,zasypiając ze świadomością,że sama nie jestem.Magia…którą przerwałam.W stresie ale ze świadomościa małolata.A mogłam inaczej-mogłam powiedziec rodzicom,którym się wstydziłam wygadac-bo zawsze mnie ostrzegali przed różnymi “wpadkami”. U mnie w domu nie było tematów tabu.Myślałam, że ja-z dobrego domu-zawiodłam.Rozwiązałam sprawę sama.Dopiero po latach,juz jako duża dziewczynka powiedziałam o tym rodzicom i się okazało, że zwyczjanie byli źli, że przeszłam to sama,że by mi pomogli.Pomogli z dzieckiem…Czuli ból,że w sytuacji kiedy właśnie sprawdza się slogan:”rodzina zawsze pomoże-niezależnie od sytuacji”,nie skorzystałam z odwagi i zaufania.Potem bardzo długo…przez następne 14 lat nie czułam się wyjątkowa-los mi na to nie pozwalał.Nie wiem ile łez wylałam,nie wiem ile zła popełniłam,nie wiem ile szczebli zeszłam w stronę dna,ile nauk musiałam przejść, żeby definicje dobra i zła stały się tak klarowne,że nie mogą juz dłużej iść w parze.-wiem,że ZOSTAŁO MI TO WYBACZONE, choć ja chyba nigdy tak do końca nie wybaczę.Dobrym ludziom,dobrym w środku-Bóg wybacza. Ale pokutę się dostaje.Ja dostałam.I wierzę,że ponieważ życie poczęte jest wieczne, wieczność jest nieskończona-moje dziecko żyje gdzieś i jest przy mnie.Bo ja przy nim jestem. Nie moja rola w ocenianiu innych w ocenianiu ideologii,przez które różni ludzie mają różne poglądy.Ja mam swoje.I wiem,że gdybym mogła cofnąć czas, moje dziecko byłoby ze mną fizycznie,a nie tylko duchowo i mentalnie. Nie oceniajcie błędów innych ludzi-nie róbcie ich sami. Ludzie często są skłonni się zaklinać, jak by się zachowali w danej sytuacji.Najpierw trzeba ją przeżyć.Teraz w sprawach już przeżytych,w których mam ukształtowaną osobowość-mogę ręczyć za siebie.Ja sobie wybaczam,choć nie zapominam (tego nie umiem i nie chcę zrobić)- bo dostałam za to swoje przekleństwo oraz szereg dobrych uczynków do wykonania. I jestem dobrym człowiekiem. Chyba coraz lepszym..i mądrzejszym. Jedno wiem na pewno- będę bardzo dobra matką. Bo juz nią jestem… od 15 lat…. Płakać mi sie chce i z całego serca was przestrzegam nie róbcie tego.

 
 
 
 
~~blackvader
ff
Wysłany: 8 Lip 2008r. 19:16  
Cytuj
CYTAT

ZABICIE CZŁOWIEKA TO NAJWIĘKSZA ZBRODNIA. Piąte: NIE ZABIJAJ. Życie to największy dar dany człowiekowi. Żaden człowiek nie jest panem życia i śmierci drugiego człowieka. Każdy człowiek ma prawo do życia niezależnie od wieku, niezależnie czy ma dwa tygodnie czy pięśćdziesiąt sześć lat.


Oczywiście że kazdy człowiek ma prawo do zycia. Nie mozna mordować! Ale jedna komórka to nie człowiek. Dwie również. Jak obcinasz paznokcie, to niszczysz swoje komórki, jak drapiesz się po tyłku to też.

Dlatego aborcja w odpowiednim stadium, gdy zarodek człowiekiem jeszcze NIE JEST to nie morderstwo. I nie mów że Bóg twierdzi że człowiek jest człowiekiem od poczęcia, bo skąd możesz wiedzieć co twierdzi Bóg? W bibli która ponośc jest dziełem Boga masz słowo o zarodkach?

Chyba ze uważasz że jesteś medium, nadczłowiekiem, który słyszy co mu mówi Bóg i rościsz sobie prawo do sądzenia innych w imieniu Boga. Ale za takie coś jeszcze niedawno by Cie spalono.

To była jedna sprawa. Druga bardzo ważna:

Odpowiadaj na temat, zachowaj kulturę i uszanuj tych co piszą i czytają!. Chcesz dyskutować na forum, dyskutuj. Jeżeli masz wklejać tylko formułkę to zwykłe śmiecenie i brak szaczunku dla tysięcy innych uzytkowników forum. Coś takiego bardzo źle świadczy o Twojej kulturze i wychowaniu.
Coś takiego nie sprawi ze ludzie zaczną się nawracać, a jednynie że spojżą na wierzącego katolika jak na beton umysłowy, który nie jest w stanie nic napisac. Jak głupek który zamknie oczy, uszy i będzie w kółko krzyczał jedno zdanie, nie zwracając uwagi przechodniów którzy zatrzymają się i będą chcieli z nim porozmawiać.

Słuchaj, takich ludzi na forach są tysiące. Mówią na nich trole, spamerzy, dzieci neostrady (dziecko które mu rodzice założyli neostradę i nie wie do czego internet służy, nie szanuje innych). Ty robisz dokładnie to samo i O IRONIO w imię Boga?

Mam wrażenie że jesteś niedoświadczonym użytkownikiem internetu. Nawet mam wrazenie że to ta sama osoba która w kółko wklejała post w komentarzach o liceum katolickim. Musisz się nauczyć kultury (tak, na forum obowiącuje internetowa kultura), zwłaszcza jak chcesz występowac w imieniu Kościoła, czy Boga, bo szargasz jego dobre imię i odpychasz od niego myślących ludzi. Chyba że uważasz potrzebę dialogu za coś złego, i twiedzisz że siłą trzeba chrystianizować fora i internet. To bardzo głupie by było. Tak jak gdy siłą próbowano wymazać Boga, tak i teraz osiągnie to odwrotny skutek. Jeżeli naprawdę nie stać Cię na nic więcej niż na kopiowanie i wklejanie tego samego, nie stać Cię na odparcie argumentów to naprawdę nie mamy o czym rozmawiać.

 
 
 
 
~~blackvader
ff
Wysłany: 8 Lip 2008r. 19:27  
Cytuj
CYTAT
DROGA EDYTO w którym momencie płód zmienia sie w człowieka może to być na twoim przykładzie tzn kiedy ty z płodu stałaś sie człowiekiem

A w którym momencie ziarenko przestaje byc ziarnem a staje się drzewem? To że nie ma takiej sztywnej granicy, to nie znaczy że jak wiatrz zwieje zarodek drzewa na ziemię to przyjmujemy że to drzewo.

 
 
 
 
~~Lovely
ff
Wysłany: 9 Lip 2008r. 11:17  
Cytuj
Życie jest piękne. Jak pięknie jest żyć. Jak pięknie jest być człowiekiem.

 
 
 
 
~~kral
ff
Wysłany: 9 Lip 2008r. 11:55  
Cytuj
CYTAT
Życie jest piękne. Jak pięknie jest żyć. Jak pięknie jest być człowiekiem.

Powtarzasz się może coś bardziej konstruktywnego napiszesz bo to już nudne się staje:blee:

 
 
 
 
~~Lovely
ff
Wysłany: 9 Lip 2008r. 13:14  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Życie jest piękne. Jak pięknie jest żyć. Jak pięknie jest być człowiekiem.

Powtarzasz się może coś bardziej konstruktywnego napiszesz bo to już nudne się staje:blee:


Życie jest piękne. Jak pięknie jest żyć. Jak pięknie jest być człowiekiem.

 
 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »