NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
2 tysiące złotych za prędkość! ,
~~Zosia
ff
Wysłany: 12 Lip 2008r. 11:20  
Cytuj
Posłowie chcą sięgnąć głęboko do kieszeni kierowców.
Posłowie Platformy Obywatelskiej chcą drastycznie wysokich kar za przekraczanie dozwolonej prędkości na polskich drogach. Poselski projekt ustawy właśnie trafił do Sejmu. Za 200 mln zł pochodzących z funduszy unijnych zostanie zakupionych tysiąc fotoradarów, które staną przy polskich drogach do 2013 roku Zdjęcie z fotoradru zostanie przesłane do centralnego komputera Inspekcji Transportu Drogowego i system wyśle mandat właścicielowi pojazdu.

Karane ma być przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 5 km/godz. w obszarze zabudowanym i o ponad 10 km/godz. poza obszarem zabudowanym. Kierowca, który będzie jechał za szybko o co najmniej 50 km/godz., zapłaci aż tysiąc złotych. Jeżeli się okaże, że dał się złapać fotoradarowi kolejny raz, to grzywna wyniesie 2 tysiące zł. Za zdjęcia z fotoradarów nie będą naliczane punkty karne. System opracowany przez posłów jest wzorowany na francuskim. Tam działa 1500 fotoradarów. Ich roczne utrzymanie kosztuje 40 mln euro. Z mandatów wpływa 300 mln euro. W projekcie ustawy przewidziano, że pieniądze z mandatów w Polsce zostaną podzielone pomiędzy budżet państwa i kasy samorządów. http://www.press(...)temid=40

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lip 2008r. 11:20  
Cytuj

 
 
 
 
~~koko
ff
Wysłany: 12 Lip 2008r. 13:03  
Cytuj
zajęli by się ważniejszymi sprawami. przecież po mieście nie da się jechać 50km/h.

 
 
 
 
~~Kierowca
ff
Wysłany: 12 Lip 2008r. 13:10  
Cytuj
DA SIĘ!!!I bardzo dobrze,moze w koncu ktos was nauczy jeździć,kierowcy z przyzwyczajenia,tylko z tą kasą coś nie tak,bo kasa z samorządów zaraz zginie a w budżecie przepadnie.Drogi przecież są tragiczne...

 
 
 
 
~~koko
ff
Wysłany: 12 Lip 2008r. 13:18  
Cytuj
jesli ty potrafisz to gratuluje. ale takie zawalidrogi to sa dopiero niebezpieczne .. wymuszacie na innych wyprzedzanie.

 
 
 
 
~~50km
ff
Wysłany: 13 Lip 2008r. 08:54  
Cytuj
CYTAT
zajęli by się ważniejszymi sprawami. przecież po mieście nie da się jechać 50km/h.


A co Ty masz za dziwny samochód, że nie da się nim jechać 50 km na godzinę. Wszystkie znane mi marki samochodów mają możliwość jazdy z taką prędkością. I to niezależnie od tego, czy mają skrzynię biegów tradycyjną, czy automatyczną.

 
 
 
 
~~omzig
ff
Wysłany: 13 Lip 2008r. 20:31  
Cytuj
Szczerze mówiąc jadących tip-top 50km/h przez miasto nazywam "manifestacją" i działają mi na nerwy, ale sam w mieście prawie nigdy nie przekraczam 70. Tu nie chodzi o drbne kilometry bo liczniki zazwyczaj zawyżają o kilka km/h, tylko o przewidywanie niebezpiecznych miejsc i sytuacji. Czasem oglądam pirata na tvn turbo i tam często ludzi bardziej bolą punkty niż pieniądze dlatego jestem za podwyżką, niech bedzie np. 100pln za punkt, i bardzo surowe mandaty za omijanie na przejściu lub wyprzedzanie przed przejściem w mieście to wg mnie najbardziej karygodne piractwo.

 
 
 
 
~~Hejka
ff
Wysłany: 13 Lip 2008r. 22:39  
Cytuj
Szybciej nie znaczy lepiej.Jak ktoś łamie przepisy niech płaci!!!

 
 
 
 
~~bbbb
ff
Wysłany: 13 Lip 2008r. 22:47  
Cytuj
patrzcie patrzcie jacy wszyscy nagle przepisowi
jakos na drogach tego nie widac
hipokryci

 
 
 
 
~~zaq
ff
Wysłany: 13 Lip 2008r. 22:47  
Cytuj
Jak sie nie da 50 to jedz 40. To jest miasto, w kazdym momencie moze Ci wyjsc jakis człowiek, wybiec dziecko. zrob test za miastem na pustej drodze. Rozpedz sie do 50 i depnij w hamulec. Auto prawie na miejscu staje - to moze uatowac wiele osob.

 
 
 
 
~~Piesza
ff
Wysłany: 13 Lip 2008r. 23:43  
Cytuj
Mam nadzieję,że czyta to kierowca Matiza który o mały włos mnie nie przejechał na pasach,na moim zielonym świetle.Skręcał w prawo z dużą predkością nie zatrzymując się w ogóle!!!Dla takiego durnia to i 2 tys za mało.

 
 
 
 
~~Ania
ff
Wysłany: 14 Lip 2008r. 09:29  
Cytuj
Popieram. Bardzo dobrze, ale racja dla niektorych taka kara to z mało. Moze ci dawcy organow troche zwolniaumiech

 
 
 
 
~~Ania
ff
Wysłany: 14 Lip 2008r. 09:29  
Cytuj
Popieram. Bardzo dobrze, ale racja dla niektorych taka kara to z mało. Moze ci dawcy organow troche zwolniaumiech

 
 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »