NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
firmy bez rejstracji,
Posty: 64
Dołączył: 5 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Marz 2010r. 10:02  
Cytuj
ciekawy jestem kiedy wkoncu ktos sie weznie za te wszystki firmy bez rejstracji czyli działaja na tak zwanego "czarnucha" które tak bardzo psuja rynek pracy powinna wpasc inspekcja pracy przetrzepac towarzystwo i wreczyc komu co trzeba!!!!! dlaczego jedni musza placic podatki wszystko a inni dzialaja na czarnuch i maja wszystko w dupie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Marz 2010r. 10:02  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 91
Dołączył: 21 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Marz 2010r. 10:21  
Cytuj
W pełni sie z tobą zgadzam ,sam mam firme budowlaną -legalnie działającą,ale utrzymac sie na rynku przy takiej"czarnej" konkurencji graniczy z cudem .Nieraz słyszy sie w rozmowie z klijentem ,ze moja oferta jest za droga ,ze so tansi wykonawcy.No tak ale nikt sie nie zastanowi ze trzeba zapłacic zus,podatki ,ksiegowosć itp. A przeciez sa słuzby powołane do kontroli ,a jakos ich niewidać

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 22 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Marz 2010r. 10:22  
Cytuj
Z jednej strony masz racje może gospodarka trochę by się podniosła ale z drugiej po co oddawać państwu pieniądze a nie dostawać nic w zamian? Zasiłek na dziecko 40 parę złotych (chyba na jedną bułkę na dzień żeby przeżyło) ZUS 900zł a co chwilę jakaś afera że ZUS niema pieniędzy! śmiech! Będzie ładnie płacił całe życie a potem wypną się i tyle.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 22 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Marz 2010r. 10:24  
Cytuj
Chciałabym żeby ktoś w końcu zrobił z tym porządek żeby własny biznes się opłacał ale w naszym państwie to chyba niemożliwe.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 91
Dołączył: 21 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Marz 2010r. 10:27  
Cytuj
podatki sie płaci wszedzie podobnie jak i zus -tylko nie w takiej wysokosci jak unas,a kolega poruszył tu temat nieuczciwej konkurencji

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Marz 2010r. 10:36  
Cytuj
Przedewszystkim to ludzie powinni więcej zarabiać wtedy cennik legalnie działającej firmy był by przystępny.

Waldi klienta nie obchodzi to ze musisz zapłacić ZUSy itd, jego obchodzi cena i jakość Twojej usługi, ale w pełni Was rozumiem.

Rząd pwoinien znaleść rozwiązanie aby zachęcic legalizacje firm działających na czarno.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 91
Dołączył: 21 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Marz 2010r. 11:01  
Cytuj
Rząd prubuje ale nieudolnie ,np.mały zus dla nowo zarejestrowanej firmy.Dotacje na nowo zatrudnionego pracownika,pozyskanego z urzedu pracy-osoba ta niemoze byc z tobą spokrewniona -niewiem dlaczego.A co z firmami rodzinnymi poco mi w firmie jakas obca osoba z bezrobocia o kturej umiejetnosciach nic niewiem,a niemoge zatrudnic np.brata ktury jest dobrym fachowcem,bo na niego dotacji niedostane.A zeby działac legalnie to on tez musi załozyc działalnosć i wtedy bedzie płacił mały zus przez 2 lata -oczywiscie tez nikogo niezatrudni bo to nieopłacalne

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 551
Dołączył: 4 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Marz 2010r. 11:10  
Cytuj
Z tego co wiem w Wielkiej Brytanii na ich ZUS pracodawca odprowadza 130 funtów na rok tj niecałe 50 złotych na miesiąc, to jest mniejsze obciążenie niż u nas na miesiąc, 400 dla "nowych", 800 po 2 latach, podatki też są ludzkie (nie znam stawek) - tylko takie coś potrafi zlikwidować szarą strefę, żadne inne gadanie o większej kontroli państwa.

I w ciekawych czasach żyć nam przyszło - niestety, konserwatystą jest ten kto woli kobiety. Pozdrawiam myślących.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Marz 2010r. 11:45  
Cytuj
W tym kraju większość spraw jest na złym miejscu, płaci się wysokie opłaty itd. a jak potrzebna jest wizyta u specjalisty( sużba zdrowia) to trzeba czekać 6m-cy.

Nie dziwcie się ludzią ze wybierają tansze usługi, poprostu kazdy chce normalnie zyc a z tych pieniędzy co się zarabia to raczej nie idzie wszystkiego pogodzić ( chodz i tak nie jest zle).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1141
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Marz 2010r. 14:17  
Cytuj
mecenas

Tak jak pisał "Ktoś" Opłaty skarbowe i podatki są zbyt wysokie aby mali przedsiębiorcy czy usługodawcy dali sobie radę na rynku..

I koło się zamyka !
Co dały by większe kontrole ?
- większe bezrobocie
- biedę
- większy deficyt państwowy
- większą korupcję
- bankructwo tych firm

no i w końcu pracę niewolniczą w TESCO za 800 zł

Najpierw stworzyć przyzwoite zasady a nie mafijne haracze (ZUS dochodowy itp) Wtedy było by lepiej. Do tego nie dąży żadna z partii obecnie rządzących.

dlatego polecam prawdziwych wolnościowców
www.partiawip.pl

Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 37
Dołączył: 2 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Marz 2010r. 15:13  
Cytuj
Każdy medal ma dwie strony. Tak jak poprzednicy napisali winne są przepisy i zbyt wysoki ZUS!
Kiedyś na tym forum był poruszany podobny temat a propo Bułgarów i tego że sprzedają tanio i na czarno itd. Pamiętam że wtedy większość na tym forum najeżdżała na Polaków że mają drogo i wogóle, wtedy jakoś nikomu nie przeszkadzało to że to czarna strefa. Tak jest w każdej dziedzinie każdy patrzy by było taniej. Przykładowo co mnie to obchodzi że ktoś mi pomaluje mieszkanie czy połozy płytki a nie ma zarejestrowanej firmy. Dla mnie ważne jest by było taniej i dobrze zrobione. A legalna firma nie zawsze = jakość wiem z doświadczenia.
Nie czepiajcie się więc tych co pracują na czarno tylko nieudolnego państwa. Chcecie by było lepiej to myślcie przy głosowaniu a nie jak baranki słuchacie Tuska i TVN.
Zagłosujcie na UPR proste.
Jak PO ma 99% poparciaumiech to nie dziwcie się że jest czarna strefaumiech każdy orze jak możeumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 22 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Marz 2010r. 17:24  
Cytuj
Ja już straciłam nadzieję że w naszym ,,dziwnym,, kraju będzie coś kolwiek lepiej.A największy strach pada na nasze dzieci-jak im kiedyś będzie się żyło.Temat na długą dyskusję.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 91
Dołączył: 21 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Marz 2010r. 08:38  
Cytuj
Nijak im sie bedzie zyło .Pewnie wyjadą szukac lepszego za granice jak wiekszosc z mojej okolicy.A Tusk za jakis czas znowu bedzie opowiadał ze oni wrócą-ciekawe poco.chyba ze odwiedzić rodziców

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »