NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Czy jesteś za finansowaniem partii politycznej?, za pieniądze podatników tak jak to chce PiS, SLD, PSL ?
Posty: 520
Dołączył: 30 Cze 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lip 2008r. 16:49  
Cytuj
Czy jesteś za finansowaniem partii politycznej za pieniądze podatników tak jak to chce PiS, SLD, PSL ?


JA ZDECYDOWANIE NIE !!!!!!!!!!!



Jak PiS, SLD i PSL dba o Twój portfel



Ramię w ramię - Lewica, PiS i współrządzące PSL - idą przeciwko Platformie Obywatelskiej. Chcą odrzucenia proponowanego przez PO projektu ustawy likwidującej finansowanie partii politycznych z budżetu państwa. Politycy Platformy przekonywali podczas sejmowej debaty, że zniesienia subwencji chce większość społeczeństwa.
Politycy Platformy przekonywali podczas sejmowej debaty, że zniesienia subwencji chce większość społeczeństwa. Poseł Andrzej Dera w imieniu Prawa i Sprawiedliwości argumentował, że rozwiązań proponowanych przez Platformę nie stosuje się nigdzie w Europie. Przeciwnie, z budżetu państwa finansuje się partie m.in. w Niemczech, Finlandii, Hiszpanii, Czechach i Bułgarii.

Mimo że dwa dni przed debatą, PO złożyła autopoprawkę do projektu, która skreśla z niego zapisy dotyczące przekazywania na rzecz partii 1 proc. podatku, to tylko poseł Dera znał tę uaktualnioną wersję propozycji.


PO: Reagujecie histerycznie

Szef klubu PO Zbigniew Chlebowski przyznał, że jego partia w tej sprawie "dostaje baty". Przekonywał, że likwidacji subwencji dla partii politycznych chce większość społeczeństwa, oraz że PiS ostatnimi wyczynami w Sejmie "zadrwiło" z pieniędzy podatników. - Nie dziwią mnie tak histeryczne reakcje posłów PiS na nasz projekt. One mnie smucą - mówił Chlebowski.

Kto ma najwięcej?

PO proponuje zaostrzenie przepisów dotyczących sprawozdań finansowych partii. Za brak sprawozdania wyborczego w terminie, ugrupowaniu groziłaby likwidacja. W przypadku odrzucenia sprawozdania finansowego przez Państwową Komisję Wyborczą - grzywna.

Obecnie subwencje i dotacje budżetowe są podstawowym źródłem finansowana partii politycznych. Według informacji Państwowej Komisji Wyborczej, w 2008 roku Platformie Obywatelskiej przysługuje subwencja w wysokości niemal 38 mln zł, Prawu i Sprawiedliwości - nieco ponad 35,5 mln zł, PSL - nieco ponad 14,2 mln zł, SLD - nieco ponad 13,5 mln zł, SdPl - ok. 3,3 mln zł, a Partii Demokratycznej - ok. 2,2 mln zł.

Zgodnie z obecną wersją projektu, na majątek partii politycznej będą się mogły złożyć jedynie składki członkowskie, darowizny, spadki, zapisy oraz z dochody z majątku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lip 2008r. 16:49  
Cytuj

 
 
 
 
~~hate eternal
ff
Wysłany: 24 Lip 2008r. 17:06  
Cytuj
Jestem za. W ten sposób finansowanie jest czyste i jawne. Uważam jednak, że za rażące nieścisłości subwencja powinna być zabierana zaś partia traci swoje mandaty w sejmie i w samorządzie.

 
 
 
 
Posty: 86
Dołączył: 22 Lip 2008r.
Skąd: Kraków, Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lip 2008r. 17:19  
Cytuj
CYTAT
Jestem za. W ten sposób finansowanie jest czyste i jawne. Uważam jednak, że za rażące nieścisłości subwencja powinna być zabierana zaś partia traci swoje mandaty w sejmie i w samorządzie.


Lepszym pomysłem był pomysł PO, żeby partie były finansowane z 1% odpisu od podatku. W ten sposób co roku byłyby weryfikowane. Nie spełniasz oczekiwań wyborców, nie masz kasy. Lepsza taka weryfikacja niż wybory raz na cztery lata.
Drugi plus to całkowita dobrowolność. Obecnie każdy płacący podatki chcąc nie chcąc finansuje partie.
W drugim pomyśle (zamiast ww 1%) nie podoba mi sie możliwość finansowania partii z prowadzonej przez nią działalności. Tu partie miałyby zbyt duża możliwość nadużyć i kombinacji.
A co do straty mandatów, to wybory przede wszystkim powinny być większościowe, ale nie jednomandatowe(na wzór wyborów do Senatu).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~EURO-kołchoz
ff
Wysłany: 25 Lip 2008r. 05:19  
Cytuj
Może lepiej zapytać czy chcesz płacić podatki!!??

 
 
 
 
~~prawdziwy
ff
Wysłany: 25 Lip 2008r. 11:05  
Cytuj
PO jest bardzo cwaną partią. Chce zlikwidować finansowanie partii, gdyż wie, iż jej szeregi zasilają głównie przedsiębiorcy, białe kołnierzyki i inna masoneria. Ich stać na sponsorowanie swoich ulubieńców. Inne partie się wyłożą z powodu braku środków, gdyż ich elektoraty nie są bogate. Tak samo z ustawą medialną. Niby krzyczą, że miała zwalniać emerytów i rencistów z abonamentu. Ale jest ważniejsze, drugie dno. Nad wszystkimi mediami miałby władzę rząd, poprzez UKE. Czyli co, Łukaszenko 2? Ale wiem, PO wolno, bo PO to jedyna, prawdziwa, moralna i święta partia mająca monopol na wszystko. Resztą są albo mochery, albo komuniści, albo nieudacznicy. Vivat PO! Cały naród z partią! Ave duce!

 
 
 
 
Posty: 86
Dołączył: 22 Lip 2008r.
Skąd: Kraków, Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lip 2008r. 11:36  
Cytuj
CYTAT
PO jest bardzo cwaną partią. Chce zlikwidować finansowanie partii(...)


Powiedz mi czemu w takim razie MUSZĘ wg Ciebie finansować partie jak jest obecnie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~@$%
ff
Wysłany: 25 Lip 2008r. 12:17  
Cytuj
I co jeszcze byście chcieli?.Za co jeszcze mamy wam płacić, za
rozpieprzenie całej Polski.A kto daje zwykłemu obywatelowi chociażby na życie-wy, wy to tylko uprawiacie demagogie na skalę przemysłową, pławicie się w luksusach sprawowanej władzy i w dupie macie wszystko i wszystkich.Do roboty nieroby.Weźcie sprawę w swoje ręce i zacznijcie zapieprzać na swoją partię a nie wyciągacie swoje paluchy po ludzkie pieniądze.Nic za darmo.

 
 
 
 
~~prawdziwy
ff
Wysłany: 25 Lip 2008r. 12:23  
Cytuj
To może od razu zlikwidujmy demokrację i oddajmy 100% władzy jedynie słusznej partii. Bogaci niech sobie wszystko kupią, ustawy, przepisy, niech zalegalizują niewolnictwo.

A swoją drogą, ciekaw jestem czy i na naszym forum dyżur pełnią młode pachołki POkemonów?

http://wiadomosci.onet.pl/1795197,11,item.html

 
 
 
 
~~prawdziwy
ff
Wysłany: 25 Lip 2008r. 12:28  
Cytuj
Jeszcze ad vocem.
Jak ja się cieszę, że nowe SLD (już lewicowe, a nie mafijno liberalne) dogadało się z prezydentem Kaczyńskim i będą wspólnie blokować wszystkie masońskie ustawy. goodgoodgoodgood
POkemony wegetujcie do końca kadencji i nadal wierzcie w cuda oraz sondaże dające wam nadal 150% poparcia na Czerskiej i w TVNie. Rozpłyniecie się w niebycie, jak wasza matka AWS - nieudacznik.

http://www.dziennik.pl/polityka/article212544/Prezydent_z_SLD_zablokuja_rzad.html

 
 
 
 
~~jjjasne
ff
Wysłany: 25 Lip 2008r. 18:43  
Cytuj
PO już dawno chciało znieść dofinansowanie, tylko jakoś ciężko się to robi jak się jest w Parlamencie - w tę inicjatywę też nie wierze

 
 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »