NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3
Żydowski rozbiór Polski, Prezydencie Kaczyński ratuj wetem
~~aj waj
ff
Wysłany: 7 Sie 2008r. 14:48  
Cytuj
ajajaj aj waj, aj waj, ajajaj

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sie 2008r. 14:48  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 405
Dołączył: 17 Lip 2007r.
Skąd: z czeskich filmów
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sie 2008r. 18:37  
Cytuj
CYTAT
A dla kogo ma być? Dla marsjan? Każde państwo jest dla tych, którzy je tworzą, czyli w Polsce Polacy, w Niemczech Niemcy, w Izraelu Żydzi, w Rosji Rosjanie itd


Tyle tylko kolego, że ŻYDZI mogą być równocześnie całkiem zacnymi POLAKAMI.

W celu zwalczania ignorancji dam parę takich przykładów:
Alicia Appleman-Jurman, writer
Eli Barbur, writer
Roman Brandstaetter, writer, poet
Kazimierz Brandys, writer
Jan Brzechwa, poet
Ida Fink, writer of short stories
Konstanty Gebert, writer, activist
Zuzanna Ginczanka, poet
Henryk Grynberg, writer
Marian Hemar, poet
Gustaw Herling-Grudziński, writer
Bruno Jasieński, poet
Mieczysław Jastrun, poet
Janusz Korczak, pediatrician, children's writer, pedagogue and educator
Hanna Krall, author
Stanisław Jerzy Lec, poet
Stanisław Lem, writer
Bolesław Leśmian, poet
Teodor Parnicki, writer
Artur Sandauer, writer, literature critic, and publicist
Bruno Schulz, prose writer
Antoni Słonimski, writer
Anatol Stern, poet
Julian Stryjkowski, novelist
Julian Tuwim, poet, song lyrics
Leopold Tyrmand, writer
Aleksander Wat, poet
Bronisław Wildstein, journalist
Józef Wittlin, poet
Stanislaw Wygodzki, writer
Artur Brauner, film producer
Aleksander Ford, film director
Jakub Goldberg, film screenwriter
Samuel Goldwyn, film producer
Joseph Green (Yoysef Grinberg), Yiddish actor
Anna Held, stage actress
Aleksander Hertz, film pioneer and director
Jerzy Hoffman, film director
Agnieszka Holland, film director, screenwriter
Moses Horowitz, Yiddish playwright
Wanda Jakubowska, film director
Scarlett Johansson, actress
Ida Kaminska, actress
Boris Kaufman, cinematographer
Mikhail Kaufman, cinematographer
Harvey Keitel, actor
Roman Polański, film director
Marie Rambert, ballet dancer
Lew Rywin, film producer
Piotr Skrzynecki, cabaret director
Dziga Vertov, film director
Harry, Sam & Albert Warner, film producers
Marek Edelman (b. 1922), last living leader of the Warsaw Ghetto Uprising
Berek Joselewicz (1764-1809), colonel during Kościuszko Uprising and Napoleonic wars
Gaspar da Gama (1444-ca.1510), traveller, interpreter
Adam Michnik (b. 1946), journalist, dissident
Daniel Passent (b. 1938), journalist
Ludwik Rajchman (1881-1965), founder of UNICEF
Joseph Rotblat (1908-2005), founder of Pugwash, Nobel Prize (1995)
Leon Rubinstein, Operative Technology and records
Saul Wahl (1541-1617), according to tradition, temporary King of Poland in 1586
Simon Wiesenthal (1908-2005), hunter of Nazis
Jacob Bronowski, scientist & broadcaster, works: algebraic geometry
Georges Charpak, physicist, Nobel Prize (1992)
Roald Hoffmann, chemist & writer, Nobel Prize (1981)
Leonid Hurwicz, the 2007 Noble Prize in Economics
Albert Abraham Michelson, physicist Nobel Prize in Physics (1907)
Isidor Isaac Rabi, physicist, Nobel prize (1944)
Tadeus Reichstein, chemist, Nobel Prize (1950)
Andrew V. Schally, endocrinologist, Nobel Prize (1977)
Shmuel Yosef Agnon, writer, Nobel Prize (1966)
Henryk Grossman, economist
Michal Kalecki, economist
Abraham Low, neuropsychiatrist
Paweł Śpiewak, sociologist, politician
Ludwik Zamenhof, ophthalmologist and inventor of Esperanto
Szymon Aszkenazy, Polish historian
Marceli Handelsman, Polish historian
Leopold Łabędź, British historian
Rafał Mahler, historian
Lewis Namier, British historian
Richard Pipes, American historian
Emanuel Ringelblum, Jewish historian
Jacob Talmon, Israeli historian
Adam Ulam, American historian
Jankiel Adler, painter
Mordecai Ardon, artist
Chim, photographer
Irena Eichler, actress
René Goscinny, cartoonist
Maurycy Gottlieb, painter
Scarlett Johansson, actress
Ida Kaminska, actress
Bronisław Kaper, composer
Mayer Kirshenblatt (b. 1916), artist
Samuel Yellin, sculptor
Sholem Asch, writer
Mordechai Gebirtig, poet-songwriter
Itche Goldberg, writer
Yitzhak Katzenelson, poet
Salcia Landmann, writer
I. L. Peretz, writer
Isaac Bashevis Singer, writer, Nobel Prize (1978)
Israel Joshua Singer, novelist
Abraham Sutzkever, poet
Emanuel Ax, pianist
Nelly Ben-Or, pianist
Emanuel Feuermann, cellist
Grzegorz Fitelberg, composer
Ignaz Friedman, pianist
Bronislav Gimpel, violinist
Szymon Goldberg, violinist/conductor
Ida Haendel, violinist
Sir George Henschel, musician
Mieczysław Horszowski, pianist
Bronislaw Huberman, violinist
Jan Kiepura, singer
Józef Koffler, classic composer, music teacher, music columnist
Leopold Kozlowski, composer, arranger, director, pianist (from the famous Brandwein family)
Wanda Landowska, harpsichordist
Szymon Laks, composer
René Leibowitz, composer
Jerzy Petersburski, composer, pianist
Sława Przybylska, singer
Moriz Rosenthal, pianist
Eddie Rosner, jazz bandleader, trumpeter
Arthur Rubinstein, pianist
Heinrich Schenker, music theorist
Artur Schnabel, pianist
Henryk Szeryng, violinist
Władysław Szpilman pianist, author of The Pianist memoir
Alexandre Tansman, composer, pianist
Carl Tausig, composer, pianist
Golda Tencer, singer
Ignaz Tiegerman, pianist
Ignatz Waghalter, composer
Henryk Wars, composer
Mieczyslaw Weinberg, composer
Henryk Wieniawski, violinist, composer
Roman Kantor, fencer
Myer Prinstein, long- and triple-jumper (4 Olympic golds)
Irena Kirszenstein-Szewińska, sprinter (7 medals over 4 Olympics)

Uuuuf… Myśle, że wystarczy na dzisiajjezyk

Jutro To Dziś Tyle Że Jutro
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~prawdziwy
ff
Wysłany: 7 Sie 2008r. 18:41  
Cytuj
Tematem wątku są roszczenia amerykańśkich Żydów - obywateli obcego państwa.

 
 
 
 
Posty: 405
Dołączył: 17 Lip 2007r.
Skąd: z czeskich filmów
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sie 2008r. 18:57  
Cytuj
Spora grupa wspomnianych osób posiada właśnie obywatelstwo amerykańskie:haha:
ps
Przypominam, że to nie ja pisałem w tym wątku o Polsce dla Polakówjezyk

Jutro To Dziś Tyle Że Jutro
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~prawdziwy
ff
Wysłany: 7 Sie 2008r. 19:14  
Cytuj
Niech sobie poszczekają u wielkiego brata. Nic innego nie zrobią. Ustawa i tak nie przejdzie - będzie veto. Czy Bushman potraktuje nas za to humanitarnymi bombkami?

 
 
 
 
Posty: 1225
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Sie 2008r. 19:54  
Cytuj
Od tej pory tylko odpowiedzi z tego loginu pochodzą od prawdziwego. Dość podszywania.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 37
Dołączył: 2 Sie 2008r.
Skąd: stalowa wola i moze
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sie 2008r. 12:31  
Cytuj
CYTAT

A dla kogo ma być? Dla marsjan? Każde państwo jest dla tych, którzy je tworzą, czyli w Polsce Polacy, w Niemczech Niemcy, w Izraelu Żydzi, w Rosji Rosjanie itd. Nie oznacza to jednak prześladowania kogokolwiek z przyjezdnych. Chodzi o trzon państwa i państwowości. Chyba jak zapraszasz gości do swojego domu, to częstujesz ich - czym chata bogata - i jesteś miły. Jeśli jednak gość chciałby robić w Twoim domu przemeblowanie lub zabierać sobie Twoje rzeczy, protestowałbyś? No chyba, że jesteś masochistą.


Panstwo jest chronione przed obca agresja i 'zlodziejami', a ty roztaczasz wizje totalnej zaglady polskosci w wykonaniu zydow. Nic nie uzasadnia siania paniki, niepewnosci i tworzenia nie uzasadnionych uprzedzen - taka propagande stosowano w PRL, gdzie potrzebowano wspolnego wroga.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1396
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sie 2008r. 13:22  
Cytuj
Co za ignorancja, co za ksenofobia i antysemityzm! Wiadomo przecież, że własność jest święta i należy ją ODDAĆ, choćby to miało POlskę drogo kosztować. Uważam, że za zwłokę przez komunistów i PiSobolszewików musimy oddać z nawiązką, czyli procentem spatkobiercom. To będzie uczciwe i zgodne z wolnym rynkiem. Bo tylko wolny rynek jest w stanie zapewnić dobrobyt. Oglądaliście Ziemię Obiecaną, która napisał Jan Reymont i fabryki w Łodzi. Właśnie musimy w POlsce przywrucić taki stan, dopiero wtedy będzie każdy mógł się jeszcze lepiej bogacić. Ale najpierw należy ODDAĆ majątki z nawiązkom wszystkich, którzy tego chcą.

PZPR przy obecnej PO to jak uniwersytet obok przedszkola. A miało być tak pięknie.....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~hate eternal
ff
Wysłany: 8 Sie 2008r. 15:53  
Cytuj
No to jak to jest recepta na dobrobyt i jak komuś się podoba Łódź opisana przez Władysława R. to ja serdecznie współczuję umiech

 
 
 
 
Posty: 1396
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sie 2008r. 18:24  
Cytuj
CYTAT
No to jak to jest recepta na dobrobyt i jak komuś się podoba Łódź opisana przez Władysława R. to ja serdecznie współczuję umiech


Paradoksalnie, taka POlska to marzenie każdego człowieka. Tam jest opisany prawdziwy kapitalizm, czyli najleprzy system świata. Tak mnie uczono na Uniwersytecie Warszawskim. Każdy mógł założyć własną fabrykę i być bogaty. Tylko nieudacznicy nie byli zdolni do tego. Czemu mam pracować na nieudacznikuw?

PZPR przy obecnej PO to jak uniwersytet obok przedszkola. A miało być tak pięknie.....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 405
Dołączył: 17 Lip 2007r.
Skąd: z czeskich filmów
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sie 2008r. 19:21  
Cytuj
CYTAT
Paradoksalnie, taka POlska to marzenie każdego człowieka. Tam jest opisany prawdziwy kapitalizm, czyli najleprzy system świata. Tak mnie uczono na Uniwersytecie Warszawskim. Każdy mógł założyć własną fabrykę i być bogaty. Tylko nieudacznicy nie byli zdolni do tego. Czemu mam pracować na nieudacznikuw?


Czyżby Lucjusz Nadbereżny ukończył Uniwersytet Warszawski :szok: No dobra tylko żartowałem jezyk
Ciekawe, że nie jesteście rozpoznać (rozczytać) prymitywnego prowokatora ???

Jutro To Dziś Tyle Że Jutro
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1396
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sie 2008r. 19:34  
Cytuj
CYTAT
Czyżby Lucjusz Nadbereżny ukończył Uniwersytet Warszawski No dobra tylko żartowałem
Ciekawe, że nie jesteście rozpoznać (rozczytać) prymitywnego prowokatora ???


Kolejny kolega cierpiący na manię prześladowczą. Coraz więcej na tym forum osób chorych, tylko współczuć. Ja nie jestem Lucjusz, jestem Michał. Po ukończonych studiach w Warszawie zapisałem się na studia MBA w USA - najleprzym państwie na świecie. Wszycy, którzy nie ukończą takich studiów nie powinni zarabiać więcej niż najniższa krajowa!

PZPR przy obecnej PO to jak uniwersytet obok przedszkola. A miało być tak pięknie.....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 405
Dołączył: 17 Lip 2007r.
Skąd: z czeskich filmów
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sie 2008r. 19:59  
Cytuj
CYTAT
Kolejny kolega cierpiący na manię prześladowczą. Coraz więcej na tym forum osób chorych, tylko współczuć. Ja nie jestem Lucjusz, jestem Michał. Po ukończonych studiach w Warszawie zapisałem się na studia MBA w USA - najleprzym państwie na świecie. Wszycy, którzy nie ukończą takich studiów nie powinni zarabiać więcej niż najniższa krajowa!


No, dobra będę musiał powtórzyć za Julianem Tuwimem (sic! wątek żydowskismiech2 ) jeszcze raz:

Próżnoś repliki się spodziewał,
Nie dam ci przytyczka ani klapsa.
Nie powiem nawet pies cię jebał,
Bo to mezalians byłby dla psa.

Jutro To Dziś Tyle Że Jutro
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1396
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sie 2008r. 20:04  
Cytuj
CYTAT
No, dobra będę musiał powtórzyć za Julianem Tuwimem (sic! wątek żydowski ) jeszcze raz:

Próżnoś repliki się spodziewał,
Nie dam ci przytyczka ani klapsa.
Nie powiem nawet pies cię jebał,
Bo to mezalians byłby dla psa.


Nie wiedziałem, że w lokalnych struktórach PO w Stalowej Woli są tacy hamscy członkowie! Będę musiał pogadać z centralą aby przyjechali na rekowalescencję i zbadali powiatowe struktóry partii.

PZPR przy obecnej PO to jak uniwersytet obok przedszkola. A miało być tak pięknie.....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 405
Dołączył: 17 Lip 2007r.
Skąd: z czeskich filmów
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sie 2008r. 20:11  
Cytuj
CYTAT

Będę musiał pogadać z centralą aby przyjechali na rekowalescencję...


Używanie długich i trudnych, a zwłaszcza niezrozumiałych wyrazów jednak pociąga za sobą spore ryzyko kompromitacji smiech2

Jutro To Dziś Tyle Że Jutro
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1396
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sie 2008r. 20:13  
Cytuj
CYTAT
Używanie długich i trudnych, a zwłaszcza niezrozumiałych wyrazów jednak pociąga za sobą spore ryzyko kompromitacji


Jak nie skończyłeś studiów na Uniwersytecie Warszawskim to się nie wypowiadaj! Wiesz co to jest MBA? Tam uczo przedsiembiorczości, a nie jakichś wierszy bez sensu!

PZPR przy obecnej PO to jak uniwersytet obok przedszkola. A miało być tak pięknie.....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 405
Dołączył: 17 Lip 2007r.
Skąd: z czeskich filmów
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sie 2008r. 20:25  
Cytuj
Pamiętam kiedyś w Piwnicy pod Baranami śpiewano tak:

przechodź spokojnie przez hałas i pośpiech
i pamiętaj, jaki spokój można znaleźć w ciszy
o ile to możliwe bez wyrzekania się siebie
bądź na dobrej stopie ze wszystkimi
wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie
wysłuchaj też innych, nawet tępych i nieświadomych
oni też mają swoją opowieść


Dobranocumiech

Jutro To Dziś Tyle Że Jutro
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1396
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sie 2008r. 20:35  
Cytuj
Już rozumiem skąd u was w Stalowej Woli takie zamiłowanie do poezji umiech
Wasza posłanka was tego nauczyła umiech To piękne. W naszej kochanej PO nie tylko potrzeba fachowcuw z MBA, ale też poetów.
"Konsumpcja związków erotycznych u Stefana Żeromskiego" jakierz to musi być zajmujące umiech

PZPR przy obecnej PO to jak uniwersytet obok przedszkola. A miało być tak pięknie.....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 45
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sie 2008r. 20:44  
Cytuj
Ja jestem ciekawy czy nasz poseł Antoni Błądek ma maturę, a jak ma to na jaki temat pisał ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 37
Dołączył: 2 Sie 2008r.
Skąd: stalowa wola i moze
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sie 2008r. 16:34  
Cytuj
Ukryci Żydzi rządzą Polską? Jest ich 6 milionów!

Oficjalnie Żydów jest w Polsce może ze 20 tysięcy. Nieoficjalnie - parę milionów. Knujących w ukryciu przeciw Polakom. Jak niegdyś Mickiewicz, Słowacki czy Stanisław August Poniatowski.

W preambule do "Listy żydów w zniewalanej Polsce i osób pochodzenia żydowskiego, o oryginalnych, rodowych i zmienionych nazwiskach", internetowego curiosum, stanowiącego istne eldorado wyznawców antysemityzmu i spiskowej teorii dziejów, czytamy:

Ponad 800 lat wgryzania się żydostwa w polską ziemię i polski naród zrobiło swoje, bardzo wiele rodów, znanych i wielkich nazwisk "wielkich Polaków" jest bardzo silnie skoligaconych z żydostwem, i nie ma to absolutnie nic wspólnego z Polską ani z Polskością, a wszystko z żydostwem.

Co ciekawe - trudno się z powyższą tezą nie zgodzić. Pomijając napastliwy ton, historycznie jest jak najbardziej słuszna.

I. Antysemityzm? Jaki antysemityzm?

W Polsce jest taka ciekawa sytuacja, że dwóch rzeczy o wybitnym Polaku dowiadujemy się dopiero po jego śmierci. Że był wybitny - i że był Żydem. Przykład Bronisława Geremka, urodzonego jako Benjamin Lewertow, syn Borucha i Szarcy, jest tu bardzo wymowny.

Oczywiście wszyscy wiedzieli, że Geremek to Żyd. On sam bynajmniej tego nie ukrywał, szczególnie ostatnio. Ale nie był to element jego indywidualnej tożsamości na tyle, powiedzmy sobie, "neutralny", by mówić o nim głośno. O żydostwie mówi się albo głosem przyciszonym - albo demonstracyjnie podniesionym. Nigdy normalnie.

Jerzy Turowicz przy jakiejś okazji, dawno temu, chwaląc Adama Michnika zaczął swą przemowę od "Adam Michnik jest Żydem". Słowem, to jest w jakiś sposób ważne. Najczęściej w sposób budzący wątpliwości.

Sam Geremek, zapytany w amerykańskiej telewizji czy w Polsce jest antysemityzm, odpowiedział według Zbigniewa Brzezińskiego tak:

Urodziłem się w getcie. Moja rodzina zginęła w getcie. Ja zostałem wybrany po wolnych wyborach, przez wolny rząd, na ministra spraw zagranicznych Polski. Czy to panu wystarcza?

Efektownie, ale trochę bez związku. Geremek swojej żydowskości bowiem nie głosił. Nie został ministrem jako Żyd. Podobnie niezręcznie na zarzut polskiej antysemickości zareagował niedawno Władysław Bartoszewski.

Proszę mi wymienić inny kraj Unii Europejskiej, który w ciągu ostatnich 15 lat miał trzech ministrów spraw zagranicznych – Geremka, Rotfelda, Mellera, pochodzenia żydowskiego (...). Proszę mi wymienić taki kraj w Europie.

No, i premiera rządu, jak dorzuciłby zapewne Zygmunt Wrzodak. Uporczywie nazywający Hannę Suchocką "Hają Zylbersztajn". Zresztą, nie tylko. Wśród domniemanych Żydów jest bardzo wiele nazwisk znanych w polskiej polityce. Ba. Istnieje grupa, która całkiem poważnie propaguje mocno naciąganą tezę o żydowskim pochodzeniu - po matce - samego... Jana Pawła II. Zdaniem tych spiskowców, właśnie dlatego papież tak zabiegał o przychylność Żydów.

II. Antysemityzm bez Żydów?

Osoby słabo zorientowane podnoszą w zażartych dyskusjach z polskimi antysemitami pewien argument pozornie logiczny. Jak Żydzi mogą rządzić Polską, skoro nawet według optymistycznych szacunków Centrum Mojżesza Schorra jest ich w Polsce góra 100 tysięcy? Z czego może 40 tys. utożsamia się z żydowskością, a raptem 12 tys. wyznaje judaizm?

Jednak antysemitom nie chodzi o tych Żydów. Podstawą polskiego antysemityzmu jest aprioryczne przekonanie, że w Polsce jest tak naprawdę 5-6 milionów Żydów - którzy się wszelako "ukrywają". Czyli, mają jak Geremek zmienione nazwiska, na "polskie", i nie głoszą swego żydostwa wszem i wobec.

Niewzruszona teza, że pewna ukryta grupa etniczna prowadzi tajny antypolski spisek, kwalifikuje się oczywiście do symptomów ostrej schizofrenii paranoidalnej - ale, paradoksalnie, jak każdy absurd nie wzięła się z powietrza. Otóż wszystko wskazuje na to, że osób pochodzenia żydowskiego istotnie może być w Polsce kilka milionów. A nawet więcej. Tyle, że wcale się nie ukrywają. Po prostu nie wiedzą, że są Żydami.

III. Demaskuj Żyda!

Wyławianie ukrytych Żydów to w naszym kraju rozrywka nienowa. I przed wojną mniejszość żydowska nie składała się wyłącznie z małopolskich chałaciarzy, oraz dość zintegrowanych z Polakami, ale wciąż żydowskich inteligentów w rodzaju Tuwima czy Janusza Korczaka. Mnóstwo było Polaków, których Niemcy określą później terminem mischling, "mieszaniec" - i skrzętnie wyłapią za pomocą jednego z pierwszych systemów informatycznych na świecie.

Usłużnie dostarczonego przez firmę IBM. Której czynny współudział w zagładzie Żydów przekonująco zarzucał Edwin Black w swej słynnej pracy "IBM i Holocaust. Strategiczny sojusz hitlerowskich Niemiec z amerykańską korporacją."

Żydzi, którzy wojnę przeżyli, z reguły wywodzili się z tych zintegrowanych, których żydostwo nie było oczywiste. I, oczywiście, spośród Żydów zamożnych. Jak Jerzy Urban. Których stać było na opłacenie ratunku. Dlatego istotnie ciekawie brzmi ulubiony cytat polskich antysemitów. Przypisywany Arturowi Sandauerowi - historykowi pochodzenia, naturalnie, żydowskiego.

W czasie wojny zginęli prości Żydzi i wybitni Polacy. Uratowali się wybitni Żydzi i prości Polacy. Dzisiejsze społeczeństwo w Polsce to żydowska głowa nałożona na polski tułów. Żydzi stanowią inteligencję, a Polacy masy pracujące.

O antysemickiej orgii roku 1968 nie trzeba wspominać. "Ukrywających się" pod zmienionymi nazwiskami Żydów "wyłuskiwano" i wcześniej, i później. Na podstawie szeregu dość obłąkańczych kryteriów, również natury fizjonomicznej. Aktor Ryszard Filipski, odtwórca roli "Hubala", a prywatnie filar Zjednoczenia Patriotycznego "Grunwald", miał nawet specjalny zeszycik, w którym zapisywał Żydów. I dzielił ich na rodzaje.

Żalił się nawet Jerzemu Karaszkiewiczowi, współscenarzyście "Rejsu", że nijak nie może sklasyfikować Wojciecha Siemiona - sztandarowego "naszego, wiejskiego chłopaka". Karaszkiewicz sarkastycznie zaproponował nową kategorię: "Żyd polny". Jak zawsze pozbawiony poczucia humoru Filipski skrzętnie to zanotował.

IV. "Żydów ci u nas dostatek"

Stereotyp powstaje zawsze na bazie prawdy. Zazwyczaj różni się od niej zaledwie jakimś dziwacznym kwantyfikatorem, wytworzonym przez niestabilny umysł. Istnieją Polacy, którzy kradną w Niemczech samochody - prawda. Wszyscy Polacy w Niemczech to złodzieje - stereotyp.

Podobnie z Żydami. Nie żyli oni przez 800 lat obok Polaków, ale z Polakami. Owszem, były getta i straszne wioski małopolskie. Ale Żydzi, zwłaszcza ci wykazujący rozmaite użyteczne talenty, bynajmniej nie mieli zamkniętej drogi do społecznego awansu. Ta zaś implikowała stanie się Polakiem. Poprzez zmianę wiary, nazwiska i obyczajów. Wtedy rodził się "Żyd ukryty". Zmora antysemitów.

Którzy zakładają, jak hiszpańska Święta Inkwizycja w wiekach średnich, że konwersja Żyda jest pozorna. Że nadal pozostaje on Żydem - i służy, jako "dywersant", interesom żydowskim. Wcześniej - jakiejś bliżej nieokreślonej, tajnej paneuropejskiej sieci. Od powstania państwa Izrael życie wyznawców teorii spiskowych jest dużo łatwiejsze.

Trudno dziś określić ilościowo żydowsko-polskich neofitów w ciągu 800 lat wspólnej historii. W średniowieczu ksiąg parafialnych nie prowadzono, późniejsze zachowały się niekompletne. Zresztą, fakt "wychrzczenia się" był z oczywistych względów starannie ukrywany. W Polsce żydostwo zawsze uważano za coś wstydliwego.

Ogólnikowe wzmianki o żydowskich neofitach w Polsce pochodzą jednak już z wieku XIV. W wieku XV słyszymy nawet o nobilitacjach przechrztów, z reguły wielkich finansistów w rodzaju Abrahama Ezofowicza.Ocenia się, że do XVIII wieku na chrześcijaństwo mogło przejść kilkadziesiąt tysięcy Żydów.

Lawinowe chrzty przyniosła dopiero działalność Jakuba Franka. W połowie XVIII wieku ogłosił się on Mesjaszem i wezwał Żydów do przechodzenia na chrześcijaństwo. W ciągu 70 lat istnienia sekty konwersji dokonało nawet do stu tysięcy polskich Żydów. Dzisiejsi Polacy o korzeniach mniej lub bardziej żydowskich to w większości potomkowie frankistów.

V. Poznaj Żyda po nazwisku!

W roku 1938 ukazała się pomnikowa praca "Polacy-chrześcijanie pochodzenia żydowskiego" autorstwa Matthiasa Miesesa, pioniera syjonizmu i propagatora języka jidisz. Wydana w Warszawie u Fruchtmana książka jest dziś absolutnie białokrucza. I zapomniana - gdyż dociekania Miesesa tak naprawdę wciąż nikomu nie są na rękę.

Niełatwa to lektura i pełna anachronicznej publicystyki, jednak materiał historyczny zawiera pierwszorzędny. Mieses nie pisze bowiem o ludziach, których żydowskość była w jego czasach oczywista - jak Tuwim, Słonimski, Staff, Brzechwa, Lechoń, Ważyk czy Jastrun.

Skupia się na przypadkach kontrowersyjnych - w rodzaju Boya-Żeleńskiego. Które, pomimo upływu lat, dzięki otaczającemu w Polsce te kwestie tabu wciąż takie pozostają. Bowiem, wedle panującej cichej umowy, żydowskość to rodzaj kalectwa. Którego wypominać ludziom przecież nie wypada.

Gdyby polscy antysemici książkę Miesesa znali, swoją obłąkańczą listę mogliby w sposób istotny uzupełnić. Tak naprawdę, o znaczną część ludności Polski.

Mieses podaje na przykład klucz do rozpoznawania nazwisk, przyjmowanych przez chrzczonych, a następnie często uszlachcanych Żydów. Jego zdaniem, istnieją w Polsce nazwiska typowo żydowskie. Choć, na pozór, typowo polskie.

1. Imię Abraham i jego pochodne, więc Abramowicz, Abramowski.
2. Nazwiska od nazw miesięcy, np. Majewski, Lutyński, Lipski, Czerwiński, Grudziński, Wrzesiński.
3. Nazwiska od dnia tygodnia, np. Niedzielski, Poniedzielski - zawsze sztuczny twór, wskazujący na chrześcijańskie zobowiązanie.
4. Wszelkie nazwiska na "nowo", np. Nowakowski, Nowicki.
5. "Z dobrej woli", np. Dobrowolski.
6. nazwiska od "krzyż", np. Krzyżanowski, Krzyżecki.
7. od "nawracania się", np. Nawrocki.

Oczywiście trzeba tu dodać typowo żydowskie nazwiska, będące wynikiem niewielkiej pomysłowości urzędników. Którzy, rejestrując pod zaborami przymusowo Żydów nie posiadających rodowych nazwisk w ogóle, dawali im nazwiska pospolite (Karp, Śledź, Cukier, Żółtko) albo pochodzące od nazw miast (Poznański, Krakowski, Gdański). Oczywiście, Mieses uogólnia. Nie każdy Krzyżanowski to Żyd. Ale, zarazem, nie wszyscy polscy Krzyżanowscy pochodzą z rodowej wioski Krzyżanów.

VI. Sławni polscy Żydzi: Mickiewicz, Słowacki, Chopin, oraz... Stanisław August Poniatowski

O żydostwie Mickiewicza święcie przekonany był Zygmunt hrabia Krasiński, który do Cieszkowskiego pisał tak:

Mickiewicz - to doskonały Żyd. Czy wiesz, że matka jego była Żydówką, która się przechrzciła przed pójściem za ojca jego? Niezawodnie. Stąd w tym człowieku taki zakrój. Kabała, Talmud, Dawid... energia... wszystko razem. Miłość ojczyzny i Wallenrodyzm.

Nie zgadzał się z tym wybitny polonista, profesor Juliusz Kleiner - swoją drogą... Żyd. Twierdził on, że pomylono matkę Mickiewicza z jego żoną, która była z frankistów. Ale nie jest to wcale takie pewne. Mickiewicz do żydostwa miał się przyznać hrabiemu Xaweremu Branickiemu, a nawet wyrazić z tego powodu dumę. Matka poety była podobno również z frankistów, jako córka Hillela (Mateusza) i Anny Majewskich.

Zgodnie z religią mojżeszową żydowskość dziedziczy się po matce. Stąd spory wokół pochodzenia matki Słowackiego, Salomei Januszewskiej, jakoby... Ormianki. Swoją drogą jako Ormianka przedstawia się również uporczywie... Julia Tymoszenko, na Ukrainie powszechnie "podejrzewana" o ukrywanie, że jej ojciec był łotewskim Żydem. Zabawne jest to, że u Tołstoja i Turgieniewa żydowski handlarz z reguły podaje się właśnie za Ormianina.

Polscy heraldycy konsekwentnie nie wymieniają rodu szlacheckiego Januszewskich, zaś sam Słowacki wykazuje w swej twórczości wielką fascynację Żydami. Na przykład "Król-Duch" to w gruncie rzeczy popularny wykład filozofii Jakuba Franka.

Sprawa Chopina jest najmniej jasna. Żydowskość poprzez matkę, Justynę Krzyżanowską, przypisywał mu w każdym razie Antonii Lange w roku 1911. Czy możliwe jest natomiast, że mieliśmy Żyda za króla?

Pochodzenie książęcego rodu Ciołków-Poniatowskich jest niejasne. Pierwszym pewnym protoplastą jest dziadek króla, Franciszek. Postać tajemnicza: nie piastujący żadnych tytułów w świecie, w którym każdy szlachcic jakiś tam urząd czy tytuł posiadał. Był zbyt świeżego rodu? Magnaci zwalczający króla Stasia zawsze twierdzili, że to Żyd. Tego rodzaju pogłoski, dziś trudne do zweryfikowania, powtarzały jednak w XIX wieku również liczne opracowania angielskie i francuskie.

VII. Wszyscy jesteśmy... Żydami?

To teza naturalnie na wyrost - jednak po ośmiu wiekach współistnienia doprawdy trudno byłoby znaleźć dość anachroniczne naukowo dziwo, jakim byłby "czysty etnicznie Polak".

Prawda jest chyba taka, że jakąś domieszkę "żydowskiej krwi" mają miliony z nas. Łącznie z wielką polską arystokracją. Z Żydówkami żenili się bowiem Radziwiłłowie, Potoccy i Lubomirscy. Zaś wyłącznie żydowskich antenatów mają Lanckorońscy i Hutten-Czapscy.

Oraz czołowi polscy antysemici. Jak Stanisław Piasecki, redaktor żydożerczego tygodnika "Prosto z mostu". Syn Gizeli Silberfeld, córki Izraela Silberfelda i Szajndli z Austerweilów Silberfeldowej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~hate eternal
ff
Wysłany: 10 Sie 2008r. 22:21  
Cytuj
wszystko się zgadza. Ale nikt nie ma tu nic przeciwko Żydom jako ludziom, ale ich roszczeniowej postawie wobec Polski. Co ciekawe po II wojnie światowej, od aliantów otrzymali na początku mandat brytyjski w Izraelu i potem stworzyli własne państwo. Polska do tych aliantów również się zaliczała jak chcą nam wmówić prawicowi historycy (a de facto byliśmy jednym z narodów mięs armatnich).
Co ciekawe, nie dane mi było słyszeć o zwrocie mienia żydowskiego w... Niemczech, Rosji, Francji, na Węgrzech etc., etc. Nie tylko tego z lat II wojny światowej a także z lat późniejszych umiech

 
 
 
 
« 1 2 3
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »