NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
CZEMU SUKIENKA I DO TEGO CZARNA ,
Posty: 40
Dołączył: 23 Maja 2008r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lip 2008r. 12:44  
Cytuj
Czy ktoś może wie dlaczego nasi pasterze chodzą w sukienkach ? I dlaczego te sukienki mają kolor czarny ? W szkole , w przedszkolu uczono mnie symboliki koloru czarnego . Okazuje się ,że symbolizuje zło , strach , lęk . Przymioty adekwatne do tej instytucji , jednak bardzo proszę o genezę stroju jaki przywdziali nasi Duchowi Przywódcy .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lip 2008r. 12:44  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 86
Dołączył: 22 Lip 2008r.
Skąd: Kraków, Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Lip 2008r. 13:10  
Cytuj
Może dlatego, że czarny kolor wyszczupla. A ponadto w szerokich ubraniach mniej znać tusze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~nownownowcare
ff
Wysłany: 28 Lip 2008r. 00:17  
Cytuj
A o czerwonym co Cię uczyli w przedszkolu??? Ty się wadami wzroku zajmij skoro cię tak kolory obchodzą, te twoje posty to po prostu masakra, admin chyba z głupiego politowania tego nie usuwa, albo sam je pisze;)

 
 
 
 
Posty: 40
Dołączył: 23 Maja 2008r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lip 2008r. 00:48  
Cytuj
CYTAT
A o czerwonym co Cię uczyli w przedszkolu??? Ty się wadami wzroku zajmij skoro cię tak kolory obchodzą, te twoje posty to po prostu masakra, admin chyba z głupiego politowania tego nie usuwa, albo sam je pisze;)



Masakra , to brak argumentów jakim się wykazują katole. O czerwonym , nic nie wspominali natomiast czarny symbolizował zło .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lip 2008r. 09:17  
Cytuj
Dwóch gejów zabawia się w najlepsze... jeden mowi:
- Jacuniu, bylem dzis u lekarza i badałem sie na HIFa....
- No co ty dopiero dzisiaj?!!
- Żartuję, ale lubię jak ci się dupka kurczy....

:]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~aaa
ff
Wysłany: 28 Lip 2008r. 09:41  
Cytuj
Korupcjo wysil sie troche, wystarczy wejsc na google i poszukac tego co Cie interesuje. Mnie tez w przedszkolu i podstawowce uczyli, ze kolor czarny symbolizuje zlo. Pozniej sie dowiedzialem, ze to tyczy sie naszej kultury, kazda kultura ma swoja symbolike. A co do "sukienek" to poszukalem i znalazlem, poczytaj zapamietaj i nie zadawaj glupich pytan.

CYTAT

Na przełomie XV i XVI wieku ustalił się zwyczaj noszenia sutann określanych również słowem "rewerenda" (słowo to pochodzi z języków romańskich). Wtedy suknie były też noszone przez mężczyzn. Zwłaszcza szlachta lubiła używać długich żupanów, pasów i kontuszy. Ostatecznie strój księży ustalił się w XVII i XVIII wieku. Kolor sutanny związany był z hierarchią wśród duchowieństwa i tak jest do dzisiaj: papież nosi białą sutannę, kardynałowie - czerwoną (purpurową), biskupi - fioletową, a księża - czarną.

Czarna sutanna ma przypominać księdzu obumieranie dla świata i zanurzenie się w wieczności. Czerń symbolizuje również rezygnację z jaskrawych kolorów, a więc rezygnację z tego, co niesie świat, z jego zaszczytów i uciech


P.S. Tak dla Twojej informacji, nie jestem katolikiem, nie chodze do kosciola. Nie obchodzi mnie w co kto wierzy lub ile dalej kasy na swoja wiare. Ja pilnuje swojego portfela i przejmuje sie swoim zyciem.
A i jeszcze jedno, ciesz sie kolego, ze zyjesz w takim kraju jakim zyjesz, nikt Cie nie zabije za Twoje poglady. Zastanow sie jak dlugo cieszylbys sie zyciem w kraju islamskim i mial takie same poglady na temat ich religii.

 
 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lip 2008r. 09:45  
Cytuj
to jest ignorant i marny prowokant :] szkoda nawet szukac czegokolwiek :]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 334
Dołączył: 3 Cze 2007r.
Skąd: mam wiedzieć?
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lip 2008r. 12:03  
Cytuj
Korupcja, jak lubię Twoje posty i czasami się z nimi zgadzam, tak teraz przeginasz. Wytykasz, jak to mówisz, katolom lichą argumentację, a sam przypieprzasz się do sukienek. Jakby chodzili w hawajskich koszulach to coś by to zmieniło?

Jam ci jest picza! Picza zbrodnicza!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Lip 2008r. 13:13  
Cytuj
On się przypieprza dla samego przypieprzania się, a tematy zainteresowań zmienia bardzo szybko. Ostatnio bardzo potrzebował dane statystyczne nt. procesów inkwizycji i liczby ofiar spalonych na stosie w ramach walki z herezją i taki był zagubiony, że szukał tego na forum stalowemiasto.
I co KORUPCJA znalazłeś? Bo ja tak, mimo że nie szukałem. Nawet sobie pomyślałem przez chwilę, że zrobię ci dobre i podamci te dane, bo jak sądzę, zaskoczyłyby cię. Ale pomyślałem sobie, że skoro są tak łatwo dostępne, to powinieneś sobie poradzić skoro tak bardzo cię to ciekawi.
Ja również lubię jego posty, ale zawsze przy czytaniu przymykam oko na jego teksty - są wtedy bardziej zabawne :haha:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~anty
ff
Wysłany: 28 Lip 2008r. 14:06  
Cytuj
Cicho!! Daje Korupcji spokoj!! Pozwolcie mu sie skupic i wymyslic kolejne inteligentne pytanie, ktorym podizeli sie z nami niewatpliwie smiech2smiech2

 
 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »