NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Forumowe badania nastrojów społecznych w Polsce, wybrane komentarze

Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/stalowem/stalowemiasto.pl/pub/edytor/xcode_forum.php on line 285
~~prawdziwy
ff
Wysłany: 27 Lip 2008r. 17:54  
Cytuj
Normalny człowiek w normalnym kraju, ze swojej pracy powinien godnie żyć. Ludzie
którzy, wyjechali i zasmakowali normalności nigdy nie wrócą do polski.Wrócili niedouczeni PLATFORMERSI, na prośbę "peruwiańczyka". Ci co znają język i mają jakikolwiek fach w ręku to już do do tego dzikiego kraju nie wrócą. Gdzie nie spojrzysz to patologie i wynaturzenia w życiu społecznym. To jest chore. Nawet moja matka 70-cio letnia kobieta na emeryturze(jeszcze sprawna i serfująca po necie), opóściłaby ten zacofany kulturowo i gospodarczo kraj.

~EdUS teraz UK , 27.07.2008 16:36

Z Polski emigrują ludzie młodzi zdrowi którzy chcą pracować a nie kombinować
zostają tylko tacy co nie dali by sobie rady z powodu wieku zdrowia rodziny i Ci co mają układy w rabowaniu Polski

~leon52 , 27.07.2008 15:53

Dopiero po migracji do UK moje życie nabrało normalności
Polsko mamy XXI wiek. Wstyd! Po paru miesiącach spędzonych w UK stwierdziłem że w Polsce byłem traktowany jak zwierze bez prawa do niczego. Mam 25 lat i ostatnie lata w Polsce uważam za czas stracony, brak możliwości do normalnej pracy za normalne pieniądze, co za tym idzie brak prawa do mieszkania, do rodziny dziecka itd. Żeby wziąć ślub trzeba odkładać przez rok, co to miało znaczyć, kogo było na to stać? Żenada! to ma być system gospodarczy kraju w XXI w.? Teraz po paru w miesiącach pobytu na wyspie momentalnie ułożyliśmy sobie z narzeczona życie, mamy prace, zarabiamy, rozwijamy się. Stać nas na zaspokojenie normalnych ludzkich potrzeb i założenie rodziny co jest normalną ludzką sprawą a nie przywilejem dla elity w Polsce. Czas powstać, przejrzeć na oczy! Jest tysiące miejsc na świecie gdzie można normalnie egzystować a nie męczyć się w tym przeklętym miejscu, niczym zniewolony i wykastrowany szczur w ciasnej klatce!

~KapiszonUK , 27.07.2008 11:25

Tera niech pryszcze robią na mnie. Ja w tym syfie robił nie będę.. Podobnie
jak Perełka mam 3 hacjendy na wynajem i kasę na życie będę ciągnął z rentjerki. I nie mam litości dla pryszczy którzy Polskę ukarali ryżym. Zdzieram z nich skórę przy wynajmie lokalu. Jest płacz, łzy i skowyt ale jestem nieustępliwy.A muszę wam powiedzieć że wybuchła panika na rynku wynajmu lokali. Ceny wzrosły o ok. 80% w stosunku do ubiegłego roku. Co chcieliśta to wybraliśta a tera płaczta pryszcze !

~Alex, rentier , 27.07.2008 17:10

To znaczy że teraz są tłuste?
Grabienie Polaków przez domorosłych samozwańczych mężyków stanu bawiących się w rządzenie trwa.
100% podatki, nędzne zarobki, miliardowe fortuny ludzi którzy w normalnych warunkach ( bez układów )nie przeżyliby w biznesie sezonu, kraj kłamców, donosicieli i wszelkiej maści szubrawców broniących swoich pozycji......szkoda klawiszy.

~lelek , 27.07.2008 17:09

Nic tylko uciekać z Polski
Znów kryzys :/

~student informatyki , 27.07.2008 16:32

Czyżby Tusk był amatorem ?
Jarosław Kaczyński w wielu wywiadach mówił wyraźnie: "będziemy dążyli do osłabienia złotówki ( umocnienia funta , franka i euro), ponieważ słaba złotówka jest w tej chwili dla Polski najbardziej korzystna". Tusk w kampanii wyborczej zapowiadał że po dojściu do władzy umocni złotówkę, co właśnie realizuje! Tak swoja droga do tej pory nie potrafię pojąć dlaczego emigranci z Irlandii glosowali na kogoś kto obiecał im iż pomniejszy ich dochody ;)) Ale wróćmy do tematu...
Słaba złotówka oznacza: Więcej miejsc pracy, więcej doskonale prosperujących POLSKICH przedsiębiorstw, większe zarobki emigrantów, większą wartość unijnych dotacji - innymi słowy, znaczne bogacenie sie polskiego społeczeństwa !!!. Umocnienie złotówki ma tylko jeden plus: tańsze wakacje na tzw. zachodzie i tańsze towary ( głownie luksusowe ) produkowane przez zachodnie koncerny ( samochody , telewizory plazmowe itp.) . Proszę odpowiedzieć sobie na proste pytania: Czy polskiemu społeczeństwu potrzeba bardziej: a. dorobić sie pieniędzy ( zgromadzić oszczędności - porządny kapitał ) , b. Wydać kasę na nowiutkie samochody , telewizory plazmowe itp itd ???
Pozdrawiam

woody75_(at)_o2.pl , 27.07.2008 14:38

Przeciętny Polak nie ma żadnego udziału w produkcie
narodowym ani w zysku z tego wynikającym. Nasze chude lata wynikają z narzucanych nam zobowiązań przez międzynarodowe instytucje finansowe w imieniu USA, które doi polaczków cały czas. Mamy chude lata na okrągło jak pamiętam a dług nie wiem czy nie przekroczył już 600 mld $. Tak dla przypomnienia, mieliśmy długu ok. 10 miliardów gdy weszliśmy do tzw. wolności :-))))))

~gównopol , 27.07.2008 12:54

Małomiasteczkowa bidota jest bez szans
Najtrudniej będzię przetrwać małomiasteczkowej biedocie -już tak jest. Na wsi zawsze sobie poradzą (wieś kwitnie),w duzych miastach też . Małomiastczkowa bidota przcuje za 900zł /mc, a opłaty i ceny ma takie jak w duzych miastach gzdie zrabiają kilkakrotnie wiecej. MAłe mieściny pustoszeją -kto może ucieka gdzie się da

~małomiasteczkowy bidok , 27.07.2008 13:26

Pytanie do yntelygentów...Dlaczego
największa bieda była i jest w kraju za rządów Balcerowicza,Suchockiej,Buzka i Tuska???

~bgd , 27.07.2008 09:10

itd itd

http://biznes.onet.pl/7,1499304,prasa.html

To jest kilka wybranych komentarzy do powyższego artykułu. Ludzie, przestańcie wreszcie wierzyć otumaniaczom z PO, którzy i na naszym forum funkcjonują. Oni twierdzą, że jest coraz lepiej. Widocznie im jest. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Albo wyjedźmy w większości za granicę i zostawmy POmatołków samych. Raz dwa zdechną z głodu, bo na spekulacjach i geszefcie nie da się obiadu ugotować, a nic poza tym nie potrafią robić. Albo strajkujmy jak w latach 80tych, gdy cała Polska stawała. Przestańmy być wreszcie pariasami Europy! Dość upodlania za pracę 1000-1500zł, gdy prezesi (głownie z PO lub sympatycy) mają 100 razy tyle. Dość pie.olenia o braku kwalifikacji, bo ludzie z kwalifikacjami, którzy nie mają mafijnych znajomości też tyle zarabiają. Dość upodlania narodu. Polsko, wstań z kolan!

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lip 2008r. 17:54  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 86
Dołączył: 22 Lip 2008r.
Skąd: Kraków, Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Lip 2008r. 19:04  
Cytuj
A o bojówkach PiS(za kasę od komentarza) i PO(z nakazu centrali) na forum Onetu słyszałeś?
Wypowiedzi na forum z anonimowego nicka są nic nie warte. Może je nawet pisać jedna i ta sama osoba. Równie dobrze można znaleźć wypowiedzi w drugą stronę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~prawdziwy
ff
Wysłany: 27 Lip 2008r. 19:19  
Cytuj
Bojówki, nie bojówki, ja nie jestem ani z PiSu, ani broń Boże z PO, ani SLD, jestem bezpartyjny krytykant wszystkiego (lepiej krytykować niż chwalić, krytyka buduje) i popieram te wpisy, bo to prawda, tym bardziej, jak się widzi różnicę na zachodzi i u nas. Mafia, mafia, mafia. Tylko osoba o pokroju Piłsudskiego może zaprowadzić porządek.

 
 
 
 
~~heniu
ff
Wysłany: 27 Lip 2008r. 19:40  
Cytuj
Lol prawdziwy bezpartyjny! Tak jak prezydentsmiech2

 
 
 
 
~~prawdziwy
ff
Wysłany: 27 Lip 2008r. 19:48  
Cytuj
CYTAT
Lol prawdziwy bezpartyjny! Tak jak prezydentsmiech2


Rozumiem, że bezpartyjny może mieć jedynie poglądy PO lub zbliżone?

 
 
 
 
~~heniu
ff
Wysłany: 27 Lip 2008r. 20:59  
Cytuj
Oczywiscie, ze nie - ktos o pogladach PO jest za PO. Tak samo jak 'bezpartyjni na sile', ktorzy calkowicie przypadkiem maja opinie w 99,999% zbiezna z PiSydium (ten 0,001% to kwestia aborcji).

 
 
 
 
~~hehe
ff
Wysłany: 28 Lip 2008r. 10:26  
Cytuj
Cytat: "...zostają tylko tacy co nie dali by sobie rady z powodu wieku zdrowia rodziny i Ci co mają układy w rabowaniu Polski"

A ty prawdziwy do której grupy należysz?

Cytat:"Umocnienie złotówki ma tylko jeden plus: tańsze wakacje na tzw. zachodzie i tańsze towary ( głownie luksusowe )..."

A jak myślisz ile kosztowałaby benzyna (przy rekordowych cenach ropy) gdyby 1$ kosztował 5 zł ?

Poza tym patrząc na styl wypowiedzi wybranych przez ciebie cytatów to należy się cieszyć że takie prostactwo wyjeżdża z kraju - mniej chamstwa będzie w Polsce, tylko za granicą robią syf i wstyd krajowi. Tobie też życzę żebyś wyjechał bo po tym jak się wypowiadasz o Polsce (nie tylko w tym poście ale i w kilku innych) myślę, że wcale nie jesteś Polakiem!

 
 
 
 
~~prawdziwy
ff
Wysłany: 28 Lip 2008r. 12:09  
Cytuj
CYTAT
Cytat: \"...zostają tylko tacy co nie dali by sobie rady z powodu wieku zdrowia rodziny i Ci co mają układy w rabowaniu Polski\"

A ty prawdziwy do której grupy należysz?

Cytat:\"Umocnienie złotówki ma tylko jeden plus: tańsze wakacje na tzw. zachodzie i tańsze towary ( głownie luksusowe )...\"

A jak myślisz ile kosztowałaby benzyna (przy rekordowych cenach ropy) gdyby 1$ kosztował 5 zł ?

Poza tym patrząc na styl wypowiedzi wybranych przez ciebie cytatów to należy się cieszyć że takie prostactwo wyjeżdża z kraju - mniej chamstwa będzie w Polsce, tylko za granicą robią syf i wstyd krajowi. Tobie też życzę żebyś wyjechał bo po tym jak się wypowiadasz o Polsce (nie tylko w tym poście ale i w kilku innych) myślę, że wcale nie jesteś Polakiem!


Jeżeli Polak ma mieć poglądy zbliżone do PO, to faktycznie nim nie jestem. Co do złotówki, to mocna powoduje zabijanie rodzimej produkcji na eksport. Ja wyjeżdżam na stałe do Niemiec zachodnich. Nie mam zdrowia psychicznego, siły, chęci kopać się z koniem w postaci mafii. Żal mi tylko tych, którzy pozostaną. Tam jest socjal, tam jest poczucie bezpieczeństwa, tam wiesz, że jak coś ci się stanie, państwo ci pomoże. A w tej "bogatej" Polsce idziesz pod most. Spytaj emerytów i rencistów, czy za świadczenia rzędu 440 zł (najniższe) do 800zł przeciętne średnie, są w stanie wyżyć. To jest rozbój w biały dzień. Rząd polski dokonuje ekonomicznej eutanazji na osobach chorych. Wiesz ile najmniejszy socjal w Niemczech wynosi? 400 euro, bez terminu końca, czyli stale + opłaty ogrzewania, czynszu i energii elektrycznej. Ceny żywności zbliżone do naszych. Czy 1300zł na samo jedzenie to mało? W "bogatej" Polsce ludzie za mniej muszą pracować. Ja oczywiście nie jadę na socjal, ale też nie na zmywak.

 
 
 
 
~~prawdziwy
ff
Wysłany: 28 Lip 2008r. 12:24  
Cytuj
"Przepraszam tych zwiedzionych obietnicą cudu irlandzkiego. Pragnę wybaczenia od tych co uwierzyli w nowe autostrady i braki wypadków na drogach.
Posypuję popiołem przed tymi, których oczarowano podatkiem liniowym. Nie wiem jak przeprosić Was za Tuska nieudolność tych rozmiarów, które nawet mnie wprowadziło w osłupienie.

Przepraszam za wycieczkę za półtora miliona złotych w ramach taniego państwa na Maczu Pikczu. Nie wiem gdzie się schować ze wstydu za plan Sawickiej wprowadzany przez Kopacz. Chylę głowę z pokorą przed tymi, którzy oczekiwali radykalnych podwyżek. Wiem, że oni chcieli podwyżek płac nie cen.

Rumienię się ze wstydu za muchołapa Niesiołowskiego , nie wiem co powiedzieć na temat inteligencji Karpiniuka. Przepraszam Was kochani i za tych dwoje i za Piterę i jej raporty i za Ćwiąkalskiego i jego zaaresztowane lapotopy.

Przepraszam i za rozwiedkę , która wybrała sobie tak głupią partię do realizacji swoich celów. Nie mogą Wam spojrzec w oczy za to , że daliście się nabrać TVNowi, że wcisnął Wam taki kit.

Boję sie, że jeszcze za wiele rzeczy będę Państwa przepraszał.

Śmiem twierdzić, że zwykła pokuta za rządy PO nie wystarczy. To będzie musiała być naprawdę mocna rzecz.
Może będę musiał spedzić wakacje z Piterą i Niesiołowskim?"


http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2194&Itemid=1

 
 
 
 
~~hehe
ff
Wysłany: 28 Lip 2008r. 12:42  
Cytuj
Cytat:"Wiesz ile najmniejszy socjal w Niemczech wynosi? 400 euro, bez terminu końca, czyli stale + opłaty ogrzewania, czynszu i energii elektrycznej. Ceny żywności zbliżone do naszych."

Tylko wiesz, Niemcy przegrały wojnę a myśmy wygrali - oni mieli plan Marshala i gospodarkę rynkową a my plan Stalina i socjalizm. Jeszcze długo będą dysproporcje między Polską i zachodem.

Poza tym w Niemczech ceny żywności są zbliżone do polskich ale tylko jeśli chodzi o najgorsze i najtańsze produkty, no i piwo ale tylko w sklepie bo w knajpach jest bardzo drogo.

 
 
 
 
~~prawdziwy
ff
Wysłany: 28 Lip 2008r. 15:38  
Cytuj
Bzdury piszesz z tą żywnością. Jakość jest o taka sama lub lepsza od naszej. Chyba wiem z autopsji, a nie z opowiadań. A Czechy, Węgry, Litwa też miały plan Marshalla?

 
 
 
 
~~heniu
ff
Wysłany: 28 Lip 2008r. 16:49  
Cytuj
Z calym szacunkiem - dlaczego prawdziwy wyjezdzasz do wrogow narodu? To przeciez oni na nas napadli i ograbili - chyba ze jedziesz im sabotowac prace przy pomocy bzdur tak jak to robisz tu? Jezeli tak to w pelni popieram twoj wyjazd, jedz zarabiaj i zabierz ze soba jak najwiecej zwolennikow PiS.

PS. Potem ludzie dziwia sie, ze mamy taka a nie inna opinie poza granicami.

 
 
 
 
~~prawdziwy
ff
Wysłany: 28 Lip 2008r. 17:19  
Cytuj
CYTAT
Z calym szacunkiem - dlaczego prawdziwy wyjezdzasz do wrogow narodu? To przeciez oni na nas napadli i ograbili - chyba ze jedziesz im sabotowac prace przy pomocy bzdur tak jak to robisz tu? Jezeli tak to w pelni popieram twoj wyjazd, jedz zarabiaj i zabierz ze soba jak najwiecej zwolennikow PiS.

PS. Potem ludzie dziwia sie, ze mamy taka a nie inna opinie poza granicami.


Pewnie mówisz o sobie. Bo pachołki PO głosowały na PO, bo myślały, że PO da im zachód tutaj, że to taka partia nowoczesna, wow, cool i trendy. Pachołki PO nie mają pojęcia o zachodzie, np. wprowadzając sprawdzone metody rodem z ZSRR - ORMO umiech

 
 
 
 
~~heniu
ff
Wysłany: 28 Lip 2008r. 20:57  
Cytuj
Trzeba bylo glosowac na PiS - oni nie sciemniali - odrazu mowili, ze chca wprowadzic bialorus.

 
 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »