NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Gdzie tu sprawiedliwość panie Nadbereżny ?,
~~Czytelnik
ff
Wysłany: 1 Sie 2008r. 09:33  
Cytuj
Odnosząc się do artykułu z dnia 3 lipca 2008 roku (Sztafeta nr 27) dotyczącego sesji Rady Miejskiej Stalowej Woli, a dokładnie do uchwały w sprawie bonifikaty na wykup mieszkań komunalnych wnioskowanej przez klub Prawo i Sprawiedliwość, chciałbym uzyskać od radnych tego klubu, a w szczególności od p. Nadbereżnego, odpowiedzi na kilka pytań.
Czy PiS jest partią populistyczną? Czy zgodnie z nazwą reprezentowanej partii politycznej p, Nadbereżny i jego klub postępują sprawiedliwie? Jak mają się czuć lokatorzy, którzy wykupili mieszkania komunalne z bonifikatą 90 lub kilka lat temu 75 procent? Czyje interesy reprezentuje Rada?
Uzasadnienie p. Nadbereżnego w żaden sposób nie przystaje do rzeczywistości. Iluierdzi on, że ok. 2000 lokatorów nie jest w stanie wykupić mieszkania, ponieważ ich siła nabywcza nie wzrosła proporcjonalnie do cen mieszkań.
Powinien p. Nadbereżny wiedzieć, bo to taki oczytany człowiek, że nikt nikogo nie przymusza do wykupu mieszkań komunalnych.
A teraz prosty kurs matematyki i ekonomii dla p. Nadbereżnego oraz jego koleżanek i kolegów. Mieszkania komunalne w Staloutej Woli zostały wykupione przez ponad 4300 lokatorów, łatwo policzyć wiec, że ok. 2000 pozosta-lych to nie marny procent całości, lecz ok. 113. Co do ceny i jej wzrostu. Załóżmy, że cena mieszkania od 2003 roku nie zmieniła się do dziś i przyjmijmy ją na poziomie 40.000 zł. Lokator (za samo mieszkanie) w 2003 roku mógl zapłacić 25% jego wartości, tj. 10.000 zl, w 2007 — 10%, tj. 4000 zl, zaś po Państwa uchwale zapiaci 1%, tj. 400 zł. Przyjmijmy, że to mieszkanie od 2003 do 2008 roku zdrożało o 100% (co i tak jest na wyrost), teraz kosztuje 80.000 zl. Zgodnie z nową bonifikatą, wnioskowaną przez PiS, lokator zapiaci 1% wartości, czyli 800 zł.
Co to jest siła nabywcza pieniądza, p. Nadbereżny? Czy spadła ona 10-krotnie w ciągu 5 lat? Jaki był w tym okresie średni wzrost płac w Polsce? Może klub PiS odda tym lokatorom, co się pośpieszyli, różnice w bonifikatach (równość wobec prawa)? Proszę wyłożyć ponad 4300 lokatorom racje, jakimi kierował się klub PiS.
Załóżmy także, że w ciągu roku obowiązywania „bonifikaty 99%" mieszkania wykupią wszyscy z ok. 2000 uprawnionych. Średnio wyceniając jedno mieszkanie, powiedzmy, na 80.000 zl budżet miasta Stalowej Woli uzyska ok. 1,6 miliona zł dochodu, wcale nie dodatkowo, gdyż cześć z tych środków uzyskałby ze sprzedaży z bonifikatą 90%, Realna strata na majątku Miasta wyniesie ok. 14,4 miliona zł. Dosyć sporo prawda?
Gdzie odpowiedzialność za racjonalne gospodarowanie publicznym majątkiem?
Wiem, że od strony formalnoprawnej organ uchwałodawczy na mocy art. 68 pkt. l ust. I ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami Dz. U. z 2004 roku nr 261 póz. 2603 ze zm,, ma prawo ustalać bonifikatę na wykup mieszkań komunalnych. Jednakże nie na poziomie 99%, lecz maksymalnie na poziomie 95%.
I po raz ostatni radni PiS-u: Gdzie sprawiedliwość?
Kończąc, mam nadzieję, że uchwała nie wejdzie w życie, ponieważ jest niezgodna z obowiązującym w Polsce prawem,
Imię i nazwisko do wiadomości redakcji SZTAFETY

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Sie 2008r. 09:33  
Cytuj

 
 
 
 
~~gość
ff
Wysłany: 1 Sie 2008r. 11:11  
Cytuj
nikt nikogo nie zmuszał do wykupywania mieszkań i nic do tego nie ma jakaś " sprawiedliwość "

 
 
 
 
~~heniu
ff
Wysłany: 1 Sie 2008r. 12:46  
Cytuj
Ma - bo plebs co teraz wykupil mieszkania za grosze sprzedaje je odrazu bo nie ma kasy na wino/wodke i psuje rynek mieszkan. Dlatego ci, ktorzy zaplacili za mieszkania powinni dostac rekompensaty ze panstwo odbiera wartosci ich wlasnosci. W jakim cywilizowanym kraju panstwo mowi 'wasze mieszkania sa gowno warte'?

 
 
 
 
~~prawdziwy
ff
Wysłany: 1 Sie 2008r. 13:03  
Cytuj
CYTAT
Ma - bo plebs co teraz wykupil mieszkania za grosze sprzedaje je odrazu bo nie ma kasy na wino/wodke i psuje rynek mieszkan. Dlatego ci, ktorzy zaplacili za mieszkania powinni dostac rekompensaty ze panstwo odbiera wartosci ich wlasnosci. W jakim cywilizowanym kraju panstwo mowi \'wasze mieszkania sa gowno warte\'?


Plebs - do gazu! Tylko my, PO, zbudujemy kraj dla silnych, zdrowych, wykształconych, pięknych, młodych i bogatych. Jednostki słabe, chore, niewykształcone, z nałogami - psują tkankę ludzką i trzeba je wyeliminować. Najpierw zlikwidujemy bezpłatną służbę zdrowia, potem pomoc socjalną, refundację leków, i w ten oto, cywilizowany sposób, w białych rękawiczkach wykonamy robotę, której nie udało się zrobić Hitlerowi.

Tylko kto zapracuje na tych nierobów z PO?

 
 
 
 
~~7060
ff
Wysłany: 1 Sie 2008r. 15:11  
Cytuj
Coś w tym jest. Moi znajomi kilka lat temu wykupili mieszaknie. Wzięli kredyt, który spłacili. Ich sąsiad (pijący) śmiał się, że zamiast na wódkę pieniądze idą w błoto. Trochę racji miał. Teraz może swoje kupić za przysłowiową flaszkę. Więc co z uczciwymi?

 
 
 
 
~~heniu
ff
Wysłany: 1 Sie 2008r. 15:36  
Cytuj
PiS zrobi uczciwie! PiS zrobi ze wszyscy beda mieli po rowno czyli nic.

 
 
 
 
~~heniu
ff
Wysłany: 1 Sie 2008r. 15:38  
Cytuj
CYTAT

Plebs - do gazu! Tylko my, PO, zbudujemy kraj dla silnych, zdrowych, wykształconych, pięknych, młodych i bogatych. Jednostki słabe, chore, niewykształcone, z nałogami - psują tkankę ludzką i trzeba je wyeliminować. Najpierw zlikwidujemy bezpłatną służbę zdrowia, potem pomoc socjalną, refundację leków, i w ten oto, cywilizowany sposób, w białych rękawiczkach wykonamy robotę, której nie udało się zrobić Hitlerowi.


No wlasnie ktos musi pracowac na ten plebs, a jak sie nagle okaze ze wszystkich sie zacheca do zycia z socjala i nic nie robienia? Co to za sprawiedliwosc spoleczna, gdzie mozna ciezko pracowac cale zycie albo chlac tanie wino dzien w dzien i efekty sa te same? Tak juz bylo - tylko komunizm sie nie sprawdzil i dobym pomyslem byloby wyciagnac wnioski z bledow i juz ich nie powtarzac.

 
 
 
 
~~zeus
ff
Wysłany: 1 Sie 2008r. 16:40  
Cytuj
Przypominam że prawo nie działa wstecz.
Np. mam dziecko które ma 5 lat i nie dostałem becikowego, a teraz rodzą się dzieci i dostają becikowe. Ciekawe który sąd by mi przyznał to becikowe hehe. Tak więc nie ma co narzekać i trzeba się cieszyć ze szczęścia swojego i innych. A nie tylko marudzić i beczeć jak dzieci good
To chyba wszystko wyjaśnia.

 
 
 
 
~~Nina
ff
Wysłany: 1 Sie 2008r. 19:17  
Cytuj
Zal Wam dupę ściska i tyle!!Kto Wam kazał wykupować wcześniej??Chodzi Wam o to,żeby czasem nic nie zrobić dla ludzi biednych, których nie stać było wcześniej na wykup, ale Polak to taka zawistna szuja nie może przeboleć, że inny też coś może mieć,że biednemu może ktoś pójść na rękę byle samemu się nachapać!!

 
 
 
 
~~a,Kanzu
ff
Wysłany: 1 Sie 2008r. 19:31  
Cytuj
Całkowicie zgadzam się z Zeusem i Niną. Ja też wcześniej wykupiłem mieszkanie, ale nie mam do nikogo pretensji, że teraz można to samo mieszkanie wykupić za "grosze".

 
 
 
 
~~papa
ff
Wysłany: 1 Sie 2008r. 20:16  
Cytuj
tak a ja kupiłem na kredyt i teraz płacę raty, to socjalistyczna sprawiedliwość

 
 
 
 
~~Jafa
ff
Wysłany: 1 Sie 2008r. 21:32  
Cytuj
a czy ktoś Cię zmuszał do kupowania?, wyganiał z mieszkania? nie! a że stać Cię było na kredyt to spłacasz a teraz zadowoli się i ten, którego nie stać było na kredyt, a Ty powinieneś się cieszyć, że Twemu bliźniemu się poszczęściło a nie jak pies ogrodnika, wstrętne zachowanie!!!

 
 
 
 
~~brak
ff
Wysłany: 2 Sie 2008r. 01:15  
Cytuj
poszczęściło Mu się żerować na moich podatkach, za dwa lata je sprzeda, ale jestem szczęśliwy a ja będę spłacał i spłacał a mogłem pić, nic nie robić oprócz dzieci... ale mam szczęście:(

 
 
 
 
~~Jafa
ff
Wysłany: 2 Sie 2008r. 08:40  
Cytuj
oj Ty beznadziejny człowieku, jak żeś głupi to płać he he he, było pazernym być i wykupywać he he he, chytry 2 razy traci, a pretensje tylko do siebie i wara od innych

 
 
 
 
~~brak
ff
Wysłany: 2 Sie 2008r. 10:11  
Cytuj
sam jesteś beznadziejny, w tym pisowskim socjaliźmie jaki jest w Polsce nie opłaca się pracować i zarabiać a opłaca się oszukiwać i żerować tak jak tu na miejskim mieniu, mieniu Miasta, czyli także mojego na które łożę podatki a pis miejscowy kupczy za parę głosów żeby się przypodobać

 
 
 
 
~~mieszkaniec
ff
Wysłany: 2 Sie 2008r. 16:41  
Cytuj
Nina - nie stać było na zakup? Może woleliście wódę chlać? Każdy myślący, rozsądny człowiek wykupił mieszkanie jakiś czas temu. Bo myślał o swojej przyszłości i swojej rodzinie. Tacy nieudacznicy jak Ty nie wykupili mieszkań, bo mieli inne priorytety? Jakie? Przelew pieniędzy? Trybunał Konstytucyjny uchwali sprawiedliwy wyrok. I nie mów, że nie dajemy biednym. Biednym się daje. Nieudacznikom życiowym - nie.

 
 
 
 
~~Nina
ff
Wysłany: 2 Sie 2008r. 17:57  
Cytuj
Tak się składa jełopie, że ja niedawno kupiłam mieszkanie!! a nie wykupiłam!!!ale cieszę się, że co biedniejsi ludzie mogli skorzystać, np. moja sąsiadka, która ma 700zł renty, a alkoholu nawet nie bierze do ust dla Twojej informacji!! myślisz, że nie ma biednych porządnych ludzi?a i jeszcze jedno jakbyś był choć trochę inteligentny to byś wiedział,że menele i patologia tacy , o których mówisz na pewno nie serfują po internecie!!!Pomyśl trochę człowieczku!!

 
 
 
 
~~Nina
ff
Wysłany: 2 Sie 2008r. 18:13  
Cytuj
a i jeszcze jedno: nieudacznikiem okazałeś się Ty!!spłacaj teraz ten swój kredyt, masz za swoje, na nic Twój jad, przegrałeś to rozdanie pogódź sie z tym!!, innych może nie było stać na kredyt, bo musieli książki dzieciom kupić!a teraz los się do nich uśmiechnął złośliwcze, see you naraumiech

 
 
 
 
~~login
ff
Wysłany: 2 Sie 2008r. 19:17  
Cytuj
TAK TAK TAK

 
 
 
 
~~brak
ff
Wysłany: 2 Sie 2008r. 19:34  
Cytuj
Nina to rosyjskie imięumiech aż zalatuje komunizmem i komizmem z jej pisaniaumiech dala informacji też mam dzieci i też muszę im kupować książki i żeby to mieć muszę pracować, niektórzy nie muszą, dostaną mieszkanie od Miasta, albo inni wykupią za grosze i jak sprzedadzą po dwqóch latach zawsze będzie na kieliszek chleba dla nierobów do końca życia, wykluczam wyjątkowe sytuacje, gdzie popadnięcie w biedę nie zależy od człowieka, papatki dłosujta Niny na PiS bo inaczej socjalizm się skończyumiech

 
 
 
 
~~Nina
ff
Wysłany: 2 Sie 2008r. 19:49  
Cytuj
Po pierwsze skoro już o tym mówisz Nina to zwykły login wymyślony na chypcika domyślił byś sie tego gdybyś miał troche rozumu a z resztą nie ważne, a po drugie uczepiłeś sie tej wódy nie wiem czy może ktoś w twojej rodzinie ma z tym problem czy co, ale mniejsza o to, otóż tych pijaczków, o których mówisz nie stać by było nawet na tak niski wykup, oni często zalegają z czynszem a kto tu mówi o wykupie, poza tym głowy do tego nie mają miej ty trochę oleju, a w ogóle to mam sporo znajomych, których stać było na wykup bez problemu,a wcale w gorącej wodzie nie byli kąpani i nie wykupowali i teraz spokojnie na tym zyskająumiecha ja nawet gdybym zrobiła jak Ty to nie sączyłabym teraz jadu jak Ty coś jest z Tobą nie tak kolego, martw się o siebie i daj żyć innym!

 
 
 
 
~~brak
ff
Wysłany: 2 Sie 2008r. 21:02  
Cytuj
mam więcej rozumu niż Ty i wiem że jak się coś robi to na chybcikaumiech a tak ogólnie potwierdzasz swoim tekstem to co o Tobie myślę, no cóż socjalizm to taki ustrój, w którym niektórzy żerują na tych co pracują i tyle w temacie

 
 
 
 
~~heniu
ff
Wysłany: 2 Sie 2008r. 23:16  
Cytuj
CYTAT
Całkowicie zgadzam się z Zeusem i Niną. Ja też wcześniej wykupiłem mieszkanie, ale nie mam do nikogo pretensji, że teraz można to samo mieszkanie wykupić za \"grosze\".


To jestes leszczem i palantem, bo twoja kasa co najwyzej zasilila fundusz remontowy domku letniskowego jakiegos urzednika a ty zostales z gowno wartym mieszkaniem.

 
 
 
 
~~heniu
ff
Wysłany: 2 Sie 2008r. 23:18  
Cytuj
Zreszta nie pierwszy raz sie okazuje, ze zyjemy w epoce socjalizmu - najkorzystniej na calej sprawie wychodzi margines spoleczny, ktory zawsze idzie najmniejsza linia oporu dbajac tylko o wino na jutro

 
 
 
 
~~hate eternal
ff
Wysłany: 2 Sie 2008r. 23:23  
Cytuj
Heniu, zacznijże patrzeć do swojego ogródka, bo może w nim szambo wybija a nie się martwisz o cudzą (nawet przyszłą) własność, co?

 
 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »