NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
Poczta Polska Stalowa Wola główny oddział!, Poczta Polska Stalowa Wola główny oddział!
Posty: 30
Dołączył: 15 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2010r. 11:31  
Cytuj
Witam, chcialbym napisać opinię o poczcie polskiej, korzystam z ich usług bardzo często sprzedając różne rzeczy przy pomocy serwisów typu allegro, przy następnej wysyłce zmienie operatora gdyż po 1 zaj... wysokie ceny -- 9,50 za paczke do 1 kg, Inpost 2 razy taniej, po 2 to usługi nie są z górnej półki po 3 słaba obsługa przy okienkach -- paczki ok ale okienka gdzie wysyła się listy to koszmar szczególnie taka jedna Pani starsza krótkie włosy lekko siwawe w okularach - jak ona się tam znalazła to nie wiem, jest tak zamotana i zakręcona jak młynek gdy kawe mieli...ale cóż widocznie się nadaje skoro nie ma skarg!!pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2010r. 11:31  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 722
Dołączył: 31 Sty 2009r.
Skąd: z II irlandii ;-)
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2010r. 12:32  
Cytuj
W ubiegłym roku wysyłałem paczke inpostem priorytet doszła po 2 tygodniach a ja zarobiłem negatywa na allegro może coś sie zmieniło ale od tamtego czasu już nie korzystałem

Chcesz często widzieć w garnku dno głosuj na PO
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 551
Dołączył: 4 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Marz 2010r. 09:22  
Cytuj
na moje cztery przesyłki (w zeszłym roku) tylko jedna zaginęła umiech , procedury mają jeszcze socjalistyczne, jak chciałem zlokalizować przesyłkę to musiałem zapłacić, chyba 7 zł?, to co u innych jest standardem u nich kosztuje, a to polega na tym, że Pani dzwoni do innego oddziału i pyta się czy jest tam paczka?, czyli w moim przypadku i tak nie ustaliłem lokalizacji.

I w ciekawych czasach żyć nam przyszło - niestety, konserwatystą jest ten kto woli kobiety. Pozdrawiam myślących.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 286
Dołączył: 24 Maja 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2010r. 19:00  
Cytuj
dzisiaj przyszedł mi rachunek Ery
zapakowany w kopertę
tylko z tą różnicą,że z jednej strony rozdarty
aż się dziwię,że były wszystkie papiery w środku
i czemu to przychodzi z metalowym obciążeniem?

Homo sum, Humani nihil a me alienum puto. [Człowiekiem jestem i nic, co ludzkie, nie jest mi obce.]
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 15 Marz 2010r. 19:13  
Cytuj
bo przychodzi przez InPost a tam taniej wychodzi cięższy list wysłać niż lżejszy na poczcie - tak mi się cosik kojarzy.....a właśnie odnośnie tych blaszek to ktoś mi mówił,że jest jakiś konkurs i żeby je zbierać ale ile w tym prawdy a ile plotek nie wiem,to zasłyszane gdzieś....

a jednak - znalezione w necie
CYTAT
Chodzi o listy, które ważą mniej niż 50 gramów. Zgodnie z prawem pocztowym monopol na ich dostarczanie ma Poczta Polska. Inny operator może obsługiwać przesyłkę o takiej wadze, pod warunkiem, że zaproponuje cenę znacznie wyższą niż 1,35 zł (tyle kosztuje zwykły list obsługiwany przez Pocztę). Poczta tłumaczyła, że to rekompensata za to, że jako operator państwowy musi obsługiwać również mało rentowne obszary, do których nie docierają inni doręczyciele, bo im się to nie opłaca. Poczta swój monopol w tej dziedzinie zachowa do 2013 roku.

Tymczasem In Post, prywatna firma, która swoje oddziały ma już w ponad 150 miastach kraju, znalazła sposób na przechytrzenie potentata. Do listów dołącza metalową blaszkę z logo i adresem swojej strony internetowej. Dzięki temu - jak twierdzi państwowy monopolista - przesyłka jest cięższa i prywatna firma może ją samodzielnie dostarczyć do adresata. Na dodatek, bierze za to tylko 1,1 zł, czyli ma konkurencyjną cenę.



i jeszcze to:



CYTAT
EKOInPost

Firmie InPost udało się odnaleźć proekologiczne rozwiązanie, które obniża koszty dołączania blaszek do przesyłek, a jednocześnie stanowi atrakcyjną ofertę dla klientów. Rozwiązaniem tym jest program lojalnościowy - EKOInPost. Oprócz wymiaru społecznego - ochrony środowiska, atrakcyjne dla klientów jest to, że mogą wymieniać blaszki InPost na atrakcyjne nagrody. Wśród nagród znajdują się gadżety z logo InPost, a także kopery pozwalające nadać darmową przesyłkę pocztową. Klienci biznesowi mają możliwość negocjowania dodatkowej zniżki.

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 286
Dołączył: 24 Maja 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2010r. 19:28  
Cytuj
czyli z tego co rozumuję:
im cięższe tym taniej

im bardziej ekologicznie tym przesyłka bardziej podarta??
good
ok

Homo sum, Humani nihil a me alienum puto. [Człowiekiem jestem i nic, co ludzkie, nie jest mi obce.]
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 26
Dołączył: 11 Gru 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2010r. 19:48  
Cytuj
Stalowowolski InPost prosperuje całkiem nieźle,ponieważ jest to mały oddział przez co nie ma wielu przesyłek i listy polecone można łatwo i na bieżąco monitorować. I na ogół jest tak, że w mniejszych miastach terminowość doręczeń wygląda dużo lepiej niż w większych. Duży plus InPostu to właśnie cena i możliwość śledzenia przesyłki na stronie operatora. Co do blach, no to różnie z tym bywa (kiedyś były worki z piaskiem!) ale w 2013 Poczta Polska traci monopol więc nie będą musieli już dociążać przesyłek. Ostatnimi czasy można zauważyć dużą poprawę na PP. Paczki i listy priorytetowe dochodzą z dnia na dzień, ale na tym zmiany się kończą, bo nadal jest drogo a próba wprowadzenia systemu śledzenia przesyłek zakończyła się fiaskiem. Jeżeli wysyłacie paczki polecam skorzystać z usługi Paczkomatów. Wysyłka jest dużo tańsza niż na poczcie, paczkę można odebrać o każdej porze dnia i nocy, no i dochodzą z dnia na dzień. Ponadto przesyłki paczkomatowe mają w Inpoście teraz najwyższy priorytet. Nigdy nie przyjdą podarte ani zniszczone ponieważ są odpowiednio transportowane i nie wymagają doważania. Jest też dużo promocji na paczki paczkomatowe, czasem można je wysyłać nawet za darmo. Także polecam InPost jeśli chodzi o paczki ;) w razie jakichkolwiek pytań piszcie!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 135
Dołączył: 1 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Marz 2010r. 22:47  
Cytuj
a w Stalowej jest IN POST i naprawdę jest taniej ?
bo ja duzo paczek wysylam własnie na poczcie i tam to rożnie jest:-/zaklopotany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2373
Dołączył: 12 Paź 2008r.
Skąd: z miasta chyba ;)
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 15 Marz 2010r. 22:56  
Cytuj
jest koło ochronki ....tu masz dokładniejsze dane i cennik

http://www.odi.pl/firmy/25/361/1204654450/

" Kiedy zapada zmrok....pojawiają się strażnicy ... "
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 26
Dołączył: 11 Gru 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Marz 2010r. 09:15  
Cytuj
Jest InPost z tym, że ich siedziba jest teraz na ul. Siedlanowskiego (nie pamiętam numeru. To jest pawilon gdzie jest żabka, diablo itd od strony tam gdzie jest Bank Społdzielczy, na rogu). Zapoznajcie się z ofertą http://www.paczkomaty.pl/. Warto też wybrać się do oddziału i po negocjować z agentem, bo oprócz samej wysyłki za niedużą opłatą mogą zająć się pakowaniem, prowadzeniem książek nadawczych i co najważniejsze odbiorem paczek od klienta umiech Ze względu na to, iż jest to mały oddział i dbają tam o klienta, możecie liczyć na monitorowanie Waszych paczek, aby były terminowo doręczane. Oczywiście na wszystko można dostać fakturę jeśli ktoś prowadzi firmę. Różnice w cenie są duże w zależności od gabarytu i wagi. Więcej informacji znajdziecie też na http://inpost.pl. Warto zapoznać się z listą miast obsługiwanych i cennikiem ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 16 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Marz 2010r. 12:17  
Cytuj
Ja też często korzystam z Usług InPost i jestem bardzo zadowolona. Na poczcie też nie mam problemu z terminowością przesyłem, jednak ceny i możliwość monitorowania przesyłki przemawiają na korzyść InPostu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 16 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Marz 2010r. 20:47  
Cytuj
Ludzie czytajac wasze komentarze to śmiać mi sie chce.
Byłem w ostatnim okresie listonoszem na poczcie głównej.
Wytrzymałęm tylko 2 miesiące.
Rano zastajesz biurko zasypane listami, paczkami że nie wiesz nawet jak to masz ułożyć,w biurku sie nie mieści a co dopiero roznieść do adresata.
Biegasz cały dzień na pełnych obrotach, zeby wszystko wynieść i uwieżcie mi nie da sie wszystkiego w jeden dzień wynieść, nawet jak byście stawali na głowie.
Praca listoniosza trwa 8 godzin, z tego 2 godziny zchodzi zanim wyjdziesz w rejon, rozliczyć się poczcie, opisać listy kolejne 2 godziny, na rozniesienie zostaje zaledwie 4 godziny.
Stanowczo zamało, ha i ostatnio posypały sie zwolnienia, zwolniono pare osób. Sprawa prosta biegasz po swoim rejonie + część rejonu kolegi/koleżanki = nie wyniesiesz wszystkeigo.
Idź przyglądnij sie pracy listonosza, to odrazu zmeinisz zdanie o poczcie.
Ja codziennie min. po 10 godzin robiłem, pomimo że mam wpisane 8 i tak wszystkiego nie wynosiłem.
Na poczcie brakuje ludzi do pracy, ale niestety nie ma zatrudnień.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 26
Dołączył: 11 Gru 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Marz 2010r. 22:08  
Cytuj
CYTAT
Ludzie czytajac wasze komentarze to śmiać mi sie chce.
Byłem w ostatnim okresie listonoszem na poczcie głównej.
Wytrzymałęm tylko 2 miesiące.
Rano zastajesz biurko zasypane listami, paczkami że nie wiesz nawet jak to masz ułożyć,w biurku sie nie mieści a co dopiero roznieść do adresata.
Biegasz cały dzień na pełnych obrotach, zeby wszystko wynieść i uwieżcie mi nie da sie wszystkiego w jeden dzień wynieść, nawet jak byście stawali na głowie.
Praca listoniosza trwa 8 godzin, z tego 2 godziny zchodzi zanim wyjdziesz w rejon, rozliczyć się poczcie, opisać listy kolejne 2 godziny, na rozniesienie zostaje zaledwie 4 godziny.
Stanowczo zamało, ha i ostatnio posypały sie zwolnienia, zwolniono pare osób. Sprawa prosta biegasz po swoim rejonie + część rejonu kolegi/koleżanki = nie wyniesiesz wszystkeigo.
Idź przyglądnij sie pracy listonosza, to odrazu zmeinisz zdanie o poczcie.
Ja codziennie min. po 10 godzin robiłem, pomimo że mam wpisane 8 i tak wszystkiego nie wynosiłem.
Na poczcie brakuje ludzi do pracy, ale niestety nie ma zatrudnień.


Nie wiem czy zauważyłeś ale w całym temacie nie ma słowa o listonoszach, a jedynie o pracy pań w okienkach i terminowości doręczeń, więc piszę z całym szacunkiem do Ciebie, daruj sobie wywody na temat ciężkiej pracy listonosza skoro już tam nie pracujesz, tym bardziej, że listonosz ma tylko przesyłkę doręczyć, nic więcej a nie o tym tutaj dyskutujemy. Nie tylko na PP listonosze mają ciężko, wszędzie są zwolnienia i cięcia, ale to odbija się już na jakości co widać wyżej po opiniach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »