NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
Historia Stalowej i Rozwadowa wplywy,
Posty: 3
Dołączył: 19 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sie 2008r. 12:57  
Cytuj
Witam wszystkich.czy ktos z was forumowicze posiada jakiekolwiek informacje na temat Wplywow srodowisk zydowskich na terenach Stalowej Woli i okolic w okresie przed i powojennym?? z gory dzieki temat moze okazac sie ciekawy zwazywszy na to iz Donald Tusk obiecal wszystkim organizacjom zydowskim zwrot mienia co za tym idzie nasz Rozwadow!
pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sie 2008r. 12:57  
Cytuj

 
 
 
 
~~zxc
ff
Wysłany: 19 Sie 2008r. 16:24  
Cytuj
Nie tak dawno w Nisku pod jedna z ulic znaleziono macewy. Ja wiem, ze i w Stalowej Woli jest miejsce pochowku zydow, duzo ludiz o tym wie ale nikt nic nie mowi.

 
 
 
 
~~ cycu
ff
Wysłany: 19 Sie 2008r. 21:57  
Cytuj
Nie zwrot mienia tylko zadośćuczynienie obiecał premier. I jest to dosc logiczny sposób na zamkniecie tej sprawy. Lepiej wypłacić owym Żydom jakis % wartosci majatku, niż czekac, aż zaczną domagać się zwrotów własnosci przed sądami.

 
 
 
 
~~zainteresowany
ff
Wysłany: 19 Sie 2008r. 22:56  
Cytuj
CYTAT
Nie tak dawno w Nisku pod jedna z ulic znaleziono macewy. Ja wiem, ze i w Stalowej Woli jest miejsce pochowku zydow, duzo ludiz o tym wie ale nikt nic nie mowi.


a wiesz gdzie dokladniej?

 
 
 
 
~~xyz
ff
Wysłany: 20 Sie 2008r. 01:17  
Cytuj
CYTAT
a wiesz gdzie dokladniej?


Wiele osob wie, ale nikt ci nie powie. Po co klopoty sprowadzac na siebie? Dobrze jest jak jest.

 
 
 
 
~~internauta
ff
Wysłany: 20 Sie 2008r. 15:19  
Cytuj
CYTAT
Nie tak dawno w Nisku pod jedna z ulic znaleziono macewy. Ja wiem, ze i w Stalowej Woli jest miejsce pochowku zydow, duzo ludiz o tym wie ale nikt nic nie mowi.


jakie osiedle?

 
 
 
 
~~Adam
ff
Wysłany: 20 Sie 2008r. 20:05  
Cytuj
ramzesc cóż w tym dziwnego , jezeli Rozwadów to przedwojenny sztetl? Jeżeli się korzysta z cudzej własności , to można się obawiac , że kiedyś trzeba ja oddac. Ty xyz masz moralnośc Kalego.

 
 
 
 
Posty: 1225
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sie 2008r. 20:16  
Cytuj
Polski sejm zamiast uchwalić ustawę, w której stwierdzi brak odpowiedzialności za historię i w związku z tym, zamknie raz na zawsze wszelkie roszczenia, nie tylko żydowskie, woli zajmować się tematami zastępczymi. Widocznie zbyt mało Polaków mamy w sejmie i senacie. Teraz faktycznie, w przypadku braku ustawy, sądy będą zasądzać całość odszkodowania. Ustawa zamknęłaby drogę. Ale trzeba ją chcieć uchwalić. Trzeba być przede wszystkim Polakiem, a nie tylko polskojęzycznym, przeważnie z wadami wymowy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 19 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sie 2008r. 21:05  
Cytuj
tu nie chodzi o zadna moralnosc tylko o sposob w jaki zydzi zdobywali te majatki tj.podstepna lichwa!!!!!
ktos przez 60lat utrzymuje dany budynek a teraz ot tak sobie musi go oddac!to nie fair tymbardziej ze taka nakolanna polityke w stosunku do nich stosuje tylko ''nasz'' rzad.
Ale nie o tym temat
szukam po prostu materialow odnosnie wplywow narodu wybranego na naszych terenach a wiem ze takowe byly.dzieki

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »