NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Wędrująca figurka,
~~aldi
ff
Wysłany: 7 Wrz 2008r. 22:35  
Cytuj
Czy mógłby mi ktoś wyjaśnic czemu służy noszona po domach figurka Matki Boskiej Fatimskiej z załącznikami w postaci dwóch zeszytów:w jednym należy wpisywac adres, nazwisko i teksty próśb lub podziękowań,w drugim nazwisko i kwotę ( na kościół?).
Pieniądze są wpięte do zeszytu.

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2008r. 22:35  
Cytuj

 
 
 
 
~~aldina
ff
Wysłany: 7 Wrz 2008r. 22:38  
Cytuj
Pomyśl sam, albo sprawdz konto proboszcza.

 
 
 
 
~~rychu
ff
Wysłany: 7 Wrz 2008r. 22:46  
Cytuj
ALE JAJA -kosciół jak cyganki daje radę

 
 
 
 
~~dewota
ff
Wysłany: 7 Wrz 2008r. 23:38  
Cytuj
Zapytaj wprost proboszcza,chyba ,że zagląda na to forum...:zły:

 
 
 
 
~~aldi
ff
Wysłany: 8 Wrz 2008r. 07:52  
Cytuj
To były pytania retoryczne.Ja wiem co to znaczy, wiem równiez , że duchowni potrafia myslec , tylko dlaczego nie myślą strzyżone owieczki?

 
 
 
 
~~Remi
ff
Wysłany: 8 Wrz 2008r. 08:33  
Cytuj
Powinni to zlikwidować, głupota i tyle

 
 
 
 
~~jaksa
ff
Wysłany: 9 Wrz 2008r. 22:01  
Cytuj
Kto powinien???
Wszyscy psioczą, ale przyjmują do swoich domów, żeby sąsiedzi nie pomysleli sobie \"coś złego\"
To tak jak z kolędą. Mało kto odwarzy sie odmowić księdzu, bo sasiad, bo dzieci...
no to plban korzysta. Zimakolenda, latem figurka, a kasa leci.

 
 
 
 
~~baca
ff
Wysłany: 10 Wrz 2008r. 20:02  
Cytuj
Każda okazja i forma dojenia owiec jest dobra i na czasie. Tu żaden organ państwa się nie przyczepi bo niby do czego? podpiętych spinaczem biurowym banknotów. To przecież są pieniądze nie księdza a wspólnoty, on tylko je póżniej skataloguje i wyda na słuszny, parafialny cel.

 
 
 
 
~~hate eternal
ff
Wysłany: 10 Wrz 2008r. 20:08  
Cytuj
To taki miły akcent z czasów szamaństwa, sprzedawania odpustów i wiary, że księża załatwią windę do nieba największym mendom (stąd możni zawsze płacili najwięcejumiech
A że kościół zawsze stosował ulepszoną metodę Robin Hooda - wszak złupienie pary biedaków daje jednego bogatego - to różne obrządki doprowadził do roli usług (domagam się VATu od machnięcia kropidłem, ale się chyba nie doczekam równości podmiotów wobec prawa podatkowegoumiech. W tym wizytację figurki w mieszkaniach (a przy okazji można zrobić obczajkę kto ma nowe dvd w porównaniu z kolendą umiechumiech

 
 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »