NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
ze stalowego miasta,
Posty: 1396
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Marz 2010r. 09:29  
Cytuj
/moderowano prywatne rozmowy przesaczone jadem i generalnie nie prowadzace do zadnego konsensusu prosze prowadzic na pw


pozdrawiam kolski

PZPR przy obecnej PO to jak uniwersytet obok przedszkola. A miało być tak pięknie.....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Marz 2010r. 09:29  
Cytuj

PZPR przy obecnej PO to jak uniwersytet obok przedszkola. A miało być tak pięknie.....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1396
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Marz 2010r. 09:37  
Cytuj
Rozumiem, o nowym Związku Radzieckim, nawet tutaj nie wolno pisać.



Rozumiem, że inne posty i tematy są wolne od jadu?

PZPR przy obecnej PO to jak uniwersytet obok przedszkola. A miało być tak pięknie.....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
m87
m87
m87
Posty: 689
Dołączył: 25 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Marz 2010r. 09:49  
Cytuj
nie dotarlo ?


//moderowano

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 28 Marz 2010r. 22:25  
Cytuj
To bardzo proste porównanie, a w zasadzie demagogia.
O wstąpieniu do UE decydowaliśmy w referendum. Każdy mógł się wypowiedzieć.
Początki ZSRR były takie że mordowano ludzi, wysiedlano ich. Był zakaz przemieszczania się. Mieszanie narodowości miało na celu pozbawienie ludzi ich własnej narodowości.
Dziś mówi się o obywatelu europy, ale nikt mi nie zabrania nazywać się Polakiem i posługiwania się moim językiem narodowym. Chcę to mieszkam w Polsce, a jak mam kaprys to mogę jechać do innego kraju. Nikt mi tego ani nie narzuca, ani nie zabrania. Mam wolny wybór.
To że w Unii rządzą ludzie wybierani wśród tzw. towarzystwa, a nie w wyborach powszechnych też mi się nie podoba.
Ale to nie powód żeby porównywać UE do ZSRR.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 475
Dołączył: 9 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 28 Marz 2010r. 22:32  
Cytuj
Wyborco_po myślisz że ludzie z krajów UE są głupi lub weszli do unii pod przymusem jak w ZSRR? Takie porównania to z //moderowano -ja umiech są wyciągnięte. Mogę przyrównać Cię do pawiana bo też masz uszy itp. ;p
Jeśli chodzi o biurokrację to jest naprawdę przerośnięta a przepisów jest najmniej 10 razy za dużo. Ale podobny problem mamy w Polsce czyż nie?
Ostatnio mam uczulenie na teorie spiskowe, widzę że to Twój konik ale oszczędzimy sobie nerwów umiech

Homo res sacra homini /Człowiek człowiekowi świętością/
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1396
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Marz 2010r. 12:22  
Cytuj
Ludzie nie są głupi i ludzie niegłupi także demokratycznie wybrali Hitlera do władzy. Co innego im obiecywano i oszukano, a co innego jest. UE była dobra jako wspólnota gospodarcza z wolnym rynkiem i wolnością, ale to co obecnie widzimy, coraz mniej przypomina wolność a same nakazy i zakazy, a to już jest faktycznie jak Związek Radziecki. ZSRR też nic nie robił ludziom, którzy z nim nie walczyli. Likwidował wrogów systemu. Jak jest pokazane na filmiku UE to zachodni model ZSRR, czyli nie likwidujesz fizycznie (na razie) przeciwnika, a jedynie skazujesz na ostracyzm.
Z tego, co wiem, w krajach zachodniej Europy nikt nie pytał mieszkańców w referendum. Tam rządy decydowały.
Początkowe założenia UE były dobre, ale to co się teraz zaczyna dziać, powinno zapalać żółte światło ostrzegawcze.

PZPR przy obecnej PO to jak uniwersytet obok przedszkola. A miało być tak pięknie.....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 475
Dołączył: 9 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Marz 2010r. 12:30  
Cytuj
Problem z klatkami dla kur hodowlanych doskonale się wpisuje w Twoje trącące karykaturą spostrzeżenia. Czasem eurokraci przeginają banana umiech

Homo res sacra homini /Człowiek człowiekowi świętością/
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Marz 2010r. 13:17  
Cytuj
CYTAT
Ludzie nie są głupi i ludzie niegłupi także demokratycznie wybrali Hitlera do władzy. Co innego im obiecywano i oszukano, a co innego jest. UE była dobra jako wspólnota gospodarcza z wolnym rynkiem i wolnością, ale to co obecnie widzimy, coraz mniej przypomina wolność a same nakazy i zakazy, a to już jest faktycznie jak Związek Radziecki. ZSRR też nic nie robił ludziom, którzy z nim nie walczyli. Likwidował wrogów systemu. Jak jest pokazane na filmiku UE to zachodni model ZSRR, czyli nie likwidujesz fizycznie (na razie) przeciwnika, a jedynie skazujesz na ostracyzm.
Z tego, co wiem, w krajach zachodniej Europy nikt nie pytał mieszkańców w referendum. Tam rządy decydowały.
Początkowe założenia UE były dobre, ale to co się teraz zaczyna dziać, powinno zapalać żółte światło ostrzegawcze.


A ty potrafisz myśleć samodzielnie i czerpać z własnych obserwacji??? Czy całe dni zajmuje ci wyszukiwanie takich afer i spisków. Wydaje się że nie jesteś już taki młody, a jeśli to tylko poza to może chociaż czytałeś jakieś książki o początkach ZSRR i życiu w tamtych czasach.
Porównywanie ZSRR do UE to lekka przesada. Ten pan z filmu krytykuje UE i nikt mu tego nie zabrania. W czasach Stalinowskich za takie wypowiedzi na temat ZSRR dostał by kulę w łeb. Dalej uważasz że to to samo????

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1396
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Marz 2010r. 13:23  
Cytuj
Andrzejek, uważam że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.
Jeśli gospodarka UE będzie sterowana w taki sposób, jak obecnie i jeszcze gorzej w przyszłości, to doczekamy czasów takich jak na początku ZSRR z nędzą i biedą. Początki życia po II wojnie światowej także były trudne w zachodniej Europie, a ZSRR powstał niedługo po I wojnie. Teraz wojny długo nie było, więc nie można porównywać poziomu życia wtedy i dziś.
A porównywanie obu tworów nie jest przesadą. Facet na filmie wyraźnie różnicuje metody walki politycznej w UE a ZSRR. Ostracyzm-śmierć. Reszta jest dość podobna. Chociaż z tą likwidacją wrogów politycznych wcale nie byłbym taki optymistyczny. Uznanie za osoby chore psychicznie i poddanie eutanazji - to może być nieodległa przyszłość w UE. Wcale by mnie to nie zdziwiło.

PZPR przy obecnej PO to jak uniwersytet obok przedszkola. A miało być tak pięknie.....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Marz 2010r. 13:47  
Cytuj
CYTAT
Andrzejek, uważam że nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.
Jeśli gospodarka UE będzie sterowana w taki sposób, jak obecnie i jeszcze gorzej w przyszłości, to doczekamy czasów takich jak na początku ZSRR z nędzą i biedą. Początki życia po II wojnie światowej także były trudne w zachodniej Europie, a ZSRR powstał niedługo po I wojnie. Teraz wojny długo nie było, więc nie można porównywać poziomu życia wtedy i dziś.
A porównywanie obu tworów nie jest przesadą. Facet na filmie wyraźnie różnicuje metody walki politycznej w UE a ZSRR. Ostracyzm-śmierć. Reszta jest dość podobna. Chociaż z tą likwidacją wrogów politycznych wcale nie byłbym taki optymistyczny. Uznanie za osoby chore psychicznie i poddanie eutanazji - to może być nieodległa przyszłość w UE. Wcale by mnie to nie zdziwiło.


Czytam te twoje wypowiedzi i mam wrażenie że ty po prostu pragniesz takich czasów.
Demokracja ci się nie podoba..... Ciągle przytaczasz że Hitler został wybrany w demokratycznych wyborach, stąd tak wnioskuje...
A z twoich wypowiedzi i zamieszczonych przez ciebie materiałach wynika że w UE już dawno nie ma demokracji. Powinno ci się więc podobać, ale niestety też nie jest dobrze.....
Może ty po prostu generalnie jesteś na NIE w każdej dziedzinie.... Wyszukujesz dla potwierdzenia różne materiały i utwierdzasz się że wszystko jest źle.
A co do eutanazji to mam wrażenie że strasznie ci się to podoba, tak jak te chipy które przytaczasz co jakiś czas....
Ja nie słyszałem żeby kogokolwiek wbrew jego woli poddano eutanazji i nie było uznane za przestępstwo.

Jeszcze co do czytania ze zrozumieniem to się nie martw o mnie, jakoś daję radę. Ale jeśli chodzi o ciebie to widzę że co bardziej czarno wizyjny artykuł to ty uznajesz za pewnik. To się nazywa ślepa naiwność.... Kompletnie pozbawiona samodzielnego myślenia.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2083
Dołączył: 26 Cze 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Marz 2010r. 14:11  
Cytuj
CYTAT
Może ty po prostu generalnie jesteś na NIE w każdej dziedzinie

Trafiłeś w samo sedno, lepiej nie można było, jest dokładnie tak. Kiedyś działał tu jako prawdziwy oryginalny (oczywiście wyprze się tego) i wtedy czasem lubiałem trochę pozbijać z niego (na temat tych ostatnich kilku słów zaraz padnie tu cięta riposta), jak chcesz to poczytaj archiwalne tematy z jego udziałem, tam czasem też był niezły hardcore, on po prostu tak od zawsze.
Ale teraz olewam tego człowieka z góry na dół, od czasu do czasu przeczytam jakieś wynurzenie jego autorstwa dla relaksu, rozrywki, ale jeśli są to głębsze refleksje w formie elaboratu, to końca tekstu nie doczytuję, zasypiam umiech.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 341
Dołączył: 8 Lip 2007r.
Skąd: się biorą dzieci ?
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Marz 2010r. 15:01  
Cytuj
CYTAT
Kiedyś działał tu jako prawdziwy oryginalny (oczywiście wyprze się tego) i wtedy czasem lubiałem trochę pozbijać z niego (na temat tych ostatnich kilku słów zaraz padnie tu cięta riposta), jak chcesz to poczytaj archiwalne tematy z jego udziałem, tam czasem też był niezły hardcore, on po prostu tak od zawsze.


Pamiętam, pamiętam ! good

Czy piczunia, czy jelonek - dla każdego jest tu domek :)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1396
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Marz 2010r. 16:00  
Cytuj
Pryszczaki zawiązały nową teorię spiskową. Można i tak.
Echelon, ja też lubiam różne rzeczy w życiu. Jeśli się chce uchodzić za wykształciucha, to chyba nie powinno się pisać z błędami, nieprawdaż?
Trzeba przytoczyć cytat z jego wypowiedzi, bo dziwnie ulega ona modyfikacjom:
CYTAT
Trafiłeś w samo sedno, lepiej nie można było, jest dokładnie tak. Kiedyś działał tu jako prawdziwy oryginalny (oczywiście wyprze się tego) i wtedy czasem lubiałem trochę pozbijać z niego (na temat tych ostatnich kilku słów zaraz padnie tu cięta riposta), jak chcesz to poczytaj archiwalne tematy z jego udziałem, tam czasem też był niezły hardcore, on po prostu tak od zawsze.
Ale teraz olewam tego człowieka z góry na dół, od czasu do czasu przeczytam jakieś wynurzenie jego autorstwa dla relaksu, rozrywki, ale jeśli są to głębsze refleksje w formie elaboratu, to końca tekstu nie doczytuję, zasypiam umiech.

Andrzejek, jestem na nie wszelkiej patologii, a że ona dominuje to nie ma powodów do bycia na tak. Zresztą, tematy o pozytywnym zabarwieniu nie wymagają nagłaśniania. Nie można być na tak tematom, które prezentuję, no chyba, że się jest naćpanym, zapijaczonym lewakiem, któremu zupełnie wszystko jedno.
Demokracja jest dobra dla dojrzałych społeczeństw. Dla niedojrzałych może być niebezpieczna. A UE coraz bardziej odchodzi od demokracji. Komisarze w Brukseli tak jak kiedyś towarzysze w Moskwie, lepiej wiedzą, co dla nas lepsze.
Nawet na tym forum jest grupa osób, które podzielają moje poglądy i jest druga grupa, która się temu sprzeciwia. Dziwnym zbiegiem okoliczności poglądy na sprawy globalne przekładają się na poglądy polityczne na lokalnym rynku.
Wasza grupa chce uznać swoje poglądy jako pewnik, jako coś niepodważalnego i niepodlegającego dyskusji. Nie ma w niej miejsca na podważanie świętości. To też bardzo niedemokratyczne. A wracając do demokracji i jej zasad. Kto, jak nie eurokołchoz podważał demokratyczne wybory w Austrii, kiedy kanclerzem miał zostać Heider, kto podważał referendum w Irlandii, stosując drugą próbę, po otumanieniu tamtejszego społeczeństwa? To też baaardzo demokratyczne zachowanie eurokołchozu. Jak w ZSRR. Skoro są tacy demokratyczni, to czemu nie spytają społeczeństwa np. w sprawie kary śmierci?

PZPR przy obecnej PO to jak uniwersytet obok przedszkola. A miało być tak pięknie.....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
m87
m87
m87
Posty: 689
Dołączył: 25 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Marz 2010r. 16:29  
Cytuj
wyborco sprawdz sobie ile kosztuje zabieg dokonania kary smierci , poczytaj sobie o ojcach nurtu prawnego 19 wieku i moze zrozumiesz idee humanitarnej Europy.
Co do referendum w Irlandii to poczytaj sobie o naciskach amerykanskich na obywateli tego kraju i pozniej sie wypowiedz umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1396
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Marz 2010r. 16:38  
Cytuj
CYTAT
wyborco sprawdz sobie ile kosztuje zabieg dokonania kary smierci , poczytaj sobie o ojcach nurtu prawnego 19 wieku i moze zrozumiesz idee humanitarnej Europy.
Co do referendum w Irlandii to poczytaj sobie o naciskach amerykanskich na obywateli tego kraju i pozniej sie wypowiedz


Rozmawiamy o idei demokracji. Skoro większość narodu domaga się kary śmierci to ma ona być. Mnie nie interesują jacyś lewaccy mędrcy i ich humanitaryzm. Na pewno nie kosztuje więcej niż utrzymywanie więźnia dożywotnio.
Jeśli wybory nie zostały sfałszowane, to nie można mówić o żadnych naciskach, bo każda kampania wyborcza jest swego rodzaju naciskiem i manipulacją. Wolny człowiek w tajnych wyborach dokonuje wyboru.

PZPR przy obecnej PO to jak uniwersytet obok przedszkola. A miało być tak pięknie.....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Marz 2010r. 17:50  
Cytuj
Do wyborca PO

No to jesteś za ta demokracją, czy nie??

W sprawach UE społeczeństwo jest niedojrzałe ale już w sprawie kary śmierci jest dojrzałe??
Dopasowujesz ludzi do własnej ideologii jak się z tobą zgadzają to git, ale jak mają inne zdanie to pryszczaki.

I nie nazywaj mnie pryszczakiem, wypraszam sobie.

Te twoje i te przytaczane przez ciebie teorie po prostu nie trzymają się kupy. Ty w nie wierzysz bezwarunkowo i za wszelką cenę ich bronisz. Nie przyjmujesz żadnego innego poglądu. Każdy kto ma inne zdanie i odważy się je wyrazić, przez ciebie od razu jest obrażany i wyzywany od lewaków itp.
STARY po prostu narażasz się na śmieszność....

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1396
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Marz 2010r. 18:01  
Cytuj
CYTAT
Do wyborca PO

No to jesteś za ta demokracją, czy nie??

W sprawach UE społeczeństwo jest niedojrzałe ale już w sprawie kary śmierci jest dojrzałe??
Dopasowujesz ludzi do własnej ideologii jak się z tobą zgadzają to git, ale jak mają inne zdanie to pryszczaki.

I nie nazywaj mnie pryszczakiem, wypraszam sobie.

Te twoje i te przytaczane przez ciebie teorie po prostu nie trzymają się kupy. Ty w nie wierzysz bezwarunkowo i za wszelką cenę ich bronisz. Nie przyjmujesz żadnego innego poglądu. Każdy kto ma inne zdanie i odważy się je wyrazić, przez ciebie od razu jest obrażany i wyzywany od lewaków itp.
STARY po prostu narażasz się na śmieszność....


Jestem za demokracją. UE wybiera taki rodzaj demokracji jak chce. I to mi się nie podoba i to krytykuję. W sprawach UE nikt na zachodzie ludzi nie pytał. A jeśli już pyta, to oczekuje odpowiedzi jedynie słusznej. To jest chore i patologiczne.
Jak w ZSRR. Zresztą, w PRLu też były wybory, spośród towarzyszy. Teraz będą wybory spośród eurokratów.
Pryszczaki to osoby wyznające waszą ideologię, tak jak nas nazywacie moherami i nikt się o to nie obraża.

PZPR przy obecnej PO to jak uniwersytet obok przedszkola. A miało być tak pięknie.....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Marz 2010r. 18:48  
Cytuj
Jeszcze cie mocherem nie nazywałem, ale zawsze może byś ten pierwszy raz.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »