NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
mieszkanie komunalne,jak to jest?,
Posty: 2
Dołączył: 14 Wrz 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Wrz 2008r. 20:54  
Cytuj
Mieszkam od 3 lat w komunalnym mieszkaniu i wiem,ze jest mozliwosc wykupienia go od Urzedu Miasta za niewielkie pieniadze,ale nie znam szczegolow wszystkich procedur zwiazanych z tym.
Czy ktos moze udzielic mi kilku wskazowek gdzie zaczac i co musze zalatwic? (I jaki to moze byc koszt?)
Wielkie dzieki wszystkim za pomoc

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Wrz 2008r. 20:54  
Cytuj

 
 
 
 
~~---
ff
Wysłany: 14 Wrz 2008r. 20:59  
Cytuj
CYTAT
Mieszkam od 3 lat w komunalnym mieszkaniu i wiem,ze jest mozliwosc wykupienia go od Urzedu Miasta za niewielkie pieniadze,ale nie znam szczegolow wszystkich procedur zwiazanych z tym.
Czy ktos moze udzielic mi kilku wskazowek gdzie zaczac i co musze zalatwic? (I jaki to moze byc koszt?)
Wielkie dzieki wszystkim za pomoc



Procedur nie znam ale Rada Miejska przegłosowła ustawę ze jeśli zdecydujesz sie na wykup mieszkania komunalnego miedzy 1 sierpnia br. a 31 lipa roku przyszłego to bedziesz mogła je wykupić za 1 % wartości. Jesli nie zrobisz tego w tym terminie to pożniej bedzięsz mogła wykupić za 5 % wartości

 
 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 14 Wrz 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Wrz 2008r. 21:14  
Cytuj
Dziekuje,a jak moge sprawdzic aktualna wartosc tego mieszkania?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 33
Dołączył: 2 Wrz 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Wrz 2008r. 21:59  
Cytuj
wystaw na allegro bez ceny minimalnej i

gorliwie rozpraw sie z tym piwem
troskliwie opchoc sie z nim
bo mozesz potnkonc sie iiii
wyp&(*^%$# sie na ryj caly oblac sie tyyyyym

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~mieszkaniec
ff
Wysłany: 14 Wrz 2008r. 22:02  
Cytuj
dokonuje tego rzeczoznawca wybrany w przetargu przez Um niestiety trzeba za niego zaplacic, cena moze sie wachac od stu kilku zl do kilkuset jak widac po obecnej praktyce um

 
 
 
 
~~motylka
ff
Wysłany: 14 Wrz 2008r. 23:12  
Cytuj
No a jest mozliwosc,zebym mogla sama znalesc takiego rzeczoznawce ?
Czy nie wystarczylby notariusz lub jakis inny prawnik? (bo skoro um posredniczy,to pewnie cos z tego ma po drodze...)

 
 
 
 
~~Ankh
ff
Wysłany: 16 Wrz 2008r. 09:09  
Cytuj
A \"jak to jest\", ze jedni sa zmuszani do harowania przez cale zycie, zeby splacic mieszkanie kupowane na kredyt, a inni dostaja mieszkanie za darmo i jeszcze maja problem, ze musza zaplacic 2tys. notariuszowi ?!

 
 
 
 
~~motylka
ff
Wysłany: 16 Wrz 2008r. 17:02  
Cytuj
No tak...
Oczywiscie,nalezy miec pretensje wylacznie do mnie, o to ze bylas "zmuszana do harowania"...
To byl Twoj wybor,
Sama zdecydowalas kiedy i jakie mieszkanie kupisz.Ja nie mialam takich mozliwosci w zyciu jak Ty,wiec czekalam na moje 37 m w starym bloku /9 lat .

Nie twierdze,ze mam problem aby oplacic notariusza.
Pytalam tylko o procedury z tym zwiazane.

 
 
 
 
~~wykupił
ff
Wysłany: 16 Wrz 2008r. 19:32  
Cytuj
zgłos sie do Zakładu Adminitracji Budynków w Stalowej Woli albo do wydziału mieszkaniowego w urzedzie miasta... tam dostaniesz gotowe wnioski do wypelnienia, a za rzecznoznawce musisz zaplacic ( wymog ustawy o gospodarce komunalnej ) - koszt to ok 350 zl.

trzeba pamietac ze pierwszym warunkiem aby wykupic mieszkanie komunalne jest nie zaleganie ani 1 zł z opłatami za to mieszkanie.

 
 
 
 
~~pomocy
ff
Wysłany: 17 Wrz 2008r. 10:14  
Cytuj
a jak mozna dostać mieszkanie komunalne?

 
 
 
 
Posty: 162
Dołączył: 19 Cze 2007r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2008r. 10:28  
Cytuj
CYTAT
a jak mozna dostać mieszkanie komunalne?


Trzeba użyć google ;) i spełnić pare warunków http://www.stalowawola.pl/pl/13,88,106,207/2/przydzial_lub_zamiana_lokali_mieszkalnych_i_socjalnych.html Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~alcia
ff
Wysłany: 6 Lis 2008r. 16:08  
Cytuj
CYTAT

No tak...
Oczywiscie,nalezy miec pretensje wylacznie do mnie, o to ze bylas \"zmuszana do harowania\"...
To byl Twoj wybor,
Sama zdecydowalas kiedy i jakie mieszkanie kupisz.Ja nie mialam takich mozliwosci w zyciu jak Ty,wiec czekalam na moje 37 m w starym bloku /9 lat .

Nie twierdze,ze mam problem aby oplacic notariusza.
Pytalam tylko o procedury z tym zwiazane.
koszt notariusza to 244zl wiem bo tez złozyłam wniosek o wykup,moje mieszkanie komunalne ma 30m i w urzedzie powiedziano mi ze wykup takiego mieszknia to koszt okło 900zl do tego dochodzi rezczznawca 244zl,i notariusz ktory jest najdroszy)umiech wniosek wybiera sie w um na 1 pietrze pod numerm 31,poznije znosi sie do administracji tam sie czeka koło tygodnia na wypełnienie wniosku,pozniej opłaat za rzeczoznawce,no i cezkanie na wycene okło miesiaca,a nawet dłuzej ,tak to wygladaumiechpozdrawiam

 
 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »