NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 5 6
Mechanik samochodowy,
~~MANIU
ff
Wysłany: 17 Paź 2008r. 20:23  
Cytuj
http://www.motofakty.pl/artykul/targi_wiedzy_i_kompetencji.html

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Paź 2008r. 20:23  
Cytuj

 
 
 
 
~~kaczyński
ff
Wysłany: 17 Paź 2008r. 20:29  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Pukalak nr.1.bosch service jest dobry w konkursach...na czas.


Znowu pojawił się jakis mądry inaczej. Co masz na myśli tak pisząć?


A kto to jest Pukalak na konkursach go nie widziałem a bosch dwa razy wygrał mistrzostwa i dlatego znają tą betonową wieś w Polsce .

 
 
 
 
~~rsa_w
ff
Wysłany: 17 Paź 2008r. 20:30  
Cytuj
oczywiście zgadzam się w pełni że praktyka a teoria to dwie różne rzeczy - i często trzeba naprawdę niekonwencjonalne sposoby ...

Ale trzeba mieć wiedzę by wiedzieć co można a czego nie !
- i ktoś kto nie rozumie wykonywanych czynności (gwałciciele) nie powinni uciekać się do takich spsoobów, bo oni nie mają takiej "mocy" by to przeanalizować - oni MUSZĄ robic tak jak im schemat nakazuje, ZERO ODSTĘPSTW.
Co innego ktoś kto rozumie wykonywane czynności, wie jak element pracuje, wie co wpływa negatywnie, co pozytywnie na jego pracę, wytężenie itp ... a to raczej po studiach dopiero umiech - no chyba że ktoś się sam anauczyc - to już nieważne - byle ROZUMIAŁ WYKONYWANE CZYNNOŚCI I ZAHCHODXZACE ZJAWISKA.

 
 
 
 
~~rsa_w
ff
Wysłany: 17 Paź 2008r. 20:36  
Cytuj
można i dokręcać niektóre rzeczy bez dynamometru - ale NIE MOŻE TEGO OCENIAĆ (co można a czego nie) - typowy mechanik po 5 latach "technikum mechanicznego"

musi mieć wiedzę na WYŻSZYM POZIOMIE.

w postach apeluje o jedno.

By typowy mechanik - nie ROBIŁ NICZEGO POZA INSTRUKCJĘ SERWISOWĄ - bo on nie ma kompetencji by zmieniać cokolwiek.

 
 
 
 
~~francuzys
ff
Wysłany: 17 Paź 2008r. 21:13  
Cytuj
goście powiedzcie może gdzie moge polakierować błotnik i drzwi ale dobrze , ile to kosztuje ???nie wiem

 
 
 
 
~~francuzys
ff
Wysłany: 17 Paź 2008r. 21:20  
Cytuj
Rsa może lakierowałeś gdzieś lagune , podpowiedz gdzie moge to zrobić:zdechly:

 
 
 
 
~~Kaczyński II
ff
Wysłany: 17 Paź 2008r. 21:21  
Cytuj
"..Bardzo podoba mi się to forum, jak przychodze do autoexpresu to zastanawiam się kto jest żona mechanika , kto rsa , kto mam itd.. a niby wszyscy się znają.
W Stalowej są najlepsze warsztaty zaraz po Brandwicy..."

I tu mały, weekendowy qwiz (konkursik taki)smiech2smiech2smiech2
Kto najbardziej wzbudził twoją sympatię, a kto do gustu ci nie przypadł

BTW - francuzys- załóż post o lakiernikach, niech będzie ciekawie smiech2

 
 
 
 
~~francuzys
ff
Wysłany: 17 Paź 2008r. 21:53  
Cytuj
BTW - francuzys- załóż post o lakiernikach, niech będzie ciekawie

post to mam w domu zagiołem drzwi i błotnik .. pomocy :zdechly:

 
 
 
 
~~rsa_w
ff
Wysłany: 17 Paź 2008r. 22:20  
Cytuj
CYTAT
Rsa może lakierowałeś gdzieś lagune , podpowiedz gdzie moge to zrobić:zdechly:


nie wiem gdzie w stalowej - nie jestem ze stalowej ;)

lakierownie zlecił bym ASO - dysponują oryginalnymi farbami, sprzęt mają - bo inaczej by nie dostali autoryzacji jezyk - udzielają gwarancji - mogą spieprzyć - ale nie trzeba się będzie "ciągać" po sądach by poprawkę zrobili ;)

 
 
 
 
~~rsa_w
ff
Wysłany: 18 Paź 2008r. 18:39  
Cytuj
chyba wyżej pisałem że miałem jechac na poprawki bo źle klapę tylną poskręcali ?

byłem. i co ?

GWAŁCICIELSTWO

ustawia ustawia ... nie da sie - brakuje regulacji, "pewnie jak auto dostało w klapę to skrzywiło zawiasu - albo górną belkę"
- no to dlaczego nie zostało wymienione ?!
- ... to można teraz młotkiem przez drewno walic w zawias az sie przesunie ... az mi sie słabo zrobiło - cos tam pokrecil pokrecil jeszcze ... troche lepiej. OK. niech zostanie.

wracam do domu - otwieram szybe (otwierana szyba w tylnej klapie), nie zamknie sie !! przesunal w tył klape - tak ze szyba zawadzała o rame ...
porozkrecalem wszytsko ... i powoli doszedlem co i jak ... IDEALNIE PASUJE, NIC NIE JEST SKRZYWIONE, poprostu nie miał pojęcia o reuglacji ... zobaczył dwie sruby no to na nich regulował ... a sie okazuje ze regulację szczeliny dach-klapa - można wykonac manipulujac maskownicą otwieralnej szyby (kto widzial, bedzie wiedziec o co chodzi) ...

i to jest wlasnie gwalciciel mechaniki ... cos nie pasuje - to juz młotek, siła, ..., BRAK MYSLENIA

 
 
 
 
~~kwarc
ff
Wysłany: 18 Paź 2008r. 19:49  
Cytuj
Jeżeli chodzi o Pukalaka to specjalizuje się on w silnikach diesel,ale inne też czasem robi. Ja tam może się nie znam ale wystarczy popatrzeć na rejestracje aut które u niego stoją- z całej Polski. Wychodzi na to że naprawia to co już kilku innych mechaników z całego kraju zdupczyło. Podobno połowa mechaników ze Stalowej i okolic wozi do niego głowice albo całe silniki do naprawy,a potem doliczają sobie swoje marże za tzw robociznę i oddają auto klientowi. Osobiście znam kilka osób które są zadowolone z warsztatu na Wiśniowej (właśnie Pukalaka). Nie jest może tani ale też nie zdziera.Przede wszystkim sam czuwa nad każdą robotą mimo że ma ludzi od babrania się w smarach. Podobno ma nawet niezłego człowieka od elektroniki.

 
 
 
 
~~hahahaha
ff
Wysłany: 18 Paź 2008r. 20:27  
Cytuj
CYTAT
goście powiedzcie może gdzie moge polakierować błotnik i drzwi ale dobrze , ile to kosztuje ???nie wiem

RSA ci polakieruje jezyk
Jak pisał wystarczy mu pistolet z marketu i na parkingu ci polakieruje lapiej niż w ASO w kabinie za 200 tyś
A wykład na temat gwałtu dostaniesz gratissmiech2

 
 
 
 
~~leszek
ff
Wysłany: 19 Paź 2008r. 11:33  
Cytuj
[. Ja tam może się nie znam ale wystarczy popatrzeć na rejestracje aut które u niego stoją- z całej Polski. Wychodzi na to że naprawia to co już kilku innych mechaników z całego kraju zdupczyło. Podobno połowa mechaników ze Stalowej i okolic wozi do niego głowice albo całe silniki do naprawy,a potem doliczają sobie swoje marże za tzw robociznę i oddają auto klientowi. Osobiście znam kilka osób które są zadowolone z warsztatu na Wiśniowej (właśnie Pukalaka). Nie jest może tani ale też nie zdziera.Przede wszystkim sam czuwa nad każdą robotą mimo że ma ludzi od babrania się w smarach. Podobno ma nawet niezłego człowieka od elektroniki.[/cytat]


tu piszą inaczej
http://www.tunin(...)&t=50536

 
 
 
 
~~maciek
ff
Wysłany: 19 Paź 2008r. 11:53  
Cytuj
[cytat][. Ja tam może się nie znam ale wystarczy popatrzeć na rejestracje aut które u niego stoją-

http://www.racin(...)491.html


http://www.moton(...)start=60

 
 
 
 
~~hahaha
ff
Wysłany: 19 Paź 2008r. 19:55  
Cytuj
CYTAT

kto miał do czynienia z człowiekiem zwanym czuczu który najeżdżał na pukalaka to wie że jego wypowiedzi nie można traktować poważnie.
Co forum to inna bajka na temat jego szrotów a jaest chyba na wszystkich forach smiech2(może na tym forum to on jest rsa-w bo pierdzieli bardzo podobnie)
co do reszty linków podanych niżej też piszą ludzie których wiedza na temat aut kończy się na burczyrurze i ciemnych szybach
Prosta sprawa jak by Pukalak nie robił dobrze to już by nie istniał a ma się całkiem dobrzegood

 
 
 
 
~~poeta
ff
Wysłany: 20 Paź 2008r. 19:18  
Cytuj
CYTAT
Panowie jeżeli chodzi o elektronikę samochodową stanowczo polecam Pana Pawła Wala.
Koleś ma swój zakład na ul.handlowej koło zakłady Pana Adama naprawdę zna sie na tym co robi i co najważniejsze ma sprzęt do elektroniki samochodowej.
dajcie jakis numer tele albo dokladnie gdzie na handlowej po stronie pajtona czy spolem??????

 
 
 
 
~~Stalówek
ff
Wysłany: 20 Paź 2008r. 21:50  
Cytuj
co do pana bosch service to chodziło mi o to ze Ja moge poczekac te godzinke a nawet dzien dłużej ale mam miec auto naprawione i nie stoję ze stoperem w reku nad mechanikiem.kilka miesiecy temu kolega zrobil sobie rozrzad u ...jak ktos chce to sie domysli ktory szlag trafil miesiac pózniej.i sa dwie opcje albo wada fabryczna pask albo zle załozony pasek.po rozmowie z panem ...powiedzmy x ten ów mechanik powiedzial ze jego to guzik obchodzi.a swoja droga kazdy ma wolny wybor.ja jezdze do kumpla ktory nie ma warsztau jako dzialalnosci a po robocie dorabia.a Pukalak to spec głównie od diesli,a ja mam benzyniaka ktory mi sie nie psuje.no a ten mój mechanior to jeszcze najtańszy i od 3 lat autko hula jak nic.to tak jakby byly zawody piekarzy ktorzy najszybciej upiecze chleb.a tu nie o to chodzi...tu też chodzi o jakość.ale każdy oczywiście pojedzie gdzie chce.a moze zaczniemy temat o dobrych blacharzach i lakiernikach???pzdr.

 
 
 
 
~~ciekawy
ff
Wysłany: 20 Paź 2008r. 22:00  
Cytuj
CYTAT
co do pana bosch service to chodziło mi o to ze Ja moge poczekac te godzinke a nawet dzien dłużej ale mam miec auto naprawione i nie stoję ze stoperem w reku nad mechanikiem.kilka miesiecy temu kolega zrobil sobie rozrzad u ...jak ktos chce to sie domysli ktory szlag trafil miesiac pózniej.i sa dwie opcje albo wada fabryczna pask albo zle załozony pasek.po rozmowie z panem ...powiedzmy x ten ów mechanik powiedzial ze jego to guzik obchodzi.a swoja droga kazdy ma wolny wybor.ja jezdze do kumpla ktory nie ma warsztau jako dzialalnosci a po robocie dorabia.a Pukalak to spec głównie od diesli,a ja mam benzyniaka ktory mi sie nie psuje.no a ten mój mechanior to jeszcze najtańszy i od 3 lat autko hula jak nic.to tak jakby byly zawody piekarzy ktorzy najszybciej upiecze chleb.a tu nie o to chodzi...tu też chodzi o jakość.ale każdy oczywiście pojedzie gdzie chce.a moze zaczniemy temat o dobrych blacharzach i lakiernikach???pzdr.


Napisz to jeszcze raz ale prosciej i konkretniej.

 
 
 
 
~~Zuzanna 67l
ff
Wysłany: 21 Paź 2008r. 08:34  
Cytuj
A ja bardzo kocham i uwielbiam Pana Taborka ,Pana Bosch Serviska ,Pana Pukalaczka ,Pana Adama ,Pana Załuskiego,Pana Gądeczka ,Pana Gabereczka ,Pana Warzoszke ,chłopczyka z Autorudu, chłopczyków z naprzeciwka Autorudu ,Pana Walka,Panów gwałcicielków mechaniczki.Pana Dulusia,Pana Chamerke,mechniczków ze spacerowej ulczki,nie mylić z Sezamkową uliczką,Tyotki srwisiku,Opelka serwisiku,chłopczyków z Autostalu nie mylić Wtórstalu i wszystkich których pominełam z tego forumka.Jestem Zuzia mam 67 lat i juz niedługo kupie sobie autko jak tylko do składam bo mi brakuje tysiaka ale mam czas jeszcze młodo wygladam.Jak juz kupie autko to przelece kazdego z tych Panów i opowiem jakie przyjemnosci i doznania mnie spotkały.Jeszcze jedno bo bym zapomniała ładnie wygladam ale mam skleroze napiszcie mi jeszcze moze ale dużymi literami bo trożke słabo widze jak czytam gdzie te częci kupować do autka są moze jakieś sklepy pełne chłopców które mogła bym jeszcze przeleciec i o tym opowiedzieć?

 
 
 
 
~~do Zuzuni!!!
ff
Wysłany: 21 Paź 2008r. 10:02  
Cytuj
Kochaniutka, Autoexpresik, tam się roi od chłopaczków,wyglądających wielce apetycznie - polecam!!!! Same ciacha.
Biesiaduję tam w wolniutkich chwiluniach i jest milunio good

 
 
 
 
~~Stanisława 81l
ff
Wysłany: 21 Paź 2008r. 11:39  
Cytuj
O Jak sie ciesze ze pojawiaja sie ludzie w moim wieku.Wnuczka mi to wszystko czytała.Fajne sa tu teksty w sam raz dla mnie. Mam prosbę bo ja niestety juz prawie nie widze i słabo słysze ale jestem na chodzie.Podajcie mi jakies lelefoniki do tych ciasteczek to sobie wieczorkami podzwonie,a moze bedzie cos wiecej z tego...Z GÓRY DZIEKUJE I GORACO POZDRAWIAM STASIA.

 
 
 
 
~~do Stasi
ff
Wysłany: 21 Paź 2008r. 12:34  
Cytuj
Nie mogę podać ci numerków, ponieważ nie mam zamiaru się nikim dzielić,jestem młodsza i bardziej na chodzie, a tym samym me potrzeby większe są!!!
Droga Stasiu nie pozostaje ci nic innego jak odwiedzić zakład geriatryczny. Myślę,że tam znajdziesz niezłe piernikismiech2smiech2

 
 
 
 
~~madrid
ff
Wysłany: 13 Lis 2008r. 09:17  
Cytuj
A co sądzicie o Paterku, Auto-Pat. Zakład jest na końcu obwodnicy po lewej stronie, w stronę Sandomierza.
Jeżeli chodzi o lakier, to osobiście miałem tam samochód i robotę wykonali naprawdę dobrze.

 
 
 
 
~~wkurzona
ff
Wysłany: 13 Lis 2008r. 12:07  
Cytuj
jeśli chodzi o Pana Paterka to daj se spokój. Nie dość że zdziera strasznie to wcale nie robi dobrze samochodów. Wiem bo wtopiłam pare razy po tysiącu i żałuje strasznie.

 
 
 
 
« 1 2 3 4 5 6
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »