NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 3 4 5 6 »
Mechanik samochodowy,
~~qwerty
ff
Wysłany: 30 Wrz 2008r. 23:58  
Cytuj
WITAM
Temat ten kieruje do zmotoryzowanych a dokladniej do tych co musieli naprawiac samochod gdzies u jakiegos mechaniora.
Prosze piszcie jaki gdzie i jaki samochod naprawiacie. Kogo polecacie a kogo odradzacie.
Pozdrawiam

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Wrz 2008r. 23:58  
Cytuj

 
 
 
 
~~Antek
ff
Wysłany: 1 Paź 2008r. 00:11  
Cytuj
W przypadku samochodów z rodziny VW polecam,
serwis VW jakość naprawy dobra ale cena wysoka (ale w tym przypadku to jest oczywiste). Jeszcze jedna mała rzecz gwarancja.

Polecam dla "nowszych - gdzie elektroniki odgrywa znaczącą role" samochodów, starsze samochody lepiej gdzie indziej naprawiać wyjdzie na pewno taniej a usługa może być na takim samym poziomie.

 
 
 
 
~~RSA
ff
Wysłany: 1 Paź 2008r. 00:24  
Cytuj
a co to znaczy mechanik samochodowy ?!

95% tego co sie popularnie nazywa "mechanikami" to "GWAŁCICIELE MECHANIKI" !! nie maja pojecia o naprawie. Zatrzymali sie na etapie polonezów i żuków. U nich podstawa to ruski klucz (obecnie upodobali sobie tez pneumatyki) i szlifierki kątowe.

Dzisiaj do samochodów trzeba być informtykiem/elektronikiem. Dzisiaj 90% to wlasciwa diagnoza. Do wymian są dla kazdej marki odpowiedni instrukcje serwisowe, szczegolowo opisujace wykonywane czynnosci. Na ich podstawie wymienic jakis elemento moze nawet dziecko ... umiejace czytac (gwalciciele czesto nie umia czytac).

w czystek mechanice podstawa to KLUCZ DYNAMOMETRYCZNY - a który mądry takim dysponuje i go uzywa ? o legalizacji nie wspomne.

"nawet" koła się dokręca momentem ... - pisze nawet choc przeciez to tak wazne - a który dokreca kola momentem ? i potem sie slysze ze z niewiadomych przyczyc samochod zjechal na przeciwny pas ruchu ... pod tira.
A z wiadpomych ... jakis gwalciciel dokrecal kola pneumatykiem (tu pół biedy mamy 5 srob jak sie jedna urwie jeszcze 4 trzymaja). Ale np. sanki które sie trzymja na 4 srubach. Niech dokreci pneumatykiem taka ... to sa sruby zazwyczaj 10.9. Zaduzy moment - i sruba sie punktowo wyciaga i ... !!

GWAŁCICIELE !!!

 
 
 
 
~~RSA
ff
Wysłany: 1 Paź 2008r. 00:27  
Cytuj
a VW tego w stalowej to wyjatkowo nie polecam !!

tam wlasnie spotkałem gwalcicela !!

- pneumatykiem miske olejowa dokrecal !!, poukrecał śruby
- o kluczy dynamometrycznym pojecia nei mial
- blachowkretami oslone podsilnikowa chcia przykrecac !
- jak miske pospawal to ciekla: a) na spawie b) na uszczelce

który z tych co sie nazywaja "mecanikami" chco liznal wytrzymalosci materiałow ? ktory zna i rozumei zachodzace procesy !?

 
 
 
 
~~qwerty
ff
Wysłany: 1 Paź 2008r. 09:16  
Cytuj
No i wlasnie dlatego zdecydowalem sie na taki temacik. Piszemy i gadamy o roznych rzeczach wiec i niech takie cosik bedzie ogolnie dostepne co by sie nam nasze furki dobrze "leczyly".

Jesli chodzi o stajnie VW to z cala pewnoscia moge polecic Adama G. (warsztat na handlowej). Serwisuje tam swoje autko i jestem zadowolony w 100%. Szybko i fachowo.

Ale szczerze mowiac dla innych aut to ja w stw mechanika nie widze do ktorego mozna by smialo swoje autko oddac.

Temat mam nadzieje nie bedzie forma reklam dla warsztatow i dzialan konkurencyjnych lecz autentyczna wypowiedzia zmotoryzowanych forumowiczow.
POZDRAWIAM

 
 
 
 
~~zzTop
ff
Wysłany: 1 Paź 2008r. 12:55  
Cytuj
Bardzo dobrze napisane odnoście gwałcicieli "mechaników".
Warsztat Pana Adama G. naprawdę robi porządnie ale ilekroś jestem w tym warsztacie widze młodych chłopaków którzy dłubią w autach i tak sie własciwie zastanawiam czy Pan Adam jako szef wogóle cos robi.
A jeszcze jedno pytanie do co myślicie o firmie BOSCH-SERVICE pozatym że oceniają i wyceniają naprawy zależnie od tego kto jakim autem podjedzie.

 
 
 
 
~~lonis
ff
Wysłany: 1 Paź 2008r. 14:53  
Cytuj
a ja sobie autko robie na sandomierskiej u Tabora i jestem zadowolony

 
 
 
 
~~zaq
ff
Wysłany: 1 Paź 2008r. 15:17  
Cytuj
Jest taki gosciu od wolkswagena w nisku, jak sie jedzie na zarzecze od ronda to po prawej juz chyba tuz za niskiem, albo przy koncu. Tam przed tym warsztatem duzo aut stoi, latwo poznac. Facet jest bardzodobry i ceny ma umiarkowane, a co najwaznejsze jest uczciwy, kilka osób mi go juz polecało.

 
 
 
 
~~zzTop
ff
Wysłany: 1 Paź 2008r. 16:32  
Cytuj
CYTAT
Jest taki gosciu od wolkswagena w nisku, jak sie jedzie na zarzecze od ronda to po prawej juz chyba tuz za niskiem, albo przy koncu. Tam przed tym warsztatem duzo aut stoi, latwo poznac. Facet jest bardzodobry i ceny ma umiarkowane, a co najwaznejsze jest uczciwy, kilka osób mi go juz polecało.



Hej Zaq podaj konkretne namiary na tego mechanika

 
 
 
 
~~ktos
ff
Wysłany: 1 Paź 2008r. 17:21  
Cytuj
BOSCH-SERWIS - mialem tam samochod u nich kilka razy. za kazdym razem dluzej czekalem na dzien w ktory moge oddac samochod (duzo roboty chlopaki maja). pewnego dnia w piatek bylem na diagnozie komputerowej, samochodu na weekend nie moglem zostawic, chcialem na poniedzialek sie umowic ale zostalem poinformowany ze jesli samochod zabiore to w poniedzialek ponownie zaplace za diagnoze komputerowa. dlaczego? Jesli w piatek byl sprawdzony? zaplacilem za diagnoze i juz wiecej tam nie wrocilem.

koles w Nisku faktycznie jest uczciwy i dobry. ale przygotowac sie na dluzsza obecnosc bez samochodu jesli tam oddacie. ma duzo roboty ale nie jest super szybki jesli chodzi o oddanie samochodu. no ale chyba lepiej dluzesz poczekac a miec dobrze zrobiony samochod. z tego co wiem to on dawniej pracowal w VW w stalowej.

mam swojego mechanika teraz, niestety szczegolow nie moge napisac bo on pracuje u kogos a po godzinach robi samochody w domu. jestem bardzo zadowolony.

Czyli ogolnie mowiac > Bosch-Serwis robi dobrze ale mnie wkurzyli i juz tam nie wrocilem. Koles z Niska tez jest OK!

 
 
 
 
~~ktos
ff
Wysłany: 1 Paź 2008r. 17:22  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Jest taki gosciu od wolkswagena w nisku, jak sie jedzie na zarzecze od ronda to po prawej juz chyba tuz za niskiem, albo przy koncu. Tam przed tym warsztatem duzo aut stoi, latwo poznac. Facet jest bardzodobry i ceny ma umiarkowane, a co najwaznejsze jest uczciwy, kilka osób mi go juz polecało.



Hej Zaq podaj konkretne namiary na tego mechanika


przez Nisko do ronda, na rondzie w lewo jak na lublin. jego zaklad jest przed ta restauracja jeszcze co jest przed mostem. po prawej stronie za rondem jakies 1.5km napewno nie przegapisz. garaze duze ma przy domu.

 
 
 
 
~~SEBA
ff
Wysłany: 1 Paź 2008r. 17:38  
Cytuj
MACIE KOGOS KTO BY NAPRAWIł ABS,świeci sie kontrolka

 
 
 
 
~~ktos
ff
Wysłany: 1 Paź 2008r. 19:58  
Cytuj
CYTAT
MACIE KOGOS KTO BY NAPRAWIł ABS,świeci sie kontrolka

moze byc duzo przyczyn. najlepiej podlaczyc pod komputer i sprawdzic. komputer powie dokladnie co jest nie tak.

jak chcesz to zadzwon do tego kolesia, dojezdza do klienta i bierze nie duzo za diagnoze komputerowa.
tel: 606552028
ma komputer Launch'a i sprawdzi praktycznie wszystko.
zaznaczam ze nic z tego nie mam. poprostu daje namiar jak chcesz to dzwon.

pzd!

 
 
 
 
~~zzTop
ff
Wysłany: 1 Paź 2008r. 20:46  
Cytuj
Panowie jeżeli chodzi o elektronikę samochodową stanowczo polecam Pana Pawła Wala.
Koleś ma swój zakład na ul.handlowej koło zakłady Pana Adama naprawdę zna sie na tym co robi i co najważniejsze ma sprzęt do elektroniki samochodowej.

 
 
 
 
~~djkubus
ff
Wysłany: 1 Paź 2008r. 21:19  
Cytuj
za LOK-iem JEST DOBRY MECHANIK BLACHARZ I DIAGNOSTA DROGO NIE BIERZE POLECAM JA TAM JEZDZE AUDICA I JESTEM ZADOWOLONY

 
 
 
 
~~qwerty
ff
Wysłany: 1 Paź 2008r. 22:07  
Cytuj
No i dokladnie tez tak uwazam (zapomnialem o pawle) Jesli stajnia VW to po mojemu Adam (nie znam kolesia z niska wiec sie nie wypowiadam), jesli elektryka to tylko Pawel Wala.

Nie polecam chamery oraz pana Dula z hutnika jesli chodzi o elektrykow.

No ale co z innymi markami???? Gdzie je leczyc????

 
 
 
 
~~redhot
ff
Wysłany: 2 Paź 2008r. 11:53  
Cytuj
osobiście się zawiodłem na firmie Servis-bosh na Posaniu
objaw w aucie to kopcenie białym dymem z wydechu, więc mamy dwa warianty (no może więcej o których mam prawo nie wiedzieć) : uszczelak wydmuchana pod głowicą lub pęknięta głowica
Znawca z ów firemki odrazu stwiedził że to uszczelka pod głowicą, ale powiedział że sprawdzą czy to nie głowica i ok, po dwóch dniach powiedzaił że rozkręcili wszystko oglądał głowice i jest ok, więc wymienili uszczelke plus szpilki do głowicy - i okazało się ze po wymianie uszczelki dalej spaliny białe, również podczas jazdy. KOLEŚ zaczął ściemniać że to chyba blok pęknięty od dołu i jakieś bajki zaczął opowioadać, nie dość że na ich parkingu na którym auto stało zarysował drzwi boczne- to całkowita porazka ten Serwis, ąż szkoda że w nazwie taka znamienita marka BOSH.
WYJAŚNIENIE: po nie młej przygodzie zrobił mi wszystko pan Pukalak, okazało się że była pęknięta głowica, której fizycznie nie sprawdził SerwisBosh, poszedł po najmniejszej lini oporu. Ale kurwa predzej czy później koleś trafi na syutuacje że mu sie odegram. Nie polecam oszusta na Posaniu.

 
 
 
 
~~heniu
ff
Wysłany: 3 Paź 2008r. 15:45  
Cytuj
CYTAT
osobiście się zawiodłem na firmie Servis-bosh na Posaniu
objaw w aucie to kopcenie białym dymem z wydechu, więc mamy dwa warianty (no może więcej o których mam prawo nie wiedzieć) : uszczelak wydmuchana pod głowicą lub pęknięta głowica
Znawca z ów firemki odrazu stwiedził że to uszczelka pod głowicą, ale powiedział że sprawdzą czy to nie głowica i ok, po dwóch dniach powiedzaił że rozkręcili wszystko oglądał głowice i jest ok, więc wymienili uszczelke plus szpilki do głowicy - i okazało się ze po wymianie uszczelki dalej spaliny białe, również podczas jazdy. KOLEŚ zaczął ściemniać że to chyba blok pęknięty od dołu i jakieś bajki zaczął opowioadać, nie dość że na ich parkingu na którym auto stało zarysował drzwi boczne- to całkowita porazka ten Serwis, ąż szkoda że w nazwie taka znamienita marka BOSH.
WYJAŚNIENIE: po nie młej przygodzie zrobił mi wszystko pan Pukalak, okazało się że była pęknięta głowica, której fizycznie nie sprawdził SerwisBosh, poszedł po najmniejszej lini oporu. Ale kurwa predzej czy później koleś trafi na syutuacje że mu sie odegram. Nie polecam oszusta na Posaniu.
banda nie polecam zgadzam sie kupa dranineutralny

 
 
 
 
~~MARIOLA
ff
Wysłany: 3 Paź 2008r. 21:21  
Cytuj
zawiodłam na firmie Servis-bosh na Posaniu zrobili mnie w konia i naciagneli na kase chytry

 
 
 
 
~~qwerty
ff
Wysłany: 4 Paź 2008r. 10:27  
Cytuj
HEH firma pana Pawlika Bosch Service jest niestety chyba dobra tylko w wygrywaniu konkursow a co do pracy i podejscia do klienta to tez duzo zlego slyszalem.
@MARIOLA - opiszcie dokladniej co sie wam przydarzylo

 
 
 
 
~~Kris
ff
Wysłany: 4 Paź 2008r. 13:05  
Cytuj
Koledzy i koleżanki a co sądzicie o serwisie Opla w Stalowej Woli??

 
 
 
 
~~Zyga
ff
Wysłany: 4 Paź 2008r. 14:21  
Cytuj
Dobry mechanik jest na Spacerowej jak jedzie się do SOLBET-u natomiast odradzam mechanika na Branwicy jest to tzw. mechanik garażowy.

 
 
 
 
~~$Dociekliwy$
ff
Wysłany: 4 Paź 2008r. 23:09  
Cytuj
Jezeli chodzi o firme BOSCH-PAWLIK to ta firma to wielkie nieporozumienie,nie maja pojecia o robocie kase zdzieraja,
i opowiadaja bzdury,zamiast fachowej informacji,pozatym kolega kiedys tylko tam byl i mechanicy jak i wlasciciel byli nawaleni,sorry ale ta firma nie powinna byc pod szyldem BOSCH..

 
 
 
 
~~YYYYYY
ff
Wysłany: 6 Paź 2008r. 11:47  
Cytuj
NIEPOLECAM PANA ZAŁUCKIEGO JEST DROGI I NA AUTO TRZEBA CZEKAĆ 3 MIESIACE

 
 
 
 
~~zzTop
ff
Wysłany: 6 Paź 2008r. 13:07  
Cytuj
Dziękuję Panowie za ocene firmy BOSCH SERVICE - miałem oddac tam autko na wymianę oleju i niestety rozwialiście moje wszelkie wątpliwości. Słyszałem co nieco w w/w firmie ale nie sądziłem, że opinie będą aż tak drastyczne.zdziwiony

Powiem jedno - wycena robocizny przez firmę BOSCH zalezy od tego jakim autem sie podjedzie.:ysz:

 
 
 
 
1 2 3 4 5 6 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »