NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
tani mechanik samochodowy,
Posty: 10
Dołączył: 27 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2010r. 14:20  
Cytuj
orientuje sie ktos gdzie najtaniej moga wymienic sprezyny w samochodzie? i ile moga mniej wiecej za to liczyc?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2010r. 14:20  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2010r. 15:55  
Cytuj
Można samemu wymienić uśmiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 112
Dołączył: 4 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2010r. 18:02  
Cytuj
Tani, czyli byle jaki ja bym takiego nie szukał !!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2010r. 18:17  
Cytuj
napisz jakie to auto

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2010r. 18:22  
Cytuj
wymiana sprężny jest dość prostą czynnością, jednak BARDZO odpowiedzialną. Ingerujemy w zawieszenie. Nie warto powierzać tej czynności byle komu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 112
Dołączył: 4 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2010r. 18:32  
Cytuj
CYTAT
wymiana sprężny jest dość prostą czynnością, jednak BARDZO odpowiedzialną. Ingerujemy w zawieszenie. Nie warto powierzać tej czynności byle komu.


Zgadzam się w 100 % !!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 27 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Kwie 2010r. 22:19  
Cytuj
tani nie zawsze znaczy zly ;) chodzi o to zeby za duzo kasy nie zdarl. auto to polo 2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 27 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Kwie 2010r. 18:17  
Cytuj
w sumie sam nie zmienisz jak nie masz specjalnego przyzadu do sciskania sprezyn taka usluga to kolo 70 zl za sztuke (przynajmniej ja tyle placilem )

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Kwie 2010r. 19:22  
Cytuj
Sam zmieniałem bez żadnych ścisków do sprężyn . Tu masz pokazane jak to się robi -VW Polo Klub Polska • Zobacz wątek - Wymiana amortyzatorów (tył). Specjalne sciski są do kupienia w Unimecie za 20-30 zł . Chłopie do roboty zarumieniony.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 162
Dołączył: 31 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Kwie 2010r. 19:23  
Cytuj
CYTAT
wymiana sprężny jest dość prostą czynnością, jednak BARDZO odpowiedzialną. Ingerujemy w zawieszenie. Nie warto powierzać tej czynności byle komu.


dziewczyne tez dokrecasz kluczem dynamometrycznym?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 154
Dołączył: 15 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Kwie 2010r. 20:37  
Cytuj
kolego dzwon tutaj a napewno ci zrobia tylko sie umowisz kiedy ci pasuje... 607 589 262

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 27 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Kwie 2010r. 23:09  
Cytuj
CYTAT
kolego dzwon tutaj a napewno ci zrobia tylko sie umowisz kiedy ci pasuje... 607 589 262 begin_of_the_skype_highlighting              607 589 262      end_of_the_skype_highlighting


co to za warsztat? ile wezma?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 154
Dołączył: 15 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Kwie 2010r. 21:24  
Cytuj
nie wiem musisz dzwonic i sie dowiadywac ja tam ostatnio rozrzad itp sprawy robilem bo mi znajomy polecil umiech drogo nie wzieli a milo i fachowo powiedzieli co i jak takze jak cos to dzwon na ten nr i sie dowiaduj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 27 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Kwie 2010r. 20:24  
Cytuj
CYTAT
Sam zmieniałem bez żadnych ścisków do sprężyn . Tu masz pokazane jak to się robi -VW Polo Klub Polska • Zobacz wątek - Wymiana amortyzatorów (tył). Specjalne sciski są do kupienia w Unimecie za 20-30 zł . Chłopie do roboty zarumieniony.


kolego przeczytaj jeszcze raz pierwszy post ze zrozumieniem umiech nie wiem ale gdzie tu jest napisane ze chodzi o tylne zawieszenie ??? i w dodatku o amortyzatory???

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Kwie 2010r. 18:34  
Cytuj
Marek44 -sam przeczytaj co napisane jest w pierwszym poście .Kolega pisze o jakiś sprężynach w samochodzie (trzeba sie domyślać o jakie chodzi - może o spreżynach w fotelu).Tylne i przednie sprężyny w zawieszeniu wymienia się niemal w ten sam sposób .Widze że z Ciebie mechanior pierwsza klasa skoro dziwisz się dlaczego pisze o demontażu amortyzatorów.A może wyjaśnisz forumowiczom krok po kroku co należy zrobić aby wymienić sprężyny bez demontażu amorków .Sam jestem niezmiernie ciekaw jak to się robi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 169
Dołączył: 3 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola (podkar
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Kwie 2010r. 22:39  
Cytuj
kolo 1 ciesz się,że ci szczęki nie złamało.Ewentualnie mogło ci łeb urwać,ale miło,że jesteś wśród nas.Za kilka zł takie poświęcenie?Nie polecam!Zawsze przy takiej wymianie można sprawdzić całe zawieszenie,a to już jest bezpieczeństwo!!Pozdrawiam.good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 27 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Kwie 2010r. 23:12  
Cytuj
CYTAT
Marek44 -sam przeczytaj co napisane jest w pierwszym poście .Kolega pisze o jakiś sprężynach w samochodzie (trzeba sie domyślać o jakie chodzi - może o spreżynach w fotelu).Tylne i przednie sprężyny w zawieszeniu wymienia się niemal w ten sam sposób .Widze że z Ciebie mechanior pierwsza klasa skoro dziwisz się dlaczego pisze o demontażu amortyzatorów.A może wyjaśnisz forumowiczom krok po kroku co należy zrobić aby wymienić sprężyny bez demontażu amorków .Sam jestem niezmiernie ciekaw jak to się robi.
kolo1
hehe chyba w vw T4 np. tak samo mozes sobie zmienic amortyzatory z tylu i z przodu, otoz kolego dla twojej wiadomosc w wiekszosci aut gdzie zastosowano sprezyny srubowe z tylu do ich wymiany wystarczy odkrecic 2 (dwie) sruby, od kazdego amortyzatora po 1 (jednej) !!czasem nie trzeba nawet kola odkrecac umiech a z przodu sprobuj wymienic sprezyne lub amortyzator gdzie jest kolumna macpherson z checoil zobacze jak to robisz ''niemal tak samo'' jak z tylu odkrecajac 2 srubki najlepszy WIRTUALNY mechaniku w podkarpaciu umiech
ps. pozatym kolega sie chcial gdzie zmienic a nie jak zmienic tyle w tym temaciku

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Kwie 2010r. 17:30  
Cytuj
RST75 ciekawe co masz założone za sprężny w swoim bolidzie i skąd wiesz że potrafią one złamać szczęke , czyżby złe wspomnienia good. Marek44 nie jestem mechanikiem (czasami tylko wolę coś sam zrobić niż zdać się na łaske stalowowolskich warsztatów ) - a wracajac do tematu mówimy o wymianie spreżyn w Polo2 , nie zmieniaj tematu .Ty dziwiłeś się dlaczego piszę o amortyzatorach ,a ja tylko zadałem proste pytanie ( na które jeszcze nie odpowiedzałeś ) jak wymienić spręzyny w polówce bez demontażu amortyzatorów . W suzie robię to (wymianę spreżyn) też odkręcając tylko 1 śrubę smiech2.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 14 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Kwie 2010r. 11:38  
Cytuj
To ja może powrócę do tematu :] Osobiście polecam pana Tadeusza Cetnarskiego. Sama korzystam wyłącznie z jego usług. Tanio, solidnie i profesjonalnie, i złego słowa nie dam powiedzieć umiech tel. (0-15) 842-84-20

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 711
Dołączył: 0 00 0000r.
Skąd: Tarnobrzeg - Stalowa
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 18 Kwie 2010r. 05:42  
Cytuj
CYTAT
wymiana sprężny jest dość prostą czynnością, jednak BARDZO odpowiedzialną. Ingerujemy w zawieszenie. Nie warto powierzać tej czynności byle komu.


Ale nie każdy kto tanio naprawia samochody jest byle kim. Zauwazylem, ze w takich tematach bardzo czesto sie udzielasz i dajesz rady aby samemu naprawic auto. Niestety nie każdy posiada warsztat bądz jakikolwiek sprzet aby cokolwiek zrobic.


A wracajac do tematu:

Napewno nie wybieraj mechanika na ul. Handlowej (np Biura Plus). Mimo, ze jest tam kilka osob i w miare szybko "naprawia" Ci autko to bedziesz po niedlugim czasie jechal do innego badz ponownie do tego samego. Warsztat nie jest drogi ale robia tak na od.....ol. Zapytaj znajomych badz kogos kompetentnego gdzie mozesz zrobic auto. Moze nawet znajdziesz czlowieka, ktory we wlasnym garazu zrobi Ci raz a porzadnie bo wiem, ze i tacy sie zdarzaja.

Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieję z was, bo wszyscy jesteście tacy sami.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »