NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Zobaczcie jak nas \"przyjaciel\" traktuje, Większość bez wiz, tylko nie Polska
Posty: 1225
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Paź 2008r. 16:53  
Cytuj
Już od przyszłego miesiąca Litwa, Łotwa, Estonia, Czechy, Słowacja, Węgry i Korea Południowa zostaną objęte ruchem bezwizowym – ma ogłosić w piątek prezydent Stanów Zjednoczonych George W. Bush. Informację tę podała w nocy z czwartku na piątek Associated Press powołując się na źródła w Kongresie.
Na razie Biały Dom nie potwierdził tych doniesień, lecz amerykański przywódca miał zaplanowane przemówienie dotyczące ruchu bezwizowego – dodała AP.

Według informacji agencji CzTK, Bush zaprosił na piątek do Białego Domu ambasadorów wymienionych krajów, w tym szefa czeskiej placówki dyplomatycznej Petra Kolarza. Spodziewane jest, iż prezydent USA przekaże im, że ich kraje spełniły wymogi ruchu bezwizowego.

Czescy politycy niejednokrotnie zapowiadali, że obowiązek wizowy może zostać zniesiony około 17 listopada, kiedy to Czesi i Słowacy będą obchodzili 19. rocznicę „aksamitnej rewolucji”, czyli upadku komunizmu w Czechosłowacji.

Jak na razie Stany Zjednoczone wymagają wiz od obywateli 12 państw UE: Bułgarii, Cypru, Estonii, Grecji, Węgier, Litwy, Łotwy, Malty, Polski, Czech, Rumunii i Słowacji.

http://www.tvp.i(...)s=811224


Zielona karta znów nie dla Polaków
Polacy zostali ponownie wykluczeni z amerykańskiej loterii wizowej -
dowiedział się serwis internetowy tvp.info. Ambasada USA tłumaczy, ze
wykreślono nas automatycznie bo cały czas za ocean wyjeżdża zbyt dużo
naszych rodaków.
Od kilku dni można rejestrować się do losowania o zielona kartę na 2010 r. Z
tej możliwości nie mogą jednak po raz kolejny skorzystać Polacy. Ambasada
USA w Warszawie tłumaczy, ze wykluczono nas automatycznie. - Tak się dzieje
z państwami, z których do USA przyjechało w ostatnich pięciu latach ponad 50
tysięcy imigrantów - wyjaśnia attache prasowy James Wolf.

Statystyki rzeczywiście nie przemawiają na korzyść Polski. Z danych
Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA wynika, ze w latach 2003-07
zgodę na stały pobyt w Stanach dostało 67519 Polaków. Wolf tłumaczy, ze
oprócz Polaków w podobnej sytuacji znaleźli się m.in. Brazylijczycy,
Kanadyjczycy, Chińczycy, Kolumbijczycy, Haitańczycy, Hindusi, Jamajczycy,
Meksykanie, Pakistańczycy, Peruwiańczycy i Koreańczycy.

Co ciekawe do programu ponownie wpisano Rosjan, a po raz pierwszy także
mieszkańców Kosowa (ten kraj w tym roku ogłosił niepodległość, a USA było
jednym z pierwszych państw, które ja uznało).

To kolejne wykluczenie Polski z losowań zielonej karty. Po raz pierwszy
stało się tak pod koniec lat 90. Potem w latach 2000-2004 nasi rodacy mogli
brać udział w loterii. W 2005 r. znowu jednak przekroczyliśmy próg 50 tys
wyjeżdżających.
http://www.tvp.info/news.html?news=811263&directory=17099


Więcej tarczy, więcej złomiastych F16, więcej naszych żołnierzy do Iraku, Afganistanu. Jeszcze bardziej w 4 litery wielkiemu bratu trzeba wejść. Czy Polacy potrafią się szanować?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Paź 2008r. 16:53  
Cytuj

 
 
 
 
~~ktos
ff
Wysłany: 17 Paź 2008r. 19:29  
Cytuj
no ale prawde mowiac to po co polakowi bezwizowy wjazd?? przecietnego polaka nie stac zeby poleciec sobie do USA na wakacje. a ci co jada do roboty to wjada raz i po wszystkim, bo wize tam na lotnisku wbija na 3 miesiace i jesli ktos przekroczy to jest juz spalony.

nic dobrego z tego nie bedzie.

bedzie to dobre dla tych co jezdza w sprawach firmowych, nic poza tym.

pzd

 
 
 
 
Posty: 1225
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Paź 2008r. 20:12  
Cytuj
A Litwina czy Łotysza stać. No i ten przeciętny Polak jeśli już chce pojechać, musi stać w upokarzającej kolejce do waćpanów ambasady i jeszcze płacić ileś tam dolców za wizę. A Polska, jako podnóżek USA oczywiście nie wprowadzi wzajemności wizowej.
A tak w ogóle, to dla zasady. Albo to przyjaciel, albo fałszywy skur.syn. ZSRR przynajmniej był czytelny. A USA są gorsze, bo w białych rękawiczkach wbijają nóż w plecy.
Obywatele całej UE muszą mieć ten sam bezwizowy wjazd wszędzie, a jeśli USA nie wysłucha UE, ta powinna wprowadzić wzajemność i dla Jankesów powinny być wizy na teren całej UE.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1225
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Paź 2008r. 20:41  
Cytuj
Wybrane wpisy w tym temacie z onetu:


Litwa ,Łotwa . Estonia ,Słowacja, Czechy,Węgry
Nie wysłały do Iraku i Afganistanu nawet 1/4 tego kontygentu co wysłwło SLD i PiS, i proszę.A kaczorek amerykanom tarczę chce dać budować za darmo. Zarzuca razem z braciszkiem Sikorskiemu ,że stawia za twarde warumki.A może by tak wizy dla Jankesów.

~troll , 17.10.2008 20:13


http://wiadomosci.onet.pl/1,15,11,49284322,132969180,5680247,0,forum.html


Co by zrobił prezydent Sarkozy, czy Angela Merkel, gdyby USA wprowadziły wizy
dla obywateli Francji i Niemiec? Wprowadziliby wizy dla Amerykanów i to w ciągu max 2 dni.
W tych krajach wyborów nie wygrywają palanty godzący się na asymetrię w relacjach z jakimkolwiek krajem (w tym USA). Tam przywódcy szanują własny naród i wyborców. W Polsce jest inaczej, a my się na to godzimy? Trzeba skończyc z mitem, że Amerykanie są naszymi przyjaciółmi. Oni nas poniżają i gardzą nami, a nasi przywódcy godzą się na to.


~Wyborca , 17.10.2008 20:50

http://wiadomosci.onet.pl/1,15,11,49285843,132972887,5680247,0,forum.html


Koniec przyjażni !!!
Wierzyłem w USA :-( a teraz?.Wycofać żołnierzy z Afganistanu dobrze że wycofujemy z Iraku ,nie budować tarczy antyrakietowej oddać F-16 ,nałożyć wizy dla Amerykananów.Dlaczego tak jest? ,bo w kongresie rządzą ludzie z Izraela nie oszukujmy się

~Polak :-( , 17.10.2008 20:30

http://wiadomosci.onet.pl/1,15,11,49284856,132970683,5680247,0,forum.html

Wizy dla Nas to wina Aleksandra Kwaśniewskiego, który robił wszystko co USA
Kompleks komunisty Kwaśniewskiego doprowadził do tego,że jako polski prezydent niemalże klekał na kolanach przed administracją USA........i wykonywał rozkazy jak wczesniej Kremlowi.........
Wysłał wojsko polskie do Iraku za mydlane obietnice!!!!
Turcja zgodziła się na przelot Yankesów do Iraku nad jej strefa powietrzną + transfery za 5 mld $ a dolce wtedy stały wyżej niż euro! a my jak frajerzy za darmo! no obietnice!
I do tego doprowadziła o IRONIO! lewica a nie prawica!
To samo więzienia CIA na Mazurach to tez za tym stał Kwasniewski!
A teraz towarzysz Miller sie wymądrza!!!!! a kto był wtedy premnierem? tow Miller?
Do USA gorąco polecam wyjazd turystyczny; piekny kraj, cudowny, góry, oceany, jeziora, pustynie......
Do roboty? jadą desperados........z Mexico a nie My Polacy

~USA piekny kraj , 17.10.2008 20:29

http://wiadomosci.onet.pl/1,15,11,49284844,132970632,5680247,0,forum.html

Amerykanie to oszuści!!! Procent odmów to blef
Podam swój przykład. Myśle, że nie odosobniony. Mieszkam i pracuję od wielu lat w Londynie. Mam dobrą pracę niezłe zarobki (ok.40 tys. funtów rocznie), mam tutaj dom a moje dzieci chodzą tu do szkoły. Kiedy kurs dolara mocno spadł pomyślałem o większych zakupach w USA połączonych z wycieczką. Wiele rzeczy można tam kupić wiele taniej. Słyszałem, że ludzie masowo samochody sprowadzają a właśnie myśleliśmy o kupnie nowego auta rodzinnego może terenówki itp. Złożyliśmy wraz z wniosek o wizę, zapłaciliśmy (niewiadomo za co ???) okło 200 funtów a na koniec odmówiono nam wizy. Czułem się bardzo upokorzony a zarazem oszukany. Moim zdaniem to zwykłe naciąganie ludzi. Po co miałbym tam zostać bez prawa do legalnej pracy? i do tego za śmieszne grosze bo nie jest tajemnicą, ,że "ta ameryka" dawno się skończyła. Jest wiele ciekawych miejsc na świecie, których jeszcze nie widziałem i do usa nie mam zamiaru juz NIGDY pojechać. Nie pozwólmy się tak upokarzać!!!

~AntyFanUsa , 17.10.2008 20:29


http://wiado(...)rum.html

mam pytanie
do wladz USA to w koncu jestesmy przyjaciolmi czy terrorystami ?

~Polak , 17.10.2008 20:04

http://wiadomosci.onet.pl/1,15,11,49284036,132968336,5680247,0,forum.html

nigdy nie dostaniecie wiz
czesc , MAm na imie Tomek od lat mieszkam w Detroit
Powiem wa ze Polacy nigdy nie dostana wiz do USA maja tutaj nas za nic I jak wojana w Iraku traw tyle lat to jeszcze nigdy nie slyszalem wzmianki w TV ze Polska tam wogole jest.(raz tylko w programie rzrywkowym ze ploska armia na oslach jezdzi ) to byl zart tygodnia. Amerykanska mentalnosc jest taka ze bardzo szanuja ludzi ktorzy sie im sprzeciwiaja a my to jestesmy taka ,,wazelina''.
Wiem ze moje slowa moga wzburzyc kilka osob ale taka jest prawda. Sorry ale ,,jak za darmo kosisz komus trawnik to potem nie oczekuj ze on ci odplacu tym samym ''takie powiedzonko , Pozdrawaim tych co wiedza

burmuch , 17.10.2008 20:11

http://wiadomosci.onet.pl/1,15,11,49284260,132968994,5680247,0,forum.html

Polakom napluto w twarz!!!!
A nasze lizusy w rządzie jeszcze to usprawiedliwiają, a Ruskim wypowiadają wojnę!!!

~wstyd , 17.10.2008 20:21

http://wiadomosci.onet.pl/1,15,11,49284560,132969904,5680247,0,forum.html

Itd itp

Całość:
http://wiadomosci.onet.pl/1846276,12,1,1,item.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~lkj
ff
Wysłany: 17 Paź 2008r. 21:10  
Cytuj
Z jednej strony to gra o marchewke - bo w praktyce to wizy nie sa decydujacym czynnikiem wyjazdu - chyba ze dla totalnego nizu spolecznego. Druga sprawa, to ze prezydent chcial chodzic po tarcze na czworaka i teraz sa tego efekty.

 
 
 
 
~~Edzio
ff
Wysłany: 18 Paź 2008r. 07:37  
Cytuj
Prawdziwy - przecież napisałem o tym jakiś tydzień temu. Zapłon to Ty masz...

 
 
 
 
~~batman
ff
Wysłany: 19 Paź 2008r. 11:59  
Cytuj
Kolejny raz USA dała dowód na to jak się nas traktuje.Jak trzeba pomocy wojskowej lub poparcia na forum międzynarodowym to "poliaczki" pierwsze a jak byłaby potrzeba zniesienia wiz dla naszych rodaków to WAŁA.I w ten właśnie sposób trzymają nas na dystans.Nasz prezydent robi wiele zamieszania ale skutków jego zabiegów nie widać nigdzie.Pierwszy w tym państwie zabiega o lepsze traktowanie na forum międzynarodowym Gruzji, Ukrainy,pewnie i Czeczenii ale nie Polski.I tu jest właśnie pies pogrzebany.Mam cichą nadzieję ,że przy następnych wyborach Polacy wybiorą lepszego kandydata, człowieka obytego w sprawach międzynarodowych, postawnego,poligloty i nigdy nie wpuścimy na scenę polityczną takich co zaczęli od kradzieży księżyca.Na koniec dodam ,że USA już nie jest przysłowiowym eldorado dla Polaków i uważam że te swoje wizy mogą sobie w buty wsadzić.

 
 
 
 
~~Edzio
ff
Wysłany: 19 Paź 2008r. 13:07  
Cytuj
CYTAT
Mam cichą nadzieję ,że przy następnych wyborach Polacy wybiorą lepszego kandydata, człowieka obytego w sprawach międzynarodowych, postawnego,poligloty

Byle NIE Tuska!
CYTAT
...i nigdy nie wpuścimy na scenę polityczną takich co zaczęli od kradzieży księżyca.

A to sami się wpuszczą. Widzisz, wybory prezydenckie to nie jebajka. Żeby w nich startować trzeba mieć raz - pieniądze, dwa - poparcie kolesi (z KGB, CIA tudzież podobnych frakcji) z polityki. Reszta jest zupełnie nieważna. I, o co się najbardziej obawiam, każdy jeden kandydat, który nadawałby się na to stanowisko, nie ma ani jednego ani drugiego.

 
 
 
 
~~asd
ff
Wysłany: 19 Paź 2008r. 14:10  
Cytuj
Sorry Edziu, ale pie*&^szysz jak potluczony - najlatwiej powiedziec, ze to KGB albo CIA rzadzi u nas, narzekac na wszystko i jedyne co robic to innym szpilki wtykac - popatrz na prawdziwego, tylko komentuje, mowi co jest zle a nie jak ma byc dobrze a sam uciekl z kraju i tu zaglada tylko zeby wyladowac frustracje albo uciec przed zona.

 
 
 
 
~~Edzio
ff
Wysłany: 19 Paź 2008r. 15:37  
Cytuj
Miałem właściwie już napisany dłuższy tekst, odpowiedź na Twój post, ale stwierdziłem, że nie chce mi się jednak gadać.
Pozdrawiam, Edzio.

 
 
 
 
Posty: 1225
Dołączył: 7 Sie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Paź 2008r. 12:25  
Cytuj
Okupant już czuje się u nas jak u siebie w domu i bije naszych taksówkarzy.

Wczoraj w nocy pod Grand Hotelem w Sopocie doszło do bójki z udziałem taksówkarza i trzech żołnierzy. Poszkodowany kierowca został odwiedziony do szpitala ze wstrząśnieniem mózgu. Wg informacji wysłanej do portalu Onet.pl przez naszego użytkownika, sprawcami byli żołnierze amerykańscy. Tej informacji nie potwierdza jednak ani policja, ani żandarmeria wojskowa.
- Rzeczywiście, około godziny 23 dostaliśmy telefon z informacją o bójce i wysłaliśmy na miejsce partol policji – mówi w rozmowie z Onet.pl Barbara Kuczyńska p.o. oficera prasowego sopockiej policji. – Gdy okazało się, że w zajściu brali udział żołnierze, wezwaliśmy żandarmerię wojskową i przekazaliśmy im sprawę. Na tym nasza rola się na razie skończyła i nic więcej nie mogę powiedzieć – powiedziała Kuczyńska.

- Jestem na sto procent pewien, że sprawa wciąż jest w gestii policji – mówi z kolei dyżurny oficer ŻW z Gdyni. On także nie chciał powiedzieć, czy zatrzymani żołnierze pochodzili z Polski.Nieco więcej informacji udzielono portalowi Onet.pl w korporacji Halo Taxi, do której należał poszkodowany. – Ci żołnierze byli czarnoskórzy, więc mało prawdopodobne, by pochodzili z Polski – powiedziała jedna z pracownic firmy.

http://wiadomosci.onet.pl/2701,1850757,sopot_zolnierze_dotkliwie_pobili_taksowkarza,wydarzenie_lokalne.html

I trafny komentarz internauty:

Kto następny??
Tak sie składa że miałem przyjemność zaobserwowania jak czarnoskóre chuligany, sie wożą po mieście i biją kogo popadnie. Dlaczego??? Bo czują sie bezkarnie, nasz kraj nawet z tym ni umie sobie poradzić. A teraz sprawę wyciszają, żeby lechu lub donek mieli na wazelinie do USA, żałosne....

~PolakMW , 25.10.2008 12:14

http://wiadomosci.onet.pl/1,15,11,49545882,133641555,5708781,0,forum.html

Wyzwoliliśmy się od "bratniej pomocy przyjaciela" ze wschodu, teraz trzeba będzie walczyć o niepodległość i wygonić okupacyjne wojska zza oceanu. Ale nie przy obecnych władzach - wazelinie amerykańskiej. Kogoś sobie narodzie wybrał?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »